ketaspidurite hooldus

Remont ja hooldus
Vasta
TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas TairKibal » 27. 07. 2010. 19:59

Vaja oleks piduritel õli vahetada ja õhutada. Kas vaja terve ratas hooldemehe juurde vedada või piisab pidurite mahakruvimisest ja hooldesse viimisest?
..............

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas MK777 » 27. 07. 2010. 20:03

Vii terve ratas. Endal vähem nokitsemist ja mehaanikul lihtsam ka teha kui nad rattal (y)
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

trekster
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 06. 08. 2010. 21:10

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas trekster » 12. 08. 2010. 18:59

Kuidas aru said, et ketaspidurid hooldust vajavad? Millised on sümptomid?

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas TairKibal » 12. 08. 2010. 19:55

trekster kirjutas:Kuidas aru said, et ketaspidurid hooldust vajavad? Millised on sümptomid?
pidurdusjõud maru kehva, esimene ei toiminud peaaegu üldse enam. Õli kusagilt välja ei ajand, klotsid panin kah uued. Ikka ei toimind. Käisin hoolduses ära, õli vahetati ja õhutati. Nüüd toimib nagu kellavärk.
..............

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas raamimurdja » 12. 08. 2010. 20:13

Mis teha kui ketaspidurid kiunuvad?

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas SHOXi » 12. 08. 2010. 20:48

uued klotsid osta, mul hakkasid ka kiunuma, ime väiksed õli pritsem läksid peale arvatavasti ja klotsid olid kohe kutud. Võid proovida lihvida või leotada kuskil piirutuses kui viitsid.

Kasutaja avatar
fuzzz
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 22. 04. 2004. 15:00

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas fuzzz » 13. 08. 2010. 08:04

mul avid ultimate pidurid ja vilisevad kui linnukesed, panin küll orgaanilised klotsid ja ilusti puhtad ja puha , aga ongi hea kui vilisevad, siis hoiavad kõik mu teelt eest :)
Pedaalin nagu jaksan...

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas Tonis_T » 13. 08. 2010. 08:27

Vilin tuleb enamasti ka siis, kui üks silinder on supordis kinni. Lahenduseks mõlemad silindrid korralikult ära puhastada ning vaadata, et nad pidurdamisel ühe palju välja tulevad.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas TairKibal » 13. 08. 2010. 09:25

Mul Hayes Srtoker Ryde märja ilmaga lausa möirgab :lol:
..............

Kasutaja avatar
fuzzz
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 22. 04. 2004. 15:00

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas fuzzz » 13. 08. 2010. 10:54

Tonis_T kirjutas:Vilin tuleb enamasti ka siis, kui üks silinder on supordis kinni. Lahenduseks mõlemad silindrid korralikult ära puhastada ning vaadata, et nad pidurdamisel ühe palju välja tulevad.
hmmm krt vat seda ma plegi vaadanud kui aus olla...........
Pedaalin nagu jaksan...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas mart » 13. 08. 2010. 11:38

Tonis_T kirjutas:Vilin tuleb enamasti ka siis, kui üks silinder on supordis kinni. Lahenduseks mõlemad silindrid korralikult ära puhastada ning vaadata, et nad pidurdamisel ühe palju välja tulevad.
Kas suport on mingi setu vandesõna?
Loen ametlikku, keeleliselt korrektset, kasutusjuhendit ja sellist sõna ei leia:

http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 694338.pdf
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas Tonis_T » 13. 08. 2010. 13:07

mart kirjutas:
Tonis_T kirjutas:Vilin tuleb enamasti ka siis, kui üks silinder on supordis kinni. Lahenduseks mõlemad silindrid korralikult ära puhastada ning vaadata, et nad pidurdamisel ühe palju välja tulevad.
Kas suport on mingi setu vandesõna?
Loen ametlikku, keeleliselt korrektset, kasutusjuhendit ja sellist sõna ei leia:

http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 694338.pdf
Eks ma pean siis peene huumorimeelega ärapanijale selgituse kirjutama.

Nimelt on olemas mitmeid keeli. Kõne-, kirja-, tehniline-, formaalne-, mitteformaalne jne keel. Iga keel neist kasutab erinevadi termineid ja ka erinevaid reegleid.
Pidurisuport on rahvalikus kõnekeeles juba päris pikalt kasutuses olnud. Kui natuke netis ringi vaadata, siis mitmedki varuosade kauplused müüvad pidurisadulat pidurisupordi nime all ja seda kohe päris ametlikult. Tõepoolest, pidurisadul on keeleliselt korrektne termin ja ma ei kontrollinud enne oma posti kirjutamist selle vastavust ametliku hooldusjuhendiga. Samas ei eeldanud ma ka seda, et ootamatult moepolitseiniku luubi alla satun (minu poolne viga, internet on ju eksperdte täis).

Siiski on vähemalt minu jaoks siin foorumis peamine teksti sisu ning mõistetavus. See tõttu leian, et rahvalikus kõnekeeles kasutuses olevate terminite kasutamine õigustatud.
Nagu küsimuse esitaja vastusest on näha, sai ta mu teksti sisust aru ja ehk luges sealt enda jaoks koguni midagi kasulikku välja (usun, kõik mõistsid mu postituse sisu, kaasa arvatud Mart).

Ma mõistaksin Mardi muret, kui tegu oleks kohaga, kui käib tõsine arutelu oma eriala spetsialistide vahel. Siiski on siin olukord, kus foorumi kasutajad on väga erinevate erialade esindajad ning mitmedki veel nii noored, et pole erialale mõtlemagi hakanud. Ehk siis üllatuslikultpolegi kõik foorumi kasutajad mehaanikainsenerid.
Lisaks tekitab imestust pisiasi, et ka Mart ise pole päris saja protsendiliselt korrektseid termineid kasutanud. Kiire pilk postitustele näitas, et kasutuses on termin hammasratas, kui iga nii punktuaalne inimene, kui seda olete Teie, võiks siiski kasutada korrektselt nimetust ketiratas. Aga see selleks.

P.S.
Konsulteerisin igaks juhuks ka ühe tuttava filoloogiga. Tema arvamus oli järgmine:
Kirjakeel on jäik ja väga paljuski erinev kõnekeelest (mille alla käib ka muide suvaline foorum). Kui foorumis pole läbiv entsüklopeedia tasemel keelekasutus, siis on rahvasuus käibel olevad terminid loomulikult lubatud.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas maksipoiss » 15. 08. 2010. 20:53

Tonis_T kirjutas:
mart kirjutas:
Tonis_T kirjutas:Vilin tuleb enamasti ka siis, kui üks silinder on supordis kinni. Lahenduseks mõlemad silindrid korralikult ära puhastada ning vaadata, et nad pidurdamisel ühe palju välja tulevad.
Kas suport on mingi setu vandesõna?
Loen ametlikku, keeleliselt korrektset, kasutusjuhendit ja sellist sõna ei leia:

http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 694338.pdf
Eks ma pean siis peene huumorimeelega ärapanijale selgituse kirjutama.

Nimelt on olemas mitmeid keeli. Kõne-, kirja-, tehniline-, formaalne-, mitteformaalne jne keel. Iga keel neist kasutab erinevadi termineid ja ka erinevaid reegleid.
Pidurisuport on rahvalikus kõnekeeles juba päris pikalt kasutuses olnud. Kui natuke netis ringi vaadata, siis mitmedki varuosade kauplused müüvad pidurisadulat pidurisupordi nime all ja seda kohe päris ametlikult. Tõepoolest, pidurisadul on keeleliselt korrektne termin ja ma ei kontrollinud enne oma posti kirjutamist selle vastavust ametliku hooldusjuhendiga. Samas ei eeldanud ma ka seda, et ootamatult moepolitseiniku luubi alla satun (minu poolne viga, internet on ju eksperdte täis).

Siiski on vähemalt minu jaoks siin foorumis peamine teksti sisu ning mõistetavus. See tõttu leian, et rahvalikus kõnekeeles kasutuses olevate terminite kasutamine õigustatud.
Nagu küsimuse esitaja vastusest on näha, sai ta mu teksti sisust aru ja ehk luges sealt enda jaoks koguni midagi kasulikku välja (usun, kõik mõistsid mu postituse sisu, kaasa arvatud Mart).

Ma mõistaksin Mardi muret, kui tegu oleks kohaga, kui käib tõsine arutelu oma eriala spetsialistide vahel. Siiski on siin olukord, kus foorumi kasutajad on väga erinevate erialade esindajad ning mitmedki veel nii noored, et pole erialale mõtlemagi hakanud. Ehk siis üllatuslikultpolegi kõik foorumi kasutajad mehaanikainsenerid.
Lisaks tekitab imestust pisiasi, et ka Mart ise pole päris saja protsendiliselt korrektseid termineid kasutanud. Kiire pilk postitustele näitas, et kasutuses on termin hammasratas, kui iga nii punktuaalne inimene, kui seda olete Teie, võiks siiski kasutada korrektselt nimetust ketiratas. Aga see selleks.

P.S.
Konsulteerisin igaks juhuks ka ühe tuttava filoloogiga. Tema arvamus oli järgmine:
Kirjakeel on jäik ja väga paljuski erinev kõnekeelest (mille alla käib ka muide suvaline foorum). Kui foorumis pole läbiv entsüklopeedia tasemel keelekasutus, siis on rahvasuus käibel olevad terminid loomulikult lubatud.
Väga hea vastus (y) .

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas TairKibal » 16. 08. 2010. 06:40

Küll Mart ikka jaksab..... :lol: :lol: :lol:
..............

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas tumbuser » 20. 06. 2016. 14:27

ma vaatasin ketaspidureid lähemalt pealtnäha tundub kerge. Aga alati võivad sees olla miskit vedrud ja vidinad mis on keerulisemad kui mustlaselukk. Kas ratta ketaspiduri klotside mahavõtmine puhastamise eesmärgil ja tagasipanemine on väga keeruline või sellega saab hakkama iga keskmine mees, kel käed pole persest välja kasvanud?
Viimati muutis tumbuser, 20. 06. 2016. 14:31, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: ketaspidurite hooldus

Postitus Postitas Mati » 20. 06. 2016. 14:31

tumbuser kirjutas:Kas ratta ketaspiduri klotside mahavõtmine puhastamise eesmärgil ja tagasipanemine on väga keeruline või sellega saab hakkama iga keskmine mees, kel käed pole persest välja kasvanud?
Klotse on vaja aeg-ajalt ka vahetada ja sellega peaks küll iga kätega olend hakkama saama. Seega, hakka pihta!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Hooldus”