Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
YellowDragon
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 03. 03. 2008. 14:41

Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Postitus Postitas YellowDragon » 12. 07. 2010. 13:49

Dart 2 100 mm on mul 2 aastane, seadistatud kaalu järgi ja rebound maksimum jänese peal.
Küsimus on selles, kas on normaalne kui torud lähevad sisse ainult 40mm isegi siis kui hüpata kõrgest äärekivist maha, või on amordil midagi viga?
Kas on vaja amorditorusid õlitada et nad läheksid sügavamale kahvli sisse või mida teha midagi muud?
Muidu rattas nii jäik et raputab tugevasti äärekividest ülesõitmisel (

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Postitus Postitas SHOXi » 12. 07. 2010. 13:53

dart ei saa seadistada kaalu järgi. seal on lihtaslt mingi nupp millest keerata natuke muutub midagi. üldse dart ongi väga jäik amort. Ma võin öelda, et ta töötab küll rohkem kui 40mm aga selleks on vaja suurt kiirust ja suuri järske auke. Mul endal dart3 ja samamoodi metsasinglil töötab amort aint 40mm. Võimalus on vedru sees pehmema vastu vahetada, aga ei tea kes seda teeks.

Kasutaja avatar
YellowDragon
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 03. 03. 2008. 14:41

Re: Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Postitus Postitas YellowDragon » 12. 07. 2010. 14:40

SHOXi kirjutas:dart ei saa seadistada kaalu järgi. seal on lihtaslt mingi nupp millest keerata natuke muutub midagi. üldse dart ongi väga jäik amort. Ma võin öelda, et ta töötab küll rohkem kui 40mm aga selleks on vaja suurt kiirust ja suuri järske auke. Mul endal dart3 ja samamoodi metsasinglil töötab amort aint 40mm. Võimalus on vedru sees pehmema vastu vahetada, aga ei tea kes seda teeks.
Saab küll seadistada kaalu järgi +/- nagu manuaalis oli kirjas nii ka seadistasin! Kui enne ratta peale istudes vajus amort kõvasti alla siis praegu ta vajub ainult nii palju nagu juhendis kirjas, aga amort muutus nii jäigaks et on tunda iga auk - enne seadistamist kaalu järgi oli pehme aga samas ka vajusin ette ( mida teha ei tea...

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Postitus Postitas pärnu rattur » 12. 07. 2010. 17:30

Reguleeri amort nii, et ikka pehme oleks ja ettevajumise vastu aitab sadula nina üles tõstmine/sadula ettepoole liigutamine. Endal ka odava otsa Rock Shock Judy 1 100mm käiguga ja see ongi selline kõva ja jääb vetruma(amortisaator puudub, ainult vedru on).
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
YellowDragon
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 03. 03. 2008. 14:41

Re: Esiamort Dart 2 100mm küsimus !

Postitus Postitas YellowDragon » 01. 08. 2010. 23:22

Vaatasin seadistused üle ja reguleerisin teistpidi, amort muutus mõnusalt pehmeks ja summutab kõik augud ja äärekividest maha ja peale sõitmised :)
Mis puutub seda et amordi torud lähevad ainult 40mm sisse, täna selgus et ikka lähevad sügavamale )) ootamatult suure kiirusega sõitsin suurest poolümarast august läbi ja torud läksid sisse 85mm.
Ainult üks mure et kui torud läksid nii sügavale siis tundsin tugevat lööki, kas sellise löögiga amort võib puruneda või mitte ja mida saab teha et suurte aukude puhul ei lööks läbi ja samas amort oleks sama mõnusalt pehme nagu praegu?

Vasta

Mine “Hooldus”