shimano laagri puks

Remont ja hooldus
Vasta
9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 03. 07. 2009. 19:24

tere,

vahetasin xt hollowtech keskjooksus laagrid. Kõik oli ilus kuni hakkasin kokku panema, nimelt purunes kokku pannes üks nailonist puks mis käib laagri ja vända võlli vahele.
just selline mida alloleval pildil olev tüüp üritab ära kangutada.


kui keegi oskab pakkuda, millega seda asendada või kus kohast seda saab siis oleksin tänulik.


Pilt

oleks ülimalt vahva kui kellegion selline üle, näiteks jäi üle kui vahetasid oma keskjooksu tervenisti välja.

kui keegi oskab pakkuda, millega seda asendada või kus kohast seda saab siis oleksin tänulik.

Riho
56239812

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Gunnar » 03. 07. 2009. 21:56

hetkel oskan ainult targutada - sellel jullal ongi kombeks nati jõulisema kangutamise puhul puruks minna. Neti avarustest olen lugenud, et ega sellel jullal väga suurt tähtsust polegi, et saab ka ilma selleta sõita. See on nn tolmukate.
Ratas on minu hobi, mitte elu

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas KristjanS » 03. 07. 2009. 22:21

Gunnar kirjutas:Neti avarustest olen lugenud, et ega sellel jullal väga suurt tähtsust polegi, et saab ka ilma selleta sõita. See on nn tolmukate.
netiavarustel ongi tihti kombeks jama ajada! Kui laagri sisediameeter on 25mm, võlli diameeder 24 mm ja seesamune "nailonist puks" seal vahel peaks olema siis kuidas on normaalselt kasutatav sinu pakutud variant? väga räige loks kipub sisse jääma! Tegelikult on sellel ikka väga suur tähtsus, niisama lihtsalt sellepärast, et saaks rohkem füüri küsida, seda sinna ei panda!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas mart » 03. 07. 2009. 23:01

9snow kirjutas: purunes kokku pannes ...just selline mida alloleval pildil olev tüüp üritab ära kangutada.


kui keegi oskab pakkuda, millega seda asendada või kus kohast seda saab siis oleksin tänulik.


Pilt
http://www.bike-components.de/products/ ... lager.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 04. 07. 2009. 02:24

tänud viimase posti eest, nüüd vaja veel uurida, kuidas kõige valutumalt need jubinad sealt kätte saab.

aga jah sellel puksil kolm otstarvet

1. puks täidav ära selle tühimiku laagri ja vändavälli vahel
2. tõstab sisemise laagri ringi 1mm kõrgemale , et vänt vastu laaagrit ei suruks
3. on osaline tolmu, muda ja sõnnikufiltrist.

see viimane lahendus ei ole küll kõige paremini välja kukkunud sest minu alla 2000 sõitnud keskjooks oli ikka täitsa läbi, algselt mõtlesin, et võtan lahti, löön uue määrdesisse aga kui nägin kui jube see kõik on siis otsustasin laagrivahetamise kasuks. Nagu juba mainitud oli kõik ilus kuni see lollakas puks, vända tagasipanekul otsad andis.

Riho

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas KristjanS » 04. 07. 2009. 09:41

njah. Pime kana pidavat kah tera leidma! Milleks peab seda tera aga kuskilt teispoolt maakera otsima? Käi esialgu uurimas eesti rattapoodide töökodades, seal visatakse neid keskjookse peotäitega minema, ehk saad sealt ühe peetud isendi. Teiseks, kui sul see k.jooks on juba na palju sõitnud, siis tavaliselt see ongi sellist tüüpi keskjooksu eluiga. Sellest kauem kestab ta vaid kodus seistes!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 04. 07. 2009. 17:43

veloman32 kirjutas:Käi esialgu uurimas eesti rattapoodide töökodades, seal visatakse neid keskjookse peotäitega minema, ehk saad sealt ühe peetud isendi. Teiseks, kui sul see k.jooks on juba na palju sõitnud, siis tavaliselt see ongi sellist tüüpi keskjooksu eluiga. Sellest kauem kestab ta vaid kodus seistes!
miks nii pahur?


ma ei ole hetkel midagi veel tellinud ja kui eestist ei peakski leidma, mida ma ei usu siis vähemalt nüüd tean kus kohast uue saab.

ja milleks maksta 500+ krooni? võibolla ei paistnud minu algsest postist välja aga ma vahetasin seal sees olevaid laagreid 90.-tk kokku 180 eeku. Ja vähemalt hetkel julgen väita, et need laagrid jooksevad märks paremini kui shima poolt sinna sisse pandud juustud. Oli näha, et originaal laagrite tihend lihtsalt ei pea ja laager oli ikka väga kehvas seisus. Ja kui arvestada, et mõlema laagri vahetamiseks kulub ca 40 minutit, siis miks mitte proovida, uue keskjooksu jõuab alati osta.

Riho

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Gunnar » 04. 07. 2009. 18:54

Gunnar kirjutas:hetkel oskan ainult targutada - sellel jullal ongi kombeks nati jõulisema kangutamise puhul puruks minna. Neti avarustest olen lugenud, et ega sellel jullal väga suurt tähtsust polegi, et saab ka ilma selleta sõita. See on nn tolmukate.
Täpsustan oma mõtet. Selleks pannakse sisse natsa suuremad laagrid, näiteks Enduro või Hope omad, nendega pole tolmukaitset vaja.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 07. 2009. 19:08

9snow õige tegu, olen samamoodi toiminud...mul kippus raami vesi jääma mis keeras laagrid pekki, kuid kui puurisin raami alla augu 5mm siis pole enam pidanud laagreid vahetama

tahtsin tegelt öelda, et vaatan homme hommikul garaazi, et äkki leian midagi

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 04. 07. 2009. 19:31

Täpsustan oma mõtet. Selleks pannakse sisse natsa suuremad laagrid, näiteks Enduro või Hope omad, nendega pole tolmukaitset vaja.

olen sinuga täitsa nõus aga vaevalt, et neid laagreid Eestist saab ja 90 eeku tükk ei maks nad kohe kindlasti. Nagu mina olen aru saanud siis need laagrid on eritellimusel tehtud ja standardreas nad ei istu

Riho

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas mart » 06. 07. 2009. 13:15

9snow kirjutas:
aga jah sellel puksil kolm otstarvet

1. puks täidav ära selle tühimiku laagri ja vändavälli vahel
2. tõstab sisemise laagri ringi 1mm kõrgemale , et vänt vastu laaagrit ei suruks
3. on osaline tolmu, muda ja sõnnikufiltrist.

see viimane lahendus ei ole küll kõige paremini välja kukkunud sest minu alla 2000 sõitnud keskjooks oli ikka täitsa läbi, algselt mõtlesin, et võtan lahti, löön uue määrdesisse aga kui nägin kui jube see kõik on siis otsustasin laagrivahetamise kasuks. Nagu juba mainitud oli kõik ilus kuni see lollakas puks, vända tagasipanekul otsad andis.

Riho
Tegelt on sellel puksil/tolmukaitsel veel ka kaitsefunktsioon juhuks, kui laager peaks totaalselt kinni kiiluma.
St laager on umbes sellises konditsioonis:
http://www.bikemagic.com/news/images/xt ... ng_big.jpg
Sel juhul jääb vändavõll pöörlema plastpinnal (nailoniks toda puksimaterjali küll nimetada ei saa, tegu suht tavaplastiga.) Enduro, Hope ja sarnaste laagrite puhul, kus on sisemõõt 24mm st võll istub pinguga laagris, on võlli riknemine kinnikiilumisel vägagi tõenäoline. Netiavarustes õnneks kinnikiilumisnäited praktiliselt puuduvad. Ise välistan just sellel põhjusel kasutamast 24mm sisemõõduga laagrit ülemise otsa võllidel ,mis tehtud alumiiniumist või titaanist. Terasvõllidele olen 24mm tava- ja hübriidlaagrit pannud, koos pealeloetud sõnadega, et omanik ikka jälgiks, mis keskjooksus toimub.

Ja veel, kui vända tagasipanekul on puksist läbiminek takistatud, võib olla põhjuseks kõver võll. Juhtub siis, kui on kivisse sõidetud või on vänt muul viisil valusa hoobi saanud.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas metslane » 07. 07. 2009. 22:40

mul neid jublakaid vedeleb romula kastis.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 24. 11. 2009. 14:37

Ei hakanud uut teemat tegama, kuid minu SLX väntade laagrid on ka hooajaga otsa saanud. Kas keegi oskab näpuga näidata, kust ja millised laagrid sinna sisse panna või on keegi kogunisti nii osav, et suudab selle vahetamise/uue sisuga aidata?
Riknemise põhjus on tõenäoliselt sama, mis Kristjan07 mainis - raami tahab vesi sisse jääda. Eks selle augu puurimisega saan ehk ise hakkama.

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 24. 11. 2009. 16:34

tervist,

kõige targem on sul see laager välja võtta ja siis minna mingite laagrimeeste juurde kes sulle kiiresti uue hangivad. Hetkel ei mäleta täpselt mis sinna käis aga tegelt on tegu suht standard jubinaga.

välja võtmiseks ja sisse panekuks kasutasin mina kuumutamist, ehk lasin leeklambiga laagri ümber oleva korpuse kuumaks ja surusin laaagri lihtsalt välja ära aga liialt kuuma anna rikud alumiinium kesta. :)

tagasi läheb sama moodi kest soojaks ja lükkad näppudega laagri sisse, soojalt läheb ilma igasuguse jõuta.

kahjuks peab ette hoiatama mõnede võimalike probleemide eest mis minul tekkisid kogu selle protsessi jooksul.

1. kuigi tegu peaks olema standard laagriga, siis originaal on siiski natukene õhem, sest tal on selle kapronpuksi ja laagri vahel mingi imelik tihend. Ning uue laagriga see tihend sinna enam ei mahu aga kui puks peale panna siis võib juhtuda, et hakkab puksi ja laagri vahele mustust koguma. laager on muidugi suletud ja mind see eriti ei morjenda kui kinni kiilub panen uue :D üks mõte oli, et lasen treialil alumiinim korpuse 1mm sügavamaks freesida siis istub puks täpselt sisse. aga siiani ei ole treimiseni jõudnud sest selleks võiks uus keskjooks tagataskus olemas olla.
2. probleem mis on natuke muret tekkitav, et peale keskjooksu kokkupanekut see on siis laager sees ja puks omal kohal ei saanud esialgu väntta sisse sest kui vända võll surus puksi teiselt poolt laagri seest välja. Ainus mis mind lõppuks aitas oli superliim, ehk liimisin puksi laagri sisse kinni. Aga võibolla oli see ainult minu probleem igatahes kui järgmine kord vahetada tahan pean arvatavasti uued puksid hankima, aga neid saab saksast tellida.
sellega seoses manitsen ettevaatlikusele sest puks on tõesti õrn ja mina lõhkusin neid 2 õnneks sain hawaii meestelt uued.

Kui on mingeid küsimusi siis vastan meeleldi.

PS! keskjooks ei ole kunagi nõnda hästi liikunud kui peale uute laagrite paigutamist.

Tervitades Riho

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas mart » 24. 11. 2009. 19:42

[quote="9snow" ]
tegelt on tegu suht standard jubinaga.
[/quote]
... VI klassi matemaatika avab standard jubinat sedamoodi:välismõõt x sisemõõt x laius. 8)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Gunnar » 24. 11. 2009. 20:02

Laagri tüüp on 6805RS / 25x37x7mm
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 24. 11. 2009. 22:18

Gunnar kirjutas:Laagri tüüp on 6805RS / 25x37x7mm
Ja sellist laagrit saab ka nt SKFist? Või tuleb ikka kuskilt rattapoest vaadata?

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 24. 11. 2009. 23:25

no mina tellisin selle poest kus müüakse muruniidukeid ja mootorsaage seega arvan, et saad need laagrid igast normaalsest tehnikaga tegelevast kauplusest SKFist saad ehk kohe laost.

kui küsid siis peaasi, et oleks kinnine laager mis sobiks radiaal survele.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 25. 11. 2009. 07:19

Selge pilt, asun toimetama. Tänud infojagajatele :)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Villem T » 25. 11. 2009. 09:48

9snow kirjutas:no mina tellisin selle poest kus müüakse muruniidukeid ja mootorsaage seega arvan, et saad need laagrid igast normaalsest tehnikaga tegelevast kauplusest SKFist saad ehk kohe laost.

kui küsid siis peaasi, et oleks kinnine laager mis sobiks radiaal survele.
Balti Laager on ka variant. Ja siis on veel üks Vadim (Tel. +372 5118 517), kellelt saab Enduro laagreid. Näiteks tagakiigelaagrite hind oli enam-vähem sama mis Balti Laagris.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas andresle » 25. 11. 2009. 09:55

Gunnar kirjutas:Laagri tüüp on 6805RS / 25x37x7mm
Löön selle väite ümber. Just võtsin suvega kogunenud Shimano keskjookse pilbasteks, mine tea kus vaja läheb. Seal sees olev laager kaanab tähistust 6805 RD ja mõõdud on 25x37x6.
Eelpoolkirjeldatud kuumutamist ei pea õigeks. Metalli omadused muutuvad igal termilisel töötlemisel ja kunagi ei tea, millal rikneb midagi valest kohast, nt keere. Kellel oli vaja treiali juurde minna, tule Veloplusist mu juurest läbi, annan Sulle ilma laagriteta pesad ja mine lase ära treida. Vaatame, kuidas välja tuleb.
25x37x7 laagreid on meil poes müügil, mõeldud FSA MegaExo keskjooksu sisse

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 25. 11. 2009. 11:54

andresle kirjutas:
Gunnar kirjutas:Laagri tüüp on 6805RS / 25x37x7mm
Löön selle väite ümber. Just võtsin suvega kogunenud Shimano keskjookse pilbasteks, mine tea kus vaja läheb. Seal sees olev laager kaanab tähistust 6805 RD ja mõõdud on 25x37x6.
No mine võta nüüd kinni, kus see tõde siis lõplikult on aga laagrimehed rääkisid järgnevat: 6805 mõõdud olenemata muust tähistusest pididki olema 25x37x7. RS tähendab ühelt poolt suletud laagrit 2RS (äkki RRS) aga kahelt poolt suletud laagrit. RD tähistuse kohta laiutati aga käsi.
Kahelt poolt kaetud laagri eest tuleb välja käia 44,- + käive (kõrgeim kvaliteediklass ca 190.- + käive). Koduse insenertehnilise praktika jaoks ei ole see summa just jalust nõrgaks tegev, kuid ülalpool loetud tegevuse käigus tekkida võivad tehnilised nüansid annavad alust oletada, et uue keskjooksu ostmise raha ei maksa veel mujale kulutada... :P

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 25. 11. 2009. 21:49

Tõde on selgunud. Vähemalt minu valduses olnud SLX laagrite koha pealt. Tõepoolest oli originaalis seal sees 6805RD ja tiba õhem, kui 6805RS mõlemalt poolt kinnine laager. Vahetusprotsess iseenesest väga kosmos ei olnudki ning spets tööriistu ka vaja polnud. Saab nüüd näha, kas kestab kauem.

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 25. 11. 2009. 22:17

kuidas sa siis vahetuse tegid, kas jõuga või soojusega.

kunagi rääkisin, he rootsi õhuväe lennuki mootorihooldus spetsialistiga! ja igatahes see vana rääkis loo, kuida tuli tööle uus mehhaanik ja see vahetas ühel mootoril laagreid vähem kui kuug jooksis mootor kokku ja uurimise käigus selgus, et laager oli peale löödud. Vähemalt selles valdkonnas oli andestamatu viga. samuti soovitas ta meil vahetada laagreid kuumalt. Loomulikult ei pretendeeri absoluudsele tõele sest erinevad olukorrad nõuavad erinevaid lahendusi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas erikr » 25. 11. 2009. 22:51

9snow kirjutas: Loomulikult ei pretendeeri absoluudsele tõele sest erinevad olukorrad nõuavad erinevaid lahendusi.
just. vändalaagri 80-120 pööret minutis pole laagrile mingi teema. ja sellele vastavalt pluss jõude arvestades on ka projekteeritud laagrite istud. jalgratta kõik laagrid on normaalolukorras vahetatavad ilma termilise sekkumiseta.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas 9snow » 25. 11. 2009. 23:23

samas, kui hull see kuumutamise tagajärg olla saab, lasin laagri korpuse täpselt nii soojaks, et käsi veel ei kõrvetanud

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Gunnar » 26. 11. 2009. 08:38

Tean, et ka mootoratastel kasutatakse rattalaagrite eraldamiseks kuumutamist, seega usun, et mõistusega tehes pole see ohtlikum kui kruvikaga välja toksimine ja kummihaamriga sisse peksmine.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 26. 11. 2009. 09:11

Minu vahetus nägi välja selline, et kõigepealt kopsisin ühe tugevama kruvi abil vana laagri seest välja (kruvi pea istus kenasti korpuse "nurga taha" laagri sisemise osa vastu. Muidu oleks ehk mingit tõmmitsat v toru kasutanud, kuid vasaku poole korpus on sellise kujuga, et laager jääb peitu.
Uue laagri pressisin sisse kruustangide vahel - korpuse ja kruustangide vahel oli väike vineeritükk ja uut laagrit toestas pressimise ajal vana laager. Oligi kogu hookus-pookus. Kogu protseduur võttis aega ca 30 minutit.
Laagri sisse kinnituv puks kippus väntade installi ajal küll välja tulema, kuid riiulisse vedelema jäänud amordi steereritorust ära lõigatud jupi, haamri ja hammakate poolt võlli toestava puuhalu abil sai selle puksi ka oma kohale tagasi.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 13. 12. 2009. 10:30

Kõik oli äga kuni paari sõiduni. Tuli välja, et puksi tagasipannes sai oldud hooletu ja see läks ikka "kortsu". Nüüd olen probleemi ees, et puks on puudu. Proovisin eile küll plastpudelist lõigata sobiva riba sinna vahele, kuid see ei kipunud ka paika jääma. Kui kellegil neid pukse tõesti kuskil kastis kipub vedelema, siis andku aga teada.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas andresle » 13. 12. 2009. 14:12

Toonio kirjutas: Kui kellegil neid pukse tõesti kuskil kastis kipub vedelema, siis andku aga teada.
Kui Sul see kuidagi seedimisele ei mõju, tule Veloplusi töökojast läbi, annan selle puksi

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 13. 12. 2009. 14:23

Suur kiire selleks korraks vist möödas. Leidsin autost parkimiskella, mille paksus oli täpselt pool milli ja selle äärest lõigatud riba sai nüüd võlli ja laagri vahele kenasti pandud. Saab näha, kaua kestab :P Aga eks ma tulen ikka läbi ja kui selle vidina hind säästudele suurt põntsu ei pane, siis tagavaraks peaks mõne ikka võtma.
Sain aga selgeks, et ülalpool kirjutatud töövõte selle puksi haamriga sisse lajatamiseks ei ole ikka kõige õigem. Keermelati ja mutikatega meelitades on tulemus oluliselt parem.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas marion » 21. 09. 2010. 14:38

nüüd on peaaegu üks hooaeg möödunud, paluks inffi, kuidas pidas ja toimis

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 21. 09. 2010. 15:03

Seni kõik endine - vahetasin vahepeal teise poole, mis esialgu vahetamata jäi. Juba vahetatud laager ei näita märkigi väsimusest. Läbisõitu siis kuskil 3K kanti esimesena vahetatud laagril tänaseks.

licht88
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas licht88 » 21. 09. 2010. 21:46

Härra Toonio äkki avaldad saladuse kust muretsesid endale ned 6mm laagrid. Ise ostsin ka ühed 7mm kuna kõvad teadlased teadsid, et need tähed laagri mõõte ei muuda aga võta näpust. Ehk mainid ka orjenteeruva hinna. Ise mõtlesin laagripesad lihtsalt 1mm sügavamaks lasta, et neid harilike laagred kasutada aga sein oleks liiga õhukeseks jäänud. Need maksid 50 eeku paar

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 22. 09. 2010. 06:04

Mina ei ole maininud, et 6mm laagreid kasutan. Ikka neid 7mm. Kogu see tihendikraam tuleb lihtsalt selliselt tagasi panna, et päris kohe sinna igasugu saasta vahele minema ei hakka. Kuna tegu on siiski mõlemalt poolt suletud laagriga, siis enam ei ohusta ka raami sisse jäänud vesi nii hullusti, kui originaalis. See muidugi ei tähenda, et peale pesu ja niisama amfiibitamist raami tühjaks kallamata võiks jätta...
Laagripaari hind jäi mul ikka sinna 90.- kanti. Pidi saama ka seda kuskile 300.- kanti ajada aga siis kaob point ära juba - sellises kohas ei pidavat kallimatel eelist olema.

licht88
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas licht88 » 22. 09. 2010. 08:55

OK. Aga see teeb kogu selle komplekti 2mm pikkemaks, kuidas vändad sinna istusid. Kas võll lühikeseks ei jää. Või võtsid kuskilt midagi ära. Või lükasid kogu selle kupatuse raami ja lihtsalt regullisid esikäikari uuesti

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 22. 09. 2010. 09:24

Teoorias võib see 2mm olla tõesti koht, kus kukalt sügada aga kui praktikas hakkad kogu seda kremplit kokku panema, siis ega väga selle koha peal takerdunud küll. Kui sa oled neid laagri peale käivaid tihendeid lähemalt vaadanud, siis ka seal on ruumi leidlik olla. Ja kui see 2mm siiski kuskilt pitsitama hakkab, siis saab seda omakorda reguleerida raami ja laagrikopsikute vahele pandavate seibide arvelt.
Lihtsam on siiski käed õliseks teha ja ise kõik läbi proovida-katsetada.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: shimano laagri puks

Postitus Postitas Toonio » 12. 10. 2012. 10:13

Nii - 2 aastat hiljem tekkis siis vajadus laagrite vahetamise järele. Asemele läksid järjekordselt juba ülalkirjeldatud meetodil "taastatud". Täna peaks minema vanade kopsikute sisse uusi (asendus)laagreid hankima...

Vasta

Mine “Hooldus”