Tagumine käiguvaheti jukerdab

Remont ja hooldus
Vasta
Morris
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 22. 04. 2009. 10:29

Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas Morris » 22. 04. 2009. 10:47

Tere.
Tegemist kuuekäigulise Merida linna rattaga (Tour 6). Originaalis oli tagumiseks vahetajaks Shimano SIS (kui ma nüüd ei eksi). See oli praktiliselt kogu aeg kuidagi paigast ära sai teda ise paika rihitud ja lastud teeninduses reguleerida aga ei kedagi, ikka hakkas pigem varem kui hiljem eriti just madalate käikude peal kõrisema. Paari päeva eest sai sellest jamast lõpuks villant ja lasin Tartu AT spordis uue käiguvaheti panna. Uueks sai Shimano Tourney TX (tahtsin Deoret, aga mul on vanemat tüüpi raam, neil midagi paremat vana kinnitusega ei olnud). Algul tundus kõik ilus ja tore, aga umbes teisel kilomeetril jälle 5. käigust allapoole kõriseb ja 6. käigupealt 4. peale vahetada ei ole võimalik :( . Võiks muidugi arvata, et uus asi vajab natu sissekohendamist, aga veider on see, et vana käiguvaheti käitus täpselt!! sama moodi :( , kas on võimalik, et viga hoopis lenkstangide küljes olevas käiguvahetis? :?: Lenksade küljes Grip Shifti nimega asi.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas Tonis_T » 23. 04. 2009. 10:01

Proovi ära vahetada käiguvahetuse trossid ja kõrid.

Morris
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 22. 04. 2009. 10:29

Re: Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas Morris » 23. 04. 2009. 17:21

Jõudsin täna lõpuks AT-st jälle läbi astuda. Mudisid natuke siia sinna poole ja nüüd vahetab normaalselt, aga 5. käigust allapoole ikkagi kõriseb. Pakuti, et hoolduse käigus sai vahetatud kett, aga hammasrattad jäid vanad, et sellepärast natuke kõristab, aga küll läheb üle. Tundus kohe kahtlane jutt ja vaatasin kodus arve pealt järele, ka hammasrattad said varakevadel koos ketiga ikkagi vahetatud. :roll:
Üldiselt on selline tunne, et ma olen lihtsalt ülitundliku kõrvaga, poisid kehitasid õlgu ja leidsid, et see on täitsa normaalne kõrin. On muidugi tõsi, et ma tundliku kõrvaga, tegelikult peaks ühekäigulisega sõitma, sest vabajooksu tirin häirib :) , aga no krt. sügisel tagumises jooksus “natuke liiv nagises” kuni (õnneks kodulähistel) võll keset ristmikku kõveraks lendas…
Mis ma oskan teha, eks kõristan siis edasi.

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas muffits » 24. 04. 2009. 08:24

Kui sul omal rattapukki pole, keera ratas teistpidi ja hakka vändates käike vahetama - ürita kindlaks teha mis täpselt seal sul kõriseb (kas kett liiga risti, kett jookseb litrite pealt maha, piirajad liiast peale keeratud, jne jne jne). Peale tirri kõrina on jah seal ka vaikne muud kõrin, aga see peaks olema samasugune kõikide raudade puhul.

planeet
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 05. 2008. 11:38

Re: Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas planeet » 30. 04. 2009. 22:40

Käisin ka 2 päeva tagasi Tartu AT spordis. Sain meeldiva kogemuse võrra rikkamaks ja ratas jookseb maastikul. TõnisT andis sulle asjalikku nõu. Äkki on trossis või trossikõris mingis kohas pisike nõks sees ja just 5lt neljandale poob see nõksuke veidi tugevamalt, kui seda teeb tagavaheti vedru. Mõistlik tross koos vahetusega maksab umbes 150eeku. Kui ei toimi, saad jälle ühe asja välistada ja hakata kõrvatroppidele mõtlema.

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: Tagumine käiguvaheti jukerdab

Postitus Postitas Marcola » 01. 05. 2009. 08:33

planeet kirjutas:Käisin ka 2 päeva tagasi Tartu AT spordis. Sain meeldiva kogemuse võrra rikkamaks ja ratas jookseb maastikul. TõnisT andis sulle asjalikku nõu. Äkki on trossis või trossikõris mingis kohas pisike nõks sees ja just 5lt neljandale poob see nõksuke veidi tugevamalt, kui seda teeb tagavaheti vedru. Mõistlik tross koos vahetusega maksab umbes 150eeku. Kui ei toimi, saad jälle ühe asja välistada ja hakata kõrvatroppidele mõtlema.
Kas trossi normaalset liikumist kõris käsikaudu siis ei saa kontrollida, et kohe uue järele peab jooksma? :roll:

Vasta

Mine “Hooldus”