Shimano LX/XT keskjoksu väliste laagrite hooldus

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Shimano LX/XT keskjoksu väliste laagrite hooldus

Postitus Postitas Gunnar » 04. 09. 2008. 09:28

Esiteks - kas mul on õigus, et LX ja XT omavad samu väliseid laagreid keskjooksus?
Teiseks - kui kaua need laagrid ilmma hoolduseta peaks töötama. Eelmisel rattal oli 2004 XT vänt ja selle laagrid ei vajanud 3 hooaja jooksul mingit hoolet, nüüd on 2007 LX vänt ja vasakpoolne laager kuivas kinni juba pärast esimest 3 kuud ja nüüd 3 kuud hiljem peale Rakvere oli kuiv/kinni ka parempoolne laager.

Jah, pesen ratast survepesuga peale võistlust, aga võtan seda tegevust mõistusega. Sama moodi käitusin ka eelmise rattaga. Seega milles asi? Kas ainuke murevabam tee on XTR keskjooks või uued laagrid Enduroforkseals-ist?

Ning mis määret te sellistesse laagritesse soovitate. ise olen kasutanud valget lithium määret.
ja kust saaks odavat keskjooksu laagritõmmitsat :)

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Shimano LX/XT keskjoksu väliste laagrite hooldus

Postitus Postitas Tonis_T » 04. 09. 2008. 09:41

http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=136309" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Shimano LX/XT keskjoksu väliste laagrite hooldus

Postitus Postitas mart » 04. 09. 2008. 11:07

Alustuseks ja raha kokkuhoiuks võta kasvõi tavott ja tihenda määrimisvälpa. Kui sellest siiber saab, siis on valik oi-oi kui lai:
1. Ostad uued samalaadsed või xtr või raceface või hope või fsa. Kõik on ristkasutatavad va truvativ
2. Vanad laagrid kaussidest välja ja uued asemele.nõuab laagripressi/tõmmitsat. nutusemal juhul vajad ka uusi laagrikatteid. Võin sulle selle toimingu teha sõbrahinnaga. laagrid ja tööriist(ad) on mul olemas, samuti oskused. Kas ka kõik rattapoed vahetust teevad, ei tea, kuid Velopluss saab hakkama, tal miskid rakised olemas.
3.Loobud tavalaagritest ja lähed üle poolkeraamilistele. Kuna nood suht uus toode, siis vastupidavuse tagasiside on seinast seina, mina kasutan ja kiidan, Kirsa kasutab ja nuriseb.
poolkeraamilistega kaks varianti
A. kasutad vanu kausse ja sisse surud poolkeraamilised, mille ostad nt Aerobikest või kust iganes
B. ostad täiskomplekti poolkeraamilise nt Hope või mis iganes
4. Kui finants pole probleem, siis vanadesse kaussidesse täiskeraamilised eraldi ostes nt et-bike-st või täis laks komplektse nt FSA-lt.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Hooldus”