Time Atac xs loks

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Time Atac xs loks

Postitus Postitas q » 07. 06. 2008. 07:25

Pedaalidel login kerge sees ning vaja lahti võtta. Välimises otsas oleks nagu "kork" aukudega, kuidas selle eest ära saab, on kellelgi kogemusi?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas KristjanS » 07. 06. 2008. 07:48

Selle töö jaoks on olemas spetsiaalsed tangid, aga saab ka ntx pintsettidega hakkama. Pistad kahtne auku pintseti ja keerad lahti (vastupäeva). Selle alt paistab sulle vastu 10-ne mutter, mille padrunvõtmega maha keerad. Seejärel lööd võlli ettavatlliikult välja. Puhastad pedaali sisu vanast kõntsast korrralikult ja paned uue asemele (võiks olla mõni kvaliteetmääre, näiteks motoreksi toode).
Edu.

NB! Parima tulemuse saavutamiseks soovitan pöörduda mõnda töökotta, kus asjatundja sul selle korralikult ja õigete vahenditega ära teeb!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas q » 08. 06. 2008. 17:29

veloman32 kirjutas:Selle töö jaoks on olemas spetsiaalsed tangid, aga saab ka ntx pintsettidega hakkama. Pistad kahtne auku pintseti ja keerad lahti (vastupäeva). Selle alt paistab sulle vastu 10-ne mutter, mille padrunvõtmega maha keerad. Seejärel lööd võlli ettavatlliikult välja. Puhastad pedaali sisu vanast kõntsast korrralikult ja paned uue asemele (võiks olla mõni kvaliteetmääre, näiteks motoreksi toode).
Edu.

NB! Parima tulemuse saavutamiseks soovitan pöörduda mõnda töökotta, kus asjatundja sul selle korralikult ja õigete vahenditega ära teeb!
Mõlema pedaali lahtivõtmine ning hooldus võttis aega 15 minutit ning midagi keerulist seal ei olnud tõesti. See "kork" käis üllatavalt kergelt lahti igatahes. Aukudesse keerasin väikesed kruvid ning pidepunkt oligi olemas. Sisse läks Motorexi pasta ning pedaalid on nagu uued jälle.

Suured tänud igatahes!

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas Antti » 08. 06. 2008. 17:37

Neid korke olen ma ise kaotanud ka omajagu, et küllap nad seal tõesti just üleliia kõvasti kinni pole. Samas, ega uusi ka kusagilt vist võtta pole?
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas mulkago » 14. 06. 2008. 21:36

Loks võib tulla isegi ainult sellest, et see plastkork on lahti kerinud ennast. Mina torkasin pintseti otsad sisse ja keerasin korralikult kinni. Ei mingit määrimist.

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas q » 15. 06. 2008. 16:40

mulkago kirjutas:Loks võib tulla isegi ainult sellest, et see plastkork on lahti kerinud ennast. Mina torkasin pintseti otsad sisse ja keerasin korralikult kinni. Ei mingit määrimist.
Ei ole võimalik sellest loksu tulla, korgi taga on ikkagi mutter poldi otsas nii, et võib ka ilma korgita sõita, see pedaali sõiduomadusi kuidagi ei muuda.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas Gunnar » 15. 06. 2008. 18:16

Atac Aliumil on küll pikisuunas loksumine takistatud kahe asjaga: plastkork välimises otsas ning kummilutt vända polses otsas. Kuigi annab edukalt sõita ka pikisuunas loksuva ilma korgita pedaaliga. Need siis minu tähelepanekud.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas mulkago » 15. 06. 2008. 21:33

Gunnar kirjutas:Atac Aliumil on küll pikisuunas loksumine takistatud kahe asjaga: plastkork välimises otsas ning kummilutt vända polses otsas. Kuigi annab edukalt sõita ka pikisuunas loksuva ilma korgita pedaaliga. Need siis minu tähelepanekud.

Just täpselt, minul hakkas loksuma kui kork oli end lahti keeranud, ma ei aja jama :)

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas q » 15. 06. 2008. 22:23

mulkago kirjutas:
Gunnar kirjutas:Atac Aliumil on küll pikisuunas loksumine takistatud kahe asjaga: plastkork välimises otsas ning kummilutt vända polses otsas. Kuigi annab edukalt sõita ka pikisuunas loksuva ilma korgita pedaaliga. Need siis minu tähelepanekud.

Just täpselt, minul hakkas loksuma kui kork oli end lahti keeranud, ma ei aja jama :)
Atac alium ning Atax XS on tiba erinevad pedaalid ka.

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas arvoest » 23. 05. 2010. 20:20

Kas keegi on ka vanemat ATAC pedaali lahti teinud ?
1 pedaal hakkas raskelt pöörlema peale Mulgi sõitu.
Pedaali otsas väljas pool ei paista ühtegi kohta kust kinni hakata, kas tuleks keerme poolt see plekist kork maha kiskuda ?
Pilt

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Time Atac xs loks

Postitus Postitas erikr » 23. 05. 2010. 20:42

arvoest kirjutas:Kas keegi on ka vanemat ATAC pedaali lahti teinud ?
1 pedaal hakkas raskelt pöörlema peale Mulgi sõitu.
Pedaali otsas väljas pool ei paista ühtegi kohta kust kinni hakata, kas tuleks keerme poolt see plekist kork maha kiskuda ?
Pilt
Jah, see plekist kork tuleb maha keerata. Otsas on tal augud spetsvõtme jaoks. Sobivad ka küljepealsete nagadega stopperrõnga tangid. Ise olen maha keeranud torutangidega. Rahulikult tegutsedes tuleb normaalselt ja korki ära ei rapi.

Väiksed juhtnöörid
http://www.sicklines.com/tech/howto/tim ... ebuilding/
http://www.5min.com/Video/How-to-Overha ... l-66770070

Stopperrõnga jaoks on soovitav omada lukustusrõnga tange.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Hooldus”