Rattapesu

Remont ja hooldus
Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 17. 04. 2005. 18:35

Corrosion kirjutas:Kuskil poes öeldi ka, et kui rattaga võistelda, siis kaob automaatselt garantii. :)
Minule öeldi seda näiteks Mõigu Authori poes. Minu jaoks täiesti ajuvaba reegel.
Ostad kalli bike'i ja võid sellega ainult naabrimehe ees uhkeldada, mees-mehe vastu mõõtu võtta ei saa. Kurat küll. :wink:

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 17. 04. 2005. 23:16

Corrosion kirjutas:Kui paari-kolme kuu jooksul rattaga midagi juhtub, siis on tõenäosus suur,et sellega on sõidetud. Kuskil poes öeldi ka, et kui rattaga võistelda, siis kaob automaatselt garantii. :)
Kas kuskilt garantiipaberitest, ridade vahelt, seda ei või välja lugeda, et nii kui rattaga sõidad kaotab see garantii :lol:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 18. 04. 2005. 05:18

Corrosion kirjutas:Kuskil poes öeldi ka, et kui rattaga võistelda, siis kaob automaatselt garantii. :)
Suht haige ju krt ostad kalli ratta et minna metsa rallima, aga pärast enam garantii ei kehti :?

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 18. 04. 2005. 08:53

kristjan07 kirjutas:
Corrosion kirjutas:Kuskil poes öeldi ka, et kui rattaga võistelda, siis kaob automaatselt garantii. :)
Suht haige ju krt ostad kalli ratta et minna metsa rallima, aga pärast enam garantii ei kehti :?

Ärge pabistage, ma arvan, et see on niisama manitsemiseks öeldud, et 1000 eeguse ratta ostjad selega trialit sõitma ei hakkaks ja hiljem kõverate jooksude üle ei kaebleks. Need, kes normaalse rattaga võistlevad, saavad garantii nagunii põhimõtteliselt ainult raamile ja kokkupaneku "kaladele". Keti ja liikuvate komponentide kulumist ei vaata keegi garantiiprobleemina, võistled sa siis või mitte. Kui rattamüüja hakkab mõne raamiprobleemi pärast pusklema, et võisteldud jm, siis tasub talle tehasegarantii raamatut lugeda, minu meelest seal selliseid klausleid ei tohiks olla, eriti mis puudutab võistlusklassi rattaid.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 18. 04. 2005. 13:31

Võlaõigusseaduse järgi peaks absoluutselt kõigile müüdavatele asjadele kehtima 6kuud garantiid.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 18. 04. 2005. 14:13

Soobel kirjutas:Võlaõigusseaduse järgi peaks absoluutselt kõigile müüdavatele asjadele kehtima 6kuud garantiid.
Mu meelest on see lausa 24 kuud, kuid see 6 kuu termin meeldib paljudele millegipärast palju enam. Võibolla meeldib ka põhjendusega, sest esimese 6 kuu jooksul on müüja kohustatud ekspertiisi eest tasuma. Edaspidi müüjal see kohustus puudub, kui ostja soovib kangesti, siis võib ise asja ekspertiisi viia ja kui seal leitakse, et asi oli vigane, siis on pood kohustatud kauba välja vahetama (seda loomulikult 24 kuu jooksul alates ostmisest). Nii palju siis OT-st.

Pesemisest nii palju, et kergema kõntsa olen niiske lapiga lihtsalt maha nühkinud, kui suurem kõnts peal, siis sai kasutada ühte pesulat, kus voolikust hea soe vesi jooksis - kerge autoshampooni lahu esmalt peale ja siis veega puhtaks. Keti puhastamisega alles hakkan tutvuma :P See oli vist peale Elva maratoni 2004.a. kui seal survepesu järjekorra kõrval keegi meesterahvas hõikas, et kõik Merida rattad, mida survepesuga pestakse, kaotavad garantii. Olin isegi seal sabas, kuid astusin seejärel kõrvale :shock: Ilmselt tegin targalt. Nüüd ostsin selle varemkirjeldatud aiapritsi ära, katsetada pole veel saanud.

Vasta

Mine “Hooldus”