võistlused kummiga

Remont ja hooldus
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2004. 08:10

Alvaro kirjutas:Pumbaga ei pea sisse lööma 10 lööki, puhu niisama suuga täis.
eeldusel, et kasutatakse presta ventiili
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 01. 09. 2004. 09:22

Argument Presta kasuks. Mina puhun ka suuga täis.
Kaasas kannan 1 õhukumm, 3 heeblit, 1 co2 balloon koos co2 pumbaga.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 01. 09. 2004. 09:45

Kirsa kirjutas:Argument Presta kasuks. Mina puhun ka suuga täis.
Kaasas kannan 1 õhukumm, 3 heeblit, 1 co2 balloon koos co2 pumbaga.
Andke andeks, ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et keegi neid "junnventiile" veel kasutab. Kui järgi mõtlema hakata, siis mõnel seltsimehel tõesti on..... :oops: :oops: Odavamatel ratastel muidugi teine teema.
Mina lisan Kirsa komplektile teise CO2 ballooni (2.0 kummi ei saa isegi suurema ballooniga korralikku rõhku), kuid pole kunagi üle ühe heebli kasutanud.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 01. 09. 2004. 09:58

Alvaro, pean sinu käest hakkama kummi vahetamise tunde võtma. Olen siiani kasutanud alati kolme heeblit ning iga kord nuputanud, et mis imemoodi saaks ainult ühega hakkama. Kõik oma kummivahetused olen siiani teinud rahulikes oludes, ei kujuta ette kuidas see võiks toimuda võistlustel, kus ise hingledad nagu auruvedur ning väliskumm, pöid ja kõik muu mudaga kaetud on.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 01. 09. 2004. 10:02

erko kirjutas:Alvaro, pean sinu käest hakkama kummi vahetamise tunde võtma. Olen siiani kasutanud alati kolme heeblit ning iga kord nuputanud, et mis imemoodi saaks ainult ühega hakkama. Kõik oma kummivahetused olen siiani teinud rahulikes oludes, ei kujuta ette kuidas see võiks toimuda võistlustel, kus ise hingledad nagu auruvedur ning väliskumm, pöid ja kõik muu mudaga kaetud on.
See oleneb pöiast. Sellest on eelnevates teemades ka juttu olnud.
Kui sulle juhtub "pisem" pöid, siis kukub kumm tihtipeale ise pöialt maha kui õhu oled välja lasknud.
Minu praegune XC717 on selline raskem juhtum - noh kahega saaks veel hakkama, aga parem siis juba 3 korraga kaasa.

Alesa Zac 19 oli selline "lõdva" pöid.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 01. 09. 2004. 11:03

erko kirjutas:Alvaro, pean sinu käest hakkama kummi vahetamise tunde võtma. Olen siiani kasutanud alati kolme heeblit ning iga kord nuputanud, et mis imemoodi saaks ainult ühega hakkama. Kõik oma kummivahetused olen siiani teinud rahulikes oludes, ei kujuta ette kuidas see võiks toimuda võistlustel, kus ise hingledad nagu auruvedur ning väliskumm, pöid ja kõik muu mudaga kaetud on.
Kõik mtb kummid seitsme aasta jooksul olen maha saanud ühe heebliga, aga saladus peitub natuke selles, et olen kogu see aeg olnud Mavicu klient. Pöiast oleneb 70%, kui lihtsalt kumm maha tuleb. Ülejäänud siis kummist endast. Hetkel käivad kaks paari kumme puht ilma heeblita maha, käte jõul.
Maanteerattal on vähe teine lugu, seal on ühe heebliga nats rohkem punnitamist, aga saab hakkama. Võibolla kahega saaks kiiremini.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 01. 09. 2004. 13:18

Krt küll, ma olen kah ikka täielik lammas. Ma olen pidevalt krt nüridaks käiatud kruvikeerajaga kummi maha võtnud. Olen sada korda kuulnud sõna "kummiheebel" aga mina lammas ei teadnud milleks seda kasutatakse. Ma väga tänan teid. Ostan kohe täna (ilmselt lähen sääriseid ostma) ballooni ja heeblid ära.
Tänan veelkord.
Viimati muutis P, 01. 09. 2004. 16:37, muudetud 1 kord.

M5
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 25. 07. 2004. 16:15

Postitus Postitas M5 » 01. 09. 2004. 15:14

kui tihti sul ikka 2 kummi ühel võistlusel läheb? ja kui lähebki, siis mis parata läheb 1 võistlus metsa, aga pigem see kui igal võistlusel kaotad natuke mingi krempli kaasas tassimisest...[/quote]

Ega tihti ei lähegi, kaks sisekummi raban kaasa siis kui all mõni õhem kumm ja rada selline kus suurem risk kummi lõhkuda. Kuna väike käsipump on raami küljes ja multitool koos eeblite ja C02 sadulakotis siis kõige ebamugavamaks ikkagi osutub kummi tassimine tagataskus. Selge, et pakendist võetud ja hästi kokkupakitud sisekummi on mugavam taskusse toppida aga kombeks on saanud enne võistlust sisekummi kontrollida e. siis täis pumbata. UST jooksudega sõidule minnes nodikoorem väheneb sisekummi ja väikese käsipumba arvelt, lisandub aga vaht.
P.S. rahulikes tingimustes saan ka ilma heebliteta kummi maha, võistlustingimustes kus käed higised, velg ja kumm kas mudane või märg näppudele lootma ei jää :). Kolm heeblit ikka sellepärast, et vähendada riski sisekumm lõhkuda montaa?i käigus ja üldse tunduvad need heeblid kõige vähem segav element olema, kas on neid üks või kolm erilist vahet pole.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 01. 09. 2004. 17:50

Alvaro kirjutas: Mina lisan Kirsa komplektile teise CO2 ballooni (2.0 kummi ei saa isegi suurema ballooniga korralikku rõhku), kuid pole kunagi üle ühe heebli kasutanud.
Kas kasutad keermeta ballooni?

Ise olen SKS keermega (ja selle keeretava reguleerimiskraaniga, mis ei lase liiga äkilist "pauku" lasta) ballooniga 2,0 baigikummi täiesti sõidetava rõhu saanud. Pärast kodus mõõtsin ära - 3,6 bari näitas.
Ja mnt. kummi (nii näpu järgi, mõõtnud pole) 7 bari lööb küll sisse.
Seega varubaloonist olen loobunud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 01. 09. 2004. 20:46

Kuldar kirjutas:Kas kasutad keermeta ballooni?

Ise olen SKS keermega (ja selle keeretava reguleerimiskraaniga, mis ei lase liiga äkilist "pauku" lasta) ballooniga 2,0 baigikummi täiesti sõidetava rõhu saanud. Pärast kodus mõõtsin ära - 3,6 bari näitas.
Ja mnt. kummi (nii näpu järgi, mõõtnud pole) 7 bari lööb küll sisse.
Seega varubaloonist olen loobunud.
Imelik. Ühest suurest balloonist (vist oli 16g) keermeta SKS pumbast lööb mul maantekummi põhim. lõhki (23 laius), päris tühjaks lasta ballooni ei tohi.
Samas baigi laiale kummile üle 30-35 psi sisse ei saanud, mis on minu jaoks liiga vähe. Ja kaduma nagu sussu ei läinud.

Vasta

Mine “Hooldus”