Tirri avamine

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Tirri avamine

Postitus Postitas Lauri » 08. 07. 2004. 21:41

Tirr ei käi viimasel ajal enam vabalt ja otsusatasin selle lahti võtta ja vaadata, kas annab midagi parandada, või peab uue ostma. Küsisin siis Kirsalt igasuguseid võtmeid, aga mulle tundub, et seda võtit, mis tirri avab, seda ei ole. Mul on kasseti võti ja siis vist keskjooksu võti ja vända tõmmits. nendest vist ei piisa, et tirr molekulideks võtta. Praegu siin pusin (käed veel isegi õlised 8) ) kassett on maas, aga edasi kuidagi ei saa. Äkki keegi aitaks jägmisele "levelile" mind..
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
mäidu
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 22. 06. 2004. 18:31

Postitus Postitas mäidu » 08. 07. 2004. 23:18

See leht on hea panna oma favourites'i alla, et hooldusest lugeda. Ka sinu kysimusele peaks sealt ylevaate saama. Täpsemalt tirri/freehubi hooldusest samast allikast seeleht. Mina olen parktooli õpetusi uurides igatahes targemaks saanud. Tööriistade poole pealt on tirrivõti eraldi.

Edu!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 07. 2004. 07:08

minuteada kirsal tirri võtit pole. vähemalt ta kastis ei olnud. pühi käed puhtaks, võta ratas kätte ja marsi korralikku hooldusesse.
kui sul on tuttav metallitöömees kel trei- ja freespink kasutada siis võib tunniga vajaliku junni valmis saada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 10. 07. 2004. 18:59

Mis moodi see tirr muidu lahti peaks käima, kas mingi tõmmitsaga tõmmata, või kuidagi peab keerama?
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 07. 2004. 19:34

Lauri kirjutas:Mis moodi see tirr muidu lahti peaks käima, kas mingi tõmmitsaga tõmmata, või kuidagi peab keerama?
keerama
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 10. 07. 2004. 19:47

Ma nüüd vaatasin seda ParkToolsi lehte lähemalt ja mul oli tirr kõige sarnasem sellele Shimano omale. Läksin siis ja lammutasin alguses venna Deore rummu laiali ja sinna sai 10-se kuuskandi sisse lükatud ja sealt vist oleks saanud lahti keerata Deore tirri. Mõtlesin, siis, et krt, äkki mul mingi odavama asja järgi tehtud ja kakkusin lisaks veel ühe ratta mingi odava Shimano rummu laiali ja sinna sai ka 10ne kuuskant sobitatud, minu "probleemsel" rummul ei ole aga neid kante seal sees, et tirr lahti keerata. Tegemist muidu mingite Alhonga rummudega, mis mul Classicuga originaalis kaasas olid, äkki need nii sitad, et ei ole mõeldud nii pikaks kasutamiseks, et kui hakkab surema, siis viska ära, mitte ära hakka parandama? Ja mingeid teisi auke või nukke ma ka ei näinud rummu sees, kuhu oleks võimalik mingi teistsugune võti kinnitada ja siis lahti keerata. Ma poodi ei viitsi minna nendega, sest siis pean ka mitu korda käima seal ja katsetama, kas sai korda või ei, käima lahti ja kinni keeramas jne... :oops:
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 07. 2004. 19:56

Lauri kirjutas:Ma nüüd vaatasin seda ParkToolsi lehte lähemalt ja mul oli tirr kõige sarnasem sellele Shimano omale. Läksin siis ja lammutasin alguses venna Deore rummu laiali ja sinna sai 10-se kuuskandi sisse lükatud ja sealt vist oleks saanud lahti keerata Deore tirri. Mõtlesin, siis, et krt, äkki mul mingi odavama asja järgi tehtud ja kakkusin lisaks veel ühe ratta mingi odava Shimano rummu laiali ja sinna sai ka 10ne kuuskant sobitatud, minu "probleemsel" rummul ei ole aga neid kante seal sees, et tirr lahti keerata. Tegemist muidu mingite Alhonga rummudega, mis mul Classicuga originaalis kaasas olid, äkki need nii sitad, et ei ole mõeldud nii pikaks kasutamiseks, et kui hakkab surema, siis viska ära, mitte ära hakka parandama? Ja mingeid teisi auke või nukke ma ka ei näinud rummu sees, kuhu oleks võimalik mingi teistsugune võti kinnitada ja siis lahti keerata. Ma poodi ei viitsi minna nendega, sest siis pean ka mitu korda käima seal ja katsetama, kas sai korda või ei, käima lahti ja kinni keeramas jne... :oops:
tirri pole vaja rummu küljest lahti keerata.
1. kassett maha
2. koonused välja
3. tirri tolmukate maha
4. nüüd avaneb alles võimalus tirr lahti keerata.
peale tirri avamist võib soovi korral tirri rummust eemaldada
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

daniel
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 13. 07. 2004. 20:59

kusimus

Postitus Postitas daniel » 13. 07. 2004. 21:09

kas deorelx rummule saab paigaldada deore tirri?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kusimus

Postitus Postitas erikr » 13. 07. 2004. 21:15

daniel kirjutas:kas deorelx rummule saab paigaldada deore tirri?
teoreetiliselt peaks sobima, isiklik kogemus puudub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

loffa
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 17. 11. 2003. 18:57

Postitus Postitas loffa » 19. 07. 2004. 20:59

saab ikka. enamus shimano rummude tirre sobivad üksteisega, ainuke vahe võib tekkida kassetis, et odavamatele tirridele ei saa panna nii suuri kassette

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas indrek56 » 27. 03. 2012. 20:48

Vana teema aga kuna algatajaga sama mure siis potsatan siia. Tirrist pilt selline:
Pilt
Ehk siis seda sisemist osa mingi kuuskandiga välja keerata ei anna, kuna see pole mingigi kandiline. Identifitseerimisest niipalju et peale on rummule kirjutatud Concept SL. Kas ja kuda sellist avatakse?
Saan aru et hoodlusse viimine on kõige õigem aga see ei rahulda kuidagi uudishimu....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas erikr » 27. 03. 2012. 21:34

Oli kunagi vaja sarnase lahendusega tirr avada.
Otsisin parajalt paksu metallitüki ja andsin talle rellakat maitsta, kuni sobivasse mõõtu sai. Siis jubin torutangide vahele, sättisin ta selle vigurmutri hammastesse ja töö sai tehtud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas indrek56 » 28. 03. 2012. 06:47

ja avanes vastupäeva keerates ikka? enne kui vägistama hakkan....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas erikr » 28. 03. 2012. 07:28

indrek56 kirjutas:ja avanes vastupäeva keerates ikka? enne kui vägistama hakkan....
Proovi järgi.
Aga arvan, et jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas andresle » 28. 03. 2012. 08:18

Mina saan aru, et teema tõstja tahab tirri rummu küljest maha saada. Selline tuleb maha ilmselt teiselt poolt rummu sisse pistetava u.12-14mm kuuskandiga. Aga see töö (tirri mahakeeramine) ei pruugi osutuda lihtsaks tööks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas erikr » 28. 03. 2012. 08:44

Õige jah, peaks kuuskandiga pooleks käima.
Samas tirri (nuudi) laagritele ilma seda hammastega võru eemaldamata ligi ei saa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas metslane » 28. 03. 2012. 09:44

Seda juttu lugedes teen panuse et ta ei saa seda lahti.
15 astat tagasi oli veel shimanol võti millega see lahti teha.Tänapäeval tuleb ise teha.Minul on neid mitu sest erinev tirr vajab erinevat võtit ku seda kaussi ära ei taha lõhkuda. Kas treial teeb või saab ka väga hea võtme park toolsi keskjooksu võtmest.Tükk käiamist aga hea asi tuleb.Samuti soovitan võtme näiteks eksentrikuga kausi külge kinni tõmmata.
Aga parem vii asjaliku mehaaniku kätte sedt sel sees on kindlast vaja veel midagi välja vahetada.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tirri avamine

Postitus Postitas indrek56 » 12. 04. 2012. 11:42

metslane teeb õige panuse ja ma ei hakka millegi äralõhkumisega riskima. Küll aga käib tirr rummu küljest lahti siiski väga kergelt, teiselt poolt 12mm kuuskandiga. tirri avamine aga jääb siiski endal ära. homme saan hooldusest kätte. tänan tähelepanu eest.

Vasta

Mine “Hooldus”