Mõra värvis/alumiiniumraamis

Remont ja hooldus
Vasta
marekk
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 07. 04. 2024. 13:54

Mõra värvis/alumiiniumraamis

Postitus Postitas marekk » 07. 04. 2024. 14:12

Tere
2023 aasta suvel märkasin raamil peenikest mõra. Kuna tegemist Canyoni rattaga (inflite slx al 6.0) siis katavad nad esteetika huvides keevituskohad üpris tihke pahtli kihiga. Kahtluses, kas tegemist mõraga raamis või värvis, sai lihvitud pahtli kiht kuni palja alumiiniumini ja lastud olukorda hinnata ratta töökojas. Sel hetkel oli vastus, et raamil mõra ei paista ja tegemist oli mõraga värvis.
Järgnevalt sai koht pahtel+värviga kaetud ja edasi sõidetud, kuni tänaseni, kui märkasin samas kohas mõra värvis tekkivat.

Küsimus järgmine: kellel oleks vajalikud tööriistad/kuhu ratas viia, et tuvastada kas tegemist on mõraga alumiiniumis? Sellises seisus ei julge rattaga teadmata edasi sõita.

Mõra alguses
Pilt

Värvi all
Pilt

Mõra nüüd
Pilt

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Mõra värvis/alumiiniumraamis

Postitus Postitas arnea » 07. 04. 2024. 20:47

Ma kohta ei oska soovitada. Ma arvan, et ega pragu niisama ei teki - seal peab mingi liikumine olema. Samas - mul on maastikuratta raam, millel on sama koha peal sarnane pragu värvis. Seitse talve olen selle peal pukis sõitnud ja olukord ei ole muutunud. Enne seda maastikul mitmeid aastaid - ei mäleta kaua see pragu seal olnud on. Lihtsalt selline juhus, ära võta seda kui soovitust, et võid rahulikult edasi sõita.

Vasta

Mine “Hooldus”