29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Remont ja hooldus
Vasta
Pastakas
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 23. 04. 2013. 10:47

29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas Pastakas » 18. 04. 2014. 08:51

Ratas. GT karakoram 3.0 29ner
Mure:

Esipidurit(ketaspidur) kasutades tõmbab ratta natuke viltu.
Suure hoopealt pidurdades hakkab kahvel värisema.

Rumm on üle kontrollitud ja kõik ilusti kinni.
Kas asi võib kahvlis/ amortides olla?

Ratas sõitnud eelmine hooaeg ainult 1700 km
Ja hooaja lõupus käis täishoolduses.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas Rivo » 18. 04. 2014. 09:02

Amort/kahvel on lihtsalt nii pehme, et ei kannata pidurdamisel tekkivat koormust.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas Tonis_T » 18. 04. 2014. 09:06

Kas on tegu tavalise QR-ga või läbiva võlliga? QR pead nii kõvasti kinni vägistama kui jaksad. 26 tollisega on juba see probleem, et kui liiga nõrgalt kinni paned, siis tõmbab pidurdades ratta viltu alla. 29 tollisega asi ultreerub kuna ratta diameeter on suurem ning jõuõlad sellega seoses samuti suuremad kui 26 tollisel.
Ma olen oma ratta poest sedasi kätte saanud (26") et kui koha peal seistes esipidurit peal hoida ning ratast edasi tagasi õõtsutada, siis on silmaga näha, kuidas ratas all viltu läheb ning samuti on kenasti näha, et järgi annab just ratta kinnitus kahvlile, ehk siis QR liiga nõrgalt kinni. Ma läksin sellega seoses isegi nii kaugele, et vahetasin peened, kerged, plastpindadega QR kõige odavama ja raskema rauast tüki vastu.

Pastakas
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 23. 04. 2013. 10:47

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas Pastakas » 18. 04. 2014. 09:16

Tonis_T kirjutas:Kas on tegu tavalise QR-ga või läbiva võlliga? QR pead nii kõvasti kinni vägistama kui jaksad. 26 tollisega on juba see probleem, et kui liiga nõrgalt kinni paned, siis tõmbab pidurdades ratta viltu alla. 29 tollisega asi ultreerub kuna ratta diameeter on suurem ning jõuõlad sellega seoses samuti suuremad kui 26 tollisel.
Ma olen oma ratta poest sedasi kätte saanud (26") et kui koha peal seistes esipidurit peal hoida ning ratast edasi tagasi õõtsutada, siis on silmaga näha, kuidas ratas all viltu läheb ning samuti on kenasti näha, et järgi annab just ratta kinnitus kahvlile, ehk siis QR liiga nõrgalt kinni. Ma läksin sellega seoses isegi nii kaugele, et vahetasin peened, kerged, plastpindadega QR kõige odavama ja raskema rauast tüki vastu.

Tavaline QR jah. Olen kõvasti kinni vägistanud ja sama probleem (võibolla olen ise nõrk).
Aga kas sellest on tingitud ka kahvi vibra või on lihtsalt sitt amort ja kõik?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas MK777 » 18. 04. 2014. 09:21

Tonis_T kirjutas:QR pead nii kõvasti kinni vägistama kui jaksad.
Milleks? Selle jaoks on olemas korralikud kiirkinnitused. Näiteks HOPE.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas Tonis_T » 18. 04. 2014. 09:48

MK777 kirjutas:
Tonis_T kirjutas:QR pead nii kõvasti kinni vägistama kui jaksad.
Milleks? Selle jaoks on olemas korralikud kiirkinnitused. Näiteks HOPE.
Miks mitte? Ilmselgelt on maailmas olemas igasuguseid toredaid asju. Kuna pole teada, mis teema algatajal olemas on, siis selle asemel, et spekuleerida, et kas tal on ikka hea QR või mingi kehvem, on see lihtne nõuanne, mida saab kohe proovida ilma, et peaks kuskilt "korralikke" QR otsima hakkama. Lihtne ja kiire viis ühe vea võimaluse elimineerimiseks.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas mikulaine » 18. 04. 2014. 10:02

Kõigest jõust ei maksa küll kiirkinnitusi kinni vägistada. Määri kiirkinnitus ära ja seejärel pane see normaalse jõuga kinni. Nii kestavad laagrid ka kauem.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 29ner - pidurdades esiratas viltu alla

Postitus Postitas erikr » 18. 04. 2014. 10:40

mikulaine kirjutas:Kõigest jõust ei maksa küll kiirkinnitusi kinni vägistada. Määri kiirkinnitus ära ja seejärel pane see normaalse jõuga kinni. Nii kestavad laagrid ka kauem.
Ainult valesti kokku pandud / reguleeritud rummu puhul mõjub kiirkinnituse kinnipigistamine laagritele kahjulikult.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Hooldus”