õlileke amordiluku vahelt

Remont ja hooldus
Vasta
jas
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 08. 06. 2009. 00:58

õlileke amordiluku vahelt

Postitus Postitas jas » 15. 04. 2014. 22:39

Tere,
Küsimus selline, et kas rockshox amortidel on õli ühes või mõlemas hargis? Ise olin siiamaani arvamusel, et õli on ainult ühel pool (seal kuhu rõhk käib), aga mingil põhjusel hakkas peale hooldust mul vähesel määral õli immitsema just amordikuku poolsest osast, kus ei tohiks nagu õli olla. Ja mitte alt vaid ülevalt.
Siit minu küsimused:
1) kas slline nähtus peale hooldust on normaalne?
2) kas hoolduse käigus tehti midagi valesti?
3) või see tähendab, et amort on katki?
Viimati muutis jas, 16. 04. 2014. 13:17, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: õlileke amordiluku vahelt

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2014. 08:42

Vasakus on õhk ja lonks õli kolvi peal. Toimib survevedruna. Õli asi on süsteemi libestada ja tihendada. Paremas on õlipadrun koos klapisüsteemiga, toimib kui amortisaator. Ehk summutab lööki ja tagasilööki. Sõitsin vähemalt 5 aastat SIDiga, hooldasin ise, õli küll kusagilt ei lekkinud.
1) ei
2) ilmselt jah
3) keeruline vastata. kui muus osas toimib ja leket enam pole, sõida edasi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: õlileke amordiluku vahelt

Postitus Postitas arnea » 16. 04. 2014. 09:36

Kus kohast see õli täpsemalt lekib? Umbes selle aja Rebadel oli probleem ringtihendiga mis oli amordi lukustusnupu võlli ümber (padruni sees, mitte see välimine, mis otse nupu all on). Tihendi vahetamisega probleem kadus. Kui sul see õlileke iseenesest kadus siis ei pruugi see probleem olla. Kas SID-l on kunagi tihendeid vahetatud ka? 10 aastat teenistuses - selle aja peale võib mõni kummijubin juba ära väsida küll.

Eriku jutule lisaks, et mõlema amordijala põhjas on ka lonks õli, mis pukse õlitab.

Kui sa emma kumma amordi osas teist arvamust tahad, siis tasuks Pirita Hawaisse pöörduda ja paluda võimalust vestelda Kristjaniga. Neil on seal ka varusosi - tihendeid, kolbe, jms.

Vasta

Mine “Hooldus”