Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Remont ja hooldus
Vasta
Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas Äärenurk » 30. 05. 2013. 13:02

Rattaralli kodulehel on "karvajalgadele" soovitatud esmaabipaketti, mis koosneb sadulakotist, sisekummist, kuuskantvõtmete komplektist, kummiheeblitest ning balloonist ja pumbast(dosaatorist).

Kas see balloonide kasutamine on MNT sõidul kõige õigem? Ühest balloonist saab täis ühe MTB kummi. Kui MNT kumm peaks minema, siis mida teha? Lasta 2-3 ballooni? Palju siis rõhku saaks? Võtta kaasa pika raamiga käsipump(mahub vahevu rattaraami vahele), mis MNT kummi jaksab täis pumbata? Või on kusagilt mingit tehnoabi koos põrandapumbaga ka võtta?

Paneks selle ilusa pildi ka siia, aga kuna see varsti maha võetakse, siis pole mõtet. Kõik võivad Tartu maratoni kodulehel vaadata.

OT: Kas piltide lisamine otse siia ei ole võimalik, sest siis läheks serveriruum üsna kähku täis või mingil muul põhjusel? Linkidega variandil on vanadest teemadest ikka päris paljud pildid kadunud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas erikr » 30. 05. 2013. 13:38

Mina olen saanud ühe 16g ballooniga saanud väga sõidetavad mnt kummid. 6-7 bar pöidla järgi paneb ballooniga sisse, kui mööda ei lase.
Eks see on maitse ja harjumise kogemus, kus mobiilset remondikomplekti hoida.
Minul on vasakpoolses särgitaskus multitööriist, heebel, balloon dosaatoriga ja lisaballoon.
Keskmises taskus varukumm (maanteel 2) ja telefon.
Parempoolses taskus geelid või muu söök.

Kindalsti on sadulakott hea asi, aga peab olema hea kott, mis kõige täiega ratta küljest ei lahku või siis ise lukku lahti ei lase ja sisu tänavale.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas serxx » 30. 05. 2013. 14:21

Äärenurk kirjutas:Kas see balloonide kasutamine on MNT sõidul kõige õigem? Ühest balloonist saab täis ühe MTB kummi.
MTB 2"+ (50mm+) mõõtu kumm mahutab oluliselt rohkem õhku kui MNT 23mm (alla tolli) kumm. Ehk siis sama hulga õhu (gaasi) sisse pressimisel on tulemuseks palju kõrgem rõhk MNT kummis võrreldes MTB kummiga.

Kui ballooni ei usalda või ei oska seda kasutada, võid alati ka pumba võtta. Pumbaga saab alati kindlasti kummi täis, lihtsalt aega läheb rohkem. Kui ballooni kuidagi valesti otsa paned ja pool gaasi kuskilt vahelt jooksu pääseb, siis vajad teist ballooni veel ja kui teist ei ole, oled hädas. Kui aga ballooni õigesti kasutad, on sekundiga kumm täis. Pumpamisele kuluva mitme minutiga võib rattarallil sadu kohti kaodata.
Viimati muutis serxx, 30. 05. 2013. 14:22, muudetud 1 kord.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas Läänlane » 30. 05. 2013. 14:21

Sadulakotile hea alternatiiv on raamikott, näiteks selline: viewtopic.php?f=150&t=40010&p=274159#p274159

Minul on sisuks MTB`ga sõites:

Tagavara sisekumm
Balloon tosaatoriga
Multitool
Heeblid
Keti lüli (KMC reusable missing link)

Kuna ma ühe sadulakoti olen ära kaotanud, siis see raamikott nina ees tundub kindlam varjant.

MartinMK
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas MartinMK » 30. 05. 2013. 14:58

Mina tellisin selle raamikoti ise hiinast, üle poole odavamalt saab.
4,7" telefoni ekraanile jääb ees olev aken tsipa väikseks aga telefon ise mahub ära.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas serxx » 30. 05. 2013. 15:06

MartinMK kirjutas:üle poole odavamalt saab.
Ligi 4x odavamalt isegi. Ostsin neid $14 (€11) eest 3tk, siin saab €14 eest ühe.
Põhimõtteliselt on mul üks selline täitsa uus kott üle, 4€ eest võin TRR stardis ära anda, kui on huvi (EDIT: juba ära lubatud!).
Viimati muutis serxx, 31. 05. 2013. 12:56, muudetud 1 kord.

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas Äärenurk » 31. 05. 2013. 11:35

Aga ma saan aru, et mingit mobiilset tehnoabi siis ei ole?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas serxx » 31. 05. 2013. 11:43

Äärenurk kirjutas:Aga ma saan aru, et mingit mobiilset tehnoabi siis ei ole?
Juhend ütleb:
21. Tehnilist abi osutatakse TP-des ja stardis. Rajal liiguvad tehnilise abi masinad. Varuosi ja rattakumme korraldajad ei taga.
Ehk siis midagi ikka on. Mehaanik tööriistatega on ilmselt olemas ja aitab probleemi lahendamisega, aga varuosi/kumme ei pruugi sealt saada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas erikr » 31. 05. 2013. 11:56

Äärenurk kirjutas:Aga ma saan aru, et mingit mobiilset tehnoabi siis ei ole?
Millist abi sa ootad?
Kui tegutsed põhimõtte "Kui sa ei aita end ise, ei aita sind keegi" järgi, ei vaja sa ka tehnoabi vaid saad ise hakkama. Kas on keeruline ratas enne sõitu üle vaadata ja sõiduks paar vidinat tasku panna?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Remondikomplekt Tartu Rattarallile (ja mujale)

Postitus Postitas Road 2 » 31. 05. 2013. 19:49

Natuke raha ka tasku. Liikuvast abist saab kindlasti sisekummi osta. Vahel võib neid ka
rohkem kui üks puruneda. Mulle tundub nii.

Vasta

Mine “Hooldus”