Jooksu sirgeksajamine

Remont ja hooldus
Vasta
arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas arnea » 24. 05. 2011. 00:53

Rakkes vajus kaassõitja esimeses mudaaugus külili ja toetas end minu esijooksu peale. Kerge raks või nagin kostis ja jooks oli kõver - umbes sentimeetri jagu viskas ja kumm käis amordi vastu. Vantsisin tagasi starti ja Sportlandi telgis olnud mehhaanik keeras kodaraid pingutades/lõdvendades jooksu enamvähem sirgeks, nii et sain sõidu ära teha. Suured tänud talle!

Täna uurisin lähemalt, et mis seis siis on. Pöid viskas kergelt ühe koha pealt - 2mm vast kõige rohkem ja kodarate pingsus oli väga erinev - olid mõned päris lõdvad ja mõned väga pingul. Kusjuures jooksu sirgeks saamiseks oleks neid väga pingul kodaraid veel pidanud peale keerama. Mingeid pragusid silma ei hakanud.

Kas sellise jooksu veel päris sirgeks saab, nii et kodarad ka enamvähem sama pinge alla jäävad? Kas peaks nö vastassuunas natuke pingutama ja siis järele laskma?

Arne

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas MK777 » 24. 05. 2011. 06:15

Kodarad peaks ikkagi enam-vähem sama pinge all olema. Ma viiks parem jooksu mehaaniku kätte, kellel on rihtimine täielikult käpas.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas SHOXi » 24. 05. 2011. 08:41

kõik kodarad lõdvaks ja pöida painutama. Enam vähem sirgeks painutada ja siis kodaratega paika timmida. Odavate pöidadega selline variant üldiselt töötas, aga ega see enam see pole mis enne...

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas Monty » 21. 12. 2011. 17:42

Mida teha, kui jooks vertikaalselt viskab?
Sõites tundsin, et jooks nagu viskaks. Panin jooksu pukile, horisontaalselt oli kõik tip-top, aga vertikaalselt viskas pool sentimeetrit. Tean, et kui jooks vertikaalselt väljapoole viskab, tuleks nii parem- kui ka vasakpoolseid kodaraid võrdselt pingutada, aga mul viskab ta sissepoole. Kas annab midagi teha?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas mart » 21. 12. 2011. 18:01

Monty kirjutas:Mida teha, kui jooks vertikaalselt viskab?
Kas viskab koos kummiga? Kehv, väsinud, haigetsaanud kumm võib vägagi üles-alla mängima/viskama hakata.
Kui asi pole kummis, siis mis põhjust ise pakud, et pöid üles-alla viskab? Sõitsid äkki vastu kändu, äärekivi vms?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas metslane » 21. 12. 2011. 18:16

Mina panustan ka antud juhul kummi peale :D
Ja kui kodaraid keerate siis lõpmatuseni ei saa neid peale keerata,kusgikt tuleb ka järgi anda. :wink: Tark oleks sealt järele anda kust :sissepoole: viskab ja kui jäävad liiga lõdvaks siis tuleb juba appi mehaaniku hea sõber,haamer :)

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas Monty » 21. 12. 2011. 18:33

Jah, oligi kummis asi :) Kuna kumm oli uus, arvasin ekslikult, et põhjus on jooksus. Paljas jooks viskas pukil kuskil 2mm ja see ei tähenda midagi. Nõme lugu, et sellise praagi kummi otsa olen sattunud.
Üldiselt, kui ma rihtimisega tegelen, siis ma lõdvestan üpris harva, sest ega see nipli keere just kõige tugevam pole. Kui teda edasi tagasi keerata, siis annab ta üpris kiiresti järele. Tavaliselt ainult pingutamisest piisabki.

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas Bon » 21. 12. 2011. 19:17

Asi ei pruugi olla ka praak kummis...võib juhtuda, et oskaja kutt suudab selles sama kummi sul kenasti sirgelt pöia peale "mudida"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jooksu sirgeksajamine

Postitus Postitas erikr » 21. 12. 2011. 20:00

Monty kirjutas:Jah, oligi kummis asi :) Kuna kumm oli uus, arvasin ekslikult, et põhjus on jooksus. Paljas jooks viskas pukil kuskil 2mm ja see ei tähenda midagi. Nõme lugu, et sellise praagi kummi otsa olen sattunud.
Üldiselt, kui ma rihtimisega tegelen, siis ma lõdvestan üpris harva, sest ega see nipli keere just kõige tugevam pole. Kui teda edasi tagasi keerata, siis annab ta üpris kiiresti järele. Tavaliselt ainult pingutamisest piisabki.
Proovi ohtra libestiga kumm peale panna.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Hooldus”