Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Remont ja hooldus
Vasta
Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 24. 09. 2011. 17:40

Tervist

Nimelt lugu siis selline, et sai oma velo viidud hooldusesse.
Ning palutud teha järgmised asjad:
Jooksude rihtimine
Käikude regul.
Ning võimalusel lisada powerlink

Siit ka küsimus kas üldse saab lisad sõitnud ketile powerlink-i

Ratas pidi valmis olema järgmiseks päevaks kuna selle päeval kui viisin polnud meistrit kohal.
Järgmisel päeval helistasin ja küsisin kas võib järgi tulla. Kohe ei osatud midagi öelda vaid inimene ütles, et helistab tagasi.
Pooletunni pärast ise tagasi helistades öeldi, et võib järgi tulla.
Kohale minnes selgus, et ära oli vahetatud kett ja kassett millest ei mainitud mulle sõnagi telefonis.
Ja kahjuks alles kodus :cry: vaadates ei märganud minu silm kuskil powerlinki, lisaks kõriseb tagumine jooks nagu oleks liiv vahel, ning ka jooksu viskumine on jäänud sama suureks.

Edit: Lisaks küsisin endale vanad jupid. Tagasi sain vaid peotäie hammakaid, öeldi et kassett olevat katki olnud.
Viimati muutis Cane, 24. 09. 2011. 18:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas MK777 » 24. 09. 2011. 18:17

Kas sa nende poole selle küsimusega pöördusid? Mida vastati?

Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 24. 09. 2011. 18:36

Mis küsimust sa mõtled?
Kui powerlink-i oma siis tööde vastuvõtja ei öelnud midagi sellekohta, vaid kirjutas lehele.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas MK777 » 24. 09. 2011. 18:40

Et tehti seda mida sa ei soovinud ja soovitud asjad jäid tegemata. :roll:

Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 24. 09. 2011. 18:47

MK777 kirjutas:Et tehti seda mida sa ei soovinud ja soovitud asjad jäid tegemata. :roll:
Nu krõbinat kuulsin alles kodu juures ja siis panin ka viskumist tähele.
Selles olen jah ise süüdi, et seal ei üle vaadanud.

Vahetamisest saan nii palju aru, et kui uus kett siis kassett vahetatakse ka ära.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas rai66 » 24. 09. 2011. 19:36

No iga keti vahetusega küll pole kassetti vaja vahetada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2011. 19:52

Vanasti oli poes kassa juures tekst - "pretentsioonid esitada kassa juurest lahkumata" :!:

Ma ei saa hästi aru, mis pointi on halada hiljem foorumis kui õigel ajal oma õiguste eest ei seistud? Kui tehakse mida pole tellitud, siis ei pea ju tehtuga nõustuma. Vähemalt tuleb esitada piisavalt küsimusi selgituste saamiseks. Inimesed, krt, seiske enda ja oma õiguste eest :idea:

Samas ka nendele töökodale, kes nimme ebakompetentset klienti noorivad - lühikest äri teile!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas metslane » 25. 09. 2011. 10:03

Cane kirjutas:Tervist

Nimelt lugu siis selline, et sai oma velo viidud hooldusesse.
Ning palutud teha järgmised asjad:
Jooksude rihtimine
Käikude regul.
Ning võimalusel lisada powerlink

Siit ka küsimus kas üldse saab lisad sõitnud ketile powerlink-i

Ratas pidi valmis olema järgmiseks päevaks kuna selle päeval kui viisin polnud meistrit kohal.
Järgmisel päeval helistasin ja küsisin kas võib järgi tulla. Kohe ei osatud midagi öelda vaid inimene ütles, et helistab tagasi.
Pooletunni pärast ise tagasi helistades öeldi, et võib järgi tulla.
Kohale minnes selgus, et ära oli vahetatud kett ja kassett millest ei mainitud mulle sõnagi telefonis.
Ja kahjuks alles kodus :cry: vaadates ei märganud minu silm kuskil powerlinki, lisaks kõriseb tagumine jooks nagu oleks liiv vahel, ning ka jooksu viskumine on jäänud sama suureks.

Edit: Lisaks küsisin endale vanad jupid. Tagasi sain vaid peotäie hammakaid, öeldi et kassett olevat katki olnud.
Sa tahtsid ainut konkreetselt kolme asja
Jooksude rihtimist.Võibolla on velg nii lömmis et ei ole võimalik rihtida
Käikude reguleerimist.Et käigud hästi tööle saada tuleb vahetada palju vidinaid.Kett,kassett,tross,kõri,otsad,rullikud,esihammakas.Saab ka vähemaga.Ju sul oli kett siis nii surnd.
Võimalusel lisada powerlink.Rõhutan sõna võimalusel :) Ju siis võimalust polnud. :)
See on minu visioon asjast.Aga vaheta töökoda ja vaata mis mujal saab.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas mart2 » 26. 09. 2011. 13:38

metslane kirjutas:...
Sa tahtsid ainut konkreetselt kolme asja
Jooksude rihtimist.Võibolla on velg nii lömmis et ei ole võimalik rihtida
Käikude reguleerimist.Et käigud hästi tööle saada tuleb vahetada palju vidinaid.Kett,kassett,tross,kõri,otsad,rullikud,esihammakas.Saab ka vähemaga.Ju sul oli kett siis nii surnd.
Võimalusel lisada powerlink.Rõhutan sõna võimalusel :) Ju siis võimalust polnud. :)
See on minu visioon asjast.Aga vaheta töökoda ja vaata mis mujal saab.
Mulle on ratast tagastades küll alati öeldud tehtud ja tegemata (ka põhjused!) tööd. Ennem tellimata töö tegemist on helistatud tagasi ja küsitud nõusolekut. Aga eks ma olen Tartus ja meil maakatel käib äkki asi teisiti kui suurtes linnades ... :oops:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 27. 09. 2011. 16:59

Lõppes kõik küllaltki meeldivalt!

Võeti minuga sealt samast kohast ühendust ja pakuti lahendusi.
Powerlink sai paigaldatud peale pisikest vestlust mehaanikuga, viskumise osas selgitati, et arvatavasti rehv munas või midagi.

Tänud töökojale mõistva suhtumise eest.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas metslane » 27. 09. 2011. 20:25

Mismoodi rehv munas?Kui ta sul perse all sõitmise aeg tunda annab siis peab olema velje äärest rebenenud ja sellega küll ei soovita edasi sõita.Teine varjant on et ta sul pole lihtsalt korralikult velje peal.Kui sedasi ratta mehaaniku käest tagasi said siis on see küll üks suur kivi mehaaniku kapsaaeda :D Järelikult tal kliendist pohhui :)

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas muffits » 28. 09. 2011. 11:32

Olen kogenud samasugust teenindust nagu Mart2. See tähendab, et kui minu soovitud töödele lisaks peab midagi välja vahetama või mingi lisatöö tegema, siis ikka teavitatakse ette ning küsitakse kinnitust. Samas alati rattale järgi minnes olen üritanud ka mehaanikutelt tagasisidet saada (kui sant seis oli, millega ma peaks tulevikus arvestama, jne).
see, et kas rehvil on muhk (eeldusel, et silmaga näha pole), saab lihtsalt järgi proovida - vaheta mõlemad rehvid ära. Olen nii saanud kätte ühe munaja rehvi.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas suuroja » 28. 09. 2011. 15:06

Cane kirjutas: Kohale minnes selgus, et ära oli vahetatud kett ja kassett
tore ju siis, et said rattale uue keti ja kasseti.
Jooksud ka korras kui rihtimist ei vajanud.
kerge kummivonks sinu rattasõitu kindlasti ei riku. powerlink pane teinekord ise peale,
see on sama keeruline kui rattakinga esmakordne klipist vabastamine :wink:

päikest!
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas maxspeed » 01. 10. 2011. 08:26

Kuna olen hädas Powerlinki lahti saamisega, proovisin siit otsingust infot saada ja esimene asi mis silma jäi oli Powerlinki ülistamine. Mina küll hetkel ei mõista tema eeliseid, kui ta lahti ei tule :evil: Pole lihtsalt suurt kogemust ka, kunagi oli üks Powerlink, see tuli ka lõpuks üliraskelt lahti, nüüd siis teine kord mil ei tule enam üldse lahti. Vannun, et jään edaspidi klassikalise ketivõtme ja pinlüli juurde! :twisted: nüüd polegi vist muud, kui lõika "kääridega" kett lihtsalt katki...

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas pärnu rattur » 01. 10. 2011. 10:13

Minuarust käib ka see Powerlink üle mõistuse raskelt. Keegi kunagi rääkis, et natuke tuleb kokku pigistada, siis tuleb kergemalt. Mina jään ketivõtme juurde :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas urmo » 01. 10. 2011. 11:34

Olen mitme aasta jooksul kasutanud kümneid Powerlinke, nii 9-, 8- kui 7-speed laiuses ja siiamaani pole kohanud ühtegi, mis näppude vahel kergelt lahti ei tuleks. Lahti tuleb ta mul sellise liigutusega: võtad kahe käega ketist kinni, vasak käsi vasakul pool powerlinki ja parem paremal pool. Vasaku käe pöial vajuta vastu sinu poole olevat powerlinki plaati, parema käe nimetissõrm vastu tagumist plaati. Siis suru powerlink pöidla ja nimetissõrme vahele ja painuta kergelt ketti edasi-tagasi, samal ajal powerlinki lühemaks/kokku surudes, nii tuleb ta kohe lahti.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Monty » 01. 10. 2011. 19:51

Huvi pärast küsiks, et kui vastupidavad need powerlingid on? Siiani mul kogemused nendega puuduvad. Nüüd aga sain endale esimest korda ühe powerlingiga keti ja peale vaadates ta just kõige vastupidavam ei tundu. Ma olen kahel korral keti katki astunud ja uuesti seda teha ei tahaks(kusjuures mõlemad ketid läksid Baer'i tänava tõusul, Kassitoome juures) :) Varem vältisin powerlingiga kette ja kasutasin vana head ketikeerajat, aga tegelikult pole vist põhjust neid vältida?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas urmo » 01. 10. 2011. 22:09

Minul pole XC-d sõites ühtegi probleemi nendega olnud, aga ma vahetan ka iga kord ketiga koos powerlingi uue vastu. Kunagi varasemal ajal rebisin katki ühe powerlingi trialit sõites, läksid lihtsalt mõlemad plaadid korraga kõige peenematest kohtadest ja põlv hea raksuga stemmi. Aga sihipäraselt kasutades ei tohiks küll nad olla nõrgemad kui suvaline muu ketilüli.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2011. 07:33

olen kasutanud SRAM-i Powerlinki 9 aastat, seni null probleemi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 04. 10. 2011. 19:29

Haha
Märkasin pühapäeval rehve pumbates, et ventiili korgi on ka endale omastanud ja tavalise asemele keeranud. :lol:

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas pärnu rattur » 04. 10. 2011. 19:36

Mis see tähendab? Hoolduses võtsid korgi ära ja keerasid pärast tagasi? Normaalne ju.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas j6ukur » 04. 10. 2011. 19:44

autoventiili metallkork plastikuga asendatud?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2011. 19:46

pärnu rattur kirjutas:Mis see tähendab? Hoolduses võtsid korgi ära ja keerasid pärast tagasi? Normaalne ju.
Ei ole normaalne see, et noored inimesed ei oska end tänapäeval arusaadavalt väljendada.
Ka pole normaalne, et teised ei oska sellest puudulikult väljendatust aru saada.

Aga ma siiski sain aru, et hooldaja oli tal asendanud mingi überuhke ventiilikorgi tavalise plastmassjunniga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Cane
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 04. 2011. 14:37

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Cane » 04. 10. 2011. 20:07

Kas just überuhke aga vene oma millega sai ka ventiili ennast eemaldada.
Pole küll hull kaotus kuid imelik.

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas muffits » 04. 10. 2011. 21:25

Huvitav, kas need isikud, kel hooldusest ratta kätte saamisel mõningad ilmselged küsitavused tekivad, ka sama viisi oma autosse suhtuvad? Nimelt kui viid auto hooldusesse ja pärast vastu võttes, ei käi masinat üle, et mingit moodi olla kindel sulle osutatud teenuses (kuigi auto puhul võib see kordi keerulisemaks osutuda).

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Hooldus kohaga ämbrisse astumine

Postitus Postitas Monty » 04. 10. 2011. 23:22

Cane kirjutas:Haha
Märkasin pühapäeval rehve pumbates, et ventiili korgi on ka endale omastanud ja tavalise asemele keeranud. :lol:
Jällegi - mis kasu on meile rääkimisest? Mine aga hooldusesse tagasi ja räägi neile. Kui teenindusega rahul ei ole, tuleb neile sellest märku anda, muidu saavad järgnevad kliendid samasuguse ebaviisaka kohtlemise osaliseks.

Muide nood vene ventiilid on uhked küll. Ma oma Turistile mingeid plastikust jamasid küll külge ei keeraks. Poest neid enam leida ei tohiks.

Vasta

Mine “Hooldus”