Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Remont ja hooldus
Vasta
rometp
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2011. 16:12

Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Postitus Postitas rometp » 16. 08. 2011. 12:11

Tere,
Mure siis selline targematelt küsimiseks, et on vaja mtb-l kett ja kassett ära vahetada esmakordselt ja vajan nõu veidi.
Kuna pole hoolikas ja lasin läbisõidul palju üle ja nüüd kett viskab üle. Tehti mulle selgeks et oleks vaja ka kassett vahetada.
Öelge palun millise keti ja kasseti pean valima, neid on nii palju ja ma asjast ise midagi väga ei jaga ka, hinnad kõiguvad väga suures ulatuses. mis vahe on üldse nendel, kas ainult materjali, kaalu ja hinna? kas on odavama kasseti ja ketiga palju ebamugavam sõita? kumb oleks targem kas sram või shimano?
käikarid on mõlemad deored, ei võistle rattaga, teen niisama trenni on plaan lihtsalt tartu rattamaraton läbi veereda ja see on ka kõik.
ja kust ja kuidas oleks mul kõige soodsam osta/lasta teha, sest ise ma vastavaid riistu ei oma?
praegu on kõige soodsam koht hobisport.ee, on veel parem koht olemas?
asun ise tartu ja valga vahel aga meistrimees võiks asuda tartus, sest sinna transport pole keeruline.
kui kellelgi on head kogemused, siis ehk jagab neid.
Aitäh

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Postitus Postitas Kirsa » 16. 08. 2011. 13:52

rometp kirjutas: käikarid on mõlemad deored, ei võistle rattaga, teen niisama trenni on plaan lihtsalt tartu rattamaraton läbi veereda ja see on ka kõik.
Aitäh
Kui sul on käiguvahetajad deore, siis kõige tõenäolisemalt on sul tavaline 9 käiguline maastikuratas.
Deore kett ja kassett on olemas, aga kett kulub ruttu ära ja kassett on raske ja mitte nii hea käiguvahetusega.
Pane sinna tavalised 9-speed LX või SLX kett ja kassett ja mure murtud.

midagi sellist: http://hobisport.ee/Maastikurattad-ja-t ... -kett.html ja http://hobisport.ee/Maastikurattad-ja-t ... ssett.html

rometp
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2011. 16:12

Re: Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Postitus Postitas rometp » 16. 08. 2011. 14:21

ok, üks küssa veel lappasin neid ja Teie soovitatud kassett+kett on 51,77 eur (hind iseenesest ok), aga mingi xt kassett+kett on 15 eur kallim, kas tasub too võtta või pole erilist vahet kummaga kärutan et küssa siis ongi kui palju on parem see: http://www.hobisport.ee/Maastikurattad- ... -kett.html ?
Kas see viimane tasub ennast ära?

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Postitus Postitas uudu » 16. 08. 2011. 14:32

Mina jällegi julgen Deore ketti ja kassetti soovitada. Hinnavahe on SLXiga praktiliselt 2x (võid vahetada ketti ja kassetti 2x tihedamini kui millegi pärast vajadust peaks olema (y)).
Kasutan ka praegult seda kombinatsiooni ja võrreldes XT keti ja kassetiga (mida olen eelnevalt kasutanud) funktsionaalset vahet pole märganud. Ei saaks öelda, et kulumine kiirem või käiguvahetus märgatavalt halvem on.
Kui sa kasseti "headust" grammide vähesuses ja väljanägemises ei mõõda, siis ei näe mina otsest põhjust deore kassetist kallimat vaadata.

Näiteks eriti hea diili pakub minuarust:
www.actionsports.de
Väiksemate koguste korral aitavad loomulikult kodumaised kauplused.

Ka kg/€ suhe on deore kassetil parem :D
Aga kui rahas pole probleem, siis loomulikult osta parim/kallim, mis turul saada on.

piffik
Rattur
Postitusi: 373
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Keti ja kassetti valimisel abi vaja

Postitus Postitas piffik » 16. 08. 2011. 14:47

Kui ei võistle, siis ei näe küll vajadust Deorest paremat soetada, eriti kui vahetajad nagunii Deore. Kokkuhoitud raha eest osta midagi muud "ilusat" või vaheta ketti tihedamini. Endal Deore kett ca 1700 sõitnud Elione, Kolmapäevakuid, kui ka siledal trenni tehtud, veel kulunud ei ole. 2000 peab kindlasti vastu - aga ma kerin ka, eriti jõuga ei kanguta (jõudu lihtsalt ei ole, kui oleks, küll siis kangutaks :lol: )

Vasta

Mine “Hooldus”