Kassett

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
ylts
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 07. 2009. 17:40

Kassett

Postitus Postitas ylts » 27. 04. 2011. 18:27

Tere. Panin uue keti (srami toodang) ja esmapilgul tundub kõik ok - käigud vahetuvad ilusti. Kui aga jõudu rakendada käib läbi mingi rõve jõnks ja alul kahtlustasin ghostshifti aga see ta ei ole, õige käik jääb sisse. Praegu mõtlen, et ehk on asi powerlinkis sest kuna ma esimest korda kasutan seda tundub see lihtsalt nõrgmina lülina (mis võib olla defektne näiteks?) ja vana ketiga töötas kõik laitmatult. Teine küsimus on, et kuidas aru saada/kontrollida kas oleks aeg vahetada hoopis tagakassett? Kas on võimalus, et jõuga tõmbab lihtsalt keti kriitiliselt lühikeseks kulunud hammastelt üle jõudu rakendades? :roll:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 27. 04. 2011. 18:44

Uus kett ja vana kassett ei saa läbi lihtsalt. Sõida nii paarsada kilti ja kui ikka jamab, siis aeg kassett vahetada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Kassett

Postitus Postitas usssky » 27. 04. 2011. 19:30


Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kassett

Postitus Postitas erikr » 27. 04. 2011. 20:29

Mati kirjutas:Uus kett ja vana kassett ei saa läbi lihtsalt. Sõida nii paarsada kilti ja kui ikka jamab, siis aeg kassett vahetada.
kui ikka mingitel hammakatel räigelt üle viskab, on targem kassett kohe ära vahetada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kassett

Postitus Postitas metslane » 27. 04. 2011. 20:43

Jäta meelde(tegelt näeb silmaga ka)milline hammaks üle viskab ja too mulle.Sörts käia ja taastame selle hammaka ära ning sõidab nagu uus.Kui käiata enam ei anna siis leiab romulast uue :)

Kasutaja avatar
ylts
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 07. 2009. 17:40

Re: Kassett

Postitus Postitas ylts » 27. 04. 2011. 21:02

metslane kirjutas:Jäta meelde(tegelt näeb silmaga ka)milline hammaks üle viskab ja too mulle.Sörts käia ja taastame selle hammaka ära ning sõidab nagu uus.Kui käiata enam ei anna siis leiab romulast uue :)
hmm see käia idee tundub veidi kahtlane :P aga kui testsõidul käisin siis kippus juba pimedaks niiet ei saanud eriti jälgida millisel kettal viskas üle aga pmst ilmselt uue kasseti järgi minek. seal usssky antud lingi viimane lause oli Cassette cogs should be checked before long trips or before replacing a chain to determine if the new chain will skip on the old cogs. Järelikult on mingil määral loomulik, et uus kett ei pruugi vana kasseti peal püsida.

tänud vastuste eest.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 27. 04. 2011. 21:45

mul ühel kassetil 3 ja 4 hammakas rohkem vatti saanud ja uue ketiga hakkas ka üle viskama. teised hammakad on korras.

mis nende hammakate juures käiata tuleks, huvi pärast prooviks kohe, kas annab taastada seal midagi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kassett

Postitus Postitas erikr » 27. 04. 2011. 21:48

Lapeteus kirjutas:mul ühel kassetil 3 ja 4 hammakas rohkem vatti saanud ja uue ketiga hakkas ka üle viskama. teised hammakad on korras.

mis nende hammakate juures käiata tuleks, huvi pärast prooviks kohe, kas annab taastada seal midagi.
hamba tagakülge profiili järsemaks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kassett

Postitus Postitas metslane » 28. 04. 2011. 07:57

Siinkohal tuleks meeles pidada vanasõna(esimene vasikas läheb ikka aia taha)Mõnikord ka mitukümend vasikat.
Tulen jah vedava külje alt nurka nats järgi aidata.Paned käia otsa relaka ketta,mitte liiga peenikese ega paksu.Seejärellased kettal sisse töödata,nurgad ümaraks.Prillid ette ja katsetama :) Muidugi tuleb arvestada et erinevate kassettide hammasratta kujud on erinevad ja ka erinevate käiguvahetajate jaoks tuleb erinevalt käiata. Siis on veel palju nippe kuidas käiguvahetust sujuvamaks saada aga see läheb juba keeruliseks.

Kasutaja avatar
t2pp
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 27. 03. 2009. 14:22

Re: Kassett

Postitus Postitas t2pp » 28. 04. 2011. 08:49

Viga võib olla ka kulunud esimeses hammasrattas. Vahetasin ka nüüd kevadel keti ja avastasin, et jõuga vajutades hakkas kett libisema. Vahetasin välja aastavanuse kasseti. Ikka sama nali. Lõppeks jõudsin selleni, et eest suur hammasratas oli "siledaks" kulunud.

Mr.Burns
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 09. 06. 2009. 15:38

Re: Kassett

Postitus Postitas Mr.Burns » 28. 04. 2011. 13:01

Kas ma mäletan õigesti, vanematest teemadest, et kasutaja metsalne tegutseb Pärnus?

Kas ka Tallinnas on kuldsete käte ja käiaga mehi, kes kasseti eluiga pikendada suudaksid? Kallima otsa kasseti puhul tasuks see ilmselt ära.

Kasutaja avatar
ylts
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 07. 2009. 17:40

Re: Kassett

Postitus Postitas ylts » 28. 04. 2011. 16:18

järjekordne loll küsimus kuna pole ratta tagaotsaga peale käiguvahetaja ja pidurite ise tegelenud aga kas kasseti peal on hammasrattad eraldi? et kui lock ring vms lahti keerata saab need ükshaaval kah kätte? käiamine justkui eeldaks seda. kui jah siis võiks isegi proovida kuna vahendid on olemas selleks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 28. 04. 2011. 16:35

ylts kirjutas:järjekordne loll küsimus kuna pole ratta tagaotsaga peale käiguvahetaja ja pidurite ise tegelenud aga kas kasseti peal on hammasrattad eraldi? et kui lock ring vms lahti keerata saab need ükshaaval kah kätte? käiamine justkui eeldaks seda. kui jah siis võiks isegi proovida kuna vahendid on olemas selleks.
Olenevalt tootjast ja mudelist saab kas kõik kätte või ainult paar väiksemat. Ülejäänud on siis kokku needitud.

Seda on lihtne kontrollida kasvõi netist tootja lehelt specs'ide alt kui tead, mis kassett all on.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kassett

Postitus Postitas metslane » 28. 04. 2011. 18:43

Kokkuneeditud jublakale lähened suurema hammasratta poolt :) Mul on selle jaoks lamellkettaga relakas.Lased needil pea maha ja saadki hammakad kätte.Siis lapiga puhtaks ja käiama. :D
Odavama otsa kassettidel tasub ka ära.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 28. 04. 2011. 20:41

metslane kirjutas:Kokkuneeditud jublakale lähened suurema hammasratta poolt :) Mul on selle jaoks lamellkettaga relakas.Lased needil pea maha ja saadki hammakad kätte...
Puht niisama huvist küsin, et kuidas sa selle kasseti pärast jälle sama tugevalt ja jäigalt kokku tagasi saad?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 28. 04. 2011. 22:06

kuna käiamiseks mul täna sobivat käia polnud, siis läksin lihtsamat vastupanuteed. võistlusjooksule oli vaja tekitada 8 käiguline kassett hammastega 11-34. kuna eestis seda kuskil praegu müügis pole ja kõik 8 käigulised kassetid on rauast, siis ostsin ühe 9 käigulise alumiinium hammakatega srami kasseti ja lammutasin selle tükkideks.
vanal shimano kassetil lõikasin needi pead maha ja võtsin sellelt ära selle 34 hambaga hammaka, mis läks tirrile kõige alumiseks. edasi ladusin vaheldumisi vana kasseti vahepuksid ja uue srami kasseti hammakad. eelviimane läks uuesti shimano hammakas ja kõigeväiksem jälle srami oma ning mutriga kinni. lõpptulemusena valmis siis srami ja shimano hübriid kassett, kus on 2 shimano rauast ja 6 srami alumiiniumist hammakat. käisin õhtul metsas testimas ka ja töötas ideaalselt. :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kassett

Postitus Postitas erikr » 28. 04. 2011. 22:24

Mati kirjutas:Puht niisama huvist küsin, et kuidas sa selle kasseti pärast jälle sama tugevalt ja jäigalt kokku tagasi saad?
Parafraseerides Sinu allkirja - Kes teab ja oskab, see ei küsi
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Kassett

Postitus Postitas KristjanS » 29. 04. 2011. 07:42

Lapeteus kirjutas:kuna käiamiseks mul täna sobivat käia polnud, siis läksin lihtsamat vastupanuteed. võistlusjooksule oli vaja tekitada 8 käiguline kassett hammastega 11-34. kuna eestis seda kuskil praegu müügis pole ja kõik 8 käigulised kassetid on rauast, siis ostsin ühe 9 käigulise alumiinium hammakatega srami kasseti ja...
1. Tahaks ka näha kasvõi ühte kassetti, mis on tehtud rauast. Esimesele näitajale annan 4 õlut!
2. Milline Srami 9-käiguline kassett on alumiinium hammakatega? Milline Shimano 9-käiguline kassett on alumiinium hammakatega? Esimesele näitajale annan 4 õlut!

Shimano on kasutanud/kasutab oma kallimatel kassettidel titaani, ent kõik alumise otsa kasseti hammakad on TERASEST. Alu-st on ainult kinnitusrõngas (lockring) ja "spider". Teab keegi täpsustada või minu väiteid ümber lükata? Heameelega saaks valgustatud, kui olen senimaani millestki ilma jäänud :).
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 29. 04. 2011. 08:53

ilmselt jäävad sul need õlled saamata, sest shimano kassett, mida ma lammutasin on valmistatud terasest ja srami pg970 on mingist kuradi anodeeritud sulamist. :)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kassett

Postitus Postitas AndreK » 29. 04. 2011. 10:26

Kerge populaarteaduslik OT
Sellist Mendelejevi tabeli elementi nagu raud saad sa lõigata näiteks või noaga.
Kui sinna sisse aga lisada veidike süsinikku (umbes 2%) siis saab sellest kokku teras.
Martään ahjus toimuvast ja muust põnevast pajatab meile nüüd Gunnar (kes ka paraku on laulu nimeks pannud "Raud-", mitte "Terasmees"): http://www.youtube.com/watch?v=ocld9vaqaCI

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kassett

Postitus Postitas Villem T » 29. 04. 2011. 10:39

Vindi ja keerme teema on ka kuidagi soiku jäänud. Ja terasest hammakad vs rauast ketirattad.

Kui ma pisike olin (ja mitte ainult siis) ütles isa mulle, et ninatarkus pidi selline sitemat sorti tarkus olema.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kassett

Postitus Postitas AndreK » 29. 04. 2011. 10:46

Villem T kirjutas:Vindi ja keerme teema on ka kuidagi soiku jäänud. Ja terasest hammakad vs rauast ketirattad.

Kui ma pisike olin (ja mitte ainult siis) ütles isa mulle, et ninatarkus pidi selline sitemat sorti tarkus olema.
Vaidlen vastu.
Kunstnike, kokkade ja disaini iniestel ei ole tõesti vahet, kas auk või ava, vint või keere.
Teatud kontekstis on aga selline tähenärimine asjakohane.
Sina Villu, paraku vist ei tea sellest midagi :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kassett

Postitus Postitas erikr » 29. 04. 2011. 11:28

2% süsinikku rauasulamis on malm mis malm.
Konstruktsiooniterased on laias laastus 0,2% ja 0,5% vahel, normaalne kusagil 0,35%-0,4%.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kassett

Postitus Postitas Villem T » 29. 04. 2011. 11:48

AndreK kirjutas:
Villem T kirjutas:Vindi ja keerme teema on ka kuidagi soiku jäänud. Ja terasest hammakad vs rauast ketirattad.

Kui ma pisike olin (ja mitte ainult siis) ütles isa mulle, et ninatarkus pidi selline sitemat sorti tarkus olema.
Vaidlen vastu.
Kunstnike, kokkade ja disaini iniestel ei ole tõesti vahet, kas auk või ava, vint või keere.
Teatud kontekstis on aga selline tähenärimine asjakohane.
Sina Villu, paraku vist ei tea sellest midagi :)
Täpselt seda ma räägingi, et vahet pole kas hammakas või ketikas.
Titaanraamides on ka 3Al/2.5V puhul 3% alumiinimumi ja 2.5% vanaadiumi või 6Al/4V puhul üldse ainult 90% keemilist elementi nimega titaan sees, titaanraamist rääkimist see ei sega.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kassett

Postitus Postitas AndreK » 29. 04. 2011. 13:49

erikr kirjutas:2% süsinikku rauasulamis on malm mis malm.
Konstruktsiooniterased on laias laastus 0,2% ja 0,5% vahel, normaalne kusagil 0,35%-0,4%.
No ütleme, et on piiri peal. Kuni 2% on ikka teras :)

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Kassett

Postitus Postitas uudu » 29. 04. 2011. 14:15

Raud või teras, vint või keere, hammakas või ketiratas - ma arvan, et keegi meist ei taha nende sõnade tähenduse ja kasutuse üle vaielda selliste meestega, kes vedelat magneesiumi joovad. Eks vähegi intelligentsi ilmutav eluvorm saab piisava konteksti olemasolul mõeldust aru ja teab millest jutt. Sellegipoolest võiks asju õigete nimedega nimetada.

Aga et mitte päris mööda teemast panna, siis on ka mul sarnaselt Matiga haiglane huvi:
Mati kirjutas:et kuidas sa selle kasseti pärast jälle sama tugevalt ja jäigalt kokku tagasi saad?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2011. 14:26

uudu kirjutas:...Aga et mitte päris mööda teemast panna, siis on ka mul sarnaselt Matiga haiglane huvi:
Mati kirjutas:et kuidas sa selle kasseti pärast jälle sama tugevalt ja jäigalt kokku tagasi saad?
Just, sest kõik meist ju ei ole õppinud või isehakanud insenerid :!: Mingil põhjusel juppide tootjad on pidanud vajalikuks asjad kinni neetida ja mitte poltida nt.
Viimati muutis Mati, 29. 04. 2011. 14:29, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Kassett

Postitus Postitas pärnu rattur » 29. 04. 2011. 14:29

Ketirattad on ju nuudi peal ja igaühel on nuudiga haakuv kuju. Pärast keerad lockringi tihedalt peale ja asi vask? Needipulga võib ju sisse tagasi panna.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2011. 14:31

pärnu rattur kirjutas:Ketirattad on ju nuudi peal ja igaühel on nuudiga haakuv kuju. Pärast keerad lockringi tihedalt peale ja asi vask? Needipulga võib ju sisse tagasi panna.
Väike lõtk jääb ka nuudi peal, vastasel juhul oleks ilge pain seda kassetti ka peale-maha saada. See väike lõtk võib ju teoreetiliselt hakata segama käiguvahetust jne.

Kui keegi vastaks selgelt, kogemusele põhinedes, parafraseerimata, et ei ole probleemi, siis on asi ants. Seniks aga ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 29. 04. 2011. 14:38

see srami PG970, mis ma eile ostsin oli koos ainult ühe penikese poldiga. tõenäoliselt selleks, et hammasrattad ja puksid omavahel väga sassi ei läheks ja et mugavam paigaladada oleks. muidu hoiab kinni neid ainult see lockring. eks ma pean selle kassetiga mingi aja sõitma, siis on näha kas asi on töökindel või mitte.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Kassett

Postitus Postitas pärnu rattur » 29. 04. 2011. 15:12

Räägin ka poolenisti omast kogemusest. Ka minu ratta kassettil(Sram) oli ainult 1 peenike polt(mäletamise järgi vast 2mm), mis kogu värki koos hoidis(et lihtsam peale panna/maha võtta oleks). Kahtlen, et ta arvestatavat tugevust sinna lisas, põhiline on ikka nuut.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Kassett

Postitus Postitas j6ukur » 29. 04. 2011. 16:31

Srami odavamatel kassettidel on võrreldes shimanoga just see kuuskantpeaga polt, mis hõlbustab kasseti puhastamist. Lisaks on hind ka shimanost parem ;)

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Kassett

Postitus Postitas uudu » 29. 04. 2011. 16:54

pärnu rattur kirjutas:Ketirattad on ju nuudi peal ja igaühel on nuudiga haakuv kuju. Pärast keerad lockringi tihedalt peale ja asi vask? Needipulga võib ju sisse tagasi panna.
pärnu rattur kirjutas:Räägin ka poolenisti omast kogemusest. Ka minu ratta kassettil(Sram) oli ainult 1 peenike polt(mäletamise järgi vast 2mm), mis kogu värki koos hoidis(et lihtsam peale panna/maha võtta oleks). Kahtlen, et ta arvestatavat tugevust sinna lisas, põhiline on ikka nuut.
uudu kirjutas:Eks vähegi intelligentsi ilmutav eluvorm saab piisava konteksti olemasolul mõeldust aru ja teab millest jutt.
Teadmiseks teadmatutele, et jalgrataste kassettide (tagumiste ketirataste kogumike :P) maailm on laiem kui PG-970. Ehk aitab pilt arusaamist lihtsustada, et millest jutt käib.
PiltPilt

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kassett

Postitus Postitas metslane » 29. 04. 2011. 18:21

Mida sina uudu sööd et nii tark oled :lol:

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kassett

Postitus Postitas urmo » 29. 04. 2011. 18:33

Mina keerasin kunagi justnimelt oma esimest 970 kassetti lahti võttes selle väikese kuuskandipea üle, kiskusin kogu kasseti lahti toore jõuga, puhastasin ära ja panin kokku tagasi ilma poldita ja sõitsin edasi mitu kuud veel sellega. Kinni keerates mingit lõtku küll kassetil nuudi peal kunagi ei tohiks jääda, lockring käibki suht kõvasti kinni-lahti tavaliselt ja sõites mingit vahet aru saada polnud. Veojõu mõttes see pisike polt või kolm küll mingit struktuuset tugevust juurde ei anna.
Zero the Hero

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Kassett

Postitus Postitas andresle » 29. 04. 2011. 19:55

Panen siis ka oma tagasihoidlikku aga värskeimat kogemust. Otsisin täna ühel karbonraamiga Zipp 404-dega maanteerattal keskelt-tagant tulevat haiget naginat ja probleem ilmnes hammaka nuutides. Lahtiselt asetsevad hammakad olid söönud südamikule jäljed peale ja siis nad teinetesest sõltumatult pääsesid kasseti sees liikuma(ehkki lockring oli piisavalt kinni) ja tekitasid vastikut häält. Mäkerdasin südamiku nuudi tavotti tihedalt täis ja nagin muutus "talutavamaks". Seega, kui Srami kassett on kasvõi ühe neediga-poldiga kinni, sellise asja tekkimise võimalus on väiksem. Mudugi on enamik MTB jookse teras-raud jne. tugevamast metallist südamikuga, mitte nagu MNT kaaluvõidud

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2011. 20:03

Maru kui palju elevust üks kassetike võib tekitada. Samaaegselt kuskil saarekese peal toimuv pidu igatahes kahvatub selle kõrval 8) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Kassett

Postitus Postitas pärnu rattur » 29. 04. 2011. 21:33

Ise sa kütsid rahva üles :lol:
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kassett

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2011. 21:59

pärnu rattur kirjutas:Ise sa kütsid rahva üles :lol:
Ma nüüd kogu au endale ka ei võtaks. Kuigi vähemalt sai minu jaoks teema vastuse kui sõna võtsid lõpuks ka kogemusega asjatundjad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 10. 06. 2011. 13:06

Lapeteus kirjutas:kuna käiamiseks mul täna sobivat käia polnud, siis läksin lihtsamat vastupanuteed. võistlusjooksule oli vaja tekitada 8 käiguline kassett hammastega 11-34. kuna eestis seda kuskil praegu müügis pole ja kõik 8 käigulised kassetid on terasest, siis ostsin ühe 9 käigulise alumiiniumsulamist hammakatega srami kasseti ja lammutasin selle tükkideks.
vanal shimano kassetil lõikasin needi pead maha ja võtsin sellelt ära selle 34 hambaga hammaka, mis läks tirrile kõige alumiseks. edasi ladusin vaheldumisi vana kasseti vahepuksid ja uue srami kasseti hammakad. eelviimane läks uuesti shimano hammakas ja kõigeväiksem jälle srami oma ning mutriga kinni. lõpptulemusena valmis siis srami ja shimano hübriid kassett....
peale 350 võistluskilomeetrit on hammasrataste nuudid tirrile päris korralikud sälgud sisse teinud. tundub, et kassetid on ikkagi teatava põhjusega kinni needitud ja kui otsest vajadust ei ole, siis neid lahti ei tasu lõigata. lockring oli korralikult kinni tõmmatud, nii et sellest ei saanud loksu sees olla.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Kassett

Postitus Postitas pärnu rattur » 10. 06. 2011. 21:14

Ehk saaks pildimaterjali, et kui tõsiselt need jäljed seal sees siis on?
Ärge näkku lööge! [/OT]

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 10. 06. 2011. 22:14

eks kui ma järgmine kord kasseti puhastamiseks lahti võtan, siis teen klõpsu ka sellest :)

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kassett

Postitus Postitas urmo » 10. 06. 2011. 22:49

Minul on kõik kassetid, olenemata lahtisusest või kinnisusest (lockring on alati korralikult kinni), teinud DT Swissi alumiiniumnuudile iga kord väikesed täkked sisse, aga see on normaalne nähtus, ka rummutootja enda sõnul.
Zero the Hero

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kassett

Postitus Postitas Lapeteus » 11. 06. 2011. 07:09

mul ongi see DT swissi jooks. seega peab paratamatusega leppima, kui isegi tootja ütleb sedasi.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kassett

Postitus Postitas metslane » 11. 06. 2011. 07:45

Kui oled sellise jooksu suutnud soetada peaks raha olema ka uute kassettide jaoks :D
Ei ole minu kogemustele tuginedes veel midagi nendega juhtunud.Täkked tulevad ikka sisse aga ega sellepärast veel midagi katki pole.
Põhimõtteliselt ei saaks siis ka kasutada XT,XTR i kus neli väiksemat hammakat on lahtiselt?Sitt lugu küll :D

jussi
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 20. 08. 2008. 13:53

Re: Kassett

Postitus Postitas jussi » 22. 06. 2011. 21:17

Ostsin uue keti ja panin vähesõitnud kasseti ka vana asemele. Algul viskas koledalt iga käiguga üle, tegin siis keti veits lühemaks sest eks liiga pikk ja lontis oli ta, nüüd kenasti pinges aga ikka viskab üle. kett ja kasset on mõlemas shimano altus-acera omad ja ei saa aru miks nad ei klapi?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kassett

Postitus Postitas erikr » 22. 06. 2011. 21:57

jussi kirjutas:Ostsin uue keti ja panin vähesõitnud kasseti ka vana asemele. Algul viskas koledalt iga käiguga üle, tegin siis keti veits lühemaks sest eks liiga pikk ja lontis oli ta, nüüd kenasti pinges aga ikka viskab üle. kett ja kasset on mõlemas shimano altus-acera omad ja ei saa aru miks nad ei klapi?
ju see kassett ikka piisavalt kulunud on.
Või.... veendu selles, et kas ikka viskab tagant üle. Äkki viskab hoopis eest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Kassett

Postitus Postitas maksipoiss » 23. 06. 2011. 07:18

Väga edukalt saab kasseti hammakad heaks ka saeketi viiliga (selle jämedamaga :) ) . Enda rattal hakkasid ka alt teine ja kolmas hammakas uue ketiga räigelt üle andma, sai natuke viiliga hambaid järsemaks ja sügavamaks lükatud ja korras ta nüüd ongi jälle.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kassett

Postitus Postitas SHOXi » 23. 06. 2011. 08:30

äkki on tirr pekkis hoopis?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kassett

Postitus Postitas serxx » 23. 06. 2011. 11:59

Lapeteus kirjutas:peale 350 võistluskilomeetrit on hammasrataste nuudid tirrile päris korralikud sälgud sisse teinud. tundub, et kassetid on ikkagi teatava põhjusega kinni needitud ja kui otsest vajadust ei ole, siis neid lahti ei tasu lõigata. lockring oli korralikult kinni tõmmatud, nii et sellest ei saanud loksu sees olla.
See viitab just nagu sellele, et kokkuneetimisel on tõesti põhjus. Kokku neetides jaguneb rakendatav jõud kõigile hammasratastele ja konktaktpind on kordades suurem. Siis ei tohiks nuudid niiväga kuluda. Aga seda siis, kui tegemist on ikka mitmete neetidega, mitte ühe 2mm poldiga.

Kuna mul omal plaanis varsti oma vana MTB-d veidi renoveerima hakata, siis teab ka ise selliseid asju silmas pidata. Hetkel olen rattaasjas suht roheline veel.

Vasta

Mine “Hooldus”