sisekumm lõhkeb kogu aeg

Remont ja hooldus
Suletud
minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas minisvami » 11. 04. 2010. 09:46

Lugu selline: eile, laupäeval lõin esimest korda pärast talve kütmata garaažis seisnud linnaratta kummid täis ja veeresin rõõmsalt väravast välja. Umbes 3-4 km pärast käis siledal asfaldid hele laks ja tagakumm oli tühi. Kuna olin Nõmmel parasjagu, veeretasin ratta Nõmme X-sporti, kus mehhaanik mulle lahkesti 115 kroonise teenuse osutas ja sisekummi vahetas.

Sõitsin siis veel ca 4-5 km ja läksin koju. Õlal ratast trepist üles tassides käis jälle hele laks ja tagakumm oli tühi. Ma vannun, et sel hetkel ei puutunud tagaratas mitte millegi vastu.

Mis toimub? Ratas on tal otsa süütult seisnud, eelmisel hooajal sõitsin ilma mingite probleemideta. Ma muidugi lähen temaga esmaspäeval X-sporti tagasi. Aga ikkagi, millest selline asi võib tulla? Ja kas X-sporti väljaõppinud mehhaanik poleks pidanud märkama, et seal miskit mäda on? ja kust selline "mäda" üle talve tekkida saab?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas mart » 11. 04. 2010. 10:10

minisvami kirjutas: tagakumm oli tühi. Kuna olin Nõmmel parasjagu, veeretasin ratta Nõmme X-sporti, kus mehhaanik mulle lahkesti 115 kroonise teenuse osutas ja sisekummi vahetas.

Ma muidugi lähen temaga esmaspäeval X-sporti tagasi. Aga ikkagi, millest selline asi võib tulla? Ja kas X-sporti väljaõppinud mehhaanik poleks pidanud märkama, et seal miskit mäda on? ja kust selline "mäda" üle talve tekkida saab?
Kui esmaspäeval lähed garantii korras mehaaniku juurde tagasi (tshekk võta kaasa), eks siis saad täpse diagnoosi. Arvatavasti pöiapael nihkunud või väliskummis turritab sissepoole miski imepisike ja terav pahalane. Ka mehaanik on inimene ja võib esialgsel vaatlusel viga mitte leida - juhtub.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas erikr » 11. 04. 2010. 17:40

kui on asjalik mehaanik, leiab kähku pahalase üles.
ma teen panuse väliskummis olevale klaasikillule või metallilaastule.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas KristjanS » 11. 04. 2010. 18:07

Erikule: sellisel juhul lõhub väliskummis olev error kummi küll ära, ent ei anna end kohe näole, kumm susiseb ajapikku tühjaks. PAkun, et asi laheneb pöiapaela kontrolliga. Teinekord on ka pöiapael kummi purunemise põhjus. Ei ole harvad juhud, kui plastikust pöiapael on sutsuke välja veninud ja kummi täispumpamisel nihkub too oma kohalt - kodaraaukude palt. Samamoodi kipuvad plastikust paelad ka nö kiududeks lagunema ja selle tulemusel tekkinud narmas või terav äär kummi ära lõhub. Kui väliskumm on traadiga, tasun kontrollida, et ega traat ole tähtavale ilmunu, st kas väliskumm pole ehk servast katki. Head nuputamist. Kogenud mehaanik teeb asja jooksvalt selgeks, enne uut sisekummi ei hakka panema, kui on veendunud et:
* kumm on läinud katki loomulikust kulumisest,
* väliskummis tegutsev pahalane on üles leitud ja eemaldatud
* pöia sisepinnad on korras
* pöiapael täidab oma ülesannet
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas minisvami » 14. 04. 2010. 12:54

Nojah, asi leidis lahenduse. Väliskumm oli nii pastel, et koort (või mis seal sees on) lõhkuski sisekummi, nagu mulle X-spordis näidati.
Oleks mulle odavam ja säästlikum olnud, kui mulle esimese vahetuse järel oleks seda näidatud, oleksin kähku uued väliskummid toonud, mis mul selle ratta jaoks nagis olemas on.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas AndreK » 14. 04. 2010. 13:14

KristjanS kirjutas:Erikule: ....
Ehhehhee kes see nüüd on. Vell(O)Man, mis juhtus? Hakkad imago muutust ette valmistama?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas Rivo » 14. 04. 2010. 15:08

minisvami kirjutas:Oleks mulle odavam ja säästlikum olnud, kui mulle esimese vahetuse järel oleks seda näidatud, oleksin kähku uued väliskummid toonud, mis mul selle ratta jaoks nagis olemas on.
Sisekummi saab ka lappida/parandada !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas metslane » 22. 04. 2010. 17:46

115EEKi sisekummi vahetamise eest. :oops: Röövlid. :D See on ju 2 minutit tööd.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas KristjanS » 22. 04. 2010. 21:18

Aga teenused ju maksavad. Lihtne ja loogiline. Inimene, kes ei taha oma käsi mustaks-õliseks teha, ei oma täit kompetentsi mõne töö tegemisel, eelistab profi abi ja on nõus selle eest ka maksma. Need sotsialistid, kes nõukaajal viinapudeli eest terve auto remondi said, arvavad, et praegu peaks samamoodi olema ja kõik kohad on rõvedaid kapitaliste täis. BMW esinduses on kah teenus kallim kui mõnes urkas, sest saad sealt asjakohast infot ja abi. Kuskil lasnamäe garaasis teab Viaali ainult seda, mida tegema peab aga asjaliku juttu ta sulle sinna juurde ei räägi. Kellele ema, kelllele tütar. Inimesed on erinevad - ühele on oluline soodne hind (abx netipood), teine tahab ka asjatundliku infot ja teenindust ja ostab asja füüsiliselt eksisteerivast koos teenindajatega jaekauplusest.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas Road 2 » 22. 04. 2010. 22:28

To "metslane": Teinud siis ise kaks minutit tööd...

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas hall kass » 23. 04. 2010. 08:33

Autoesinduse näide pole vist eriti mõttekas - olete ehk isegi kuulnud/lugenud tuntud teeninduste "mehaanikutest", kelle oskus piirdub vaid übertehnoloogilise diagnostikaseadme auto külge ühendamisega, sellelt näitude lugemisega... ja kui näidud on korras, laiutavad käsi: "no ma ei tea, mis sul seal mootoris krigiseb, seega maksa 100 kilo ja vahetame sul terve mootori ää" :D Ja samas nurgataguse garaazi Vasja lihtsalt kuulab minutikese mootorit - ja teab kohe, kus viga on. Ning viga võib olla ka üsna pisikeses ja tegelikult odavas detailis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: sisekumm lõhkeb kogu aeg

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2010. 08:46

kisub lobaks
lukku
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Suletud

Mine “Hooldus”