Taga velg 8

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Taga velg 8

Postitus Postitas Janno99 » 03. 08. 2003. 13:31

Kuda seda velge korda teha mis on kaheksas :?:
j.surva

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 03. 08. 2003. 13:38

Sellist velge korda teha on mõttetu kui kavatsed korralikult sõita, sest ta läheb uuesti kaheksasse. VElo+ on teenus 30 egonit.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 03. 08. 2003. 13:51

Aga olen kuulnud kui kumm maha võta aja siis kodarad kõverast kohast pingule panna kas siis läheb ka kõvera.?
j.surva

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 03. 08. 2003. 14:03

Oot, roostemees, sa vahetad oma veljed kõik välja kui jooks veidi kõveraks läheb? Küsija muidugi ei öelnud kas tal on velg totaalselt kaheksas mingi matsu tagajärjel, või asi ainult natuke viskab ...

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 03. 08. 2003. 14:10

Natukenen tagumise piduri uks poolene klots hakkas vastu kummi käima (Ühes kohast kus kõver)
j.surva

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 03. 08. 2003. 14:31

Mähh??? Kui kumm vastu klotsi käib, siis on kumm halvasti paigaldatud või piduriklotsid valesti. Kaheksas on siis, kui pöid viskab. Kui muidu pöid pidurite vahelt läbi mahub, siis peaks aitama jah õigest kohast kodarate pingutamine.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 03. 08. 2003. 17:38

Aga palju maksab 1 kodar umbes? Märkasin et veel üks kodar on katki peale selle et kaheksas. J palju maksab näiteks siljas spordis velje sirge panek.
Viimati muutis Janno99, 03. 08. 2003. 17:44, muudetud 1 kord.
j.surva

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 08. 2003. 18:28

Janno99 kirjutas:Aga palju maksab 1 kodar umbes? Märkasin et veel üks kodar on katki peale selle et kaheksas. J palju maksab näiteks siljas spordis velje sirge panek.
põlva siljas lasin 2 aastat tagasi kogu ratta ümber laduda kuna pöid oli täiesti metsas ja ise pidin millegi muuga tegelema. 100 eeku võeti tookord. oletan, et pöia sirgeksajamine paari kodara abil ei tohiks palju maksta, 20-30 ntx. helista neile ja küsi järgi. harilik 2mm kodar maksab 3-4 krooni tavaliselt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 03. 08. 2003. 19:52

No pagan. Käisin kevadel kesklinna Rademaris (hädaolukorra sunnil) ning oli vaja vahetada 3 kodarat. Pandi kõige tavalisemad (3 EEKu) kodarad kuna muud neil polnud (tase:D) ning asjale otsa küsiti veel 150 EEKu tööraha. Imestasin isegi et kuidagi palju aga maksta ju tuli.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 03. 08. 2003. 20:33

OT aga Tallinn ja Põlva on nii geograafiliselt kui ka hinnapoliitiliselt siiski piisavalt erinevad kohad :)

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 03. 08. 2003. 22:31

Caarel kirjutas:No pagan. Käisin kevadel kesklinna Rademaris (hädaolukorra sunnil) ning oli vaja vahetada 3 kodarat. Pandi kõige tavalisemad (3 EEKu) kodarad kuna muud neil polnud (tase:D) ning asjale otsa küsiti veel 150 EEKu tööraha. Imestasin isegi et kuidagi palju aga maksta ju tuli.

rademar paneb remotimisel alati ilget kirvest

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 03. 08. 2003. 22:56

Caarel kirjutas: Rademaris ... oli vaja vahetada 3 kodarat....küsiti veel 150 EEKu tööraha.
On ajakulu ja tööriistade seisukohalt suur vahe, kas vahetad/asendad esiratta kodaraid, tagaratta vasakpoolseid või parempoolseid (st hammakate poolseid). Viimaste puhul pead hammakad rummult maha võtma, et uusi kodaraid panna. Kui sul oli vaja vahetada hammaka poolseid kodaraid, siis arvatavasti poevennad arvestasid, et oled ilma tirrivõtmeta ja võtsid kopika ka tirri lahtikeeramise eest :? .

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 04. 08. 2003. 05:50

85 eeki maksin Rakvere HE-s. tirrivõtme eest. Ketiga võtme tegin ise. Rihtimispukki hakkan varsti ka tegema. Parem on selliste asjadega mitte kellestki sõltuda.
Kahju ainult et meil vist keegi ei rihtimisetööd tensiomeetriga. Või pole mul õigus? Kas keegi teab, kas alla 700 eegist tensiomeetriga võtit eestist saab? Võib muidugi tensiomeetri eraldi teha. Ise, ma mõtlen.
Aga tihti pole pöia sirgeks ajamisest lihtsalt kasu... .

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 04. 08. 2003. 07:46

Ma oleks ise ka korda teinud aga pole seda võtit mul just hamaka poolne kodar. :cry: Rihtimispuki on lihtne teha võtad mingi vana ratta kahvli ja paned kruustangide vahele kinni :wink:
j.surva

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 04. 08. 2003. 10:59

Janno99 kirjutas: Rihtimispuki on lihtne teha võtad mingi vana ratta kahvli ja paned kruustangide vahele kinni :wink:
oot-oot, seleta mulle kah, kuidas 100 mm esikahvli vahele saab mahutada 135 mm tagaratast :?
vt ka:
http://www.sheldonbrown.com/gloss_sp-ss.html#spacing

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Re: Taga velg 8

Postitus Postitas N » 04. 08. 2003. 12:03

Janno99 kirjutas:Kuda seda velge korda teha mis on kaheksas :?:
Info mõttes - võiks edaspidi kasutada sõna pöid. See on natuke korrektsem rattakontekstis. :wink:
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 04. 08. 2003. 12:33

dumper kirjutas:Oot, roostemees, sa vahetad oma veljed kõik välja kui jooks veidi kõveraks läheb? Küsija muidugi ei öelnud kas tal on velg totaalselt kaheksas mingi matsu tagajärjel, või asi ainult natuke viskab ...
Ma oletan, et tal on need nö "pehmed" veljed, mis ei ole topeltseinaga. Mu eelmisel rattal olid ka pehmed veljed, peale igat sõitu vaatasin, kas velg on kõveramaks läind. Päris kalliks läks see lõbu, odavam on korralikke põidasi omada.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 04. 08. 2003. 12:48

Corrosion kirjutas: Ma oletan, et tal on need nö "pehmed" veljed, mis ei ole topeltseinaga. Mu eelmisel rattal olid ka pehmed veljed, peale igat sõitu vaatasin, kas velg on kõveramaks läind. Päris kalliks läks see lõbu, odavam on korralikke põidasi omada.
Huvitav küll, miks Sa seda oletad?? Küsija ei maininud küll midagi sellele viitavat. Alati on tore head rattavarustust omada, aga Coca-Cola rattaga peavad ka inimesed sõidetud saama.

Tavaliselt kipub kaheksasse tõmbama ikka tagaratta. Kõik pöiad vä mõned ülikallid erandid lähevad kaheksasse kas natuke või siis natuke rohkem. Ja kaks korda aastas käia teeninduses rihtimas on täiesti OK. Kui asi igakuiseks kujuneb, siis on midagi valesti ja tuleb uutele juppidele mõtlema hakata. See on minu viieaastane kogemus. Pöiad on olnud Mavicu ülemisest otsast kuid mitte CrossMax.

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 04. 08. 2003. 20:40

Ritimis pukil võtad selle vana jalgrata hargi ja siis painutad tolle selle lajuseks mida vajad. Need minu arust painduvad: :)
j.surva

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 08. 08. 2003. 20:08

No täna panin ullema nipli trennis :twisted: Ime et veel elus ja terve olen, velg läks nii 8, et ühenduskohad eraldusid. Double wallega Alexrim sakib anyway, nüüd panin mingi Mavicu koos veel huvitavama Specialized jooksuga. krt randmed on nii valusad, et hiirtgi käes hoida on raske, põlved ka verised, kätest rääkimata :?
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Janno99
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 03. 08. 2003. 13:10

Postitus Postitas Janno99 » 11. 08. 2003. 19:11

Sain nüüd silja spordist oma ratta käte. Ja võeti uhe kodara paranduse ja pöia sirgeks tegemise eest 50 kr.
j.surva

Polaarhunt
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 27. 08. 2003. 12:52

natuke offtopic probleem

Postitus Postitas Polaarhunt » 27. 08. 2003. 12:58

mul on ka üsna sarnane mure. kui ma uue ratta endale ostsin, siis oli juba esiratas järgmisel päeval natuke 8 ja ülejärgmisel päeval tagumine. käsin Hawais teeninduses ära tehti korda, sain sõita u. 1,5 nädalat, siis sõitsin paariks nädalaks minema ja ratas oli vahepeal kuuris seisnud ja taguratas oli jällegi 8. ma ei hakka küsima mis mu ratta 8 ajas (kass?), vaid ma tahaks teada, kas nii "vedelad" veljad on normaalsed. ratas oli muidu schwinn frontier, aga velje firmt ma ei mäleta, mingi formule oli peale kirjutatud.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas margo » 27. 08. 2003. 13:28

Polaarhunt kirjutas:mul on ka üsna sarnane mure. kui ma uue ratta endale ostsin, siis oli juba esiratas järgmisel päeval natuke 8 ja ülejärgmisel päeval tagumine. käsin Hawais teeninduses ära tehti korda, sain sõita u. 1,5 nädalat, siis sõitsin paariks nädalaks minema ja ratas oli vahepeal kuuris seisnud ja taguratas oli jällegi 8. ma ei hakka küsima mis mu ratta 8 ajas (kass?), vaid ma tahaks teada, kas nii "vedelad" veljad on normaalsed. ratas oli muidu schwinn frontier, aga velje firmt ma ei mäleta, mingi formule oli peale kirjutatud.
Mul ka sama teema. Vähem kui nädal tagasi sai Velo+ uue rattaga välja sõidetud. Nüüd siis 200 km vändatud ja esimene velg kaheksas. Mitte palju, aga siiski. Pöiaks Mavic x221, 2.0 Richey kodarad ja mingi Specialized kinniste koonustega rumm. Vahe minu eelnevate kogemustega on selles, et seal on kodarad laotud otse - kas see teeb ka velje vedelamaks võrreldes sellega, kui nad on risti?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas UrmasL » 27. 08. 2003. 13:36

person kirjutas: Vahe minu eelnevate kogemustega on selles, et seal on kodarad laotud otse - kas see teeb ka velje vedelamaks võrreldes sellega, kui nad on risti?
Sul on kodarad laotud radiaalselt. Selline viis teeb jooksu jäigemaks aga paneb suuremad pinged nii kodaratele kui ka rummudele. Ntx shimano rummudele ei tohigi väidetavalt radiaalselt laduda.

Kaheksasse minek ei tohiks vist ladumisviisist sõltuda. Pigem juppide ja ladumise kvaliteedist ning jooksu kohtlemisviisist. Samas 221 pöid, spec rumm ja 2.0 kodarad peaks võimaldama väga vastupidavat jooksu teha. Eriti veel kui esijooksuga tegu.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas margo » 27. 08. 2003. 13:53

UrmasL kirjutas:
Kaheksasse minek ei tohiks vist ladumisviisist sõltuda. Pigem juppide ja ladumise kvaliteedist ning jooksu kohtlemisviisist. Samas 221 pöid, spec rumm ja 2.0 kodarad peaks võimaldama väga vastupidavat jooksu teha. Eriti veel kui esijooksuga tegu.
Hämmastama panigi see, et ma polnud veel korralikule maastikule jõudnudki, kui juba hakkas viskama natuke. Samas nii huvi pärast proovisin peale ostu seda nn. "kitarri häälestamise" meetodit kodarate peal. Heli oli igal kodaral erisugune. Aga kuna see on asi, mida ma ei jaga, ei hakanud kodaraid keerama - ja nüüd siis tulemus käes.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas erikr » 27. 08. 2003. 13:54

UrmasL kirjutas:
person kirjutas: Vahe minu eelnevate kogemustega on selles, et seal on kodarad laotud otse - kas see teeb ka velje vedelamaks võrreldes sellega, kui nad on risti?
Sul on kodarad laotud radiaalselt. Selline viis teeb jooksu jäigemaks aga paneb suuremad pinged nii kodaratele kui ka rummudele. Ntx shimano rummudele ei tohigi väidetavalt radiaalselt laduda.

Kaheksasse minek ei tohiks vist ladumisviisist sõltuda. Pigem juppide ja ladumise kvaliteedist ning jooksu kohtlemisviisist. Samas 221 pöid, spec rumm ja 2.0 kodarad peaks võimaldama väga vastupidavat jooksu teha. Eriti veel kui esijooksuga tegu.
ise ladusin radiaalselt X221 Onyxi rummule 2,0 kodaratega põlve otsas / kahvli vahel ilma pukita ja sai sirge ja jäi sirgeks. kui on kaheksasse läinud siis kas on ratas saanud julma kohtlemise osaliseks või on laduja viletsa töö teinud. radiaalsel lööb ebaühtlasest kodarapingest tingitud kaheksa kergemini välja.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas Alvaro » 27. 08. 2003. 14:18

person kirjutas:Mul ka sama teema. Vähem kui nädal tagasi sai Velo+ uue rattaga välja sõidetud. Nüüd siis 200 km vändatud ja esimene velg kaheksas. Mitte palju, aga siiski. Pöiaks Mavic x221, 2.0 Richey kodarad ja mingi Specialized kinniste koonustega rumm. Vahe minu eelnevate kogemustega on selles, et seal on kodarad laotud otse - kas see teeb ka velje vedelamaks võrreldes sellega, kui nad on risti?
Olen sõitnud kahe rattaga 5 aastat, mõlemal samasugune esijooks (ühel 221, teisel praegu 517 pöid) ja kodarad on õhemad (radiaalselt) ja pole selle aja jooksul vaja läinud rihtimist mitte kordagi. Ja maastik, millel sõidan - noh, vaevalt, et palju karmimat leiad. Tõesti ei kujuta ette, kuidas selle kaheksasse said. Võibolla on kehakaal teguriks? Mul nt on see number tagasihoidlik 66 kg.

Polaarhunt
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 27. 08. 2003. 12:52

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas Polaarhunt » 27. 08. 2003. 14:19

Polaarhunt kirjutas:mul on ka üsna sarnane mure. kui ma uue ratta endale ostsin, siis oli juba esiratas järgmisel päeval natuke 8 ja ülejärgmisel päeval tagumine. käsin Hawais teeninduses ära tehti korda, sain sõita u. 1,5 nädalat, siis sõitsin paariks nädalaks minema ja ratas oli vahepeal kuuris seisnud ja taguratas oli jällegi 8. ma ei hakka küsima mis mu ratta 8 ajas (kass?), vaid ma tahaks teada, kas nii "vedelad" veljad on normaalsed. ratas oli muidu schwinn frontier, aga velje firmt ma ei mäleta, mingi formule oli peale kirjutatud.
ma tahaks oma jooksude ja rummude infi panna, aga ma ei leia sest schwinn on uue aasta mudelid väljas ja eelmiste kohta pole seal midagi :evil:

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: natuke offtopic probleem

Postitus Postitas margo » 27. 08. 2003. 14:24

Alvaro kirjutas: Olen sõitnud kahe rattaga 5 aastat, mõlemal samasugune esijooks (ühel 221, teisel praegu 517 pöid) ja kodarad on õhemad (radiaalselt) ja pole selle aja jooksul vaja läinud rihtimist mitte kordagi. Ja maastik, millel sõidan - noh, vaevalt, et palju karmimat leiad. Tõesti ei kujuta ette, kuidas selle kaheksasse said. Võibolla on kehakaal teguriks? Mul nt on see number tagasihoidlik 66 kg.
No kaalu 70. Eelmisel rattal olid märksa vähem nimekamad komponendid all ja sai ka 2 aastat probleemideta hakkama igal maastikul. Ühe kokkupõrke tagajärjel ühe naiuga oli väike kaheksa, aga muidu kõik tibens-tobens.
Aga nüüd, ei millegi peale. Selle kodarate erineva heli järgi tegingi järelduse, et laduja oli poes kehv :( Sest nagu kunagi väideti siin, peaks uuel jooksul kõik kodarad ühes "hääles" olema.
Aga peale rakveret lähen oma lubatud tasuta täishooldusesse ja ehk saab korda.

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 27. 08. 2003. 18:09

Mina plaanin igatahes tensiomeetri osta. Igaüks seal poes võib jooksu sirgeks ajada, pole üldse raske. Aga juba "kaheksas" olevat jooksu õigeks panna nii et kõik kodarad on võrdses pinges... . See tahab juba suurt sõidu ja tegemise kogemust. Ei usalda ühtegi beebinägu kes tähtsust täis.
Ja kasutan veel vana "nippi" - kodarate kokkujootmist. Annab igatahes palju juurde. Isegi Cippollini sõidab veel joodetud tagajooksuga. Kusagi netis oli isegi veel õpetus... .

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 20. 03. 2004. 10:25

Road kirjutas:Mina plaanin igatahes tensiomeetri osta. Igaüks seal poes võib jooksu sirgeks ajada, pole üldse raske. Aga juba "kaheksas" olevat jooksu õigeks panna nii et kõik kodarad on võrdses pinges... . See tahab juba suurt sõidu ja tegemise kogemust. Ei usalda ühtegi beebinägu kes tähtsust täis.
Ja kasutan veel vana "nippi" - kodarate kokkujootmist. Annab igatahes palju juurde. Isegi Cippollini sõidab veel joodetud tagajooksuga. Kusagi netis oli isegi veel õpetus... .
Mismoodi kodarate kokkujootmine käib? Mina pole sellest kahjuks midagi kuulnud... Äkki keegi saaks mõne vihje/viite anda :?:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 20. 03. 2004. 10:36

maxspeed kirjutas:
Road kirjutas:Mina plaanin igatahes tensiomeetri osta. Igaüks seal poes võib jooksu sirgeks ajada, pole üldse raske. Aga juba "kaheksas" olevat jooksu õigeks panna nii et kõik kodarad on võrdses pinges... . See tahab juba suurt sõidu ja tegemise kogemust. Ei usalda ühtegi beebinägu kes tähtsust täis.
Ja kasutan veel vana "nippi" - kodarate kokkujootmist. Annab igatahes palju juurde. Isegi Cippollini sõidab veel joodetud tagajooksuga. Kusagi netis oli isegi veel õpetus... .
Mismoodi kodarate kokkujootmine käib? Mina pole sellest kahjuks midagi kuulnud... Äkki keegi saaks mõne vihje/viite anda :?:
mis seal keerulist on.kokku joodetakse kodarate ristumiskohad.vanasti kasutati seda ike vääga palju sosside ja startide peal.aga ma ei saa aru mida see jootmine juurde anna??
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 20. 03. 2004. 10:53

Jootmine peaks tegema jooksud jäigemaks ja lisama kestvust.
http://www.velonews.com/tech/report/art ... 407.1.html
http://draco.acs.uci.edu/rbfaq/FAQ/8c.5.html -> Et nagu ei annaks midagi juurde...

Pilt
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 03. 2004. 19:23

huko kirjutas:Jootmine peaks tegema jooksud jäigemaks ja lisama kestvust.
lisavariandina seoti enne ristumiskoht peene traadiga. tagas joodise parema paiknemise kodarate suhtes
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 20. 03. 2004. 19:37

Mina pruugin 0,6mm. vasktraati. Umbes 6 - 7 cm. on paras jupp. Parem on kasutada saltserit kui täidisega tina. Jookseb paremini vahele. Loomulikult peab jooks olema enne ideaalses korras.

veloküss
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 17. 05. 2004. 18:50

Postitus Postitas veloküss » 19. 05. 2004. 14:22

Kas tõesti selle kohta võib veel öelda "kergelt 8", kui vastu piduriklotsi käib? Ja kui see on tingitud kummivahetusest (et kumm kuskilt valesti jäänud), kas see kaob siis kummi õigeks pannes ära? Ei julgeks küll loota.
Aga küllap tuleb HE-d külastada, siit foorumist paistab, et seal kõige odavamad tööd.... (?) Kuigi rattapoena tundub kallimate killast.
OT Kuskile võiks siiski teha konkreetse hooldustööde hinnavõrdluse. Ntx tabel, kuhu igaüks saab kirjutada. Mis siis, et tihti näo järgi alet teevad, parem olekski, kui ära näeks, kus seda rohkem harrastatakse, kus vähem.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 19. 05. 2004. 15:21

kui sa kummi valesti paned, siis ega sellepärast jooks veel kaheksasse ei lähe :lol: ta võib küll tunduda kaheksas aga vaata ikka mida teeb pöid, mitte kumm :!:

Vasta

Mine “Hooldus”