Prologo sadula relss pesast väljas

Remont ja hooldus
Vasta
nemos bikes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:53

Prologo sadula relss pesast väljas

Postitus Postitas nemos bikes » 29. 06. 2009. 14:23

Õnnestus eile tõsisemal kombel kukkuda ja nii õnnetult, et muuhulgas lõhkusin ära ca 3 kuud kasutusel olnud Prologo sadula.
Pilt
Katkine nahk on sadula esteetiline allakäik, kuid hullem on see, et titaanist relss tuli oma karboonist pesast välja.
Pilt
Teoreetiliselt annaks selle sinna ka tagasi painutada ja ilmselt kuidagi ka pessa fikseerida. Küll kuulsin esimese arvamusena (rattakaupmehe poolt), et isegi kui õnnestub sinna pessa tagasi suruda, siis sadula omadused on täiesti kadunud sellise väänamise tulemusena. Enne kui kallihinnalise sadula korstnasse kirjutan, tahtisin küsida, kas kellelgi veel sarnast juhtumit on olnud ning millise tagajärjega on remont olnud.
Viimati muutis nemos bikes, 29. 06. 2009. 15:28, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Prologo sadule relss pesast väljas

Postitus Postitas Rivo » 29. 06. 2009. 14:47

Mina sinu asemel painutaks selle sinna tagasi. Küll siis saad proovida, kas muutub isteasend kuhugi poole või mitte.
Võimalusel kutsu mõni sõber veel appi. Kahekesi kindlasti lihtsam, ühel käed relsi kallal, teisel sadula.
Liimi saad ilmselt ka pärast vahele lasta, kuigi, ennem oleks mugavam ja kataks paremini, kuid siis pead relsi suht kiiresti ka pesasse tagasi saama.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Prologo sadula relss pesast väljas

Postitus Postitas Gunnar » 29. 06. 2009. 19:23

Mul TRR-ist saati sarnase olekuga sadul. Olen teda ka looma jõuga, kruustangide abiga ja vandesõnadega korda püüdnud saada, aga tundub, et ilma kuumutamata ei suuda. Mul on see paar milli pikemalt ka sees kui siin piltidel näha, seeg atuleb paar milli rohkem tagasi ka suruda. Heal juhul mm või 2 suudan tagasi painutada, 3-4m jääb puudu.
Ratas on minu hobi, mitte elu

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Prologo sadula relss pesast väljas

Postitus Postitas metslane » 07. 07. 2009. 22:44

teed vanast koonuse võtmest spetsjaalse toolsi ja surud nagu vana mees neid relsse pesadesse tagasi.

nemos bikes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:53

Re: Prologo sadula relss pesast väljas

Postitus Postitas nemos bikes » 07. 07. 2009. 22:56

Andsin asja meistrimeeste kätte ja hiljem annan teada mis ja kuidas sai tehtud.

Vasta

Mine “Hooldus”