Rattapesu Tartu

Remont ja hooldus
Vasta
alo
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 08. 2007. 20:57

Rattapesu Tartu

Postitus Postitas alo » 18. 05. 2009. 10:06

Praegu olen ratast siin-seal pesemas käinud, aga oskab äkki keegi soovitada mõnda pesulat Tartus, kus oma ratta puhtaks saaks, kui omad vahendid (loe: survepesur) puuduvad ja rattapoest seda teenust ei pakuta.

Jazzis vist saab, aga on veel äkki mõni koht?

Tänud,
@lo
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas veiko » 18. 05. 2009. 10:15

Survepesuri puudumine pole miinus vaid pluss. Sellega pole mõtet rattale läheneda. Ämber, harjad ja puhastusvahend ning ratas läigib jälle.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2009. 10:17

veiko kirjutas:Survepesuri puudumine pole miinus vaid pluss. Sellega pole mõtet rattale läheneda...
Targalt lähenedes pole hullu, igasugu laagrid on hell koht.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas PudruKuul » 18. 05. 2009. 10:19

OT, aga siiski, elan kortermajas. Mina pesen ratast kortermaja kõrval muruplatsil. Korterist vesi ämbriga kaasa. Keldrist svamm ja ratas. Minu kortermaja asub õnneks linnaservas ja sellise asetusega, mujalt majadest ei paista. Tülikas on joosta 3ndale ketti loputama või siis uue ämbritäi vee järele. Muidu oleks vist veidi imelik pesta. Sõber, kes elab keset südalinna peseb ratast vannis, kuna ta hoiab seda nii ehk naa korteris.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas marion » 18. 05. 2009. 12:05

veiko kirjutas:... ja puhastusvahend ....
mulle paluks pikemalt seletada selle asja õiget tarvitamist, ise kasutades ei leidnud mingit erinevust pesuvahendiga või ilma ja nuustiku/harjaga pestes ja veega loputades. Ja mismõttes ei pea maha pesema, lihtsalt kaltsuga üle tõmmata?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas veiko » 18. 05. 2009. 12:23

Ma olen pritsinud selle kas rattale ja siis lapiga üle või otse kaltsule, kui on peenemad detailid. Kui ratas väga porine pole, vett üldse ei kasuta. Leotab vägahästi lahti ka pigitäpid & jätab rattale sellise läikiva jume (nagu uus), mitte ei kuiva matiks. Oluliselt mugavam ja kiirem, kui Fairy'ga. Paksema pori olen ennem kas voolava vee või ämbri ja harja eemaldanud. Lõppviimistlus jälleg ainult 'roosa vedelik' ja kalts.
PS! Kasutasin seda vedeliku ammu enne seda, kui seda müüma hakkasin. Tõsiselt, see toimib.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas Green_Day » 28. 05. 2009. 09:59

Kui küsimusele vastata, siis Velospetsis (Riia 130) pakutakse sellist teenust.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Rattapesu Tartu

Postitus Postitas Rivo » 27. 06. 2009. 21:34

veiko kirjutas:Survepesuri puudumine pole miinus vaid pluss. Sellega pole mõtet rattale läheneda. Ämber, harjad ja puhastusvahend ning ratas läigib jälle.
Nüüdseks pea kuu Bike Wash'i kasutanud. Olin alguses suht skeptiline. Hinda pidasin samuti vähe ülepakutuks (no võrdlesin a'la aknapesuvahenditega) Aga otsustasin siiski proovida. Ehk siis - väga väärt asi. Puhastab lihtsalt, ei jäta raami matiks, vaid annab kerge läike. Ratast katusel vedajad teavad hästi, et "parkinud sääskede ja sitikate" maha küürimine oli paras pain in the ass. Selle vahendiga saad aga väga lihtsalt hakkama. Kulub seda samuti, väga vähe. Silma järgi hinnates on ca. 10x puhastamise peale kulunud 4-5cl vahendit.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Vasta

Mine “Hooldus”