Keti õlitamine

Remont ja hooldus
Vasta
usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Keti õlitamine

Postitus Postitas usss » 13. 05. 2006. 17:39

Leidsin kuskilt sellise omavalmistatud ketiõli retsepti. Mida sellest arvata? Toimib või on bullshit?

-------------------------------------------------------------------------------------
I use a 50/50 mixture of synthetic motor oil and mineral spirits. Get a liter of each and now you have two liters of chain lube for less than the cost of one dinky bottle of the latest magic lube. Mix then in one of your old chain lube bottles so you have the benefit of a drip spout.

The mineral spirits is just a paint thinner (or oil diluter in this case) which thins the engine oil so that it can penetrate into the insides of the chain. It then evaporates leaving the original oil behind. As chain lube is only any use when it's inside the chain and picks up too much dirt when it's on the outside of the chain, here's how I lube my chain.
-------------------------------------------------------------------------------------
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas kristjan07 » 13. 05. 2006. 19:33

usss kirjutas:Leidsin kuskilt sellise omavalmistatud ketiõli retsepti. Mida sellest arvata? Toimib või on bullshit?
kas nüüd bullshit AGA ma ei viitsiks ise küll midagi kokku keerata ja ma ei usu et see ka nii efektiivne on :roll: et siis jään ikka finish line toodete juurde :)

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Postitus Postitas usss » 13. 05. 2006. 21:38

Tegelikult ei ole ju miskit viitsimist: autopoest täissünti 1 liiter osta mingi 160 eeku ja kuratteabmispoest tehnilist piiritust liiter, mis maksab äkki mingi paarkümmend krooni. See kemüüse kokku segada ja sellest 2 liitrist peaks jätkuma ka lastele ketiõlitamiseks...
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13. 05. 2006. 23:08

noojah 2liitrit ketiõli...
teine asi on see mida sellega peale hakata?
õlitad pooled eesti ketid ära sellega

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 13. 05. 2006. 23:23

smilersforever kirjutas:noojah 2liitrit ketiõli...
teine asi on see mida sellega peale hakata?
õlitad pooled eesti ketid ära sellega
varud elulõpuni olemas.

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 14. 05. 2006. 00:03

Natukene teemasse haakuv OT
<OT>Kui tahad eriti edev veel olla, siis topi see õli aerosool pudelisse :) Kunagi sellisest vene ajakirjast nagu "Modelist konstruktor" jäi ette selline soovitus kuidas ise teha aerosoolvärvi, usun et see toimiks ka õli puhul..
Tööpõhimõte järgmine: hankida siis plekist aerosoolpudel (huvitav kas neid veel tänapäeval leidub?) selle küljepeale siis auk sisse puurida ja sinna joota kinni rattaventiil.. Soovitava pritsitav aine valda läbi ventiili pudelisse siis ja see järel ventiil kinni keerata (näide oli sellel klassikaliel vene rattaventiili baasiline, seega tänapäevaselt autoventiil kuna presta avamine on natuken raske :) ). Kui siis aine sees, siis edasi keerata peale ventiil ja rattapumbaga lööd rõhu sisse ja peaks toimima..
Enda kunagine katsetus näitas, et peale lohvi lõhki pumpamist sai miski 30 sek jagu survet -- aga eks proovimise asi ;) </OT>
Aga teemast endast, et endale hakaks huvi pakkuma, et kuidas sellise segu kleepuvusomadused on. Seega kui keski siinsetest kodanikest katsetab, siis võik kogemusi jagda..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Postitus Postitas Jaaguar » 14. 05. 2006. 03:26

Odavatest variantidest on mootarsae keti jaoks müüdav õli piisavalt hea. Seda võib bensiniga segada, et vedelam oleks ja igasse lülisse voolaks ja kui bensiin ära aurab, jääb õli ikka sinna. võib ka võimalusel keti õli sisse ligunema jätta - töötaba ka päris mõnusalt. Samas pole uus kett ka teab, mis kallis, kui ikka tahad sõitu nautida!

Kasutaja avatar
hulkur
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 14. 07. 2005. 08:32

Postitus Postitas hulkur » 14. 05. 2006. 10:00

Huvitav kokkusattumus, sai ise paar nädalat tagasi sarnane segu kokku keeratet - mingi auto mootoriõli ylejääki (kanistri põhjas) oli kahju ää visata...
Töötab talutavalt.
Saeketi õli kipub velo keti jaox juba liiga kleepuv olema, imho.
Jalgratas on transpordivahend, mitte spordivahend!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 14. 05. 2006. 11:56

superior kirjutas:
smilersforever kirjutas:noojah 2liitrit ketiõli...
teine asi on see mida sellega peale hakata?
õlitad pooled eesti ketid ära sellega
varud elulõpuni olemas.
nojah asi on maitses a ma eelistaks ikkagi poest osta, sest milline see säilivusaeg olla võib?

muide praegu tuli siuke äriidee, et kui tõesti keegi nii teeb, et tal liitrite kaupa ketiõli kodus vedeleb ja seda veel mõnekümne aasta pärast...
teatavasti peaks siis nafta otsa saama hakkama ja onu oleks laksust miljonär :P
juhul muidugi kui keegi siis ikka sõidab veel ketiga ringi ja see kett õli vajab :)

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 14. 05. 2006. 12:39

smilersforever kirjutas:teatavasti peaks siis nafta otsa saama hakkama ja onu oleks laksust miljonär :P
juhul muidugi kui keegi siis ikka sõidab veel ketiga ringi ja see kett õli vajab :)
oo, ma selle peale ei olegi mõelnud. nüüd peab küll ketiõli hakkama varuma :S

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 14. 05. 2006. 13:54

smilersforever kirjutas:noojah 2liitrit ketiõli...
teine asi on see mida sellega peale hakata?
õlitad pooled eesti ketid ära sellega
Point selles et võta mõlemat sama kogus, võlujõud ei kao ära kui sa kumbagi nt 100 ml (või 10 või 50) võtad.
Ideel ju pole viga, et õli läheb vedelana kohale ja siis pakseneb.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2006. 15:50

Pea igas auto varuosadega kauplevas poes on müügil nt. Motip survepudelis ketiõlid. Maksavad 50-100 EEK. Hakkama saad terve hooaja.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Postitus Postitas usss » 14. 05. 2006. 19:36

Konakona oli ainuke, kes asja poindile pihta sai. Mõte oli tõesti segu vahekorras, mitte selles, et ma 2 liitrit õli endale kokku keeta tahtsin.

Rivo - nende autopoe ketiõlide pärast ma midagi muud otsima hakkasingi. Proovisin Valvoline analoogi ja täielik saast oli. Tekitas ketile justkui liimikihi peale ja see võttis kogu saasta külge.

Igatahes teen ma selle segu ära ja vaatan, kuidas toimib. Kogusehuvilistele: ostan liitri õli ja segan sellest 50g ära. Ülejäänu saab autosse valada, kui seal puudujääk tekib :)
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 14. 05. 2006. 20:01

Rivo kirjutas: Motip survepudelis ketiõlid. Maksavad 50-100 EEK. Hakkama saad terve hooaja.
ilmselt on siin inimesed vähe nõudlikumad :D need sedasorti nt. Motipi õlid kõlbavad väga hästi keti puhastamiseks, et siis hiljem kett õlitada norm ketiõliga või oma retsepti järgi keedetud imeseguga, erinevatest naftatoodetest :D

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2006. 20:15

maxspeed kirjutas: ilmselt on siin inimesed vähe nõudlikumad :D need sedasorti nt. Motipi õlid kõlbavad väga hästi keti puhastamiseks, et siis hiljem kett õlitada norm ketiõliga või oma retsepti järgi keedetud imeseguga, erinevatest naftatoodetest :D
Vähe nõudlik, hmm. Õigem oleks öelda, et ma ei näe mingit põhjust maksta keti õli eest 5x rohkem. Kas sa tahad väita, et ketiõlid, mis mõeldud tsiklitele, on halbade omadustega ? Ketiõli, on ketiõli.
PS. Just tulin 2,5h trennist. Rajad, kus sõitsin, olid kohati väga liivased. Kordagi ei kuulnud ma krõbinat keti ja hammakate vahelt. Märjaga pole konkreetset (Motip ketiõli) veel proovinud. Aga, olen proovinud pea kõikki rattapoodides saada olevaid õlisid, mis maksavad kuni 100,- 100ml. Ausalt, pole neil mingit vahet.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Tsikli ketiõlidest

Postitus Postitas Vihmamees » 15. 05. 2006. 14:52

Eks-motomehena olen proovinud kasutada tsikli aerosool ketiõli kokkuhoiu mõttes :oops: jalgrattal.
Vähemalt LIQUI MOLY toode on aga kahjuks liiga kleepuv, kahju on ketti vaadata selle mustusekihi all mis sinna kinni jääb. Sestap on jäänud vanad varud maanteel kasutamiseks (seal ta tõesti sobib) ja MTB-l ikka FINISH LINE...
NB! Uinudes sule silmad!

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas SK » 27. 05. 2008. 12:27

Ostsin kevadel parema alternatiivi puudumisel sel konkreetsel hetkel Valvoline Chain Lube Väidetavalt on tehnika viimane sõna, aga kasutada on ebamugav- pritsib aerosooliga pool ketist mööda, kui otsik vastu ketti suruda, siis kuhjub kohe ühte kohta liiga palju, valged laigud ei tule lülidelt maha ka peale käiguvahetuse seeriaid. Määre ise on valge ja kleepuv, kett tundub peale määrimist sõites ikkagi kuivana, käega katsudes samuti. Kas kellelgi on veel kõnealuse tootega kogemusi? Kas pean selle purgi minema viskama või on näiteks väga märgades oludes see valge tatt ka igati omal kohal?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2008. 14:48

SK kirjutas:Ostsin kevadel parema alternatiivi puudumisel sel konkreetsel hetkel Valvoline Chain Lube ...Kas kellelgi on veel kõnealuse tootega kogemusi?
Küsi moto foorumist, tegu ju mootoratastele mõeldud tootega.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas SK » 27. 05. 2008. 15:14

mart kirjutas:
SK kirjutas:Ostsin kevadel parema alternatiivi puudumisel sel konkreetsel hetkel Valvoline Chain Lube ...Kas kellelgi on veel kõnealuse tootega kogemusi?
Küsi moto foorumist, tegu ju mootoratastele mõeldud tootega.
Selles see point ongi, et purgi peal olev tähistus ja jutt räägib ketist ja hammasratastest, aga ei täpsusta, mis seadme omadest :roll:
Sain juba vanalt tsiklikrossimehelt ka vastuse, et hoidku ma jalgrattast see tatt kaugemale ja seda iga ilmaga. Mõeldud suurtele pööretele ja massiivsematele kettidele kui jalgratta oma, rattaketi sööb kaitsmise asemel karvaseks.

Seega - potsik läheb garaažiriiulile ootama, äkki trehvab kunagi mõnda motikat.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas KristjanS » 07. 06. 2009. 21:05

Lahkaks keti õlitamise teemat natuke teise tahu pealt, kui seda on õli koostis jms.

Nimelt. Keegi asjatundja võiks mulle seletada, miks peab jalgratta käigukast olema sama õline nagu seda on mootor-ratta või auto oma? Miks ei võiks hammakad (nii eees kui taga) olla õlist täiesti puutumata? Iseenesest vajab õli ju ainult kett, mille välispinnal olev õlinatuke, just nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik, õlitaks hammakaid. Sattusin ise täna kokku ühe rattaga, mille käigukast oli pea-laest jala-tallani õline. Vähe sellest, õliga olid koos ka kummid, raam, pidurid, kodarad...terve tagaosa. Kõige kummalisem asja juures on aga see, et tegemist oli maanteerattaga. Ise õlitan ketti peale igat sõitu, st panen ketile õli just ühe sõidu jagu. Pärast sõitu võtan tagataskust 5min ja puhastan keti ära, et siis sellele jälle ühe sõidu jagu õli peale puistata. Ka pärast õlitamist puhastan keti ära, sest minu talupoja loogika ütleb, et õli on vaja vaid keti sisepindadele, mitte aga välispinnale, mis kogub külge vaid mustust ja tolmu, mis omakorda kiirendab keti ja muuda käigukasti osade kulumist. Veel on ju ilus vaadata puhast käigukasti, erinevalt kõntsaga kaetud ketist, kassetist ja hammakatest, mis kõigele muule koladale ka irmsasti määrib...

Avaldaga oma arvamust ja võimaluse korral tampige mind niigi mõttetu teema mõttetu postitusega kergitamise eest maa alla!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas Gunnar » 07. 06. 2009. 22:06

Kuna ma olen laisk ratast puhastama, siis õlitan ketti pedrose vahaga ja peale määrimist lükkan üleliigse ketilt maha. Isegi Tallimma RM-l sõitsin vahaga niikaua kui seda kestis :). Tänu vahale peab käigusüsteem päris pikat suhteliselt määrimisvaba, st puhas. Samas peale pesu tuleb käiguvaheteid ikka nati määrida ju, seal nii mõnigi liiges vajab libestamist seega ainult keti määrimisega ei saa piirduda.
Ratas on minu hobi, mitte elu

lipamets
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 23. 03. 2005. 21:16

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas lipamets » 08. 06. 2009. 07:16

SK kirjutas:
mart kirjutas:
SK kirjutas:Ostsin kevadel parema alternatiivi puudumisel sel konkreetsel hetkel Valvoline Chain Lube ...Kas kellelgi on veel kõnealuse tootega kogemusi?
Küsi moto foorumist, tegu ju mootoratastele mõeldud tootega.
Selles see point ongi, et purgi peal olev tähistus ja jutt räägib ketist ja hammasratastest, aga ei täpsusta, mis seadme omadest :roll:
Sain juba vanalt tsiklikrossimehelt ka vastuse, et hoidku ma jalgrattast see tatt kaugemale ja seda iga ilmaga. Mõeldud suurtele pööretele ja massiivsematele kettidele kui jalgratta oma, rattaketi sööb kaitsmise asemel karvaseks.

Seega - potsik läheb garaažiriiulile ootama, äkki trehvab kunagi mõnda motikat.
Kasutan, Valvolin chain lubet alates aastast 2003,kett on alati puhas ja kestab ca 2000 km.Veel,minu aastane läbisõit on ca 10000 km. See jutt on nii sama mõttlemiseks,enne kui potsiku garaaziriiulile paned.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas mart » 08. 06. 2009. 15:14

veloman32 kirjutas:.... on ju ilus vaadata puhast ...
Kurbloolus on selles, et paljud ketiõlid ongi sihukese määrdund väljanägemisega. Küll ja küll nähtud mtb rattaid, kus kett on (kuivades oludes) korjand liiva, sambla, kivid ja okkad külge, et kohe näha, kus sõidetud om. Palju neid ketiõlisid liikvel on, mis puhtana säilivad - prolink progold, pedros ice wax ja mmmm...ei meenugi rohkem.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2009. 16:05

mart kirjutas:
veloman32 kirjutas:.... on ju ilus vaadata puhast ...
Kurbloolus on selles, et paljud ketiõlid ongi sihukese määrdund väljanägemisega....
Kõige hullem pilt mida ma näinud olen tabas mind Poola Tuuril, kui kuivand keti kriginast villand saanuna ühes TP-s õli küsisin. See mis mulle väiksest valgest tuubist keti peale pandi meenutas pigem kingaviksi :P . Aga toimis ja kadus kuskile ketivahele ilusti ära.

Ise olen see aasta kasutanud Rock 'n' Roll Extreme Chain Lube'i ja peab ütlema, et nitsevoo värk. Hästi vedel ja ei jää ketile kleepuva ollusena külge. Paned seda ketile peale, keerutad natuke ja siis pühid üleliigse ära (nagu ikka). Tulemuseks on suht kaua kestev õlitus ja mustust mitte haakiv kett.

Eestis on kasutusel ka üks pudel Rock 'n' Roll GOLD Chain Lube'i, mille osas isiklikult pole jõudnud toimivuse kohta veel küsida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas KristjanS » 08. 06. 2009. 18:53

Keti puhtuse tagab pigem see, kui põhjalikult pärast õlitamist üleliigne viks ära puhastatakse. Ka Risso Rapsiõliga õlitatud ketti on võimalik korralikult puhtana hoida, rääkimata siis nendest über-edevatest väljamaistest spets ketiõlidest...Või ma eksin?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas mart » 09. 06. 2009. 10:04

veloman32 kirjutas:Keti puhtuse tagab pigem see, kui põhjalikult pärast õlitamist üleliigne viks ära puhastatakse. Ka Risso Rapsiõliga õlitatud ketti on võimalik korralikult puhtana hoida, rääkimata siis nendest über-edevatest väljamaistest spets ketiõlidest...Või ma eksin?
Veloman, su stiil kisub pulleritsulikuks - püüad intriigi tekitada teemal - edevad väljamaa ketiõlid vs eestimaised kodukootud ketiõlid. Viimastega ongi see jama, et enamasti need margariinid, kingaviksid, mesilasvahad ja hanerasvad katavad keti välispinna, mitte ei määri (rullikute) sisemust.
Siin üks copy-paste ketiõlitusjutust, millega ise 100% nõus.
I use lube in a drip bottle, so I can put the lube exactly where I want to. The drip bottle also allows me to only use as much as I need.

I start of by finding the master link on the chain. The master link has either a different pin or side plate, and gives you a good reference point where to start and finish. I turn the cranks until the master link is on the portion of the chain nearest the ground. This helps keep the lube from dripping onto the frame when you begin to apply it. This also allows you to apply lube to the inside of the chain, that is, the side of the chain that touches the sprockets. This keeps the outside of the chain less sticky, and less prone to collecting the dirt that is flung off your tires.

Once I have my reference point set up, I drip one drop of lube on every roller as I slowly turn the cranks. This takes a little longer than just squeezing the lube bottle as you quickly turn the cranks, but by going slow, you put the lube only where you want it, and you’ll use less of it. This may be important to you if you use the expensive high end lubes!

Once you have allowed the lube to penetrate, wipe away the excess with a rag. A wise man once told me, “If you can see the lube, it isn’t doing you any good.”
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

alr
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 11. 05. 2005. 12:30

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas alr » 09. 06. 2009. 13:21

Millega ketti üldse parim puhastada oleks? Hetkel ratas prakt poeuus, peale mõnda metsa sõitu peale vihmasid on kett igasugu saastaga koos, mis ka korraliku survepesuga eralduda ei taha. Ju see tehasemääre on nii kleepuv.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas Gunnar » 09. 06. 2009. 14:16

tehasemääre on tõesti kleepuv, pesta saab mootoripesu vedelikuga. Pistad purki, vedelik peale, loksutad, loputad ning pliidi peale kuivama. Pesu kohta otsi foorumist lisa.
Ratas on minu hobi, mitte elu

MartinE
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 05. 07. 2003. 12:43

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas MartinE » 14. 06. 2009. 21:30

komistasin soome foorumis mingi ketianalüütiku aastepikkusele teadustööle kes tunnistab ainult "Original White Lightning-i"
http://www.whitelightningco.com
ega meite maal sellist kuskil riiulis ei vedele?
allikas: http://www.fillarifoorumi.fi/forum/show ... stcount=39

valerik1
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 25. 07. 2009. 11:46

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas valerik1 » 11. 08. 2009. 22:56

aga ise õli leiutamine jalgrattale ei ole hea.
Kui sõidat mööda kruusa teed ja see toolm läheb ketti peale siis on see väga halb siis ei tööda õieti siis võta maha ja pese see puhtaks bensu sees ja veel seota.

arturASe
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 06. 02. 2010. 09:44

Re:

Postitus Postitas arturASe » 06. 03. 2010. 14:04

usss kirjutas:Tegelikult ei ole ju miskit viitsimist: autopoest täissünti 1 liiter osta mingi 160 eeku ja kuratteabmispoest tehnilist piiritust liiter, mis maksab äkki mingi paarkümmend krooni. See kemüüse kokku segada ja sellest 2 liitrist peaks jätkuma ka lastele ketiõlitamiseks...
Kas reaalselt on see asi toimiv? Küsin kuna endal vajalikud komponendid olemas.

Tänan,

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Re:

Postitus Postitas Rivo » 06. 03. 2010. 14:27

arturASe kirjutas:Kas reaalselt on see asi toimiv? Küsin kuna endal vajalikud komponendid olemas.
Tänan,
No kui sul komponendid olemas, siis proovi aga ära. Ketti sellega tuksi keerata ei saa.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Keti õlitamine

Postitus Postitas mart » 25. 06. 2012. 14:23

Sõbrapoisiga Jaanil tiksudes läks jutuks, et tal naine annab lahutuse sisse, kui mees veel esiku koridoris rattal ketti õlitab. Pärast seda pidid nii koer, jalanõud kui põrand läikima.

Sai selline abivahend tekitatud:
Pilt

Ja liikuv pilt protseduurist:
http://www.youtube.com/watch?v=q3ZHdsQhDEw
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Hooldus”