Remondipukk koju

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Remondipukk koju

Postitus Postitas KaupoR » 06. 12. 2008. 01:24

Ära tüütab see ratta kõrval küürutamine, oleks aeg remondipukk muretseda. Aga millist tüüpi - kas torust hoidev ja hargist-keskjooksust hoidev. Selliseid raamist hoidvaid ma hetkel ei vaata, kuid äkki peaks?

Ilmselt pole palju inimesi, kellel on kogemusi nii ühe kui teisega, kuid iga kogemuse jagamine on teretulnud. Kumb süsteem on kindlam/stabiilsem, mugavam, ... ühesõnaga PAREM?

Omast tarkusest tundub, et torust hoidev on parem, parandage mind kui eksin. Kas ma pean raha peale vihane olema, kui Tacx T3025 või Park Tool PCS10 ostaksin? Või ajaksid selline NOPE või Park Tool PCS9 asja sama hästi ära ja märksa väiksema raha eest? Nopel on tööriistariiul kaasas, kuid see võib hea ja ilus vaid pildilt tunduda :roll:

PS. Seinale või lauale kinnitamise võimalust ei ole, seepärast pean valima põrandal seisvate pukkide vahel.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas Kuldar » 06. 12. 2008. 09:11

KaupoR kirjutas:selline NOPE
täpselt samasuguse (küll teise nimega) võin anda sulle tutvumiseks. Seisab teine talvel niiisama. Vaatad, toimetad ja otsustad.
Positiivse poole pealt: niks-naks käib kokku, voodi alla või pagassi. Kokkupandult on sama pikk kui need toetusjalad.
Negatiivne (muidugi subjektiivne): ikka suht lipa-lopa, kõigi nende liigendite pealt tuleb stabiilsuse arvel lõivu maksta. Mõned plastmassist koosted ei sisenda usaldust, pideval kasutamisel midagi ikka järgi annab. Mul ta rohkem abiks ja reisimiseks, seni on nagu koos püsinud.
Statsionaarse kinnitusega ei anna võrrelda. Isegi ketti puhastades ja õlitades tudiseb ja nagiseb. Hobivärk. Kõlbab koostamiseks, nokitsemiseks ja lakkumiseks.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas Mati » 06. 12. 2008. 10:51

KaupoR kirjutas:Ära tüütab see ratta kõrval küürutamine, oleks aeg remondipukk muretseda. Aga millist tüüpi - kas ... hargist-keskjooksust hoidev...
Been there, done that ... Suvel olin sama valiku ees ja otsus langes selle isendi kasuks. Ei kahetse - stabiilne, funktsionaalne, kompaktne ja ODAV!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas KaupoR » 06. 12. 2008. 11:11

Mati kirjutas:
KaupoR kirjutas:Ära tüütab see ratta kõrval küürutamine, oleks aeg remondipukk muretseda. Aga millist tüüpi - kas ... hargist-keskjooksust hoidev...
Been there, done that ... Suvel olin sama valiku ees ja otsus langes selle isendi kasuks. Ei kahetse - stabiilne, funktsionaalne, kompaktne ja ODAV!
Kas see pukk sobib ka juhul, kui trossid tulevad down-tube all ja käivad keskjooksu alt läbi? Alul arvasin, et ei sobi aga nüüd lähemalt studeerides vaatasin, et seal on vist tõesti mingid "padjakesed" ja sooned, et trossid ei hakka raami hõõruma.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas Mati » 06. 12. 2008. 13:32

KaupoR kirjutas:
Mati kirjutas:Suvel olin sama valiku ees ja otsus langes selle isendi kasuks...
Kas see pukk sobib ka juhul, kui trossid tulevad down-tube all ja käivad keskjooksu alt läbi? ...
Sel on jah horisontaaltoru jaoks üleval tugi ja all käib keskjooks selliste rantide peale, ehk keskkoha alla jääb ruumi. Põhimõtteliselt kui tahad näha, siis võin visata mõni päev autosse ja saad tsekata.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas mart » 07. 12. 2008. 13:19

KaupoR kirjutas:
Omast tarkusest tundub, et torust hoidev on parem, parandage mind kui eksin.
Olin aastaid tagasi sama küsimuse ees ja võtsin torust hoidva variandi. Kuna töökojas ruumi piisavalt, siis välistasin kokkupandava ja valisin poolprofi statsionaarse.
http://www.bike-discount.de/shop/k472/a ... html?lg=en
Kõrguse valikuid tuli tehasest vähe, nii et lasin omatarbeks mõned augud lisaks. Tubli tööloom, ei kõigu, õõtsu ega lagune. Kaalub ca 10 kg.
Et haaratsi kõrgus on ca 11cm, siis mtb ja cc saan haarata sadulapostist, ülejäänuid kusiganes raamitorust, kus trossid ei sega.Loen seda ca 100€ remondipukki üheks parimaks rattainvesteeringuks. Näiteks amordihooldust ja ketaspidurite õhutamist ei taha mõeldagi, kui torusthoidvat pukki poleks.
Viimati muutis mart, 07. 12. 2008. 23:23, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas kalev » 07. 12. 2008. 14:36

Nonii... tundub, et ma üks vähestest, kes kasutab esikahvlist kinnituvat ja keskjooksu osale toetuvat remondipukki. Täpsemalt tegemist Tacx Spider Team'ga.

Plussid:
+ on suht koht igatepidi reguleeritav (jalgade toetumise ulatus, kõrgus jne. vastavalt vajadusele)
+ reguleerimine käib väga lihtsalt kiirkinnitite abil (ei pea midagi eraldi kokku/lahti kruvima)
+ saab kohapeal lihtsalt ringi keerata näiteks kas või parema valguse suunas ilma, et peaks kogu pukki tõstma ja muret tundma kaalujaotuse pärast (muidugi juhul, kui ruumi on piisavalt)
+ kui ratast alusel pole, siis saab pukile lihtsalt kinnitada jooksurihtimispukki, väikseid kruustange või muid abitööriistu
+ stabiilne
+ kokkupandav

Miinused:
- tööriistade hoidmise alus on kohati natuke liiga väike
- ratta pukile asetamiseks peab esiratta alt ära võtma (teatud toimingud jäävad võibolla tegemata)
- üsna raske (kuna kaalu pole käepärast siis täpseid numbreid ei saa anda)
- täielikuks kokkupanekuks tuleb eraldi osadeks teha (pealmine osa ja harkjalg üksteisest eraldada, viimane käib küll kenasti nagu vihmavari kokku)

Kokkuvõttes on miinuseid küll üsna palju, kuid minu seisukohast kaaluvad nii mõnedki plussid miinused kõvasti üle, sest sõltuvalt remonditavate/ehitavate rataste ja ka tehtavate tööde iseloomust pole mõni miinus üldse oluline. Lisaks on mul viimati soetatud raamil torud üsna erikujulised, et ma ei tea, kui hea on neid üldse torukinnitusega puki külge kinnitada. Igaks juhuks mainin, et torudest kinnituvate remondipukkidega reaalsed kogemused mul puuduvad, seega võib nägemus natuke liiga ühekülgne olla... aga njah.. ehk abiks ikka.
Ostetud sai antud pukk muidu päris mitu head aastat tagasi ja kui ma ei eksi, siis hind oli umbes kusagil seal kandis, mis Mardilgi.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas veiko » 07. 12. 2008. 15:24

kalev kirjutas:Miinused:
- ratta pukile asetamiseks peab esiratta alt ära võtma (teatud toimingud jäävad võibolla tegemata)
Tegelikult saab kinnitada ratta pukile ka tagaharkipidi. Juhuks, kui tahad esiotsakallal nokitseda.
Üks miinus on veel see, et pikema teljevahega rattad ei kipu pukile ära mahtuma. Ntx Scott Spark on niipalju pikem, et esiratta kinnitus tuleb nihutada juba pea üle serva. On veel mõned suure raamiga rattad, mis ei taha hästi pukile mahtuda. Võibola veidi ebamugav on ka see pidev esi-taguratta ärakakkumine aga samas on ratas väga kindlalt paigas ning ei pendelda üheski suunas.

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas kalev » 07. 12. 2008. 15:46

veiko kirjutas:
kalev kirjutas:Miinused:
- ratta pukile asetamiseks peab esiratta alt ära võtma (teatud toimingud jäävad võibolla tegemata)
Tegelikult saab kinnitada ratta pukile ka tagaharkipidi. Juhuks, kui tahad esiotsakallal nokitseda.
Üks miinus on veel see, et pikema teljevahega rattad ei kipu pukile ära mahtuma. Ntx Scott Spark on niipalju pikem, et esiratta kinnitus tuleb nihutada juba pea üle serva. On veel mõned suure raamiga rattad, mis ei taha hästi pukile mahtuda. Võibola veidi ebamugav on ka see pidev esi-taguratta ärakakkumine aga samas on ratas väga kindlalt paigas ning ei pendelda üheski suunas.
Tõsi, kuid ma vist lähtusin liiga enda seisukohtadest, kuna mu rattal on tagumine hargivahe 120mm, mis antud kinnituse vahele paraku ei sobi.
Aga muidu minul pole mahutamisega probleeme veel tekkinud. Ruumi jääb isegi üle.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas erikr » 08. 12. 2008. 07:07

mu rattad ei taha ka hästi selle Tacxi peale ära mahtuda. Eriti Trek Fuel, kõigest 19,5" raamiga. Aga muidu on ta mul küll paar aastat juba kasutuses olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas kalev » 08. 12. 2008. 08:22

erikr kirjutas:mu rattad ei taha ka hästi selle Tacxi peale ära mahtuda. Eriti Trek Fuel, kõigest 19,5" raamiga. Aga muidu on ta mul küll paar aastat juba kasutuses olnud.
Panen ka igaks juhuks siia oma rataste raamimõõdud juhul, kui keegi peaks selle järgi midagi otsustada tahtma.
56 ja 58cm raamide puhul jääb ca 6-7cm esikahvliklambril toru otsani liikumisruumi (võimalik, et natuke saab veel nihutada... ei hakanud praegu katsetama).

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas KaupoR » 08. 12. 2008. 10:33

Tuginedes Veiko ja Eriku öeldule, siis tundub, et probleemsed on pigem FS rattad (Spark, Fuel)? Raami suurus on vaid 1 muutuja, rolli mängib ka geomeetria.

Veel üks küsimus (võibolla rumal) - kas nt. süsinikraami puhul võib torust hoidev pukk ka raamile ohtlikuks saada? Mõistan, et see sõltub jõust, millega klamber kinni pressitakse, aga liiga õrnalt kinnitades kaotad ilmselt stabiilsuses.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas Kuldar » 08. 12. 2008. 18:58

KaupoR kirjutas:kas nt. süsinikraami puhul võib torust hoidev pukk ka raamile ohtlikuks saada? Mõistan, et see sõltub jõust, millega klamber kinni pressitakse, aga liiga õrnalt kinnitades kaotad ilmselt stabiilsuses.
Taolisi hoiatusi ja soovitusi olen kohanud küll. Tootja / turustaja üks ülesandeid ongi lollide ohjamine, et keegi mingi keissiga kukile ei istuks.
minul on seni kogu sealt vahelt läbikäinud mateeria parimas konditsioonis püsinud. Ja kinnitanud olen top tubest, seat tubest, nii- ja naapidi. Ega see süsinik nii krdi paber kah pole kui pemendused ok ja natukenegi aru peas juhtub olema.
Karbonposti puhul ei näe üldse probleemi, võib-olla AX-Lightnessi või Schmolke puhul jätaks viimase nõksu keeramata.
Sadulapostist hoidva statiivi puhul võib parema kaalujaotuse mõttes ratta esiotsa longu lasta, et posti väga ei piinaks. Aga see on liiga raskete rataste teema:)
Gravity is a Bitch

Ryan Angelos
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 18. 12. 2008. 15:01

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas Ryan Angelos » 29. 12. 2008. 14:44

Kasutan umbes analoogset pukki nagu Kalevgi ja olen väga rahul.

Stabiilne ja ruumi ka ei võta. Minu meelest on tema üheks väga suureks plusspooleks raamikinnitusega pukkide ees see, et pole vahet millised on jalgratta raami konstruktsioon ning torude profiil (Lapik, ovaalne etc.). Kahvli suskad hoidjasse, reguleerid puki pikkuse ära ja ongi korras.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas mart » 10. 03. 2010. 10:39

Talve jooksul on seda soodushinnaga (50€+transa) subjekti suht mitu eestisse toodud.
Lihtsamateks remonttöödeks ja regulliks kärab küll ja küll.
Pilt
http://www.roseversand.de/output/contro ... etail2=555
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Remondipukk koju

Postitus Postitas mart2 » 10. 03. 2010. 15:00

Mul on Mardi poolt viidatud Rose pukk (karbil oli teine nimi). Praeguseks kasutanud neli aastat - hooldanud nii MTB kui maanteerattaid. On olnud eri mõõdu ja kujuga torusid. Kinnitushaaratsit saab kasutada iga nurga all. Olen rahul. Korralikult kinnitatud ratta puhul polnud probleeme ka vana keskjooksu lahti saamisel :) .
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Hooldus”