Tabasalu 2 Rattaralli

Vasta
rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas rai66 » 26. 08. 2012. 21:02

Loodan, et noorsportlasel, kes pani pea ees vastu seisvat bussi, midagi hullu ei juhtunud ja paraned kiiresti. Kuna paljud ei tea, siis tuletaksin ka meelde:
Lähtuvalt liikluskindlustuse seaduse § 27 hüvitatakse jalakäijale ja jalgratturile kindlustusjuhtumi toimumise tõttu tekitatud kahju ka juhul kui sõidukijuht ei ole vastutav tekitatud kahju eest. Tekitatud kahjud hüvitab liikluskahju põhjustanud sõiduki kindlustusandja. Kui ratturile tekitatud kahju on kindlustusseltsis registreeritud ja rattur on nõude esitanud, on hüvitamise tähtaeg 30 päeva. Tähtaeg pikeneb juhul kui juhtumi kohta toimub tsiviilkohtu-, kriminaal- või väärteomenetlus. Antud juhtumi korral ei ole menetluse lõpptulemus oluline, sest ratturile tekitatud kahju hüvitatakse vastutusele vaatamata.
Esimese asjana võib kindlustus nägusid teha ja ohkida, et menetlus käib, miks kiiver ja ratas nii kallid jne. Kui eelnev neile ette lugeda, tõmbavad kohe tagasi.
Antud juhul oleks võinud korraldajad küll bussi seal ristmikul natuke varem kinni pidada, kuid juriidiliselt oled vist süüdi, sest buss seisis vastassuunas. Kuid see ei muuda midagi.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas fo1l » 26. 08. 2012. 21:18

rai66 kirjutas:Loodan, et noorsportlasel, kes pani pea ees vastu seisvat bussi, midagi hullu ei juhtunud ja paraned kiiresti. Kuna paljud ei tea, siis tuletaksin ka meelde:
Lähtuvalt liikluskindlustuse seaduse § 27 hüvitatakse jalakäijale ja jalgratturile kindlustusjuhtumi toimumise tõttu tekitatud kahju ka juhul kui sõidukijuht ei ole vastutav tekitatud kahju eest. Tekitatud kahjud hüvitab liikluskahju põhjustanud sõiduki kindlustusandja. Kui ratturile tekitatud kahju on kindlustusseltsis registreeritud ja rattur on nõude esitanud, on hüvitamise tähtaeg 30 päeva. Tähtaeg pikeneb juhul kui juhtumi kohta toimub tsiviilkohtu-, kriminaal- või väärteomenetlus. Antud juhtumi korral ei ole menetluse lõpptulemus oluline, sest ratturile tekitatud kahju hüvitatakse vastutusele vaatamata.
Esimese asjana võib kindlustus nägusid teha ja ohkida, et menetlus käib, miks kiiver ja ratas nii kallid jne. Kui eelnev neile ette lugeda, tõmbavad kohe tagasi.
Antud juhul oleks võinud korraldajad küll bussi seal ristmikul natuke varem kinni pidada, kuid juriidiliselt oled vist süüdi, sest buss seisis vastassuunas. Kuid see ei muuda midagi.
Vend ise korras, aga ratta raam puruks...kortsus

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas rai66 » 26. 08. 2012. 21:21

Seda on rõõm kuulda, et vend korras :D :D :D Nüüd saab uue ratta või siis vähemalt raami ja veel mõned jupid. Loodan, et politsei kohapeal käis ja paberid täitis. Kui ei, siis peab ise politseiga ühendust võtma.

huraa
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 26. 08. 2012. 21:21

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas huraa » 26. 08. 2012. 21:29

Politsei kohal oli küll, aga otseselt vist pabereid korda ei aetud. Treener võttis bussijuhi käest andmed, tegid pildid ja lubasid asjaga kindlustuse poole pöörduda. Aga tegelikult ei oleks pidanud see buss üldse selles kohas seisma. Rajaturva maadles seal ühe Skoda vennaga ja buss lihtsalt läks sellega kaasa. Kui Skoda vend oleks jäänud seisma seal, kus rajaturva ta seisma pani, oleks noormees oma ratta ennem seisma saanud. Rajaturva üritas kõiki autosid hoida seal ohutussaare taga aga üks mees ei tahtnud sellest aru saada ja nii need õnnetused paraku juhtuvad.
Õnneks on kutt ise terve ja enda sõinul sai kannatada ainult uhkus ja ratas. Kiiver päästis ta hullemast. Eks homme on natuke kondid valusad põrutusest.

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas LOOK » 26. 08. 2012. 22:09

Kas sellest Vääna kandis toimunud pika sõidu kukkumisest on midagi kuulda?

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas fo1l » 26. 08. 2012. 22:12

LOOK kirjutas:Kas sellest Vääna kandis toimunud pika sõidu kukkumisest on midagi kuulda?
Lühike ma pööras finishi8paremale, ja pikk vasakule ning umbes 1km kaugusel see mats? Ilmselt seda mõeldi? Mingil vennal olevad nägu puruks olnud, nina ka vist paigast, kellegil veel küünarnukk õla juures (n)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas Oliver » 26. 08. 2012. 22:36

Viimael 15-l kilomeetril ilmus peagrupi ette ilma numbrita kogukam rattur kes sõitsi seal vähemalt viimase kilomeetrini. Sõita jõudis ja midagi ohtlikku ei korraldanud, aga kas peagrupi pea on ikka õige koht turisti panemiseks?

Esimest korda liitus see mees sõiduga kohe alguses (200m peale starti Säästumarketi eest) koos numbriga 9xx. Peaks vist turisti panijatele ka "head tavad" kehtestama.

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas alkonoom » 26. 08. 2012. 22:54

Look ilmselt küsib Muraste ja Vääna vahelisest matsust viimasel ringil? Kolm potensiaalset rangluud ja üks sodi käsi. Nendest paar su tuttavat Karol ja Helari ehk siis väike apsakas kiirusel 50 :?

Teet
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas shalm » 26. 08. 2012. 23:28

Mis siis täpsemalt juhtus? Kas see toimus kuskil seal peale Suurupi bensukat laskumisel?

Kasutaja avatar
Janne
Rattur
Postitusi: 314
Liitunud: 14. 04. 2012. 03:13

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas Janne » 27. 08. 2012. 03:46


alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas alkonoom » 27. 08. 2012. 08:26

No mis seal ikka oli, tõenäolislt "Touch and go" ja seda siis enne tanklat kuskil Suurupi teeotsa kandis.
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas serxx » 27. 08. 2012. 09:12

Umbes-täpselt Suurupi teeotsas see oli jah. Kui meie punt mööda sõitis, oli 5 kiirabiautot seal toimetamas.
Üks viga saanutest oli lätlane, kes kiirabiga ära viidi. Tema sõbra/tuttava/kaaslase eskortisin Mustamäe haiglasse. Loodame, et kõik saavad ikka terveks. Kirjelduse järgi oli küll päris karm õnnetus.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas MarttiM » 27. 08. 2012. 10:42

serxx kirjutas:Umbes-täpselt Suurupi teeotsas see oli jah. Kui meie punt mööda sõitis, oli 5 kiirabiautot seal toimetamas.
Üks viga saanutest oli lätlane, kes kiirabiga ära viidi. Tema sõbra/tuttava/kaaslase eskortisin Mustamäe haiglasse. Loodame, et kõik saavad ikka terveks. Kirjelduse järgi oli küll päris karm õnnetus.
Arvestades, et osalejaid on nendel üritustel 200-300 on see kadu ikka kõva.

Sirius
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 17. 04. 2009. 09:34

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas Sirius » 28. 08. 2012. 10:51

alkonoom kirjutas:Look ilmselt küsib Muraste ja Vääna vahelisest matsust viimasel ringil? Kolm potensiaalset rangluud ja üks sodi käsi. Nendest paar su tuttavat Karol ja Helari ehk siis väike apsakas kiirusel 50 :?

Teet
Täpsustuseks:
rääkides haiglas Helariga, kes jagab palatit minu poja Hans Markusega (Kalevi JK), viidi seal sündmuskohalt haiglasse 4 ratturit, kellest kahel olid tõsisemad vigastused - lätlasel käsi mitmest kohast katki lahtise luumurruga ja siis Hans Markus. Hans sai tõsise peapõrutuse, tal on hulgi marrastusi ja haavu näos, paremal käel, haavades on mõlemad põlved. Niidiga Hansu puhul ei ole koonedratud, st. õmblusi on üksjagu. Parema käsivarre luumurdu opereeriti eile. Kukkumisest ei mäleta mitte midagi. Peale opist toibumist oli tal ainult 2 muret: 1) kas ja mida on süüa? ja 2) millal saab ratta selga? - naljamees!!!

Helari ootas veel eile, st. esmaspäeva õhtul oma õlaoperatsiooni järjekorda. Loodetavasti on see preaguseks hetkeks toimunud.

Kas on kellelgi infot, kes oli pundis ja suutis aru saada, et miks sirgel teel sellisel kiirusel otsustati külakuhi teha? Püüaks pildi kokku saada.

Hoian kõigile kannatanutele pöialt. Kiiret paranemist.

Margus

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas Estapi » 28. 08. 2012. 12:42

Kukkumise põhjust küll ei tea, kuna sõitsin suhteliselt grupi taga. Kukkumisest päris ei pääsenud, kuid minu pisikesed hädad ei ole mainimist väärt. Minu arvates oli kolmanda ringi tempo aeglasem. Samas võibolla see tundus mulle nii, sest olin siis oluliselt tagapool. Olen kuulnud, et vahetult enne kukkumist hakati atröövi püüdma ning kui grupp ketti tõmbas olid paljud erroris.
Kõik käis väga kiiresti ja kui tagumine ots kukkumist nägi, siis paljud said küll mööda kuid sama paljud ja ma ise päris puhtalt ei pääsenud. Kui ma Hansu nägin, siis oli kohe näha, et asi on hull. Katkise käeluuga lätlane oli samuti kole vaatepilt. Kahjuks ei oska rohkem aidata.

Kiiret ja täielikku paranemist ka minu poolt. Oluline on selliste vigastuste täielik paranemine + taastusravi.

Andrus

Kasutaja avatar
baser
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2010. 13:25

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas baser » 28. 08. 2012. 13:20

Siin on vaga hea kireldus kuidas on paremini käituda kui läheb kitsaks:
http://www.rattaagentuur.eu/blogi-elamu ... abasalu-rr
üldiselt ise ei trügi ning kui näen, et läheb kitsaks, siis possa eest ei võitle ja annan järgi. Küll ma oma possa tagasi saan mõnes teises ja turvalisemas olukorras
Aga mõned ratturid sõidavad kitsaskohtades vahele ja puutuvad kokku ees-sõitvate ratturite lenksuga. Ise olin paar korda sellises situatsioonis, kus tagant vahele trügiv sõitja puutub sinuga kokku ja tekitab ohtliku olukorra, mis võib lõppeda kukkumisega.

Siin on näha kiirused esimeses gruppis:
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... 7kunahqkj4

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas SK » 28. 08. 2012. 14:32

Hoidsin ennast suure grupi lõpuosasse, sest pikim trenn viimase kahe kuu jooksul on olnud 60km ja ette trügima minna polnud mõtet. Teise ringi lõpus lasti enne Sõrvet kiirus paariks kilomeetriks alla ja siis juba aimasin, et peale pööret Keila-Joa peale läheb sikutamiseks ja väsinud tegelased hakkavad ohuolukordi tekitama. Nii ka kahjuks läks - hirmus pauk ja kondiragin kiiruselt ca 46-48km/h. Täpset olukorra teket ei näinud, küll aga neid, kes juba kukkunutele sisse sõitsid.

Ma ei tea ühtegi teist nii ohtlikku ala hetkel kui harrastajate grupisõidud. Põhiline põhjus on selles, et on tekkinud paarsada treenintud tegelast, kes suudavad grupis 50km/h ära imeda ja kui tuult või tõsisemaid tõuse ei ole, siis ei saa tugevamad neist lahti. Istuvad siis tegelased silmad punnis grupi teises pooles ainsa mõttega grupis ära istuda....ja loomulikult ka finishit panna! Kui aga need samad tegelased grupist maha jäävad (kasvõi kukkumise tõttu), siis on nad nagu ilma oinata lambakari, kes teevad kõik ise asja ja kiirus enam üle 40km/h mingi valemiga ei tõuse. Kõige ohtlikumad ongi seetõttu küljeka-lõigud, kus paljud imevad silmamunade peal grupi teises pooles ja seetõttu kasutuskõlbulikke nägemisorganeid enam ei oma.

PS. Nägin stardis ka triatloni-ratast sarved püsti :shock: Ma loodan siiralt, et selle omanik ühtegi punti ei trüginud ja hoidis rohkem omaette.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas Henno » 28. 08. 2012. 14:57

SK kirjutas:Ma ei tea ühtegi teist nii ohtlikku ala hetkel kui harrastajate grupisõidud. Põhiline põhjus on selles, et on tekkinud paarsada treenintud tegelast, kes suudavad grupis 50km/h ära imeda ja kui tuult või tõsisemaid tõuse ei ole, siis ei saa tugevamad neist lahti
ka tagapool sõites on olukord närvesööv, tulin seekord 37 km/h keskmise kiirusega grupis, aga ega madalamalgi kiirusel ei ole mõnus kukkuda, ja kui ees tugevamate grupis on mõni triatlonisarvedega, siis tagapool kestab mõni laia lenksuga hübriidil või isegi maastikurattal ära

oman küll vaid 2 aastast maanteerattaga sõidu ja grupisõidu kogemust, aga vähemalt ma olen püüdnud reeglid endale selgeks teha, käinud korduvalt grupisõidu koolitusel ja ühistrennides ning üritan kinni pidada ohutu sõidu reeglitest, pigem võtan isegi väiksema riski kui vaja ja grupi keskel suuremal kiirusel väga joogipudelit või geeli ei näpi ja vajun grupi taha söömiseks-joomiseks, ei lobise kaassõitjatega, sest see viib keskendumise alla jne.

seekord suutsid mitu meest mind grupis selja sirutamise ja venitamisega üllatada, millega teatavasti kaasneb ratta tahapoole lükkamine, pole just meeldiv kui oled tihedalt tagarattas sõitmas eelmisel
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas serxx » 28. 08. 2012. 14:58

SK kirjutas:PS. Nägin stardis ka triatloni-ratast sarved püsti :shock: Ma loodan siiralt, et selle omanik ühtegi punti ei trüginud ja hoidis rohkem omaette.
Minuga ühes grupis oli üks selline. Probleeme ei tekitanud. Tempoasendis ei sõitnud. Minul etteheiteid ei ole. Jõudsime kõik vahejuhtumiteta tervelt lõpuni.
Kuidas temporattaga üldse stardikoridori pääses, on muidugi hea küsimus.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas riho » 28. 08. 2012. 15:39

Sirius kirjutas:Kas on kellelgi infot, kes oli pundis ja suutis aru saada, et miks sirgel teel sellisel kiirusel otsustati külakuhi teha? Püüaks pildi kokku saada.
Situatsioon oli klassikaline. Punt oli kuskilt 20 mehe pealt pooleks ja tagumine osa ajas esimest taga. Olime ketis, aga kiirus väga hull ei olnud. Tuul oli selline, et ka otse eessõitja taga oli täitsa OK sõita. Minust ees sõitev G4S vormis rattur tegi korraga äkkpidurduse. Ju tal oli selleks oma põhus. Olin oma esirattaga tema tagaratta ja asfaldi ääre vahel. Et talle mitte sisse sõita pidurdasin ka mina. Jõudsin veel mingi ebatsensuurse väljendi lendu lasta kui mõni sekund hiljem käis taga ragin.

Kust kogu see jama alguse sai ja kes esimesena pikali pani ei oska täpselt öelda. Mingit possavõitlust või midagi muud sarnast ma eespool ei täheldanud. Kuna minust see jõnks läbi käis on kehv tunne igal juhul.

Head paranemist kõigile.

t0nu
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 03. 2004. 14:02

Re: Tabasalu 2 Rattaralli

Postitus Postitas t0nu » 30. 08. 2012. 10:20

Lätlasel - Normunds Rubens tiimist Beiteni - küünarliiges väljas ja õlaliigese nihestus. Luumurdu tegelikult ei olnudki ja operatsiooniga pandi liigesed vanadele kohtadele tagasi. Kiitis kangesti Eesti meditsiinisüsteemi, kõik tehti tasuta kui EU liikmesriigi kodanikule. Lätis piirdub tasuta arstiabi helistamisega numbrile 112, sealt edasi pead iga liigutuse eest maksma... Mees ise tundis rohkem muret teiste pärast, et keegi oli päris teadvuseta kanderaamile tõstetud, ning eriti mures oli ta rataste pärast, mis kukkumises viga said. Arvestades tema varasemat elukogemust, siis see 1 küünarliiges ja 1 õlaliiges olid nagu noaga näppu lõikamine ja nii ta sellest ka arvas.

Tema sõnul oli keegi ikka tahtnud tuule eest punti pressida aga kuna teda vahele ei lastud, siis pani pressija maoli. Ise oli ta kahe ratturi vahel, mistõttu ei saanud kuhugile keerata ja pidurdada ka ei jõudnud. Otsa sõites tegi täissalto koos rattaga ning maandus pe...li. Maas sõitsid talle mitu tükki otsa.

Vasta

Mine “Filter Maanteekarikasari 2012”