RMK rada Oandu-Ikla

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 05. 07. 2017. 23:52

Kui ma õigesti mäletan, siis kunagi oli siin selline teema ja selle all jutt, kuidas mingi seltskond selle ühe jutiga ilma ööbimata läbi kimas, aga mitte ei leia :( Kui see teema on kadunud, siis äkki keegi kes selle läbi tegi annaks mingi vihje või lingi, olen selle 2 korda paari-kolme päevase matkana läbi teinud, aga nüüd mõte veidi hullu panna äkki lähiajal.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas j6ukur » 06. 07. 2017. 08:14

Mitteaktiivsed teemad läksid võibolla foorumi upgradega kaduma? Admin täpsustab vajadusel.

arnea
Rattur
Postitusi: 1219
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas arnea » 06. 07. 2017. 08:40

Oli selline teema. Ma arvan, et see oli "üheskoos sõitma" all. See on tõesti maha lõigatud - vanasti oli seal ligi 30lk teemasid. Päris palju abiks infot läks sealt kaotsi :( Paldiski-Tallinn sõidud, Kõrvemaa, jne.

Anyway, google paljastas sellise artikli: http://parnu.postimees.ee/955976/rattur ... 23-tunniga

Võid asjaosalistelt endilt uurida, mis ja kuidas, aga tavainimesele on see 24h müstika.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 06. 07. 2017. 10:48

Tegelikult mõtlen sama plaani, praegu ööd veel suht valged veel paar nädalat. Googeldasin ka, aga miskipärast seda artilit ei leidnud. Tõenäoliselt peaksin minema üksi ja ilma saateautota, aga Ilma saateautota peab alguse aja nii sättima et joogivarusid liiga palju ei peaks seljas vedama et tee pelae jäävad poed oleks lahti, et pimedas sõitmise osa oleks pigem kruusakal kui kuskil singlil või laudteel jne. Seda kas lõpuni jaksan ei kujuta ka ette, 208km olen päevas sõitnud maksimaalselt valdavalt mööda RMK rada umbes 10-10,5 tunnise puhta sõiduajaga, aga 170km sinna otsa panna veel on nii vaimselt kui füüsiliselt keeruline kujutan ette. 12 aastane poeg arvas et see pole võimalik ja nüüd on vaja kas see vestlus sinnapaika jätta või sellega edasi minna. Kui keegi selle järjest läbisõitnu seda lugema juhtub, siis võiks muidugi siin veidi kogemusi jagada.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas DeeJott » 06. 07. 2017. 11:14

Kas mitte foorumikasutaja Alvaro üks nendest meestest polnud, kes selle tembu ära tegid?

arnea
Rattur
Postitusi: 1219
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas arnea » 07. 07. 2017. 16:55

Kui plaanid magamispausideta sõita ja aeg kipub sinna pooleteist päeva kanti tulema, siis on kõige suuremaks probleemiks uni. Seiklussportlased, kes päevi järjest liiguvad on küll sõites magama jäänud ja risu pannud.

Soovitan sõidu nii plaanida, et lõpetaks õhtul, mitte öösel ega hommikul, siis on väsinult kergem üleval olla. Raja tehnilisema alguse saad siis eelmisel õhtul teha, öö alguseks oleks abiks juba sirgematel teedel olla.

Võta mõned ampullid Shlehhat kaasa. Kui mujalt ei saa, siis Spordipartneris peaks olema. See on legendaarselt hea unepeleti.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas kalari » 07. 07. 2017. 19:44

marguss7 kirjutas:Kui ma õigesti mäletan, siis kunagi oli siin selline teema ja selle all jutt, kuidas mingi seltskond selle ühe jutiga ilma ööbimata läbi kimas, aga mitte ei leia :( Kui see teema on kadunud, siis äkki keegi kes selle läbi tegi annaks mingi vihje või lingi, olen selle 2 korda paari-kolme päevase matkana läbi teinud, aga nüüd mõte veidi hullu panna äkki lähiajal.
No kui oled seda rada juba varem läbinud, pole ju mingi probleem see non-stopina alla 24h läbi veereda. Muidugi, see eeldab, et soovitatavalt vähemalt neljas kohas on support tiim toidu-söögiga ootamas ja kolme-neljameheline seltskond on ka parem kui üksi tuult lõigata. Rääkimata navigeerimisest, mida mitmekesi koos teha on ikka oluliselt lihtsam.
Kahjuks kustutasin ära selle FB-lehe, mis kajastas senist rekordsõitu. Seal oli palju inffi. Kui õigesti mäletan, kulus sellel seltskonnal 21h. Ise olin sellel korral directeur sportif

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 08. 07. 2017. 10:01

kalari kirjutas:
marguss7 kirjutas:Kui ma õigesti mäletan, siis kunagi oli siin selline teema ja selle all jutt, kuidas mingi seltskond selle ühe jutiga ilma ööbimata läbi kimas, aga mitte ei leia :( Kui see teema on kadunud, siis äkki keegi kes selle läbi tegi annaks mingi vihje või lingi, olen selle 2 korda paari-kolme päevase matkana läbi teinud, aga nüüd mõte veidi hullu panna äkki lähiajal.
No kui oled seda rada juba varem läbinud, pole ju mingi probleem see non-stopina alla 24h läbi veereda. Muidugi, see eeldab, et soovitatavalt vähemalt neljas kohas on support tiim toidu-söögiga ootamas ja kolme-neljameheline seltskond on ka parem kui üksi tuult lõigata. Rääkimata navigeerimisest, mida mitmekesi koos teha on ikka oluliselt lihtsam.
Kahjuks kustutasin ära selle FB-lehe, mis kajastas senist rekordsõitu. Seal oli palju inffi. Kui õigesti mäletan, kulus sellel seltskonnal 21h. Ise olin sellel korral directeur sportif
Tänud kogemuste jagamise ja julgustamise eest. Saateautoga terves ulatuses igaks juhuks ei arvesta, toidupoed on teepeal Aegviidus (80 km-l), Lelles (180 km-l), Kilingi-Nõmmes 24h tanklapood (315 km-l) ja kui hommikul kell 7 startida Oandust, siis peaksin Aegviidu ja ka Lelle poodidesse lahtiolekuaegadel jõudma. Lelle ja Kilingi-Nõmme vahele saaksin ilmselt jooki-sööki tellida, nii peaks saama hakkama ja ei pea väga suurt kogust jooki kaasa vedama. Selleks et 24h-ga hakkama saada peaks keskmine tulema 16 km/h, kui tuul vastu ei ole, siis ei tohiks väga palju üle selle minna ma loodan. Arnea nimetatud Shleha on hea mõte, ise mõtlesin Battery peale ka. Navigeerinud olen seda ühe korra kaardiga ja ühe korra GPS-iga, seekord võtan kindlasti GPS-i, sest pimedas on nii kindlasti lihtsam. Kui 7 hommikul startida, siis peaks pimedam aeg jääma kuskile Kilingi-Nõmme kanti. Natuke veel seedin asja, eelkõige vaimselt on raske alustada nii pikka teekonda, aga järgmine nädal võiks vaimse poole positiivse vastuse korral ette võtta kui ilmateade ka positiivne on. Kui kellegil veel tekkis huvi ja tahaks kampa lüüa kas siis Iklani või näiteks pool maad Lelleni, kus kohast saab rongi peale, siis võib mulle privaatsõnumi saata.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas kalari » 08. 07. 2017. 22:33

Esimestel aastatel ei olnud ratturitele mõeldud matkaraja versiooni. Oli vist mõni üksik koht, kus liiguti jalgsimatkajatele mõeldud trassist veidi erinevalt. Soovitan igal juhul võimalikult palju kasutada jalgsimatkajate rada, see on huvitavam, mis sest et aeglasem.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas -common- » 09. 07. 2017. 00:14

kalari kirjutas:Esimestel aastatel ei olnud ratturitele mõeldud matkaraja versiooni. Oli vist mõni üksik koht, kus liiguti jalgsimatkajatele mõeldud trassist veidi erinevalt. Soovitan igal juhul võimalikult palju kasutada jalgsimatkajate rada, see on huvitavam, mis sest et aeglasem.
Täiesti uutmoodi lähenemine!? Juhiksin siis tähelepanu, et jalgsimatka ja rattamatka trass viidi eraldi põhjusel, et säästa loodust, et ratturid ei muudaks õrna taimekattega alasid singel trackideks ja krossi radadeks! Kiiremini ja või aeglasemini läbimisega ei ole siin mingit pistmist!

Soovitaksin ikka kasutada ajuvärki ja rattaga liikuda rattarajal! MÄRGID on selleks ju üles pandud, et igaüks teaks kuidas liikuda olenevalt liikumisviisist. Eriti juhul kui tegemist on niiöelda kiire minekuga... siis mis mõtet on kuskil soodes, rabades ja laudteedel rassida? Tegemist on ikkagi looduskaitse aladega!

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas kalari » 09. 07. 2017. 00:28

Justnimet ajuvärk! Mõistust kasutades saab rattaga sõita peaaegu igalpoolt. Ilma, et loodus või teised matkajad peaksid kannatama. Rõhk sõnal "peaaegu" :)

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 09. 07. 2017. 09:21

Tegelikult on rada rohkem kui 90% ulatuses sama nii jala kui rattaga. Mõnes üksikus kohas on rattaga sõitmine mittesoovitatav, kuid enamus kohtades on mõeldud ümbersõidud sellepärast et tavaratturitele on need rajad suhteliselt keerulised (näiteks see osa mis Kuusalu RM rajale jääb mööda Valgejõe äärt ja Jussi järvede piirkonnas) ja võivad olla ka ohtlikud ning et rattamatkajatel suurte kottidega mugavam oleks, tegelikult on RMK kodulehel ja paberbrosüürides see täpselt kirjas ka kas on keelatud või soovitatav. Ise olen pigem ka eelistanud jalgsiradu, aga paaris kohas ka rattamarsruuti. Loosalu rabas oli vist keelatud rattaga sõita kuna laudtee oli lagunenud ja pinnas ratast ei kanna, nüüd vist korrastamisel olen kuulnud. Viru rabas kasutan ka pigem rattarada kuna seal laudteel palju inimesi alati ja seal minu arust rattarada isegi ägedam.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas -common- » 09. 07. 2017. 12:09

Tõesti saab sõita aga kas seda ka tegema peaks on uus küsimus. Kindlasti kui mõni matkaja lükkab ratast üle laudraja ei juhtu ju mitte midagi. Aga reaalsus on see, et siin propageerida kasutage jalgsimatkarada 24h sõidul on pisut nagu ebanormaalne.

Neid lahedaid metsaradu(singleid ja muid nikerdamisi) on loodud ratturite poolt piisavalt ja kui ei ole piisavalt siis kindlasti leiab igaüks omale koha kus sõita sisse mõni eriti fun trass - milleks kasutada kohti kus eelkõige on siiski mõeldud jalutajatele? Teemasid on selles foorumis palju ja korra soovitakse rohkem tähelepanu ratturitele, et meid ei märgata! Siis jälle, et pole piisavalt märgistatud, pole piisavalt kergliiklusteid jne jne. Seni kuni oleme ise nõrgem pool maanteel siis teeme kõva kisa, et autojuhid ei arvesta. Seejärel kui jõuame kergliiklusteele siis soovime, et lapsevankrid jalutaksid üksteise sabas ning nüüd lõppude lõpuks hakkame sõitma ka laudteedel, sest meie sõiduoskus ja võimekus lubab ju seda teha! Lõpuks meid kindlasti märgatakse... Rabamatkaja:"Kurat siin ka juba need liibukates sportlased" ... ja seejärel paneb juba trassil tuima ja laseb napikaga hiljem mööda kui autole on hääled sisse pandud! Sest metsas, loodud matkakeskonnas temaga(matkajaga) ei arvestatud!

See soovitus ongi mõeldud mõtlevale inimesele, et mitte kõike ära keelata, uut seadust luua. Et ei peaks laudtee alguses mõni roheline istuma sau pihus ja trahve välja kirjutama kui mõni ikkagi eksib! See ongi ju mets ja loodus ja selle rattamarsruudi kõrvale viimisega antigi võimalus ka ratturitel läbida seda rada liikumisvahendile sobivalt.

Üks 24h sõit seda rada muidugi ju ei riku aga seda foorumit loeb väga suur hulk erineva taustaga rattureid. RMK rada ... ohoo fun lähen ka ... tema tegi jalgsimatkarada, sest on ilusam ja nii... ah tõmban samuti läbi ... !!! Lõpuks ongi jumala pointless inimestega rääkida, sest "tema ju tegi kaa"! Sellest algabki meie liikluskultuur.

NB! Sõit ja idee ise on muidugi vägev ning nael kummi aga ratturina püsime soovituslikult ikka meile loodud alal

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 09. 07. 2017. 12:42

-common-, pakun et Sa ei ole seda rada kunagi sõitnud ega selle matkatee kohta midagi lugenud? Ma olen selle 2 korda läbinud järjest algusest lõpuni, lisaks veel üksikuid osi korduvalt. Kui vaatad kaarti, siis seal on suur osa radadest ka avalike autoteedena kasutusel ehk valdav osa puhul sellest rajast on tegemist tegelikult tavaliste kruusateedega ja metsasihtidega, viimased 20 km ja ka vahepeal üksikuid lühemaid juppe lausa asfalt, sinna vahele on pikitud lühikesi matkaraja juppe kus saavad liikuda nii ratturid kui matkajad, mõnes üksikus kohas lähevad teed ka lahku, kokku nii paarikümne km ulatuses. Laudteedel pole seal üldjuhul keelatud rattaga sõita, aga jalakäijal on laudteel eesõigus. Selliseid singli moodi kohti on seal kahjuks suhteliselt vähe, põhiliselt esimesel viiendikul teest, peale seda on peamiselt rajad, kus jalgsimatkamine on tegelikult igav. Või arvad et jalgratturid ei võiks sõita mööda avalikke teid ühest Eesti otsast teise?

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas -common- » 09. 07. 2017. 13:54

Siinkohal Sa kahjuks eksid! Olen samuti läbinud selle raja - terves pikkuses samuti rattaga ja seda ajal kui veel ratturitele eraldi poognaid sisse ei oldud tehtud. Lisaks samuti olen matkanud palju jalgsi eriti just raja esimeses pooles kuna see on kodule lähemal. Ühtlasi peale rattaga läbimist andsin tagasisidet RMK'le ning inimestele kes selle raja valmimisega seotud olid. Neid "Soovituslike" ratturite lõike ei tehtud lihtsalt kellegi igavusest ja ratturite kiusamiseks!
Kuna tegin raja matkates siis oli mul palju aega ja rabadest läksin siiski üle ratast lükates jne. Säästvalt aga oli kohe selge, et kui see rattaga läbimine massidesse lasta siis sellest rajast ei jää mitte midagi lõpuks järgi. Pluss... enamus just seda pigem rattaga läbivadki kuna puhkused ei ole ju inimestel liiga pikad, et jalgsi sellel rajal paar nädalat astuda.

Kõiki asju ei saa ära keelata! Euroopas me muigame nende jaburate kohtulahendite peale mis toimub teispool suurt lompi aga samal ajal ise liigume väga pikkade sammudega samas suunas! Sest levib mõtlemine,et kui otsest keeldu pole siis see tähendab, et anname minna. Punast keelumärki ei ole siis võib unustada igasugused normid ja tavad. On see halb kui inimesele jäetakse endale ka midagi mõelda? Oled samuti 2 korda juba läbinud... eeldan, et rattaga ... seega ole mõistlik ja ära mine sinna sportima! Seda jalakäija eesõigust ei ole ju kuskil kirjas! Aga ilmselgelt Sinu teadlikus ütleb, et see siiski on kõndimiseks mõeldud ja annad eesõiguse jalakäiale!? Aga vilista eemalt, et astuge eest ära mida te vahite neid samblike keset rada!!! Ratturil on ju sooritus pooleli...

Vägagi võib sõita rattaga ühest eesti otsast teise! See ongi väga tervitatav tegevus aga kui Sa päris täpselt ikkagi aru ei saanud siis juhtisin tähelepanu justnimelt nendele mõnele lõigule kus ratturitele on tehtud alternatiiv teelõik. Kuna just siin ärgitati Sind valima justnimelt jalgsimatkajate teekond!

Aga nagu ma ka ütlesin, et sõit ise on lahe! Vägev, et seda teed jne aga lihtsalt vali vastav rada muud ei midagi


Tahad end sportlikult proovile panna! Palun: Pariis 24h
Muru niidetud, rada tähistatud ja keegi ei hädalda, et laudtee pole ratturitele;) Cheers!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas Prommar » 09. 07. 2017. 15:25

(y)
Jah, matkatee infovoldikus (http://loodusegakoos.ee/files/oanduIkla ... _20.05.pdf) ei ole küll ühegi lõigu kohta otsest ja ranget jalgratta keeldu, aga siiski mitmesse kohta soovitatakse rattaga mitte trügida või käekõrval lükata (nt. laudteel). Ehk siis apelleeritaksegi just nimelt kultuursusele. Ka kõige osavam rattur võib kogemata laudteelt maha sõita ja sellest võib sinna kauaks mudane auk jääda. Pealegi kui eesmärk on aja peale läbida, siis kruusateel ringi sõites saab kiiremini kui laudteel või metsateedel ukerdades.
Jäägem eurooplasteks!

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas ciclismo » 09. 07. 2017. 20:17

Jood laukavett, sööd mustikaid, öösel sõidad kuuvalgel, orienteerud tähtede järgi.
Saateautod, bensiinijaamas hot dogi söömine (kindlasti ebatervislik), spordijoogid ("Eesti populaarseimas spordijoogis" on samapalju suhkrut kui koka-koolas), ergutid, superluumenitega lambid - jäta see kõik ära. See ei kuulu matkarajale. Matkarada on koht looduse nautimiseks ja rahulikeks mõtisklusteks. 8)
- - -
Why so serious?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 10. 07. 2017. 10:10

Prommar kirjutas:(y)
Jah, matkatee infovoldikus (http://loodusegakoos.ee/files/oanduIkla ... _20.05.pdf) ei ole küll ühegi lõigu kohta otsest ja ranget jalgratta keeldu, aga siiski mitmesse kohta soovitatakse rattaga mitte trügida või käekõrval lükata (nt. laudteel). Ehk siis apelleeritaksegi just nimelt kultuursusele. Ka kõige osavam rattur võib kogemata laudteelt maha sõita ja sellest võib sinna kauaks mudane auk jääda. Pealegi kui eesmärk on aja peale läbida, siis kruusateel ringi sõites saab kiiremini kui laudteel või metsateedel ukerdades.
Jäägem eurooplasteks!
Selle voldiku juhistest olen siiamaani matkarajal käies enam-vähem täpselt ka kinni pidanud ja arvan et see on piisav loodushoiu koha pealt. Ei ole seal matkarajal veel ilmselgelt ratturitest põhjustatud jamasid näinud, küll aga näiteks Viru raba kandis krossi või enduro motikate põhjustatud sügavaid jälgi. Seal rajal ei ole veel minu kogemuse põhjal siiani nii palju liiklust olnud et matkajad rajale ära ei mahuks olenemata liikumise kiirusest, pealegi 380km kihutades ma kaua vastu ei peaks (kui üldse pean) :) Sportliku poole pealt ei ole plaan kellegi aega üle sõita ja kui Pariisi 24h sõidul osaleda, siis oleks see hea treeningu eest.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas tarmo » 10. 07. 2017. 10:51

Olen -commoni- jutuga nõus. Kui rada on kohati planeeritud ainult jalgsi läbimiseks, siis pole põhjust sinna rattaga minna. See on tõesti kultuuri küsimus. Mäletan kui mõned aastad tagasi käisin tihti Espoos Nuuksio rahvusprgis sõitmas. Seal on väga palju radu, mis on mõeldud ainult jalgsi läbimiseks (kui ma ei eksi, siis seal on lausa keeld rattaga sõita - seda sain hiljem teada.) Eestlasena muidugi esimesel korral "jalgsiraja" sildid mind ei morjendanud, sinkud on ju ägedad ja keerasin kohe peale. Nuuksios on nädalavahetusel liiklus tihe ja nii kohtasin pahaseid pilke kitsastel laudteedel ja kaljuradadel rattaga mööda trügides ning kuulsin seljataga isegi vaikselt soomekeelset podinat, mida must arvati. Sellest piisas, see ületas piinlikuse taseme, õppetund oli käes ja edaspidi kasutasin ainult radu, mis olid mõeldud ratturitele.

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas meetodimees » 10. 07. 2017. 12:52

Ka -commoni- jutuga nõus, olles ise seal tiheda matkajana (rattaga kui ka jala) paar mõtet:

* Viru raba laudteel on rattaga sõitmine keelatud, vastavad märgid väljas, võimalik, et ka teistel laudteedel sarnased märgid. Kakerdaja rabas möödunud nädalavahetusel sellist siiski ei täheldanud. Mõistlikule ratturile vast ei pea põhjendama, miks see keelatud on.

* Eelmisee nv kogemus - peale Aegviidut on järgmine võimalus tankida Valgehobusemäe suusakeskuses ning peale seda maantee ületusel (Perila-Jäneda mnt) oli avatud üks tore kodukohvik. Vahel on ka lahked inimesed oma taluväravasse jätnud matkajatele veenõu ja sügisel näiteks õunu.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas marguss7 » 16. 07. 2017. 15:07

Tehtud, hommikul veidi enne 5-t Oandus alustasin ja veidi enne kella 1-e öösel lõpetasin Iklas. Kokku läks koos peatustega Endomondo järgi 20h03min, puhas sõiduaeg kompuutri järgi 17h40min, keskmine 21,25 km/h ja 375,4 km. Sõitsin valdavalt kiiremat ehk nö rattavarianti, minimaalsed kõrvalekalded olid Aegviidus ja Lelles, kus külastasin poodi, vaid ühes kohas "lõikasin" mööda jalgsivarianti et oma 10 minutit kokku hoida. Rada jäi minust maha samasuguses seisukorras nagu oli enne mind. Tuul ei seganud, rada oli heas korras, tehnika alt ei vedanud, saateauto oli ka teises pooles olemas, navigeerimise peale kadus võib-olla umbes 5 minutit kokku, võib-olla peaks GPS-s kaarti uuendama, paaris kohas läksid GPS ja tähistus lahku, lähtusin siis tähistusest. Üllatavalt kerge oli sõidupikkust arvestades, pulssi üles ei lasknud, aga eks lõpus hakkas üldine väsimus ikka tunda andma. Alla 24h läbimine on tavalisele karvajalale nagu mina igati tehtav ja jääb aega ülegi, usun et tippratturid teeksid selle 14 tunniga, aga võib-olla kiireminigi ära saateauto ja piisava motiveerituse korral. See rada on eelkõige loomulikult sobiv matkamiseks, aga kui juba mitmeid kordi läbi matkatud, siis oli nonstop ka omal kohal. Saun ja õlled igal juhul välja teenitud! Kui kellegil tulevikus sama plaan ja huvi, siis võin rohkem kogemusi jagada.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: RMK rada Oandu-Ikla

Postitus Postitas Prommar » 16. 07. 2017. 18:02

(y)

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”