Tartu MTB rajad

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
vilnis
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 16. 05. 2016. 09:50

Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vilnis » 18. 05. 2016. 09:57

Võtsin oma ratta tolmu alt välja ja tegin korda. Kuna ma Tartus pole eriti jõudnud sõita, siis uurin, kus kohas käiakse sõitmas? Proovisin Jänese matkarada, täitsa meeldis, aga jäi lühikeseks.
Kas Ihaste või Raadi kandis on ka mingeid MTB krossiradu, matsaradu või õrnalt ekstreemsemaid laskumisi järsema kalde all ?

Vaatasin küll, et oli siin teema Tartu radade kohta, aga enamik postitused on aastast 2008-2009 ning tollest ajast on kindlasti midagi muutunud (näiteks Raadi karjääris enam vist sõita ei saa).
Samuti soovitage Tartu lähistel olevaid radu.

Plaanis ka rongiga minna Elvasse sõitma, st. et võite soovitada teisigi kohti, mille lähedale ka rongiga Tartust sõita saaks.

Tänud ette! :)
Viimati muutis vilnis, 18. 05. 2016. 12:12, muudetud 1 kord.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Miki-Hiir » 18. 05. 2016. 10:04

Vooremäe.

tuisksiim
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 14. 11. 2014. 15:04

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas tuisksiim » 18. 05. 2016. 10:08

Ise olen käinud sõitmas näiteks vooremäel.
Sinna saab sõita ka üle poldri ja ei pea autoteel seiklema.
Tartust voorekale ja tagasi koos seal ringiga ca 60 km. (peale tööd hea ja paras ring mu arvates).
Saab ka Lähtele sõita ja seal suusaradadel tiirutada.

tervisesport teeb Tartus ka nädalas korra MTB trenne niiet nendega koos saab ka muid radu avastada ;)


Siim

vilnis
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 16. 05. 2016. 09:50

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vilnis » 18. 05. 2016. 10:13

tuisksiim kirjutas:Ise olen käinud sõitmas näiteks vooremäel.
Sinna saab sõita ka üle poldri ja ei pea autoteel seiklema.
Tartust voorekale ja tagasi koos seal ringiga ca 60 km. (peale tööd hea ja paras ring mu arvates).
Saab ka Lähtele sõita ja seal suusaradadel tiirutada.

tervisesport teeb Tartus ka nädalas korra MTB trenne niiet nendega koos saab ka muid radu avastada ;)


Siim
Kas sa oskaksid juhatada mind üle poldri (mul pole aimu, mis see on), kuna autoteel sõitmine pole nauditav, siis huvituks sellest, võimalusel äkki oskaksid kaardile joonistada ?

Tänud !

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas j6ukur » 18. 05. 2016. 10:22

Kergliiklusteest kergliiklusteeni (ringtee-kurepalu).
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=112939 ... 3e4ef0f333

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vidrikjupiter » 18. 05. 2016. 10:36

Kõige pädevam koht on tõesti Vooremäe. Seal on tähistatud suusarajad, lisaks tähistamata singleid, kuskilt siit foorumist leiad vast ka Vooremäe 3000 rajakaardi moodi asja (ametlikku kaarti pole jagatud) ja äsja toimus seal Vooremäe rattamaraton, mille kaardi peaks ka veebist leidma. Ainus häda on Vooremäega see, et kui autoga ei saa/taha minna, siis rattaga arvesta Tartust sinna ja tagasi kokku ligi 2h asfalti ja kruusa juurde.

Ihaste metsas peaks olema ka mingeid radu, mida ma pole ise sõitma sattunud veel. Kesklinna poolt sinna suunda minnes on variant minna mööda jõe äärt kulgevat rada, peale saab sellele vist Alecoqi spordihoone tagant, kus kergliiklustee kanali äärest Ihaste tee poole keerab. Väike jõeäärne sutsakas jääb veel Turu jalakäijatesilla ja Sõpruse silla vahele.

Elva osas tean seda, et näiteks Vapramäe radadel on rattaga sõitmine keelatud. Elva kandis on ka Vellavere looduskeskus, kus üks 2km matkarada, mis rattasõiduks muidu lühike, aga seal sai nii tõusu kui laskumist ja natuke ka juurikaid. Kirjade järgi on seal ka 8km ja 13km rattarajad, aga nende raskusastet ma ei tea.

Ja variant on ka Lähte. Seal tähistatud suusarajad, veebist vast leiab ka Lähte rattamaratoni rajakaardi. Sarnaselt Voorekaga on seal see transporditeema - rattaga minnes arvesta jälle asfalti ja kruusaga.

tuisksiim
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 14. 11. 2014. 15:04

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas tuisksiim » 18. 05. 2016. 10:47

vilnis kirjutas:
tuisksiim kirjutas:Ise olen käinud sõitmas näiteks vooremäel.
Sinna saab sõita ka üle poldri ja ei pea autoteel seiklema.
Tartust voorekale ja tagasi koos seal ringiga ca 60 km. (peale tööd hea ja paras ring mu arvates).
Saab ka Lähtele sõita ja seal suusaradadel tiirutada.

tervisesport teeb Tartus ka nädalas korra MTB trenne niiet nendega koos saab ka muid radu avastada ;)


Siim
Kas sa oskaksid juhatada mind üle poldri (mul pole aimu, mis see on), kuna autoteel sõitmine pole nauditav, siis huvituks sellest, võimalusel äkki oskaksid kaardile joonistada ?

Tänud !
Mina käin tavaliselt seda rada pidi:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=eaa7d1 ... 2236e4a244

Porijõe äärt mööda suht sile hea kinnisõidetud liivatee. Saab näha ka kalamehi ja teiselpool jõhe ka maju.
Ja läbi männimetsa ilusti Kurepaluni. Sealt edasi roiule mööda kergliiklusteed ja sealt siis saab vooremäele.

vilnis
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 16. 05. 2016. 09:50

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vilnis » 18. 05. 2016. 10:55

vidrikjupiter kirjutas:Kõige pädevam koht on tõesti Vooremäe. Seal on tähistatud suusarajad, lisaks tähistamata singleid, kuskilt siit foorumist leiad vast ka Vooremäe 3000 rajakaardi moodi asja (ametlikku kaarti pole jagatud) ja äsja toimus seal Vooremäe rattamaraton, mille kaardi peaks ka veebist leidma. Ainus häda on Vooremäega see, et kui autoga ei saa/taha minna, siis rattaga arvesta Tartust sinna ja tagasi kokku ligi 2h asfalti ja kruusa juurde.

Ihaste metsas peaks olema ka mingeid radu, mida ma pole ise sõitma sattunud veel. Kesklinna poolt sinna suunda minnes on variant minna mööda jõe äärt kulgevat rada, peale saab sellele vist Alecoqi spordihoone tagant, kus kergliiklustee kanali äärest Ihaste tee poole keerab. Väike jõeäärne sutsakas jääb veel Turu jalakäijatesilla ja Sõpruse silla vahele.

Elva osas tean seda, et näiteks Vapramäe radadel on rattaga sõitmine keelatud. Elva kandis on ka Vellavere looduskeskus, kus üks 2km matkarada, mis rattasõiduks muidu lühike, aga seal sai nii tõusu kui laskumist ja natuke ka juurikaid. Kirjade järgi on seal ka 8km ja 13km rattarajad, aga nende raskusastet ma ei tea.

Ja variant on ka Lähte. Seal tähistatud suusarajad, veebist vast leiab ka Lähte rattamaratoni rajakaardi. Sarnaselt Voorekaga on seal see transporditeema - rattaga minnes arvesta jälle asfalti ja kruusaga.
Lähte suunas läheb rong, kui ma kaarti vaatasin, et sinna on transport lihtsam kui Vooremäele

vilnis
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 16. 05. 2016. 09:50

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vilnis » 18. 05. 2016. 11:00

tuisksiim kirjutas:
vilnis kirjutas:
tuisksiim kirjutas:Ise olen käinud sõitmas näiteks vooremäel.
Sinna saab sõita ka üle poldri ja ei pea autoteel seiklema.
Tartust voorekale ja tagasi koos seal ringiga ca 60 km. (peale tööd hea ja paras ring mu arvates).
Saab ka Lähtele sõita ja seal suusaradadel tiirutada.

tervisesport teeb Tartus ka nädalas korra MTB trenne niiet nendega koos saab ka muid radu avastada ;)


Siim
Kas sa oskaksid juhatada mind üle poldri (mul pole aimu, mis see on), kuna autoteel sõitmine pole nauditav, siis huvituks sellest, võimalusel äkki oskaksid kaardile joonistada ?

Tänud !
Mina käin tavaliselt seda rada pidi:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=eaa7d1 ... 2236e4a244

Porijõe äärt mööda suht sile hea kinnisõidetud liivatee. Saab näha ka kalamehi ja teiselpool jõhe ka maju.
Ja läbi männimetsa ilusti Kurepaluni. Sealt edasi roiule mööda kergliiklusteed ja sealt siis saab vooremäele.
Tänan ! Kindlasti proovin Vooremäge lähiajal, kuna ma eriti palju pole jõudnud sõita, siis ma teeks mõned päevad trenni, enne kui pikemaid vahemaid sõitma julgen minna :)

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas j6ukur » 18. 05. 2016. 11:01

Aeglane rong peatub Kärknas (5km enne lähtet) ja tabiveres (11km peale lähtet). Arvestades, et Tartust Lähtele on 12km, on rongiga võit kaheldav.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas vidrikjupiter » 18. 05. 2016. 11:20

tuisksiim kirjutas: Mina käin tavaliselt seda rada pidi:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=eaa7d1 ... 2236e4a244

Porijõe äärt mööda suht sile hea kinnisõidetud liivatee. Saab näha ka kalamehi ja teiselpool jõhe ka maju.
Ja läbi männimetsa ilusti Kurepaluni. Sealt edasi roiule mööda kergliiklusteed ja sealt siis saab vooremäele.
Mina olen Voorekale lähenenud ka teiselt poolt (sinine jälg kaardil):
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=78eebc ... 7215a07e91

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas wagner » 18. 05. 2016. 11:38

Tartus võib näiteks alustada Raadilt, kust saab lennuvälja servast Jaamamõisa linnaosa taha aiamaade vahele: täielik maasikas kant, mida tasub avastada. Seejärel Ihaste, kaardile panin leppemärgiga radadega metsatukad, kus saab tiirutada (radu on seal palju); ning seejärel mööda Emajõe äärt kesklinna.
Väga skemaatiliselt midagi sellist:
http://kaart.postimees.ee/?zoom=6&lat=6 ... T&id=97967

Vaikselt kruusa- ja metsavaheteedel kulgemiseks sobivad näiteks Kaagvere, Kurepalu, Tuigo ja Vana-Kuuste metsad; nende baasil saab ka mõistliku tiiru kokku panna. Mägesid ja singleid sealt pigem ei leia.

Üheks lemmikkohaks on Uniküla metsad, aga see jääb Tartust rattaga käimiseks liiga kaugele. Seal peab ka ise päris hästi teadma, et kus ja kuhu sõita - sellist mõnusat loogilist ringi nagu Vooreka suusarajad seal ei ole.

Lingisoovitused:
http://labs.strava.com/heatmap/#10/26.6 ... /blue/bike - näed kohe ära, kus ratturite seas popimad teed on
http://xgis.maaamet.ee/maps/XGis ning vali aluskaardiks Põhikaart. Kõik pisemad teed ja rajad kenasti olemas, tee seal eeltööd, vajadusel võta kaart ka mobiilis lahti, ning sõida ja avasta uusi radu.
Vaadata tasub ka orienteerumiskaarte, proovi kohanime järgi otsingut http://www.orienteerumine.ee/kaart/kaardid.php

Lisaks üks alternatiiv Voorekale sõiduks, tänu reljeefile sobib pigem Tartust Voorekale suunale; ning ühe alternatiivi kuidas Kurepalus üle oja saada: http://kaart.delfi.ee//?bookmark=e0af7d ... 07ef6f2bf8

Icip
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 23. 08. 2016. 19:46

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Icip » 18. 10. 2016. 10:41

Lähtele valmistati XCO rada. Maastikku on korralikult ära kasutatud - väga palju tõuse ja languseid, palju erinevat pinnast. Rajamärgistus on hetkel veel leitav, kuigi tublisti kulunud. Tehnilist väljakutset on omajagu, saan endale pärast eilset katsetust uue kiivri osta. :)
Pelotoni FB lehel leiab mõned videod ja kaarti.

Kasutaja avatar
peloton
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 19. 07. 2006. 14:42

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas peloton » 31. 05. 2018. 23:16

Kas keegi on sel aastal Vorbusel käinud ja oskab sealsete radade kohta infot anda? Eelmise aasta kevadel olid seal rajad täiesti niidetud ja sõidetavad.

Janek_A
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 03. 12. 2015. 14:18

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Janek_A » 01. 06. 2018. 08:34

Mingi enduro vend suht tuksi keeranud sealsed rajad. Suht suured rööpad sees. Kalev Kriis antud tegelase nimi, kes tunneb võib tervitada.
https://www.youtube.com/watch?v=CFe4Qp5G5CU

filomon
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 08. 10. 2004. 16:02

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas filomon » 12. 06. 2018. 16:06

Vorbuse pisut "roostes" (hein etc.), aga täiesti sõidetav. Vastupäeva sõites tsikliroobastest isegi kasu, sai kurvist kõvema hooga välja.

miihkel
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 08. 06. 2018. 07:00

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas miihkel » 27. 06. 2018. 05:49

Eilne info Vorbuselt. Ülevalt mäeotsast täitsa sõidetav poolik (lühem ring), küll kohati läbi sõnajalgade ja heina, kuid tugeva põhjaga ja väga nauditav. Teine paun ringist iseenesest ka sõidetav, kuid oluliselt rohkem heina kasvanud.
Teiselpool teed karjääris on tehtud raiet ning seal väga radu ei olnud, kuid karjääri kõrval on siis see enduro rada mis üleval videos, mis iseenesest oli väga hästi sõidetav ja mõnus. Mõned rööpad olid, kuid kõik sõidetav ja mitte midagi väga kontimurdvat.
Mida rohkem inimesi sõitmas käib seda mõnusam.
On keegi kursis kellele see maa radade all kuulub? Kui tahta trimmeriga natuke rada niitma minna siis kellega peaks sellest rääkima?
https://www.strava.com/activities/1664780254

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Prommar » 27. 06. 2018. 13:26

Kinnistute omanikke saab vaadata e-kinnistusraamatust (peab 1 euri riigilõivu maksma). Kõige lihtsam on konkreetset krunti leida kaardirakenduse kaudu. http://geoportaal.maaamet.ee/ Kaardil lülitad katastriüksused sisse, siis infopäring, klikk krundil ja tekkivas aknas on link registriosale.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas soul » 03. 10. 2018. 12:42

Tartus küpseb uus planeeringuvaidlus. Naabrid ei mõista, miks tahetakse kaitseväe linnaku rajamiseks maha võtta väärt linnalähedane puhkemets

"Raul Rosenvald, metsateadlane ja praegusel juhul ka naaber, kelle «tagaaias» asjad tõenäoliselt juhtuma hakkavad, rääkis, et volikogu menetlusse jõudnud planeeringu algatamise eelnõus on juttu 55 hektarist. Sellest 40 on mets. Suurem osa sellest on omakorda põlisel metsamaal asuv vana mets, mida riigimetsa majandamise keskus (RMK) on majandanud leebelt, hooldanud matkaradu ja rajanud lõkkeplatsi. Jutt on seega väärt puhkemetsast, mida ka linlased laialt kasutavad. Ala üks piir on Puidu tänav, teine jagab pooleks RMK Tiksoja puhkeala parkimisplatsi."


https://tartu.postimees.ee/6420024/tart ... -puhkemets

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas mart2 » 04. 10. 2018. 09:16

Asi on lihtne -
MTB radasid uude kohta teha lihtsam ning metsaalust laiemalt käes, kuid Kaitseväe vajadustele sobivat asukohta kõvasti vähem. Lisaks tahab ju linn saada endale magusaid piirkondi linnas, mida päris tasuta ei saa. Kõik me tahame, et Eesti oleks turvaline, kuid tehtagu seda kaitset naabri aia taga, mitte minu juures.
Olen küll ise tartlane, kuid ei saa aru, miks Tartus on kõik kogu aeg millegi vastu ja kunagi pole millegi poolt … :?

OT lõpp.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas kalari » 15. 06. 2019. 21:28

Head Tartu maastikuratturid! Lähte mees, Jaanus Robi on ihuüksi juba aastaid sealset rada nokitsenud. Tal on täna kuhjaga põnevaid ideid, mis teostamist ootavad, aga puudu on tublidest abikätest. Palun võtke temaga ühendust ja minge talle appi - üheskoos on kõik need plaanid kordades kiiremini teostatavad.
NB! 2020 toimuvad Lähtel XCO Eesti meistrivõistlused.

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas mulkago » 09. 05. 2020. 13:41

Kesiganes neid radu seal Lähtel ehitab, ülikõva! Üks palve, äkki saaks Vedu metsas need suured jurakad läbi lõigata mis raie tagajärjel on teele langenud? Kui saan abiks olla siis võin ühineda.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3924
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Kirsa » 09. 05. 2020. 19:33

Sa mõtled karjääri enduroradu? Või siinpool maanteed Vedusuusarade kõrval olevaid singleid?
Mõlemad on ägedad ja mõlemad on langenud puid täis. Mul ei ole kahjuks endal saemoodi toodet, aga aitaks isegi, kui keegi saega tuleks. Rajad on tõesti ägedad.

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas mulkago » 09. 05. 2020. 20:48

Enduro? Karjääris need XCO rajad. Piisavalt hullud minu jaoks. Puid on täis need kruusateega paralleelsed singlid jah.

Swissflam
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 03. 08. 2013. 17:51

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas Swissflam » 10. 05. 2020. 08:59

Võtsin paar päeva tagasi Vedu rajameistriga ühendust ja ta lubas lähiajal singlile langenud puud eemaldada. RMK raie on osad rajalõigud rikkunud aga olen proovind uut jälge sisse sõita, eriti hea tundub nö. lõpulaskumine enne põllule jõudmist.

Kasutaja avatar
dirigent
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 22. 10. 2009. 13:40

Re: Tartu MTB rajad

Postitus Postitas dirigent » 18. 07. 2021. 20:34

Tere,
Kes plaanib minna Lähte xco rajale siis seal on hetkel palju
suuri puid rajale kukkunud. Vàiksemad ma korjasin àra aga suurte jaoks polnd mul saagi kaasas.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”