MTB radade joonistamine

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

MTB radade joonistamine

Postitus Postitas anthrax » 08. 10. 2015. 14:52

Probleem:
Muretsesin MTB ratta ja tahaks minna kuhugi metsavahele singlitele jms põnevamatele radadele sõitma aga foorumi otsing annab ainult igasuguseid minule tundmatute inimeste/loomade nimedega tähistatud radu. Heal juhul on keegi lisanud ka kaardi, kuhu on rohelisele metsale midagi sorgeldatud.
Küsimus:
Kas on olemas mõni selline veeb, äpp, kaart vms lahendus, kuhu oleks võimalik laadida gpx vms levinud faili ja mööda seda uhada?

Kui ajan silmad vidukile, vaatan kaugusesse ja unistan, siis kujutaks ette, et paneks telefoni lenksule ja kihutaks mööda orienteerumiskaardile märgitud kitseradu. Hädapärast võiks olla ka topgraafilisele kaardile tõmmatud joon, mis näitab kus ma praegu umbes olen ja suunas oleks mõistlik liikuda.

Suudaks ise pirital ja harkus mõned ringikesed välja mõelda aga ilmselt hakkavad kohad korduma või lihtsalt haihtub sujuvalt minu valitud kitserada.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 800
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas DeeJott » 08. 10. 2015. 15:06

Ise kasutan Windows Phone'i ja seal on sellised appid nagu CycleTracks GPS ja Run The Map, kus saab äppile .gpx faili ette sööta ja sõitma asudes siis mööda ette antud rada kulgeda.

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas JannoR » 12. 10. 2015. 08:35

Mina küll ei viitsiks oma radasid hakata kuskile spetsäppi üles laadima, milleks? Singeldamine on selline omamoodi loominguline tegevus, sellele pole mõtet liiga teaduslikult peale lennata. Kui ise ei tea kus sõita, siis Sportlove ja Tervisesport teevad igale tasemele peaaegu iganädalaselt ühissõite, mille 'Üheskoos sõitma' teemas välja hõikavad. Võta sappa ja pole mingeid topograafiavidinaid tarviski.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas erikr » 12. 10. 2015. 08:58

Endomondo.
Seal on valik Routes, mis annab teiste inimeste poolt salvestatud ja avalikustatud rajad.
Kui sul on Endomondot kasutavaid sõpru, kes on lubanud oma teekondi sõpradele näidata, saad eksportida nende jooni .tcx või gpx formaati.
Samas nõustun Jannoga - singeldamine on loominguline ja arendav. Vidinas pimesi võõra joone järgi sõites ei pruugi sa aru saadagi kus oled ja kuidas metsast välja saada kui vidin töötamise lõpetab. Pigem kasuta vidinat oma teekonna salvestamiseks, pärast saad arvutis kaardil üle vaadata, mida tegid ja kus käisid ja kiiremini luua tervikpilti radade jooksmisest mingis piirkonnas.

Tõenäoliselt pakub sarnast funktsionaalsust ka Strava.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas arnea » 12. 10. 2015. 10:50

Algses kirjas mainiti Piritat ja Harkut. Pirital imho ei ole mingist gpsipõhisest asjast üldse kasu. Seal on niipalju rajakesi ja see kui fun on sõltub sellest, kas sa sõidad kaks meetrit ühelt poolt või teiselt poolt. Seal pole muud kui sõida ja eksperimenteeri ja siis leiad millised joond on kõige kihvtimad. Kolmapäevakute radadest võiks alustada, aga ausalt öeldes, kui ise läbi pole sõitnud, siis kaardi järgi kõiki jooni kätte küll ei saa.

Harkus on natuke teine lugu, seal on fun pigem hajutatum suuremale alale ja gps träki järgi sõitmine realistlikum. Kolmapäevakute rajad ja siin foorumis Harku teemas olevad rajad on hea alguspunkt. Trüki kaart välja ja pane tasku. Paar korda sõidad peatusi tehes ja ennast paika ajades. Hiljem, kui pilt ees saad sõita kiirelt ja sujuvalt ja on äge.

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas JannoR » 12. 10. 2015. 13:53

arnea kirjutas:Pirital imho ei ole mingist gpsipõhisest asjast üldse kasu. Seal on niipalju rajakesi ja see kui fun on sõltub sellest, kas sa sõidad kaks meetrit ühelt poolt või teiselt poolt. Seal pole muud kui sõida ja eksperimenteeri ja siis leiad millised joond on kõige kihvtimad. Kolmapäevakute radadest võiks alustada, aga ausalt öeldes, kui ise läbi pole sõitnud, siis kaardi järgi kõiki jooni kätte küll ei saa.
Ma arvan, et siin on probleem selles, et kui maastikusõidu kogemus ja piirkonnatunnetus puuduvad (ei oska silmaga tabada sõidukõlbulikke rajajuppe), siis alguses ei oska ise kuskilt seda lõngakera harutama hakata, et millistel radadel üldse sõidetakse, et fun oleks, kuidas tehnilisemaid kohti läbida jne. Siin ei aita muu, kui ikkagi mõni kogenum rattur või ühissõit, mis aitavad järje peale. Õigete singlite peal pole aega mingit äppi põrnitseda, seal pead ikka silmad 100% rajal hoidma.

urrauh
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 01. 05. 2014. 21:44

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas urrauh » 12. 10. 2015. 14:30

ise olin ka alguses Harkus segaduses, et kuidas sõita :) , radasid on metsas risti-rästi.
Parim soovitus on tõesti lihtsalt mine sõida või sõida ühissõitudel teistega koos.

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas anthrax » 12. 10. 2015. 16:42

Kui pole joonistatud, siis tuleb tõesti ise minna katsetama. Minu kogemus on selline, et kui lähen võõrasse metsa, siis on raske esimeste kordadega saada kokku mõnus ring pigem toimubki selline raja otsimine ja nökerdamine, kus tuleb edasi-tagasi sõita ja vahepeale jäävad pikad jupid mööda siledat teed teadmatuses, kas üldse saab kuskilt enam metsavahele keerata.
Küsimus arenes peas ka taustainfost, et olen käinud mitu aastat Tallinna Orienteerumise Neljapäevakutel, kus on väga palju mõnusaid metsasid ja ka kitseradasid. Sealt on jäänud mulje nagu rattaga oleks väga palju potentsiaali erinevates kohtades sõitmas käia ja oli lootus, et äkki on elu lihtsaks tehtud.

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: MTB radade joonistamine

Postitus Postitas arnea » 12. 10. 2015. 16:47

Siinsamas, Harku 2014 teemas oli minu poolt siuke ring näiteks:

viewtopic.php?p=303280#p303280

Selle juppe saad ümber järjestada.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”