Radade loomine ja hooldus

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
HdM
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 08. 09. 2014. 12:51

Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas HdM » 08. 09. 2014. 15:16

Harku mets - 2014 teemas läks kergelt juba aruteluks, aga räägiks üldisemalt radade loomisest ja hooldamisest. Rõhu paneks just singlitele (nt kolmapäevaku rajad).
SL kirjutas: Mida ma ütlesin on see, et niikaua, kui see mets pole kellegi konkreetse isiku oma, on see kind of meie kõigi ning ei tule Mart ega keegi teine ütlema, mismoodi seal olema peaks. Kui keegi tahab ehitada keskkonda kahjustamata mõnele singlile rock-gardenit, teeb seda korralikult, siis ta võib seda sinna iga kell teha. Jalutajad saavad jalutada, tavasõitjad tavasõita ning tehnilist sõitu otsivad, oma teha.
PS - olen ammu arvamusel olnud, et keskonnale ongi kasulim nö organiseeritud tehniliste takistuste rajamine, mitte see, et Nõmmel iga noor rattahuviline enda jaoks uue järsu laskumise samblapealt sisse sõidab.
Kui paika see ikkagi peab? Enamus radu on küll riigimaal, kuid seal on sagedasti ka kaitseala (nt Pirita). Näiteks võiks tuua tormimurru likvideerimise - kellel on õigus minna metsa ning risti jalus olevast tüvest rada läbi lõigata?
Kuidas on siinsed rajameistrid oma tegemesi seadnud?

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas Indreq » 08. 09. 2014. 18:31

Minu kogemus RMKga suhtlemisest ükskord, teemaks Karujärvel ühe singlijupikese tähistamine metsas, sh mõne langenud puu eemaldamine:
1. Jupp aega läks et saada telefoni otsa inimene kes üldse julges arvamust avaldada.
2. Ta ei olnud kindel millise metsa kasutamise ja metsas käitumise regulatsiooni alla see langeb - rattasõit+metsa langetamine+muu inimtegevus (raja tähistamine ja sissesõit) jne
3. Kas kõik on ikka RMK maa, peab uurima
4. Ega seal ühtegi kotkapesa või aas-käokinga ei kasva? Kuidas seda kindlaks teha kui kotkapesade asukohad on salastatud?
5. Kui palju ja millised puud, kus kohas (kust krt ma seda ette tean...)
Peale mõningast filosofeerimist eelmainitud teemadel jäi telefonikõne katki ilma lahenduseta. Arvas et ehk võiks kirjalikult esitada, et nad siis saaks analüüsida ja siis kunagi ehk vastata, samas häälest võis lugeda et ega ta meist meelsasti midagi teada ei tahaks. Mõni aeg hiljem meil läks singli tegemisega kiire mööda (hooaeg sai läbi) ja enam pole teemat puudutanud, pole nagu isiklikku materiaalset huvi bürokraatiaga võidelda.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas birgo99 » 08. 09. 2014. 19:26

Võin valetada, aga tööga seoses käin suht tihti metsas ja on öeldud, et kui on tuulemurd vms, siis võib luba küsimata ära lõigata. Iseasi kui langenud puu tõesti asub mingi "looma" pesitsus läheduses.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2014. 19:50

Tuulemurrust läbilõikamine on üks asi. Või sõrmejämedusest võsast-heinast raja läbitrimmerdamine. Zzzzzzzzzzzzzzzzz... ja valmis. Pole kah väga neid pesitsusaegu- ja kohti sel puhul jälginud. Kakuka rajal peame rootsi kukitsa kasvukohti vältima.

Aga vedada näiteks 12 kanti kive rockgardeniks kohta, kus kive nähti näiteks viimati 78 000 aastat tagasi, pole minu meelest tegevus, mida igameheõigus võimaldaks ja ilma maaomaniku või valdaja loata teha saaks.

Aga võib-olla on see mul mõtlemisest kinni. Kõvemad teevad EJL kalendris olevaid võistlusigi ilma avaliku ürituse luba taotlemata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas mikulaine » 08. 09. 2014. 19:56

erikr kirjutas:... Kakuka rajal peame rootsi kukitsa kasvukohti vältima....
Offtopic. Kas rootsi kukits on taim, loom, lind või keegi inimene?

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Radade loomine ja hooldus

Postitus Postitas arnea » 08. 09. 2014. 19:59


Vasta

Mine “Rajad ja ringid”