Märgistatud rada?

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
crn
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 06. 05. 2004. 18:25

Märgistatud rada?

Postitus Postitas crn » 23. 05. 2004. 11:50

Kus eestis oleks ütleme 30-50 km maastikuratta rada, mis oleks märgistatud? Tahaks aimu saada, kui jubedal järjel ma olen - s.t. sõita läbi mõni kindel rada ja siis oma aega võrrelda tugevamate tegijatega. Mõttes mõlgub, kas julgen selle suve lõpupoole Elion Cup-ist osa võtta M16 arvestuses...
Rada võib olla ükskõik kus, eelistatavalt küll mõne suure linna läheduses. Ise elan Tallinnas, aga väike reis poleks vastukarva.

kal
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 27. 11. 2003. 11:43

Postitus Postitas kal » 23. 05. 2004. 12:04

Kui oled Harku metsa vahel ning Glehni pargis tiirutanud, siis arvan, et alustuseks Elion Cupi matkasõit annab sulle hea pildi. Ise alustasin mullu matkasõitudega, sügisepoole proovisin ka pikki distantse. Esimene kord olin ikka päris kohkunud raja raskusest, pikka sõites ei teagi, kas oleks ka järgmisel korral läinud.
Niiet sissejuhatuseks ikka matkasõit! Ja sa ei pea kahetsema.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 23. 05. 2004. 13:08

Üks võimalus on muidugi Kõrve rada, Aegviidu lähedal. Teine variant on proovida Trummi suusaringi ja siis saad võrrelda eelmise aasta VCE Cupi I etapi aegadega. Viimane variant ei anna küll 30 km täis. VCE Cupil sõideti 3 ringi, st 15 km. Aga võrdluseks minu meelest ideaalne, mingi pildi saad ikka.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2004. 13:38

margo kirjutas:...Teine variant on proovida Trummi suusaringi ja siis saad võrrelda eelmise aasta VCE Cupi I etapi aegadega. Viimane variant ei anna küll 30 km täis. VCE Cupil sõideti 3 ringi, st 15 km. Aga võrdluseks minu meelest ideaalne, mingi pildi saad ikka.
Algajale on Trummi rada võibolla isegi karm, need kolm tõusu on päris korralikud. Kolm ringi ja 15km annab kogutõusuks 240m, seega 30 km puhul 480m ja 50km puhul juba 800m, mis on ikka liiga karm; Eestist sellise tõususummaga sõitu ei leia (maks miski 500-600m).

A Trummis saab hästi kombineerida pikemat sõitu. Ntx kui võtta plaani kolm-neli täisringi ja ülejäänud osa sõita ülemisel osal (ca 2,5 km ring), siis saab juba maratoniga võõreldava raskusega sõidu kätte. Ja täisringe pole siis mõtet teha järjest vaid ülemiste ringide vahele.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 23. 05. 2004. 22:58

Mati kirjutas: A Trummis saab hästi kombineerida pikemat sõitu. Ntx kui võtta plaani kolm-neli täisringi ja ülejäänud osa sõita ülemisel osal (ca 2,5 km ring), siis saab juba maratoniga võõreldava raskusega sõidu kätte. Ja täisringe pole siis mõtet teha järjest vaid ülemiste ringide vahele.
Parem kompunn oleks siis, kui Trummi ring liita hoopis Harku metsa ringiga. Need kaks annavad omavahel nii 12km. tuuris. Teed nii 4-5 ringi ära ja korralik treening tehtud.

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 23. 05. 2004. 23:07

ise kruisin siin trummi rada pidi kogu aeg(rajad 100m kaugusel:P), seega olex tore aegu võrelda. olen siin netis ringi cruisind, aga ei leia kuskilt VC CUP'i tulemusi, kas tal on ka mingi teine nimi?

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 24. 05. 2004. 07:00

Parima võrdluse saad, kui osaled maratonil. Arvan, rattamaratoni läbimine pole raske, kui valida mõistlik tempo ja asja võtta rohkem treeninguna.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2004. 07:01

baddog kirjutas:ise kruisin siin trummi rada pidi kogu aeg(rajad 100m kaugusel:P), seega olex tore aegu võrelda. olen siin netis ringi cruisind, aga ei leia kuskilt VC CUP'i tulemusi, kas tal on ka mingi teine nimi?
viewtopic.php?p=15128#15128
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

Trummi suusarada

Postitus Postitas Martster » 25. 05. 2004. 14:01

Algajale on Trummi rada võibolla isegi karm, need kolm tõusu on päris korralikud. Kolm ringi ja 15km annab kogutõusuks 240m

Tundus uskumatu ja vaatasin oma Polar'i kalendrist järgi - 5 ringi sain mina kogutõusuks 320 m so. 64m ringi peale, mis tundub ka üsna usutav.. Kuigi sellest hoolimata on see selline rada, mida igapäev pärast tööd ikka nühkima ei viitsi minna küll, juba see saepuru viskab kopa ette. Aga vormi testimiseks hea minu meelest.

Eelm. neljapäev tegin Harku metsa 7,5 km ringi, mingi hetk kogunes paar venda veel punti ja tiirutasime lõpuks ligi kolm tundi - see on just selline ring mis on ühtlasi kiire ja vahelduv, vähemalt minu meelest just mõnus lihaste ja ajuloputus õhtul tiirutada. Ja kui väheks jääb võib ju alati paar raksu üle küngaste teha.
Life Must Be Fun !

fresh
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 30. 05. 2004. 17:54

Re: Trummi suusarada

Postitus Postitas fresh » 02. 06. 2004. 20:03

kas keegi täpsustax kus see Harku rada täpsemalt asub (algab ja lõppeb)...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Trummi suusarada

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2004. 22:38

fresh kirjutas:kas keegi täpsustax kus see Harku rada täpsemalt asub (algab ja lõppeb)...
OMG, seal on umbes miljon võimalust sõita. 7,5 km, minu spido järgi 7,92 on mööda tuhateid suurim ring ilma mingite tagasisuunas pöörete või kattuvate rajalõikudeta. haagi end mõnel tuhateel ühtlase kiirusega sõitjale taha ja suure tõenäosusega läbid varsti selle ringi.
raudteeülesõidu juurest metsa sisse ja mööda tuhateed, kui on võimalus pöörata teisele tuhateele siis ainult paremale, nii kuni jõuad läbi metsa liivanõlvadeni paremal käel. sealt teine tuhatee (paremal kraavikaldal) vasakule, otse lõpuni ja vasakule, otse lõpuni ja vasakule, järgneb kerge sinkavinka kuni teravnurkne pööre vasakule mäest üles, otse kuni lõpuni ja paremale ja jälle otse väikeste jõnksudega kuni saab vasakule kas kitsamast rajast või laiem variant 100 m pärast, mäest üles ja otse sinkavinka kuni oled jälle raudteeülesõidu juures. Andrusk pani kunagi mingid lingid harku metsa joonistega kuid ei viitsi otsida.

EDIT: järgmises carerase postituse lingi joonisel vaata seda roosakas-lillakat joont.
Viimati muutis erikr, 03. 06. 2004. 07:18, kokku muudetud 2 korda .
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
careras
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 11. 09. 2003. 13:06

Re: Trummi suusarada

Postitus Postitas careras » 03. 06. 2004. 05:47

fresh kirjutas:kas keegi täpsustax kus see Harku rada täpsemalt asub (algab ja lõppeb)...
Siin peaks asi olema puust ja punane...http://www.kootplaan.ee/HARKU/2003-kaart.gif
Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 03. 06. 2004. 08:36

Algajale on Trummi rada võibolla isegi karm,

2 suve tagasi panin ka isikliku naise rattale. kui ca 300 km põhja all, viisin ta Trummi, eesmärgiks 5-ne ring läbida nii-et jalga tõusul maha ei pane.
kui see tehtud, sai maratonile rekkatud ja üllatus-üllatus naine pani nagu " vana mees"
seega- trummi raske ring enda testimiseks OK

Straleman
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 12. 04. 2004. 21:17

Re: Märgistatud rada?

Postitus Postitas Straleman » 03. 06. 2004. 09:14

crn kirjutas:Kus eestis oleks ütleme 30-50 km maastikuratta rada, mis oleks märgistatud?
Ma käisin eile rattaga sõitmas ja läksin Keila-Joale. Sõitsin jõe ääres Türisalu panga poolsel kaldal ja nägin, et seal on mingi tähistatud rada (Merida lintidega) siis mõtlesin, et vaatan kuhu rada läheb. Alguses mere äärt mööda, Türisalu pangale siis keerab üle auto tee kruusateele umbes umbes 500m pärast vasakule läbi võsa siis mõõda metsa ja põlluvahe teid kuni Harku metsani (võibolla veel edasi ma sõitsin kuni kivini, kus oli valge nool)


Alustasin Sauelt ja pärast Harku metsa läksin koju mööda pärnu maanteed
kokku tuli 69,9 km (oleks vähem tulnud kui poleks lintidega rajalt vahepeal ära eksinud)
Viimati muutis Straleman, 05. 12. 2004. 20:05, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Märgistatud rada?

Postitus Postitas mart » 03. 06. 2004. 09:29

Straleman kirjutas: Keila-Joa... Sõitsin jõe ääres Türisalu panga poolsel kaldal ja nägin, et seal on mingi tähistatud rada (Merida lintidega) siis mõtlesin, et vaatan kuhu rada läheb. Alguses mere äärt mööda, Türisalu pangale siis keerab üle auto tee kruusateele umbes umbes 500m pärast vasakule läbi võsa siis mõõda metsa ja põlluvahe teid kuni Harku metsani (võibolla veel edasi ma sõitsin kuni kivini, kus oli valge nool)

Väga huvitav rada oli ainult pärast Tartu rattarallit oleks võinud slikkide asemel karvsed kummid panna :lol:
Sa viibisid 06.06 toimuva Nissan Maratoni 29 km matkasõidu rajal :wink:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

crn
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 06. 05. 2004. 18:25

Postitus Postitas crn » 07. 06. 2004. 16:07

huvitav, ma tiirutasin seal 05.06. ringi ja vaatasin et keegi mingeid lipikuid sinnna riputanud. Vaatasin täpsemalt, merida. Ei saanud essugi aru, sõitsin lohusallu. Poole tee peal sain aru, et keegi on minu vana raja ära märgistanud :D Nimelt sai seda rada juba 7-aastasena sõpradega sõidetud, mul oli sealkandis ju maamaja. Nüüd on küll kahju, et ei taibanud lintide järgi tervet rada sõita...

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”