Taevaskoja, Kiidjärve kandi jalgrattarada.

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Taevaskoja, Kiidjärve kandi jalgrattarada.

Postitus Postitas Green_Day » 03. 05. 2004. 16:23

Siin foorumis Põlva kandi rahvast vist suht vähe, kuid mõnele võib info vast ära kuluda... Alles paari päeva eest avastasin, et meil siin korralik jalgrattarada maha märgitud. Mõtlesin Põlva külje alla Mammaste suusaradaredele tiirutama minna, kui märkasin rattaraja viitasid. Hakkasin siis raja vastupidises suunas liikuma, et alguspunkt üles leida.... Too kord jäigi leidmata. Täna võtsin asja uuesti käsile ning jõudsin otsapidi Taevaskotta. Võibolla polnud toogi algus, kuid rohkem viitasid ei suutnud leida. Alguse koht polnud kuidagi eriliselt tähistatud kah.... Ei tea :roll: Ok, hakkasin siis toda rada läbima. Suht normaalne rada oli, paar korda tuli vaid üle raudtee karata. Mammaste suusaradadel sai kiiremat ja tehnilisemat sõitu, muidu laugem, väheste mägedega. Üldkasutatavaid suuremaid kruusateid vaid lõpu poole, enamus metsas. Lõpp-punktiks oli Kiirjärve. Lõpp-punkt oli samuti tähistamata... ühtäkki oli rada lihtsalt läbi. Kohalike info järgi teadsin, et ta seal ikkagi lõpeb. raja pikkuseks sain ümmarguselt 30 km.

Kuid jah. Ajas vihale, et mingid jobud käpad taha saanud.Peaaegu 1/3 raja viitadest oli huligaanide poolt ära lõhutud, vaid vaiad olid püsti. Ninde järgi sai raja kuidagi ikka ära avastatud, kuidgi kohati läks päris raskeks.

Rada oli muidu RMK poolt....viitadel RKM tähised.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2004. 16:30

see juba mitu aastat seal. olen ka proovinud terviklukku rada enda peas neist juppidest kokku panna kuid pole õnnestunud. muidu on üldiselt niisama kruisamise rada kuid kui mammaste suusarajad korralikult sisse võtta siis saab kapsa ninast välja küll.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Taevaskoja, Kiidjärve kandi jalgrattarada.

Postitus Postitas mart » 03. 05. 2004. 22:51

Green_Day kirjutas:Siin foorumis Põlva kandi rahvast vist suht vähe, kuid mõnele võib info vast ära kuluda... .
Tiba offtopic: Aitäh info eest. Tore, kui keegi omakandi rada/paika viitsib foorumisse kribada. Ise olen suur maarjamaa fänn ja tuline uute paikade huviline. Seni olen enamuse paikkonna avastustest teinud - veneaegse raamatu "Kas tunned maad", Maalehe reisikirjade, Regio autokaardi, igasuviste rattaretkede või
maaturismi saidi põhjal.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”