Harku mets - 2012

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
KaRahh
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 12. 05. 2006. 11:55

Harku mets - 2012

Postitus Postitas KaRahh » 19. 04. 2012. 14:19

Uus hooaeg 2012 koidab, ehk on keegi Harku metsas luurel käinud. Kas suusatajad on rajalt ära tulnud ja mets ratast kannab?
"Ostke endale jalgratas. Kui te ellu jääte, siis te kindlasti ei kahetse." (Mark Twain)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas Oliver » 19. 04. 2012. 15:58

Pühapäeval oli Harkus osaliselt märg veel suusaraja all olev tee (8km ring mööda teed). Harku metsaalune ja Nõmme radade ülemine pool oli kuiv (va 50m lõik).

marko323
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 06. 03. 2012. 13:16

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas marko323 » 19. 04. 2012. 20:10

Täna tegin tiiru seal ja saab sõita vabalt. Esineb kohati lumiseid ja vesisemaid kohti aga ei midagi segavat.
arvestama peab ainult sellega, et määrib ennast korralikult ära :D
Ühtegi suusatajat ka ei kohanud :mrgreen:

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas kuga » 22. 04. 2012. 12:38

Sai sammuti täna luurel käidud. Selliseid kohti, mis läbitavad poleks ei kohanud, kuid porikad oleks soovituslik peale jätta. Teed olid valdavalt kuivad ja juba ka tahenenud, ka kõige imelikumates kohtades. Kraavides siiski vesi sees ja servad pehme võitu. Mudaga ja lägaga ma ennast igatahes üle ei valanud ja riided sammuti ei vajanud kiirelt pesumasinat. Ratas kergelt vaja lapiga üle käia.
Ühesõnaga päris puhas sõit, mida ei saa võrrelda vihmast märgade võistlussinglitega, kus tuleb terve komplekt koos endaga pesulasse saata :D
Rauno

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas DeeJott » 22. 04. 2012. 12:54

Lähen luuran ka vist oma 1.5 kummiga sinna.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas kuga » 22. 04. 2012. 12:59

DeeJott kirjutas:Lähen luuran ka vist oma 1.5 kummiga sinna.
Kannatab täitsa, ma olin 1,9 sileda Maxxis -ega ja isegi tunnet ei olnud, et upuks kuskil :D
Rauno

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas DeeJott » 22. 04. 2012. 17:17

Tsiigasin raja üle, mõned niiskemad kohad olid, aga pääsesin puhtalt. Paar sellist päeva veel nagu täna oli, siis peaks kõvakattega rajad vast kuivad olema.

Tvant
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 18. 07. 2008. 08:01

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas Tvant » 26. 05. 2012. 18:46

Neljapäeval sõitsime Harku singleid. nn "mini Tahko" singlil on talve jooksul kaks puud kukkunud, millest ühest on juba ümber mööda tee sisse sõidetud, teisest üle saamiseks panin jala maha. Kõvemad vennad ehk saavad ka muidu selle ületatud. Sellel aastal vist pole Harkus koristustalguid tehtud, mujal oli ok.
Lihtsalt infoks.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas MarttiM » 21. 06. 2012. 22:34

Tvant kirjutas:Neljapäeval sõitsime Harku singleid. nn "mini Tahko" singlil on talve jooksul kaks puud kukkunud, millest ühest on juba ümber mööda tee sisse sõidetud, teisest üle saamiseks panin jala maha. Kõvemad vennad ehk saavad ka muidu selle ületatud. Sellel aastal vist pole Harkus koristustalguid tehtud, mujal oli ok.
Lihtsalt infoks.
Milline singel see nn "mini tahko" on?

Ps valmis on kergliiklustee Kadaka autoturg-Hiiu. See annab parema võimaluse Harku ja Astangu radade vahel seigelda. Ja Astangul on avatsamata jalasid ja materjali veel kõvasti!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas mart » 25. 06. 2012. 22:33

MarttiM kirjutas:
Tvant kirjutas:Neljapäeval sõitsime Harku singleid. nn "mini Tahko" singlil on talve jooksul kaks puud kukkunud, millest ühest on juba ümber mööda tee sisse sõidetud, teisest üle saamiseks panin jala maha. Kõvemad vennad ehk saavad ka muidu selle ületatud. Sellel aastal vist pole Harkus koristustalguid tehtud, mujal oli ok.
Lihtsalt infoks.
Milline singel see nn "mini tahko" on?
Ca 400 m lõik, mis on lähim Tihniku ladude tagusele kruusateele.
Lähinädalal käime sõber Husqvarnaga Harku metsa läbi ja likvideerime singlitel segavad, langenud puud. Kaasaarvatud 2 tk nn mini-tahkol.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Klotz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 10. 2010. 13:34

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas Klotz » 04. 10. 2012. 01:16

Kas Harku metsast miskit ülevaatlikumat infot ka kuskilt leida on? Erinevate singlite asukohad kaardil, metsas mõni märgistus alguse ja lõpu kohta?Olen seal sõitmas käinnud põhilisselt vaistu järgi ning olen kindel et need neli, viis singlit mida ma põhiliselt sõidan et ole selle metsatuka tõeline potensiaal :)

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas andre170 » 04. 10. 2012. 12:58

Kunagi liikus siin foorumiski selline kaart: http://www.kootplaan.ee/HARKU/P-matk.gif

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2012. 13:45

Klotz kirjutas:Kas Harku metsast miskit ülevaatlikumat infot ka kuskilt leida on? Erinevate singlite asukohad kaardil, metsas mõni märgistus alguse ja lõpu kohta?Olen seal sõitmas käinnud põhilisselt vaistu järgi ning olen kindel et need neli, viis singlit mida ma põhiliselt sõidan et ole selle metsatuka tõeline potensiaal :)
Sõida lahtiste silmadega metsas. Kui näed rajaotsa, keera sisse. Kui see ei vii kuhugile keera tagasi ja otsi järgmist. Sõida teiste järel, eriti nende, kes tuhateel ei kihuta. Mulle pole keegi neid singleid ette joonistanud. Olen saanud teiste inimestega tuttavaks ja midagi neilt teada saanud. Aga enamasti otsin oma uued singlid ise üles. Näha on, et viimase aasta jooksul leituid eriti veel teiste ratturite poolt kasutusse pole võetud.

Sõida....sõida...sõida. Sügis on parim singlileidmise aeg.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

AMP
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 04. 10. 2012. 22:01

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas AMP » 04. 10. 2012. 22:17

erikr kirjutas:
Klotz kirjutas:Kas Harku metsast miskit ülevaatlikumat infot ka kuskilt leida on? Erinevate singlite asukohad kaardil, metsas mõni märgistus alguse ja lõpu kohta?Olen seal sõitmas käinnud põhilisselt vaistu järgi ning olen kindel et need neli, viis singlit mida ma põhiliselt sõidan et ole selle metsatuka tõeline potensiaal :)
Sõida lahtiste silmadega metsas. Kui näed rajaotsa, keera sisse. Kui see ei vii kuhugile keera tagasi ja otsi järgmist. Sõida teiste järel, eriti nende, kes tuhateel ei kihuta. Mulle pole keegi neid singleid ette joonistanud. Olen saanud teiste inimestega tuttavaks ja midagi neilt teada saanud. Aga enamasti otsin oma uued singlid ise üles. Näha on, et viimase aasta jooksul leituid eriti veel teiste ratturite poolt kasutusse pole võetud.

Sõida....sõida...sõida. Sügis on parim singlileidmise aeg.

Kas selle foorumi mõte ei seisne mitte selles, et vahetada pinget pakkuva teema puhul mõtteid?
Mis siin viitab sellele, et kasutaja klotz kinnisilmi metsas sõidab? :) Kuna inimesed näevad asju eri pilguga, siis on ju tore jagada üksteisega teadmisi ja rajaeelistusi, soovitusi ja hoiatusi.
Kui konkreetseks rajaeelistuseks on singlid, siis on tore teada, mida põnevat teised avastanud on, sest ka parima tahtmise juures, kõik inimesed ei käi KÕIKI samu kohti ja radu läbi, alati jääb miski märkamata, mida keegi teine märkab. Ja siis ongi tervitatav nende muljete omavahel jagamine. Kui muidugi eelistada seda, et sõita-sõita-sõita ja suhelda vastava hobikategooriaga inimestega vaid raja ääres, jääks samuti elamustest puudu. Sellepärast tehaksegi kõike: sõidetakse, muljetatakse radade ääres ja suheldakse teemakohastes foorumites (milleks nad ka loodud on)!

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas arnea » 04. 10. 2012. 23:15

Orienteerumiskaartid on abiks. Siin on suhteliselt hea suurusega Harku metsa kaart: http://www.oknomme.ee/rg/kartat/376.jpg. Trüki välja ja võta kaasa. Aga radu tekib metsa kogu aeg juurde.

Viimasel ajal olen sellist ringi sõitnud: http://home.cyber.ee/arne/harku.png. Vastupäeva, alustades ülemisest paremast nurgast. Praegu just vaatasin, et peaks kaardi keskosa baasil ühe pauna juurde punuma.

Kasutaja avatar
bulldoze
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 16. 07. 2009. 20:19

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas bulldoze » 04. 10. 2012. 23:54

Mina tiirutasin ükskord harkus näiteks nii. Üleval vasakul on mõnus singli koht ja ka täitsa üleval on mõnus rada.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Harku mets - 2012

Postitus Postitas mart » 06. 10. 2012. 13:51

arnea kirjutas:Orienteerumiskaartid on abiks. Siin on suhteliselt hea suurusega Harku metsa kaart: http://www.oknomme.ee/rg/kartat/376.jpg. Trüki välja ja võta kaasa..
Sellel juulikuisel kaardil on metsa mittetundval ratturil suht palju avastamisruumi, kuid ikkagi on seal hulk singleid puudu.
Samas, kui võtta seesama kaart aluseks, kustutada roosad kontrollpunktid ja katta kaart tiheda tähistatud võrgustikuga (32 tähte x 32 numbrit), siis saaks nt Klotz-ile vastata sarnaselt - singel algab L18 juures ja väljub D14 juures.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”