Astangu uus rattatee lõik

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas suuroja » 11. 08. 2011. 13:46

Astangu ja Õismäe vahele siis pea-pea valmimas uus rattateelõik, mis kulgeb mööda vana raudteetammi. Algab seal Keila mnt Tallinna piirilt, kus asub hobukardi rada ning kulgeb kuni Akadeemia tee läbimurdeni. Sealt põhimõtteliselt saaks seda edasi ajada Ehitajate teeni ning sealt Veskimetsa tagant kuni Paldiski mnt-ni (Mustjõeni) välja.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas mart » 11. 08. 2011. 15:19

suuroja kirjutas:Astangu ja Õismäe vahele siis pea-pea valmimas uus rattateelõik, mis kulgeb mööda vana raudteetammi. Algab seal Keila mnt Tallinna piirilt, kus asub hobikardi rada ning kulgeb kuni Akadeemia tee läbimurdeni. Sealt põhimõtteliselt saaks seda edasi ajada Ehitajate teeni ning sealt Veskimetsa tagant kuni Paldiski mnt-ni (Mustjõeni) välja.
See vana kitsarööpalise raudtee tamm , mille lõpp/algus on Harku killustikukarjääris, pöörab ühe haruga ka Harku metsa tähetorni parklasse ja sealt edasi Hiiule. Enne masu-t lubati ka sinnani ratta-kergliiklus tee ehitada.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1130
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas Prommar » 11. 08. 2011. 16:40

Kisub vist veidi OT-ks, aga see kitsarööpmelise tamm on endine Vääna (sõjaväe)raudtee. Seda mööda läheb Tabasalu tagant Väänasse täitsa korralik kruusatee.

Kõigi nende Tallinna endiste raudteetrasside peale ihuvad eelkõige hammast Autobahn-ide projekteerijad.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas tripp » 11. 08. 2011. 17:18

suuroja kirjutas:... asub hobukardi rada ...
Mis too veel on?

Võin kinnitada, et raudteetamm paneb Harku karjääridest sirgelt mööda ja kuni Väänani välja. Ma nimelt elan selle kõrval, Sõrve raudteejaama ja veetorni juures. Veetorni oli auruvedurite veevõtu jaoks, praegu täiesti sürr paekivist torn keset paksu metsa, vene ajal oli seal sovhoosi läbula ja praegu püütakse seal vahelduva eduga elada. Ja kitsarööpmelise raudtee harusid on see kant täis, nagu muid militaarobjektegi, üks vana blindaaž (vist?) on meil näiteks õue peal.

Aga see uus tee oleks tore. Ma just paar päeva tagasi analüüsisin, et mispidi oleks sedasama teelõiku (Sõrve -> Akadeemia tee) rattaga kõige mõistlikum läbida, http://kurinurm.blogspot.com/2011/08/ro ... skype.html, see uus jupp muudab kogu mu nuputamise kasutuks :)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas mart » 11. 08. 2011. 20:20

tripp kirjutas: Võin kinnitada, et raudteetamm paneb Harku karjääridest sirgelt mööda ja kuni Väänani välja. Ma nimelt elan selle kõrval, Sõrve raudteejaama ja veetorni juures. Veetorni oli auruvedurite veevõtu jaoks, praegu täiesti sürr paekivist torn keset paksu metsa, vene ajal oli seal sovhoosi läbula ja praegu püütakse seal vahelduva eduga elada. Ja kitsarööpmelise raudtee harusid on see kant täis.
Ma ei pidanud silmas 1912-13a valminud Nõmme-Sõrve lõiku (mille lõpus sina elad) ja kus raudtee harunes Suurupi tuletornini ning Väänani, kust harunes Humalasse ja Türisallu.
Pidasin silmas Astangu panga alust õismäepoolset raudteetammi, mis ühendas omavahel Rahumäe - Tondi kasarmud - Astangu laod - Sõrve liini.
http://et.wikipedia.org/wiki/Liiva_%E2% ... se_raudtee
Ja siin kogu PSMK (Peeter Suure merekindluste kaart)
http://maps.google.com/maps?q=http://si ... indlus.kml
Viimati muutis mart, 15. 08. 2011. 09:09, kokku muudetud 2 korda .
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas suuroja » 11. 08. 2011. 22:42

tripp kirjutas:
suuroja kirjutas:... asub hobukardi rada ...
Mis too veel on?
jah näpukas, läpaka klav-l on u ja i kõrvuti, õige on hobikardi rada:))))
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas meetodimees » 12. 08. 2011. 07:30

Lähemal ajal läheb ehituseks lõigul Astangu-Vääna.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas mart » 12. 08. 2011. 10:09

meetodimees kirjutas:Lähemal ajal läheb ehituseks lõigul Astangu-Vääna.
Vääna asula on Tallinnast ca 17km kaugusel läänes. Arvatavasti pead silmas Vääna tänavat Tallinnas.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas meetodimees » 12. 08. 2011. 11:07

mart kirjutas:
meetodimees kirjutas:Lähemal ajal läheb ehituseks lõigul Astangu-Vääna.
Vääna asula on Tallinnast ca 17km kaugusel läänes. Arvatavasti pead silmas Vääna tänavat Tallinnas.
Jah,pean silmas Vääna tänavat Tallinnas - täpsemalt Vääna ja Pärnu mnt risti Hiiul.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Astangu uus rattatee lõik

Postitus Postitas tripp » 12. 08. 2011. 11:13

mart kirjutas:Ma ei pidanud silmas 1912-13a valminud Nõmme-Sõrve lõiku (mille lõpus sina elad) ja kus raudtee harunes Suurupi tuletornini ning Väänani, kust harunes Humalasse ja Türisallu.
Pidasin silmas Astangu panga alust õismäepoolset raudteetammi, mis ühendas omavahel Rahumäe - Tondi kasarmud - Astangu laod - Sõrve liini.
Aitäh, sain jälle targemaks :)

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”