Saemees Harku metsas

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Suletud
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Saemees Harku metsas

Postitus Postitas erikr » 14. 11. 2010. 16:03

Täna kl 14.30 paiku sattusin Harku metsas peale LeftyCännari ja Makita akusaega tegelasele, kes eemaldas parajasti mu lemmikjuurikaid. Võttis üsna sõnatuks, palusin selle tegevuse lõpetada, kuna metsas on siledaid radu juba piisavalt.

Aga kui leiate ka kusagil mujal koha, kus veel hiljuti oli juurikasem, on kahtlusalune teada.

Ma ei saa aru, miks on vaja sellist uskumatut jama korda saata. (n)

Saemehel palun edaspidi saag koju jätta ja rohkem aega Cännariga metsas veeta. Saad ka selgeks kuidas nii see konkreetne koht kui ka mõni teine isegi märja ilma ja siledate kummidega (nagu mul täna all olnud kulunud Twister) on võetav mõnusalt täie hooga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas DeeJott » 14. 11. 2010. 16:45

Cännarimees mõtles, et on huippurattaga täistegija nüüd, aga väike juurikas jäi ette vist ja pani käna ära. Cännarimehele on selline asi ennekuulmatu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Mati » 14. 11. 2010. 16:54

Olemuslikult müstiline lugu :shock: .

Lefty vendasid väga palju pole. Loodame, et kodanik häbeneb ennast sinna samma Harku mülgastesse peale seda tegu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Gunnar » 14. 11. 2010. 22:59

Et nagu elusatelt puudelt juuri puruks lõikamas, no on idiooti.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Tonis_T » 15. 11. 2010. 10:54

Kui siin juba whinemiseks läks, siis ma teen ka antuke moka lahti, ehki sellest miskit abi nagunii ei ole.
Üldises plaanis on väga tore, et inimesed kevadeti käivad ja mahakukkunud puud singlitelt eemaldavad aga miks on vaja absoluutselt igale poole sildasid ehitada, kus kerge vihma korral jalg märjaks võib saada? Põhimõtteliselt võetakse ja tehakse natukenegi tehnilised singlid üsna asfalttee sarnaseks. Ma ei tea, kuidas teistele tundub aga minu jaoks meenutab kangesti seda sama olukorda, mis nende juurikategagi.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas urmo » 15. 11. 2010. 12:09

Sõida sillast mööda siis, ongi põnevam...mina sõidan heameelega sügisel või talvel silda mööda, külma ilmaga jalgu märjaks teha pole ka eriti mõttekas, mujal saab niikuinii müdistada niipalju kui soovi on :D
Zero the Hero

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Tonis_T » 15. 11. 2010. 14:05

urmo kirjutas:Sõida sillast mööda siis, ongi põnevam...mina sõidan heameelega sügisel või talvel silda mööda, külma ilmaga jalgu märjaks teha pole ka eriti mõttekas, mujal saab niikuinii müdistada niipalju kui soovi on :D
Sama hästi võiks öelda, et mine sõida siis seal, kus hakkajad mehed pole juurikaid ära lõiganud. Mulle siin libedaga meeldibki sedasi sõita, et ei pea üle juurikate minema.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas mart » 15. 11. 2010. 15:57

Tonis_T kirjutas:Kui siin juba whinemiseks läks, siis ma teen ka antuke moka lahti, ehki sellest miskit abi nagunii ei ole.
Üldises plaanis on väga tore, et inimesed kevadeti käivad ja mahakukkunud puud singlitelt eemaldavad aga miks on vaja absoluutselt igale poole sildasid ehitada, kus kerge vihma korral jalg märjaks võib saada? Põhimõtteliselt võetakse ja tehakse natukenegi tehnilised singlid üsna asfalttee sarnaseks. Ma ei tea, kuidas teistele tundub aga minu jaoks meenutab kangesti seda sama olukorda, mis nende juurikategagi.
Arvatavasti pead silmas kohti. mis said puitkatte seoses kolmapäevakutega. Ilma toestuseta oleks need tatised kohad suht läbimatuks sõidetud.
Kui tunned. et rajad kipuvad liig kergeks muutuma, siis ava ise uus ja põnev tehniline jälg ning suuna ka teised sinna. Harku metsas on kasutamata tehnilist materjali küll ja küll.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Mati » 15. 11. 2010. 16:58

Kiirel sõidul on iga sild ärevam kui mõni (mudane) lohk. Ilma sildadeta langeb pehmel rajal tempo veelgi. Singlil kulgemine ei pea tähendama ilmtingimata kiirust alla 10 km/h. IMHO saab tõelise singlimõnu kätte just kiirel (singli mõttes siis) ja sujuval sõidul. Juurikad, sillad, kännukesed, väiksed dropid jne ei sega kiiret sõitu kui elementaarsed tehnilised oskused olemas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas KaupoR » 15. 11. 2010. 17:30

see mees seal metsas selle saega vaevalt, et silda ehitas. Seega katsume sildadest nüüd eemlduda ja teemas püsida.

Erik, kui sa temaga rääkisid, oli tal ka mingi ettekääne oma tegevusele?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas mart » 15. 11. 2010. 23:07

KaupoR kirjutas:katsume teemas püsida.

Erik, kui sa temaga rääkisid, oli tal ka mingi ettekääne oma tegevusele?
Kuniks Erik vastab, jätkan/solgin teemat.
Vol 1
Alustan klassikast:
Kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta.
juhan Liiv
Meenutan, et nt 2003 olid harku metsa kitse/seeneliste/armunute rajad rattal läbimiseks suht karvakasvanud ja Tonis_T sarnased seal nimeliselt/äratuntavalt/nähtavalt ei viibinud . Nüüd 2010 lõpus arvatakse , et samad rajad on liiglihtsaks muudetud/nühitud.

Vol 2
Harku mets, on iga aastaga saanud juurde igatsugu nikerdamist nõudvaid rattaradu, mida nt paljunäinud välismaalased ei jõua ära imestada/kiita (otsetõlge - saate keset pealinna sõita maastikku nagu PÄRIS metsas).

Vol 3
Järelikult tuleb 2011 kevadel talgu korras mõned kilomeetrid uudisradu jälle juurde tekitada.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas kevin » 15. 11. 2010. 23:32

mart kirjutas: Järelikult tuleb 2011 kevadel talgu korras mõned kilomeetrid uudisradu jälle juurde tekitada.
selleks ajaks on vb need Lefty vennad juba singlid ära asfalteerinud, et saaks ikka slikiga sõita..

tegelikult suht nadi, kui sellised isehakanud raidurid singlitel käivad radu EHITAMAS.. (n) kui ei sobi, siis sõitku suurt kruusaringi.. Metsasinglid peavadki olema juurikased ja nikerdamist vajavad.. (y)

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas suuroja » 15. 11. 2010. 23:49

mart kirjutas: Järelikult tuleb 2011 kevadel talgu korras mõned kilomeetrid uudisradu jälle juurde tekitada.
(y) (y) (y)


pakun et saemees on kohalik kepitaja-jooksja, kel teatavates kohates on x-juurikatega oma kana kitkuda. võimalik, et järjekordne korralik maokas ajendas teda saagi kätte haarama.
Aga üldiselt on keskonnainspektsiooni tasuta number 1313. Puu juurte kallale minemine toob kaasa korraliku trahvi. Kui inspektor juhtub teisel objektil olema ning ei saa kohe tulla, peab rikkumisest foto tegema, mille alusel nad hiljem hakkavad asja tuvastama. geniaalne :lol: Kui fotokat pole, peab lihtsalt pasunasse andma või koju fotoka järele kimama.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas mart » 15. 11. 2010. 23:53

kevin kirjutas:
mart kirjutas: Järelikult tuleb 2011 kevadel talgu korras mõned kilomeetrid uudisradu jälle juurde tekitada.
selleks ajaks on vb need Lefty vennad juba singlid ära asfalteerinud, et saaks ikka slikiga sõita..

tegelikult suht nadi, kui sellised isehakanud raidurid singlitel käivad radu EHITAMAS.. (n) kui ei sobi, siis sõitku suurt kruusaringi.. Metsasinglid peavadki olema juurikased ja nikerdamist vajavad.. (y)
Oleme gps-i ja video vendadega 2010 suvel harku metsa potensiaalseid sõiduradu fikseerinud ja tuleviku tulem on paljulubav- rattagasõidetavat ühendatavat/mõtestatud rajamaterjali on piisavalt - olenemata saagijatest ja ratsanikest.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas arnea » 16. 11. 2010. 00:54

suuroja kirjutas: Aga üldiselt on keskonnainspektsiooni tasuta number 1313. Puu juurte kallale minemine toob kaasa korraliku trahvi. Kui inspektor juhtub teisel objektil olema ning ei saa kohe tulla, peab rikkumisest foto tegema, mille alusel nad hiljem hakkavad asja tuvastama. geniaalne :lol: Kui fotokat pole, peab lihtsalt pasunasse andma või koju fotoka järele kimama.
Antud juhul on see paha plaan. Väga kähku tehakse üldistus, et "ratturid lõhuvad loodust -> ratturid ei tohi metsa minna".

Arne

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas KaupoR » 16. 11. 2010. 07:02

Arne, ratturid ju kutsuvad abi!?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas erikr » 16. 11. 2010. 07:34

KaupoR kirjutas:Arne, ratturid ju kutsuvad abi!?
Lõiguvad juurikaid, kutsuvad abi, kõike teevad ise. Loeb negatiivne tegu ja selle pealt üldistatakse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tandem
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 11. 08. 2005. 13:51

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas Tandem » 17. 11. 2010. 20:55

Tere!
Mina olen see saemees.

Sae võtsin näokõrgusel okste jaoks kaasa.
Saag oli väike akutiigersaag mitte suur metsasaag(bensiiniga)
Ja juurikaid lõikasin selle koha peal kus on nad 2-3 korda kõrgemad kui mujal ja mitmes reas enne tõusu.
Mõtlesin, et teen selle koha peal endal ja teistel läbisõidu valutumaks.

Eksisin.Vabandan.Ei teadnud.

Tahtsin head aga läks nagu alati.
Lõikasin kitsalt ühe ääre pealt mõned madalamaks.
Siledat kohta sinna ei tekkinud.
Mujalt juuri lõigata plaanis pole.

Minule juurikad meeldivad(paljud neist ma ületan istudes(tagaamort).
Aga kui juurtele väga kaasa elada, siis ei tohiks metsas enam üldse üle juurte sõita.

Siledaid kumme ma metsas ei kasuta.
"huippurattaga täistegija nüüd"
?

Huippurattaga rikkur ma ei ole.
Ratas on selle mudeli odavama poole(alt 2.)variant ja kasutatult ostetud.

Olen väiksest alates rattaga sõitnud aga täistegija ei ole ega tahagi olla.
See rohkem väiksemeelsete inimeste teema.

Ärge pikka viha pidage!

Martin

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Saemees Harku metsas

Postitus Postitas erikr » 17. 11. 2010. 21:35

OK. Tänan.
Teema lukku.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Suletud

Mine “Rajad ja ringid”