Trummi 5km suusaring

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Trummi 5km suusaring

Postitus Postitas Andrus K » 15. 10. 2003. 12:48

Nõmme Spordikeskuse kodulehe esilehelt http://www.sportkeskus.ee/ võib tutvustuse alt lugeda et: "Suveperioodil on nimetatud radadel võimalik tegeleda ratta-, jooksu-, käimise- jm. harrastusspordiga".

Seega kui keegi midagi kobiseb (olen kuulnud, et on kobisetud - lõhkuvat rajakatet /saepuru :shock: ), et ei tohi mtb-ga sõita seal, siis viidake kodulehel olevale infole.

Igaks juhuks ka kaart neile, kes ei tea kus asub:
album_page.php?pic_id=622
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 15. 10. 2003. 13:28

Jumal tänatud. Hiljuti just sain jälle sõimata, et tegu on JOOKSUrajaga. Ma siis karjusin talle vastu, et tegu on siiski suusarajaga.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 890
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 15. 10. 2003. 13:44

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 17:12, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 15. 10. 2003. 14:43

Kummaline - mõeldes sellele, kuidas hindad olukorda eri rollides olles - talvel suusatajana tundub iga suusarajal sõitev rattur pühaduseteotajana, samas ise rattaga suusaradadel sõites ei tundu see nii olevad, eriti kui rada kinni tambitud. Samas vist ka ka autojuhina-jalgratturina...

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 15. 10. 2003. 15:01

Arbo kirjutas:Kummaline - mõeldes sellele, kuidas hindad olukorda eri rollides olles - talvel suusatajana tundub iga suusarajal sõitev rattur pühaduseteotajana, samas ise rattaga suusaradadel sõites ei tundu see nii olevad, eriti kui rada kinni tambitud.
eks ole. Mulle jooksjana ka ratturid seal eriti ei meeldi (kihutavad sindrinahad jubedasti), ratturina ei meeldi jälle jooksjad (koperdavad jalus).
Aga kuidas suusatajad jooksjatesse suhtuvad :?: Sellistesse kellel suusavarustus puudub ja talvel jooksevad. Klassikarajal tallamata aga muidu piki 5 km rada :roll:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 15. 10. 2003. 15:26

Trummis olen jooksnud, suusatanud ja rattaga uhanud. Mind teiste alade harrastajad ei häiri, va talvel klassika rajal toimetavad jooksjad ning ratturid.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 15. 10. 2003. 15:27

Andrus K kirjutas: Aga kuidas suusatajad jooksjatesse suhtuvad :?: Sellistesse kellel suusavarustus puudub ja talvel jooksevad. Klassikarajal tallamata aga muidu piki 5 km rada :roll:
Testitud... sõimavad. :?

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 15. 10. 2003. 16:34

Olen ise suusatamisega tegelenud 8 aastat ja no ajab hinge täis küll kui keegi niigi vähese lume ja kehva raja korral rattaga sinna mingid rööpad sisse sõidab. Kui -20 siis pole muidugi probleemi, aga kui nulliläheadne, siis vajub ratas ikka piisavalt lumme, et suusatajate sõitu ebamugavamaks teha. Ja nii hull pole mitte see, et suusarajal rattaga sõidetakse, vaid see, et sa ei too kodunt oma ülipuhast ratast ja ei pane seda suusarajale, ei sõida seal ja ei lähe ratas süles koju. Vaid sa tuled kuskilt liivaseid ja poriseid teid mööda ja siis kannad sinna suusarajale igasugu peenet prahti, mis rattakummile ei tee tõesti midagi, aga suusapõhi peab ju olema peegelsile. Eriti närvi võib suusatajaid ajada ka see, kui lund nagu niigi õhukene kiht ja siis kuskil tõusu peal kui rattal püsti peal oled, siis tõmbab ratta ringi ja kraabib selle vähesegi lume pealt ja ongi praht väljas. Point on selles, et rattaga saab sõita igal pool, aga suuskadega mitte, nii et oleks ju tore, kui arvestada ka teiste spordilembeliste inimestega. :wink: Mis puutub, aga sellesse, et kas rattaga muul ajal st kui lund pole võib seal rajal sõita, siis muidugi võib, kui öeldaks et ei, siis on see ainult kiusujutt.
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 15. 10. 2003. 19:56

Pühapäeval sooritasin "suusasilla"-laskumisel muljetavaldava mitmemeetrise õhulennu kuna jooksjad olid selle liiva-saepuru segu mäe all nii pudruks sonkinud, et esiratas kaevus pea rummuni siise. Õnneks oli maandumine pehme ja sügisese metsa võlud leevendasid kurja vandumise.
Mitte midagi isiklikku jooksjate vastu, vaid ettevaatlikuks oleks pidanud tegema see, et ühtki rattajälge ees ei näinud.
Tegelikult Trummis ja Harku metsas suusatades teeb mind hoopis tigedaks selline kontingent koerapidajaid, kes ise tallavad õrnal rajal, oma lemmiku junne ei vaevu isegi jalaga metsa tonksama ja kui selline peletis lõrinal su kõrval kalpsab, siis lohutab peremees sind julgustava naeratusega: ega ta midagi ei tee.

aux
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 13. 08. 2003. 19:59

Postitus Postitas aux » 15. 10. 2003. 21:23

Andrus K kirjutas:
Arbo kirjutas:Kummaline - mõeldes sellele, kuidas hindad olukorda eri rollides olles - talvel suusatajana tundub iga suusarajal sõitev rattur pühaduseteotajana, samas ise rattaga suusaradadel sõites ei tundu see nii olevad, eriti kui rada kinni tambitud.
eks ole. Mulle jooksjana ka ratturid seal eriti ei meeldi (kihutavad sindrinahad jubedasti), ratturina ei meeldi jälle jooksjad (koperdavad jalus).
Aga kuidas suusatajad jooksjatesse suhtuvad :?: Sellistesse kellel suusavarustus puudub ja talvel jooksevad. Klassikarajal tallamata aga muidu piki 5 km rada :roll:
suusataja seisukohast vaadata siis mingitel kellaaegadel on sellel rajal nii palju igatsorti rahvast, et korralikku sõidumõnu nagunii ei saa. seetõttu pole ka väga vahet kas seal on lisaks mõni rattur või jooksja ära eksinud. möödunud hooajal trummis lund ka ei olnud elik ei olnud rattameestel midagi võimalik ära kraapida. aga klassika jälje sõidavad sodiks just põhiliselt uisutajad. nende hoolimatu suhtumine häirib mind üle kõige :evil:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 15. 10. 2003. 21:35

axl kirjutas: aga klassika jälje sõidavad sodiks just põhiliselt uisutajad. nende hoolimatu suhtumine häirib mind üle kõige :evil:
vaat ratturi seisukohast tundub mulle sama. suusatada niikuinii kusagil ei ole sest on mingi lame vall mille peal kõik uisku lappavad. minusugusel vanainimesel pole kusagil suusatada. seepärast lähen rattaga. uiskaritele mu rattajälg niikuinii probleemiks pole, klassikaraja jupikestele loomulikult lõhkuma ei lähe. ka siis hoian suusaradadelt eemale kui pehmega läbi vajub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 15. 10. 2003. 23:02

Muide selle suusasilla laskumisel üritan ma alati äärte kaudu laskuda , kuna olen ka ise vastava lohuga keset laskumist kunagi kõvakahvliga tutvust teinud.Suusatamise koha pealt pean küll nüüd häbiga tunnistama , et olen isegi paar talve tagasi Trummis vabatehnikaga paar korda klassika rada lõikunud aga samas saatus ilmselt maksis kätte laskumisel juppideks sõidetud suusa näol.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 10. 2003. 06:45

tann kirjutas: Point on selles, et rattaga saab sõita igal pool, aga suuskadega mitte, nii et oleks ju tore, kui arvestada ka teiste spordilembeliste inimestega. :wink: Mis puutub, aga sellesse, et kas rattaga muul ajal st kui lund pole võib seal rajal sõita, siis muidugi võib, kui öeldaks et ei, siis on see ainult kiusujutt.
tannil on õigus, pole vaja talvel nõmme suusarajale rattaga kangutama minna. kuigi ise olen ka ühe korra seda pattu teinud :oops: kavatsen edaspidi seda vältida. rattaradu on ümberkaudsetes metsades sadu kilomeetreid, milleks siis vändata ettevalmistatud 5 km suusarajal :roll:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 10. 2003. 07:54

tavaline jobu kirjutas:Pühapäeval sooritasin "suusasilla"-laskumisel muljetavaldava mitmemeetrise õhulennu kuna jooksjad olid selle liiva-saepuru segu mäe all nii pudruks sonkinud, et esiratas kaevus pea rummuni siise. Õnneks oli maandumine pehme ja sügisese metsa võlud leevendasid kurja vandumise
suusasilla laskumisel on hetkel jah kehv olukord. Alguses on saepuru kuni palkideni (rajakatte põhi) ära uhutud/tallatud ja kõik see saepuru on pehmeks pidurdavaks mülkaks kogunenud laskumise lõppu - sinna kust hakkab suusasilla käsipuu umbes. Ehk et hetkel tasub olla ettevaatlik seal.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 10. 2003. 08:00

axl kirjutas: möödunud hooajal trummis lund ka ei olnud elik ei olnud rattameestel midagi võimalik ära kraapida
Nõmme spordikesusel on hetkel vaid üks vana lumekahur, millega nad teevad lund aia sees oleval alal ja siis veavad seda jaokaupa lumesaan+haagis raja kehvemaltele osadele. Kogu 5 km rada on sõidetav vaid väha heade lumeolude aegu, kehvematel aegadel suudetakse hoolitseda vaid mäest allapoole jääva 2-3 km eest. Raja mäe pealne osa on ka päikesele rohkem avatud ja jalutajaterohkem, nii et seal on igasugune sulamine ja raja rikkumine palju tõenäolisem.
Lumekahur on neil ka si**, mis teeb veest lund vaid ma ei mäleta mingi alates -2 kraadist vist. Tahavad uut ja paremat, aga ei tea kas selleks aastaks said :roll: .
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 16. 10. 2003. 08:17

Andrus K kirjutas: Lumekahur on neil ka si**, mis teeb veest lund vaid ma ei mäleta mingi alates -2 kraadist vist. Tahavad uut ja paremat, aga ei tea kas selleks aastaks said :roll: .
See kahur, mis alates -2st teeb, on juba normaalne. Tegelikult on Nõmme lumetussüsteem täitsa OK, puudub ainult statsionaarne veetorustik, millega saaks raja teistesse punktidesse ka lund toota. Samas hea, et sellinegi on. Ilma oleks Tallinnas suusatamine võimatu tegevus.

Muide on olemas ka süsteem, millega saab +15 juures lund toota;)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 10. 2003. 08:18

Andrus K kirjutas: Lumekahur on neil ka si**, mis teeb veest lund vaid ma ei mäleta mingi alates -2 kraadist vist. Tahavad uut ja paremat, aga ei tea kas selleks aastaks said :roll: .
kui ma õieti mäletan, siis lumekahur hakkab õige võimsusega tööle alates -5 kraadi.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 10. 2003. 08:27

tarmo kirjutas:
Andrus K kirjutas: Lumekahur on neil ka si**, mis teeb veest lund vaid ma ei mäleta mingi alates -2 kraadist vist. Tahavad uut ja paremat, aga ei tea kas selleks aastaks said :roll: .
kui ma õieti mäletan, siis lumekahur hakkab õige võimsusega tööle alates -5 kraadi.
no jah. Ilmselt siis on neil veel kehvem, kui -5 kraadine kahur. Igatahes masinapark kiratseb seal.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 16. 10. 2003. 20:08

axl kirjutas:suusataja seisukohast vaadata siis mingitel kellaaegadel on sellel rajal nii palju igatsorti rahvast, et korralikku sõidumõnu nagunii ei saa.
Minul on ntx just vastupidi, et mulle just meeldib kui rahvast ikka rajal liikumas on, sest siis näed, et ei pea üksi seal rügama ja siis nagu palju kergem ka oma trenni teha. Et ma ei pea seal mitte kedagi tundma, aga samas ei pea ma ka uhkes üksinduses rassima, sest see teeb trenni kuidagi tülpivaks...
I was made for this... :wink:

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Postitus Postitas strix » 17. 11. 2003. 09:42

Andrus K kirjutas:eks ole. Mulle jooksjana ka ratturid seal eriti ei meeldi (kihutavad sindrinahad jubedasti), ratturina ei meeldi jälle jooksjad (koperdavad jalus).
Aga kuidas suusatajad jooksjatesse suhtuvad :?: Sellistesse kellel suusavarustus puudub ja talvel jooksevad. Klassikarajal tallamata aga muidu piki 5 km rada :roll:
Olen ise seal rajal oma 6 a. enam-vähem sama palju nii suuskand st. klassikat sõita püüdnud, uisutand, ratast sõitnud kui ka jooksnud. Minu arust võiksid jooksjad liikuda vastupidises suunas kui ratturid, siis on juba kaugelt silmside ja kindel tunne, et pole vaja hoogu maha võtta ega karta viimasel hetkel ühele ja samale poole keeramist :wink: Lisaks vähendab kollisiooniohtu see, et jooksjana tean arvestada, kuhu poole teatud lõikudel ratturid tavaliselt hoiavad, et siis ise aegsasti teisele poole hoida.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 17. 12. 2003. 09:52

kas keegi on seal käinud viimase paari päeva jooksul? kas lumekahurid ikka huugavad täie rauaga? külma ju parasjagu juba.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 17. 12. 2003. 09:57

tarmo kirjutas:kas keegi on seal käinud viimase paari päeva jooksul? kas lumekahurid ikka huugavad täie rauaga? külma ju parasjagu juba.
kas see tehnika praegu üldse Otepääl pole?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 12. 2003. 10:02

Arbo kirjutas:
tarmo kirjutas:kas keegi on seal käinud viimase paari päeva jooksul? kas lumekahurid ikka huugavad täie rauaga? külma ju parasjagu juba.
kas see tehnika praegu üldse Otepääl pole?
neil peaks ikka päris oma olema vist :roll: :?: aga võiksid huugada küll, suusad vinguvad nurgas, et miks ei sõideta :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 17. 12. 2003. 11:51

Pühapäeval polnud veel märgata, et lund tehtaks.
Oddo

tonu
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 21. 04. 2003. 21:54

Postitus Postitas tonu » 17. 12. 2003. 11:59

tarmo kirjutas:kas keegi on seal käinud viimase paari päeva jooksul? kas lumekahurid ikka huugavad täie rauaga? külma ju parasjagu juba.
Eile ei toimunud seal midagi. Rattaga liikuda oli hea. Rada oli kõva. Lund eriti polnud. Mõni siiski kratsis oma suusa taldu.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 06. 09. 2004. 14:59

Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 09. 2004. 13:01

Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Ringi suund?

Postitus Postitas kalle_100% » 19. 09. 2004. 19:15

Heh, mõtlesin täna teha oma 63 km Trummi-Harku MTB radadel, kuid pidin leppima 38-ga. Põhjus proosaline - kokkupõrge vastutulijaga ja esirattast sai Möbiuse leht.
See oli kohas, kui suusasilla laskumis pika sirge lõpus keerata ära ja siis järgmise (pimeda) kurve peal. Kaks nagamanni (14a?) sõitsid sealt kõrvuti suure hooga alla ja nähes mind ei osanud korralikult tee serva tõmmata.
Mispidi see Trummi ring siis ikkagi käima peab ja kui hoolsalt seal tuleb sõita?
Hea, et nagamann terveks jäi ja elukapitali kogus :-)
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 19. 09. 2004. 19:51

No mulle on seal ka täisealised täisvarustuses ratturid vastu tulnud :roll:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

nerd04
Rattur
Postitusi: 232
Liitunud: 24. 08. 2004. 11:05

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas nerd04 » 19. 09. 2004. 20:41

Ehk siis vana hea situatsioon, kus kõik teised on "pidarassõ, a ja D'Artagnan". Väga inimlik muidugi ja mitte ainult spordiradadel. Kõik on nii õigust täis, aga tegelt olukord on halenaljakas kuidas seda õigusenatukest taga aetakse viimase võimaluseni. Sest viisakalt taanduda pole kuhugi- selja taga on vaesus, nõrkus, läbikukkumine ja häbi. Ja pealegi on mul parem varustus. Muvvame läbi :cry:

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas kalle_100% » 19. 09. 2004. 20:57

nerd04 kirjutas:... Kõik on nii õigust täis ...
Ei saanud aru. Ehk vastad küsimusele:
"Mispidi see Trummi ring siis ikkagi käima peab ja kui hoolsalt seal tuleb sõita?"
Ratas ribadeks

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas Oliver » 19. 09. 2004. 21:35

nerd04 kirjutas:Ehk siis vana hea situatsioon, ... Sest viisakalt taanduda pole kuhugi- selja taga on vaesus, nõrkus, läbikukkumine ja häbi. Ja pealegi on mul parem varustus. Muvvame läbi :cry:
Nägid sa seda pealt või pingutasid pärast Tartut õllega üle 8)

nerd04
Rattur
Postitusi: 232
Liitunud: 24. 08. 2004. 11:05

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas nerd04 » 20. 09. 2004. 08:04

Oliver kirjutas:
nerd04 kirjutas:Ehk siis vana hea situatsioon, ... Sest viisakalt taanduda pole kuhugi- selja taga on vaesus, nõrkus, läbikukkumine ja häbi. Ja pealegi on mul parem varustus. Muvvame läbi :cry:
Nägid sa seda pealt või pingutasid pärast Tartut õllega üle 8)
ma ise olengi selline

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas Andrus K » 20. 09. 2004. 08:15

kalle_100% kirjutas:"Mispidi see Trummi ring siis ikkagi käima peab ja kui hoolsalt seal tuleb sõita?"
kirjutamata reegel on , et kõik liiguvad ühtepidi. Mis pidi ring käib, saad aru siis, kui vaatad suusasilla laskumist. Seal ju üles ei sõida.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ringi suund?

Postitus Postitas Ereliukas » 20. 09. 2004. 08:52

Andrus K kirjutas:
kalle_100% kirjutas:"Mispidi see Trummi ring siis ikkagi käima peab ja kui hoolsalt seal tuleb sõita?"
kirjutamata reegel on , et kõik liiguvad ühtepidi. Mis pidi ring käib, saad aru siis, kui vaatad suusasilla laskumist. Seal ju üles ei sõida.
no ma ei tea...näiteks mulle meeldib osasid nö laskumisi just tõusuna võtta, eriti ntx hobukat. a tuleb lihtsalt alati olla valmis, et tõusmisel võib keegi täiega vastu laskuda(ja vastupidi) ja pimedast kurvist keegi vastu uhada, st tuleb sõita tähelepanelikult ja püüda ohtusid ette aimata. kehtib ntx ka glehni lossi trepi kõrvalt alla tulles, et siis hobukast laskujatele ette ei koperda jne.

vahur
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 05. 08. 2004. 20:38

Postitus Postitas vahur » 20. 09. 2004. 20:25

kirjutamata reegel on , et kõik liiguvad ühtepidi
Tegelikult seal on ka kirjutatud reeglid olemas. Suvel küll ei pääse ligi, kuna see rajatahvel (kui see ikka üleval on) jääb aiaga piiratud basseiniala sisse.
Mäletan, et kunagi olid ka vastavad sildid ("ära lasku: tõus", "ära tõuse, laskumine"või midagi sarnast) tõusudel/laskumistel üleval, kuid ilmselt on neandertallased need oma koopakaunistuseks ära virutanud...

snakefan
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 07. 2003. 07:52

Postitus Postitas snakefan » 10. 12. 2004. 16:45

margo kirjutas:Jumal tänatud. Hiljuti just sain jälle sõimata, et tegu on JOOKSUrajaga. Ma siis karjusin talle vastu, et tegu on siiski suusarajaga.

Peamiselt on seal karjujateks treenerid, kes seal oma noortega trenni teevad, sest on olnud juhtumeid, kus rattur sõidab täie hooga väiksele lapsele otsa. :?, ja kuna nad on seal treenerite vastutusel siis loomulikult tekitab see treeneritele pahameelt. Aga targem on neile lihtsalt naeratada ja öelda, et ikka juhtub :d ... jõudu, ise kasutan seda rada ainult suusatamiseks, milleks ta ka kõige paremini oma profiili poolest sobib.


jõudu
Pedal and ride not drink and drive

arouser
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 03. 07. 2005. 14:36

Postitus Postitas arouser » 01. 09. 2005. 14:23

Keegi oskab öelda palju seal 5km ringil tõusumeetreid on?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2005. 14:37

arouser kirjutas:Keegi oskab öelda palju seal 5km ringil tõusumeetreid on?
ca 70 m, max kõrguste vahe ca 35 m
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 06. 06. 2007. 09:42

Päris mitmed on proovinud seda ringi aja peale sõita. Kas keegi teist või tuttavatest on saanud aja alla 10-e minuti?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 06. 06. 2007. 09:54

Oliver kirjutas:Päris mitmed on proovinud seda ringi aja peale sõita. Kas keegi teist või tuttavatest on saanud aja alla 10-e minuti?
Et siis keskmine kiirus üle 30km/h :?: Sellel ringil :?: :roll:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 06. 06. 2007. 10:01

10-ga üles, 50-ga alla?

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 06. 06. 2007. 12:41

holden kirjutas:Et siis keskmine kiirus üle 30km/h :?: Sellel ringil :?: :roll:
Olen see aasta seal paar korda käinud mõõdukat tempot proovimas. Eile õhtul vaatasin, et parima ringi aeg tuli 10:19 (halvim 10:42). Tekkis lihtsalt sportlik huvi ükskord päris aja peale laksata. Kuna keskmise pulsi reservi jäi vähemalt 15 lööki, siis samade rajaolude korral ei tohiks 20 sekundit kiirem aeg probleem olla.

Samas on see rada tugevalt ilmast sõltuv - väga kuiva või märja ilmaga on rada pehme ja ringiajad peaaegu minuti jagu kehvemad.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 06. 2007. 12:46

Sel viiesel ringil toimus kunagi mälu järgi üks VeloClubbers CUP etapp. Kui need tulemused kuskilt välja kaevata saaks hulgem tulemusi võrdluseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 06. 06. 2007. 12:51

Ühel VCE CUPil, mille AndrusK korraldas (2004 vist), käisin ka mina. Mälu järgi jäi seal parim aeg 10:40 kanti. Porteri kõvemaid tegijaid, ega muid VCE CUPide tippe seal seekord ei olnud.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”