kakumäe ring, anna teed autole

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 25. 05. 2008. 20:14

oli täna mul põgus kohtumine autoga vana-rannamõisa tee poolses küljes. tegin aeroobset sõitu ca 25 km/h ja üks rulluisutaja sõitis tuules. kõigi osapoolt jaoks üsna ootamatult olime mina ja rulluisutaja ühel hetkel selle auto küljes sees.
sel lõigul on juba mõni aeg rumalalt paigaldatud "anna autole teed" märgid jalgrattale pandud, kusjuues mujal samalaadsetel ristmikel kogu sel ringil neid pole. on kellelgi aimu, mis eesmärki need seal kannavad ja kas seal kohas ning sel ringil juhtub tihti autodega kohtumisi. kui vaadata mis tempodega ka rulluisutajad seal trenni teevad, teinekord 5-6 tükki jutti, siis jääb arusaamatuks kuidas sellist liikluskorraldust seal põhjendatakse?

m
Viimati muutis marqs, 25. 05. 2008. 21:21, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kakumäe singel, anna teed autole

Postitus Postitas erikr » 25. 05. 2008. 20:57

ilmselt ikka jutt kakumäe ringist.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 25. 05. 2008. 21:21

jah. parandasin ära.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Mati » 25. 05. 2008. 22:00

mis tänavate ristis?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 25. 05. 2008. 22:59

see on üks sirge lõik tõusu ja 1-2-3 bensujaama vahel. seal on need sissesõidud elamute vahele, polegi vist päris tänavad.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Mati » 25. 05. 2008. 23:14

marqs kirjutas:see on üks sirge lõik tõusu ja 1-2-3 bensujaama vahel. seal on need sissesõidud elamute vahele, polegi vist päris tänavad.
enamus neist ON tänavad ja seal tuleb lähtuda kehtivatest reeglitest. tavaliselt on nendega ristudes rattateel liiklejatele märk rattatee lõppemise kohta. vastavalt tuleb ka käituda.

kui aga keegi sõidab ette oma hoovist (seal on ka neid otsi paar tükki), siis on tema süüdi, sest hoovialalt välja sõites peab juht veenduma ohutuses.

üldiselt on nii, et tuleb ise ka olla tähelepanelik. rattateel kiiret trenni nii-kui-nii ei tee, rahulikult kulgedes ei tee väike aeglustus liiga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Gost » 26. 05. 2008. 00:28

Eks nii see on, ainult merepoolsel lõik on selles mõttes rahulik, teistel lõikudel need kõrvalteed nii palju et trenni teha ohutult on võimatu.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Mati » 26. 05. 2008. 09:11

Mati kirjutas:enamus neist ON tänavad ja seal tuleb lähtuda kehtivatest reeglitest. tavaliselt on nendega ristudes rattateel liiklejatele märk rattatee lõppemise kohta....
tsekkasin täna hommik asja üle. tänavatega ristumistele on nüüd tekkinud ette jah "anna teed" märgid, kusjuures need on jalgratta kujutisega lisatahvliga. seega kehtib "anna teed" märk ainult jalgratturitele ning mitte rulluisutajatele ja jalutajatele. kellegi mõtlemata liigutus taas nagu näha.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 26. 05. 2008. 09:41

kusjuures, autole on samuti märk anna teed ja just ENNE rattateega kohtumist. ma võin eksida, aga sellised märgid jalgratturile on vaid sel lõigul. neid ei ole kapten flindi juures olevatel sirgetel ega ka tõusu peal olevatel ristumistel.

Kasutaja avatar
Ratt
Rattur
Postitusi: 118
Liitunud: 21. 02. 2006. 09:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Ratt » 24. 12. 2008. 16:56

Nüüd on mereäärsele lõigule pandud rattateele põhjalikud takistused ette ratturitele enne autode võimalikke väljasõite. Ega nüüd pole muud kui tuleb rattateest loobuda sõidutee kasuks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Mati » 24. 12. 2008. 20:53

Ratt kirjutas:Nüüd on mereäärsele lõigule pandud rattateele põhjalikud takistused ette ratturitele enne autode võimalikke väljasõite. Ega nüüd pole muud kui tuleb rattateest loobuda sõidutee kasuks.
A mille poolest need takistavad? Ma olen saanud nende "väravate" vahelt ilusti läbi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

oopc
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 22. 07. 2008. 23:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas oopc » 02. 05. 2009. 21:55

Märgid on jah vist osades kohtades aga juhid ikka suuremaltjaolt loogiliselt ananvad ratta teel oliatelle siiski teed.Ei tea miks seal järsku teised reeglid.Üldiselt liiklemine ratta teel on ikka jube hullumaja.Inimesed ei oska isegi jala liigelda rääkimata muudest liikumis vahenditest suures osas.Muidu hea rada mulle meeldib.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marion » 03. 05. 2009. 10:34

enamusest neist rattalõksudest saab ilusti sõidutee poolt "murult" mööda

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas kalari » 10. 05. 2009. 20:01

Mõistlik oleks tõele näkku vaadata ja tunnistada, et Kakumäe ringil (kulgeb kolme tänava ääres) rattaga ning rulluiskudega TRENNI teha ei ole mõistlik. Me võime lõpmatuseni targutada ja näpuga näidata liikluskorraldajate, autojuhtide ja jalutajate-jooksjate suunal, kuid kõiki osapooli rahuldavat olukorda luua pole mingisugustki võimalust. Piltlikult elab ju Kakumäe musttuhat inimest, kellel on musttuhat autot, millega sõitma pääsemiseks peab olema musttuhat väljasõiduteed eelpool mainitud kolmele tänavale. Ja suur osa Kakumäe ja lähiümbruse inimesi armastab just sellel kõnniteel jalutada koeraga, lastega või hoopistükis sörkjooksu teha. Lisaks veel mitu kõnniteele rajatud bussiootepaviljoni koos bussi ootavate inimestega.
Eile pääsesin napilt - pidin Kakumäe tee ääres kulgeval kõnniteel ühe järjekordse väljasõidutee tähistamiseks KESET KÕNNITEED asfaldisse torgatud liiklusmärgi posti pikali jooksma. Oleks siis mõni eredavärviline helkurribagi ümber posti olnud aga ei midagi :shock:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Villem T » 11. 05. 2009. 07:18

Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marion » 11. 05. 2009. 09:41

Villem T kirjutas:Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.
kusjuures mulle näib, et torud olid alguses kõrgemal ja siis tundus mulle, et ma mahun ka rattaga alt läbi :D aga igaks juhuks ei proovinud

Kasutaja avatar
mmetalh
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 07. 2008. 10:06

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas mmetalh » 11. 05. 2009. 12:06

marion kirjutas:kusjuures mulle näib, et torud olid alguses kõrgemal ja siis tundus mulle, et ma mahun ka rattaga alt läbi :D aga igaks juhuks ei proovinud
Sääl Kakumäe teel kord ma unistasin niisama, ei märganud torusid õigel ajal. Kui õige aeg oli, ei saand miskipärast aru, kumb post on ees- ja kumb tagapool. Vaatasin valesti, tagumine post osutus esimeseks ja ratas läks mul küll posti alt läbi. Mina läksin käsivarte ja ribidega laksti vastu posti. Hoog polnud küll suur ning ratas ja mina jäime ilusasti püsti ja terveks, aga vastu sõitnud jalgrattur, kes teispool poste seistes kannatlikult minu möödumist ootas, mind kindlasti mõistlikuks ei pidanud

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Ereliukas » 11. 05. 2009. 13:44

Villem T kirjutas:Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.
hea vihje, proovin kindlasti varsti järele :D

yllar
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 23. 04. 2008. 14:34

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas yllar » 19. 05. 2009. 09:55

Villem T kirjutas:Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.
Saab, aga samas on võib ka hoopealt järsu siksaki teha. kerge tehnika ja tasakaalu kontroll :wink:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Villem T » 19. 05. 2009. 11:35

yllar kirjutas:
Villem T kirjutas:Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.
Saab, aga samas on võib ka hoopealt järsu siksaki teha. kerge tehnika ja tasakaalu kontroll :wink:
Kontrollid seda, et kui jõuad oma saki ära teha siis sõidad liiga aeglaselt.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas KaupoR » 19. 05. 2009. 13:26

Villem T kirjutas:
yllar kirjutas:
Villem T kirjutas:Rulluiskudega saab nende torude alt kükki lastes läbi.
Saab, aga samas on võib ka hoopealt järsu siksaki teha. kerge tehnika ja tasakaalu kontroll :wink:
Kontrollid seda, et kui jõuad oma saki ära teha siis sõidad liiga aeglaselt.
Mario Andretti on kunagi öelnud: “If everything seems under control, you're just not going fast enough.” (tõlge: Kui kõik tundub kontrolli all olevat, ei liigu sa piisavalt kiiresti)
If everything's under control, you're going too slow!

oopc
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 22. 07. 2008. 23:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas oopc » 26. 05. 2009. 23:14

Ei saa ka aru mis õigus seal osadel tänavatelt tuliatel on jalgratta tee suhtes ,et masinad peab osades ttänavatest märgi järgi välja laskma.Mingi eelised sea losade tänavcate elaniukel.Igatahes igasuguseid liiklejaid on olemas.Nende lõksudega seoses ,et on keegi snna korraliku kolaka ka pannud ,et kas väiksest sõidu veast või nii edasi.Ise olen taga sõrgi taskus olevale telfonile korraliku littri pannud sealt suure ooga läbi kihutades.Mõtlen et peaks hakkama hoogu maha võtma seal võib asi kurval lõppeda

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas Mati » 26. 05. 2009. 23:19

oopc kirjutas:Ei saa ka aru mis õigus seal osadel tänavatelt tuliatel on jalgratta tee suhtes ,et masinad peab osades ttänavatest märgi järgi välja laskma.Mingi eelised sea losade tänavcate elaniukel.Igatahes igasuguseid liiklejaid on olemas.Nende lõksudega seoses ,et on keegi snna korraliku kolaka ka pannud ,et kas väiksest sõidu veast või nii edasi.Ise olen taga sõrgi taskus olevale telfonile korraliku littri pannud sealt suure ooga läbi kihutades.Mõtlen et peaks hakkama hoogu maha võtma seal võib asi kurval lõppeda
Tore et viitsisid kirjutada, kuid 5 rea kohta 23 trüki- ja kirjaviga teeb lugemise piinaks :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 27. 05. 2009. 00:03

nagu ise kirjutasin teema algatajana siis rannamõisa tee servas kolaka teinud. kuna seal iga teine hommik läbisõidul, siis olen märganud, et näiteks seal vabaõhumuuseumi poolel, korrusmajade juures ei ole mingit märki "anna teed" kummalegi liiklejale, samas edasi, kalanimedega tänavatel juba on märgid üleval. ilmselt on asi selles, et kus elab keegi kes omab mingit sõnaõigust haabersti külanõukogus, see saab ka kolmnurkse märgi jalgratta teepeale.
üsna frustreeriv on seal tänapäeval sõita. iga 50 m tagant võta hoog maha ja ole valmis pidurdama. samas see tee tehti sinna kunagi ju, et oleks koht kus rattaga liigelda.

railaa
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 11. 11. 2008. 12:55

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas railaa » 28. 05. 2009. 14:44

Need anna teed märgid ilmselt rohkem selleks, et rattur ei saaks vaidluse korral viidata LE § 92. Juht peab andma teed järgmiselt:
1) parklast, puhkekohast, teega külgnevalt alalt, õuealalt või nende juurdesõiduteelt või pinnasteelt teele sõites igale teel liiklejale;
2) sõiduteelt ära sõites jalakäijale ja jalgratturile kõnniteel või teepeenral ning jalgratturile ja mopeedijuhile jalgrattateel või teepeenral.
:lol:

oopc
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 22. 07. 2008. 23:40

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas oopc » 07. 06. 2009. 11:15

Kes teab kui seaduslikud need märgid seal üldse on.Samas siis võib vabalt autotee lsõita kus on ees õigus kuid see ei pea autojuhtidele meeldima ,et seal ratturid.

marqs
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 27. 10. 2007. 13:02

Re: kakumäe ring, anna teed autole

Postitus Postitas marqs » 07. 06. 2009. 21:12

teoreetiliselt peaks ju peateega parallelselt liikuv jalgrattur olema kah peateel muude teede suhtes?

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”