Ülemiste järve ümbrus

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Andrus K » 17. 01. 2008. 14:55

tahavad sanitaartsooni vist laiendada.

Sanitaartsoonis viibimine siis endiselt omal riisikol ;)

Helistasin Tallinna Vette. Soovitati rääkida Jaan Niinbergiga (pinnavee juht). Küsisin igaks juhuks üle, et oleks lõplikult selge, et kas ümber ülemiste järve jooksu trassi võib harrastussportlane joostes või rattaga ka muul ajal läbida. Kindel ei. Miks? Sanitaartsoon. Erandeid tegema ei hakata bla bla bla. Mis on karistus? Lugege karistusseadustikku. Bravuursemad oleme politseile üle andnud.

Korra vähemalt oleme seal paar talve tagasi ühissõidul maasturi-patrulliga kohtunud. Toona saime kokkuleppele, et väljume järgmise aiaaugu kaudu. Kahju, kui nad nii rikkaks saavad, et kogu järve korraliku aiaga piirata suudavad ...
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Villem T » 17. 01. 2008. 15:38

Ma olen seal mõned korrad jooksnud ja paar korda rattaga käinud ning pole kellegagi kohtunud (va teiste jooksjatega). 1 sõber on seal rohkem jooksnud ja korduvalt patrullidega kohtunud, kes on teda ignoreerinud või teretanud. Kalamehi kimbutatakse, olen kuulnud.

Selge see, et kui sa kellegi käest küsid tuleb kuri jutt, muidu pärast tsiteerid et lubati.

Arvatavasti saab edaspidigi oma sõidud/jooksud ära teha kui mitte plõksida/reklaamida. Kitseradadelt vaevalt keegi üldse küttima tuleb.

Kasutaja avatar
estlandeer
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 06. 2007. 09:29

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas estlandeer » 17. 01. 2008. 21:18

Kheh, olen seal nädalavahetustel joostes tihti koertega jalutavate inimesi näinud... nende pärast panevadki kinni. (n)
Tel. 5 6 4 8 8 3 8 8

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Gunnar » 18. 01. 2008. 08:11

Mis teeb jooksjast priviligeerituma inimese koerajalutajaga võrreldes?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas erikr » 18. 01. 2008. 08:30

Gunnar kirjutas:Mis teeb jooksjast priviligeerituma inimese koerajalutajaga võrreldes?
tõenäosus, et jooksja või rattur soru või pätsi paneb sanitaarkaitsetsooni on oluliselt väiksem kui koera puhul. formaalselt peab muidugi kehtima digitaalne printsiip - kui ei tohi, ei tohi keegi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Alvaro » 18. 01. 2008. 08:32

Gunnar kirjutas:Mis teeb jooksjast priviligeerituma inimese koerajalutajaga võrreldes?
Et siis mis vä? See, et inimene peab s*****ks püksid rebadele ajama, koeral käib vähe kergemini see teema. Näitlik õppetund äkki?
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas mart » 18. 01. 2008. 12:14

Mu meelest on see ülemiste järve sanitaartsooni teema tunduvalt põnevam, kui vaid ratturi/jooksja aspekt. Ca 40 aastat tagasi, käis põhjapoolsetel luidetel ja järvejääl kõva suusanühkimine. Rahvast oli hulgi. Kuidas rahvas sinna pääses, minu tatika mälu ei suuda meenutada.
Küll aga meenub, et järvel oli klassikaring.
See, et praegu järve tarastada plaanitakse, on suht arusaadav - on ju olemas kindel kontingent, kes vaba vett nähes lihtsalt ei oska olla ilma lagastamata ja sittumata - nt Männiku kärjääri serv.
Mis puutub lõunakülje tarastamisesse ja laiendamisesse, siis on juba praegu näha, et krundid kipuvad otsapidi vette tikkuma. Ratturile halvim stsenaarium saab olema, et tulevikus on järvel tara ümber ja krundid vastu tara, nii-et järvele enam mööda aiaäärt ringi peale teha ei saa.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Albert » 21. 01. 2008. 11:50

Alvaro kirjutas:
Gunnar kirjutas:Mis teeb jooksjast priviligeerituma inimese koerajalutajaga võrreldes?
Et siis mis vä? See, et inimene peab s*****ks püksid rebadele ajama, koeral käib vähe kergemini see teema. Näitlik õppetund äkki?
Jama keerab kokku või võimaldab kokku keerata siiski inimene, looma(koer, kass, lehm, siga jne) omanik, mitte loom. Aga ehk ei peaks selle Ülemiste järve teema all "koer versus inimene" haruteemat pikemalt arendama?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ülemiste järve ümbrus

Postitus Postitas Villem T » 21. 01. 2008. 13:28

Albert kirjutas:Aga ehk ei peaks selle Ülemiste järve teema all "koer versus inimene" haruteemat pikemalt arendama?
Teema on pigem sportlane versus koerasitutaja. Metsloomad ja -linnud teevad oma väljaheited sinna niikuinii, kalad otse vette.
Konstruktiivsema poole pealt - keeruline lahendus võiks olla analoogne nt Laulasmaa rannaga, kuhu Tallinna Surfiklubi liikmed saavad Keila VV erilubadega.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”