Tartu XC rajad ja ringid

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas Kirsa » 26. 08. 2004. 14:13

Külastasin hiljuti Ehavere rada ja Raadi krossirada.
Mõlemad on väga heina kasvanud. Raadi krossirajal näiteks see pikendus mida tsiklimehed ei sõida, aga ratturid sõidavad.
Ja Ehaveres see suusaraja osa.

Eelmine aasta kui ma esimest korda selliseid radu sõitsin, siis olid nad küll korras ja ma ei osanud teistsugust pilti oodatagi.
Raadil oli see kõigevägemam laskumine paksult pudelid ja konservikarpe ning riideid täis - tundub et asotsiaalsete eluviisidega kodanikud on sinna oma pesa teinud.
Kahju igatahes kui pead oma lemmikradadel läbi võsastunud padriku kahlama...

Kas eelmine aasta hoolitses keegi nende radade eest või siis oli lihtsalt niipalju sõitjaid et sõideti hein maha?

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 26. 08. 2004. 16:10

Ei hakka uut teemat tegama ja küsiks: kus Tartu kandi mehed üldse lähikonnas loll'i sõitmas käivad?

Endal olnud kavas siiani Toome-, Voore ja Vapramägi aga kindlasti on veel häid kohti, mida pole avastanud?

Ehavere on kuskil Jõgeva suunal?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 27. 08. 2004. 07:09

matts kirjutas:Ehavere on kuskil Jõgeva suunal?
Ehavere asub jah mööda Piibe maanteed Jõgeva poole, kuni näitab Luua ja Palamuse peale ning siis paari km pärast keera Kaiavere peale (paremale). Seejärel kohe esimene tee vasakule metsa sisse ja hakka aga uhama. Tartu kesklinnast ca 30 km.
Kahjuks on need rajad see suvi tõesti väga heina kasvanud. Aga sõita saab.

Kasutaja avatar
Kaspar
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 06. 2004. 10:45

Postitus Postitas Kaspar » 28. 08. 2004. 09:00

Siis on veel Jänese matkarada, mulle see meeldib. Hästi kiire rada. Ning ka tendropark kohati huvitav.

paul
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 02. 06. 2004. 14:08

Postitus Postitas paul » 28. 08. 2004. 11:54

Sel aastal siis tartu kandis pisut ringi kimatud.

Jänes meeldib mullegi. Justnimelt, hea kurviline ja kiire. Samas, suvel seal sõita eriti ei saanud, sest rahvast liikus liiga palju. Nüüd peaks see mure lahendunud olema.
Ennustan, et koos jänese rajaga saaks dendropargi suusaradadest päris pädeva öösõidupaiga.

Järgmiseks toome. Kuigi olin alguses asja suhtes küllalt skeptiline, vedas forumant matts mind sinna ikka aegajalt sõitma. Kompunnisime seal endale miski ringi, mida vastavalt soovidele ka tsipa varieerida saab. Väga mõnus tegelikult. Kuivõrd toome on põmts tehismägi, siis on seal profiilivaheldust võrreldes muu tartuga päris palju. Kiire ja vaheldusrikas. Kõlbab ka öösõiduks, juba järele proovitud.

Raadiga olen tutvunud vaid põgusalt, mootorrattaga sõidetava osaga vist. On hea, et seal on üks "õige" kujuga hüpe, mis selleks ehitatudki. Samuti meeldivad kaldkurvikesed, mida siinseal on.

Kui valida voore- ja vapramäe vahel, läheksin vaprakale. Tehnilisem, kuid radu on vähem. Nende kohtade miinuseks on mulle kaugus tartust. Kui kohapeal veidi pikemat sõitu planeerida tahta läheb selle nahka koos sinna ja tagasi sõitmisega päris palju aega. Seda aga alati (peale kooli/tööd) ei ole.

Teab keegi veel tartu vahetus läheduses (nii 5 km) häid kohti?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 28. 08. 2004. 15:28

Vooremägi on linna piirist 14km - just paras maa jala soojaks saamiseks.
See aasta ma avastasin seal lisaks suusaringidele ja singliringid, aga noh üpris tüütuks on muutunud - suusaraja iga kurv ja tõus on peas.

Vapramäe peaks siis igatahes üle vaatama, aga kui Elvas juba olla siis võib Elva sügiskrossi rada sõita, mis on ka päris mõnus.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Vooremäe tõusumeetrid

Postitus Postitas kalle_100% » 30. 08. 2004. 09:10

Õnnestus kah nädalavahetusel esmakordselt rattaga Vooremäed tutkida.
Sõitsin nii 5, kui ka 10 km ringe. Nõmmega võrreldes on tõusud-langused mõnus vaheldus. Samas Vooremäel teravust ei ole (suusaradadel võrreldes Nõmme Glehni rajaga). Laskumised olid ülipikad ja tundusid olevad palju pikemad kui tõusud seda näitasid.
10km raja peal oli mõnes kohas tegemist vihmaveeuuristustega. Vooremäel minu arust teisiti ei saagi sõita, kui rada peab peas olema. Vastasel juhul kasutad pidureid, mida seal tegelikult teha ei tohiks (va. mõni 90? pööre).
Ehk oskab keegi öelda, palju 5km ja 10 km raja tegelik pikkus on ja mis tõusumeetrite summa on?
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 30. 08. 2004. 12:49

Kuskil minu meelest kirjutati siin nendest tõusumeetritest, ise ei mäleta. Vooremäe suusarajad on mulle ja vist teistele ka juba ammu igavaks muutunud ja selleasemel sõidetakse seal rohkem singelträkke. Need on ikka hoopis ägedamad :lol: . Seal on neid ST-si nii palju ka, et kõiki ei olegi vist rattaga läbi sõidetud ja osad on rajad on seal veel avastamatta :D
velo.clubbers.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Vooremäe tõusumeetrid

Postitus Postitas Kirsa » 30. 08. 2004. 13:02

kalle_100% kirjutas:Ehk oskab keegi öelda, palju 5km ja 10 km raja tegelik pikkus on ja mis tõusumeetrite summa on?
10km raja pikkus on 10km või noh 9.9km. Tõusumeetreid on 10km rajal 225m ja 3km (2.9) singliringil on tõusumeetreid 95m.
100km suusaringe teeks siis 2250m tõusu :) ja 100km singliringe teeks 3300m tõusu :).

Ja kui sa teravust tahad siis mine sõida just singlit.
Selles teemas on natuke pikemalt juttu ja ka graafik:

viewtopic.php?p=46653#46653

Kuuporistaja

Uniküla

Postitus Postitas Kuuporistaja » 14. 09. 2004. 13:36

Seni pole keegi maininud Uniküla, põhjuseks võib olla muidugi see, et jama koht on :) Vooremäelt ca 5 km edasi sõita, seega Tartust rattaga tulekuks pole kõige parem, veidi kaugel. Sportlikust küljest ei oska kommenteerida, aga rekreatiivne väärtus on täiesti olemas - kena mets, pinnaseteed heas korras, samuti on kitsamaid-viletsamaid radu.

Kohalesaamine: metsa võib keerata nt. sellest kohast:
http://www.regio.ee/?op=body&id=24&mark ... ircle_anim
Uniküla poolt mööda kruusakat sõites on vasakut kätt mingi korrusmaja, selle juurest metsa keerata.

Täpsem kaart ka:
http://www.arvutid.ee/tarmo/eol/cgi/kaart/2003035.gif
Eelpoolmainitud paneelikas on kohe kaardi vasakpoolsel serval, natukene paistab.

maramaa
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 05. 04. 2005. 17:55

Postitus Postitas maramaa » 03. 05. 2005. 15:37

Jänese matkarajale hetel ei soovita minna, sest on kohti kus on muda(peab põllupealt ringiga minema) ja on kohti kus on puud ees :?

tainas
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 31. 05. 2005. 20:25

Postitus Postitas tainas » 07. 06. 2006. 21:19

Olen ennegi Unikülas rattaga piilumas käinud, aga nüüd sai asi tõsisemalt kätte võetud, kandsin marsruudi kaardile ja läksin sõitma. Sõitsin siis sellise ringi. Kõrgusgraafik oli jällegi selline album_page.php?pic_id=3209
Tõusugraafik ei vasta 100% kaardil olevale ringile, sest paaris kohas panin kavandatud teeotsast natuke mööda.

Üldiselt on rajad unikülas võrreldes voorekaga ikka palju kergemad, aga kui eesmärgiks on metsa nautimine ja murdunud puude ületamine ei häiri siis Uniküla kant on täitsa mõnus koht. Kuna sõitu alustasin ja lõpetasin Tartus siis kokku tuli tublilt üle 60kmi.

Pidin Uniküla kaardi kokku pressima, et foorumi nõuetel vastaks, siin on suurem kaart: http://www.server.ee/~tarmo/eol/kaart/2003035.gif

sõidumees
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 26. 02. 2007. 09:59

Postitus Postitas sõidumees » 07. 06. 2007. 13:25

kas see aasta on ka keegi käinud eelpool mainitud radadel?

rivo26
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 11. 04. 2007. 19:31

Postitus Postitas rivo26 » 07. 06. 2007. 16:16

Vooremäel on kõik ok, Jänese matkarajal oli kuu aega tagasi ka kõik korras (minu arust see igavavõitu natuke).

Vapramäel käisin eile ja kõike ei jõudnud läbi sõita. Osad tõusud ja laskumised olid ka päris hirmutavad just seal jõe pool, kus rada läheb väga järsu nurga all olevat mäekülge mööda. Muidu oli vägagi sõidetav ning Vooremäest tundus kergem olevat enamuses - selliseid pikki tõuse ei olnud.

pukujuku
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 05. 2007. 13:27

Postitus Postitas pukujuku » 22. 07. 2007. 03:02

Tegelikult võib ka Ihaste metsades/parkides häid kohti leida, aint enamik on veits rääma jäänud kahjuks..
Aga miks mitte kätte võtta ja rajad kuskile ise sisse sõita?

Kasutaja avatar
heiko
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 04. 2008. 16:05

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas heiko » 07. 04. 2008. 16:53

Eile sai käidud toomemäe veergusid pidi sõitmas päris tore oli peaks mainima kuigi kohati oli perv üsna ära uhutud ja kartus oli alla lennata koos rattaga aga sain hakkama ja osad alla laskumis kohad on väga väga järsud

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas marion » 07. 04. 2008. 17:24

heiko kirjutas:Eile sai käidud toomemäe veergusid pidi sõitmas päris tore oli peaks mainima kuigi kohati oli perv üsna ära uhutud ja kartus oli alla lennata koos rattaga aga sain hakkama ja osad alla laskumis kohad on väga väga järsud
kui niigi on juba ära uhutud, siis seda enam ei tohiks seal uut pinnast lahti kraapida ja sellega veel uhkustada kah (n)

Kasutaja avatar
heiko
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 04. 2008. 16:05

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas heiko » 07. 04. 2008. 21:10

ja selles täitsa õigus,varsti loodan jänese matka rajale sõitma saada ja ma ei uhkustanud käisin vaatamas.

kasutaja

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kasutaja » 26. 06. 2008. 15:36

keesgi kaarti oskab anda, kuis vapramäele pääseks?

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kaarelk » 26. 06. 2008. 16:11

kasutaja kirjutas:keesgi kaarti oskab anda, kuis vapramäele pääseks?
terviseradade alguspunktid umbkaudu

Tartust sõidad Elva suunas kuni keerad vasakule vana Elva maanteele ning siis valik kas 100 meetri pärast vasakule parklasse või otse umbes 1 km. ja enne silda on vasakul samuti väike parkla. imelihtne.

kasutaja

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kasutaja » 26. 06. 2008. 18:59

tänud. vast leian üles.

tartsu
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 16. 04. 2009. 08:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas tartsu » 16. 04. 2009. 08:14

Soovitati siin Vapramäge - käisin siis mõni päev tagasi vaatamas, oli maru porine. Täna hommikul käisin uuesti - rada kuiv, aga keegi kuri inimene on pannud raja algusesse keelumärgi, et jalgrattaga sõitmine keelatud :(
Teab keegi, kas see on mingi ajutine keeld? Märk küll ajutine välja ei näinud. Või tohib seda märki eirata?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2009. 08:42

tartsu kirjutas:Soovitati siin Vapramäge - käisin siis mõni päev tagasi vaatamas, oli maru porine. Täna hommikul käisin uuesti - rada kuiv, aga keegi kuri inimene on pannud raja algusesse keelumärgi, et jalgrattaga sõitmine keelatud :(
Teab keegi, kas see on mingi ajutine keeld? Märk küll ajutine välja ei näinud. Või tohib seda märki eirata?
kas seal mingi loodusteema polnud? öökulli või kellegi teise haruldase linnukese kodumets.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 16. 04. 2009. 10:56

Ei tea mis teema seal on, aga mina kavatsen küll Vapramäel ratast edasi sõitmas käia. Eks näha ole, kes mind sinna taga ajama tuleb. Ei ole veel see aasta Vaprakal käinud, aga laupäeval plaanis minna küll, seal tõenäoliselt siiski kuivem kui Vooremäel, sinna vast pole mõtet vaatama minna, seal veel lundki vast näha mõnelpool. On kellelgi infot Vooremäe olude kohta või siis eelnevalt küsitud Vapramäe keelumärgi ja olude kohta?

Edit (sain infot juurde):
Saatsin siis Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutusele kirja, et miks Vapramäel keelumärk on ja tuli vastus:

Märk ongi sellepärast, et Vapramäel on ratastega sõitmine keelatud juba 10 aastat (vähemalt), aga keegi ei süvene sellesse, et see on kirjas ka infotahvlil ja kaitse-eeskirjasjas.
Vapramägi on kaitseala.
Märk ei ole ajutine. Kui märk ka lõhutakse, keeld kehtib ikkagi.
Soovitame mägiratastega sõitmiseks valida alasid väljaspool kaitsealasid.

Kuna ma ei näe, et rattasõit loodusele kuidagi ohtlikum oleks kui sealsed jalgsimatkajad siis ma tõenäoliselt siiski kasutan Vapramäge rattasõiduks ka edaspidi, kuigi jah tundub, et see on seal seadusevastane.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas BACARDI » 17. 04. 2009. 10:20

Vooremägi on veel üsnagi lumine. Eriti uue parkla poolne külg. Need kohad mis sulanud on kindlasti üsna vesised. Lisaks on karjääri äärse singli juures kõvasti metsa langetatud ja singel on mattunud risu alla. Ei teagi kas sinna planeeritakse uut suusarada vms. aga väikse koristamise peaks seal seniks tegema.

Vapramäe info tuli küll halva üllatusena. Aastaid läks sealt ju ka Elva Elion läbi.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 17. 04. 2009. 15:32

Tundub, et kõik vähegi normaalsed rajad, kus mägirattaga käia, tahetakse ära rikkuda :? Vaprakal ei lubata sõita, Vooremäel, kus olid ühed parimad singlid võetakse kah mets maha ja singlite asemele tekkivad risuhunnikud või mingid mõtetud suusarajad. Ma ei saa aru, miks on vaja suvaliselt metsa langetada igalpool. Mu endises kodukohas Lähte suusaradadega tehti samamoodi. Männimetsa all olid ilusad singlid ümber järve ja siis ühel hetkel oli vaja risti rästi iga aasta mingid uued suusarajad läbi metsa sisse lükata ja puud maha võtta. Nüüd praktiliselt metsa enam polegi, kõik on mingeid suusaradu täis, mis ei paku rattasõiduks mingisugust lõbu. Igatahes kui kuivaks läheb peab minema vaatama Vooremäe üle, vähemalt ühes kohas võiks olla head sõidutingimused ja singlid.

Treeninguteks Tartu ümbruses rohkem nagu ei olegi kohti kui (paremuse järjestuses):
1) Vooremägi
2) Vapramägi
3) Kambja Kopsumägi
4) Lähte suusarajad + Vedu mets
5) Toomemägi + Jäneserada
6) Ihaste metsad

Kaugemale minnes veel Taevaskoja ja Ehavere.

Ise praegu vaid Ihaste metsades natuke ringi rallinud, et mingilgi määral metsavahel sõita singleid. Lootsin siin lähiajal Vaprakale või Voorekale jõuda, aga kui Voorekal veel nii kehvad tingimused on siis sinna eriti ei tõmba. Vapraka sõidukeeld on kah muidugi nõme. Kambjas polegi veel käinud, peab minema ja üle vaatama, mis seal on. Lähte suusaradade ümbrusse ja vedu metsa annaks radu teha küll ja ka singleid leiutada, aga jah selleks oleks vaja rohkem huvilisi. Ausaltöeldes varsti enam ei teagi kus sõitmas käia. Peab vist ratta auto peale panema ja hakkama Võru ja haanja kandis käima.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas Raix » 17. 04. 2009. 15:57

Kui Kambjas hakataks radu tegema, kas siis siit abikäsi ka leiaks- raja kujundamisel ja puhastamisel oleks ilmselt päris abiks. Et kui leiaks rattureid, kes oleks nõus oma aega ohverdama, siis võiks orgunnida mingid rajatalgud varsti.

tartsu
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 16. 04. 2009. 08:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas tartsu » 17. 04. 2009. 20:39

Raix kirjutas:Kui Kambjas hakataks radu tegema, kas siis siit abikäsi ka leiaks- raja kujundamisel ja puhastamisel oleks ilmselt päris abiks. Et kui leiaks rattureid, kes oleks nõus oma aega ohverdama, siis võiks orgunnida mingid rajatalgud varsti.
ma oleks käsi igatahes - olen MTB sõidus küll alles algaja, aga isegi algaja on vilets olla, kui kuskil sõita pole. Niiet heameelega aitaks rada teha.

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas Pendelejo » 17. 04. 2009. 21:23

Kambjast törts edasi otepää poole savi ja rõika kandis peaks paralleelselt maanteega päris muhedad kruusatee tõusud olema...

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 18. 04. 2009. 12:03

Raja meisterdamisel võin ise kah abiks olla. Aga arvan, et ka Voorekal võiks mingeid talguid teha, kuigi see vist eramaa, aga siiski.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kristjan07 » 29. 04. 2009. 16:47

Kust on kõige parem Vooremäele sõita? Ise asun Aardla ja Võru tn risti lähedal.
Aga kas tõesti kuskil 5 km raadiuses Tartu juures ei ole mingeid norm radasid? Ei tahaks uhada 3 tundi mingi Tähtvere pargis

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas siim_s » 29. 04. 2009. 19:03

kristjan07 kirjutas:Kust on kõige parem Vooremäele sõita? Ise asun Aardla ja Võru tn risti lähedal.
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 30899&z=12

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 30. 04. 2009. 10:59

Keegi võiks mingi aeg mainida mis olukord Vooremäel on. Ise pole veel jõudnud. Tahaks teada, kas on seal rajad sõidetavad või mitte.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kristjan07 » 30. 04. 2009. 21:43

extrance kirjutas:Keegi võiks mingi aeg mainida mis olukord Vooremäel on. Ise pole veel jõudnud. Tahaks teada, kas on seal rajad sõidetavad või mitte.
Käisin täna...väga sõidetav oli...pehmeid, mudaseid tõuse/kohti polnud

lepsik
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 16. 04. 2004. 12:42

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas lepsik » 01. 05. 2009. 16:10

Käiakse Vorbusel, Lähtel ka ikka.

7rm
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 06. 2008. 14:04

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas 7rm » 01. 05. 2009. 18:28

Sai Vooremäel käidud. Rajad on iseenesest täiesti kuivad ja sõidetavad, aga igasugust risu vedeleb ees kohati päris palju. Ja eramaadel on muidugi täitsa usinalt metsa maha võetud ja uusi liivaseid suusaradasid sisse lükatud.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas soul » 01. 05. 2009. 19:24

Siin on Vooremäe uute suusaradade skeem.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 18. 05. 2009. 10:53

Jõudsin eile esimest korda Vooremäele see aasta ja pettumus oli suur. Terve mets on üles küntud ja ära laastatud. Ma ei saa aru, miks kurat on vaja neid suusaradu sinna pidevalt buldoosriga sisse lükata. Täiesti uskumatu miks lubatakse niimoodi üks normaalne mets ära rikkuda. Singel trackidest on suur osa kadunud ja ülejäänud on rajale langenud puude tõttu sõidetamatud. Ütleme ausalt olukord on seal kehv ja minu lemmikkoht treenimiseks on ära rikutud. Ma ei tea kas ma olen loll, aga üle 100 meetri järjestikku sõidetavat singlit sealt küll ei leidnud. Seal peaks mingid talgud tegema, aga noh rahvast kokku saada selleks on suht lootusetu. Eks peab uusi kohti sõitmiseks otsima, aga nagu teada, ega neid siin vähemalt Tartu ümbruses eriti pole. Voorekal küll mõnusalt pikki tõuse ja laskumisi, aga nagu ütlesin, siis vahepeal on nii, et poole laskumise pealt tuleb mingisugune uus sisselükatud rada, mis on pehme ja kõrgete servadega, nii et ilma rattalt maha tulemata edasi sõita ei saa. Pidevalt oli seal lihtsalt mingi jama teepeal ja sõidumõnu on suht kadunud seal. Võibolla keegi mõnikord tuleb ja tutvustab mulle seal neid singleid, mida sõita saab, aga omal käel avastasin küll vaid selliseid, mis pole sõidetavad või on buldoosri poolt lihtsalt olematuks muudetud.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas kaarelk » 18. 05. 2009. 11:34

extrance kirjutas: Seal peaks mingid talgud tegema, aga noh rahvast kokku saada selleks on suht lootusetu.
ei tasu kohe nii negatiivselt teemale peale lennata. tuleks teha eraldi talgute teema/üleskutse , näiteks sel nädalavahetusel väga laiatarbevõistlusi pole. kui ilm ilus on siis huvilisi kindlasti leiduks ja ega neid ju sadu vaja ei ole. mõned tööriistad ja aerosoolvärvid peale rataste kaasa ja paari tunniga peaks olema võimalik suht head progressi saavutada. samuti teade downkillerite foorumisse abiks.
küsimus ainult selles kuidas eramaade omanikud suuremasse saagimisse suhtuvad :?:

samas takkajärgi tänusõnad isikutele (valla/linna valitsus ? ) kes on ihastes iga viimase kui raja ära puhastanud. ainult üks tõeliselt vana kask on mingil nurgatagusel koerarajal ees. (y)

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas aivar06 » 18. 05. 2009. 20:28

küsimus ainult selles kuidas eramaade omanikud suuremasse saagimisse suhtuvad
Kõik suusarajad asuvad nüüd riigimaal. Arvata võib, et ka see osa maast, mis radade vahele jääb, on samuti riigimaa.
PS! Tundub, et seal hakatakse lõpuks lõpuks ka elektrifitseerimise plaani ellu viima. Valgustusmastide jalandeid on juba märgatud.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas BACARDI » 20. 05. 2009. 13:46

Osalesin ise paar aastat tagasi singlite tähistamisel ja puhastamisel. Sellest ajast on veel kaks neoon punast aerosooli järel. See ei olnud ehk kõige silmatorkavam värv aga kui on abiks siis ei ole kahju need ära anda.
Osaleks ise ka radade puhastamisel aga kahjuks ei taha rattarallile eelnevat aega sellele kulutada. Kui peale seda teha siis olen rõõmuga nõus rada näitama ja okstest puhastama.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas wagner » 10. 06. 2009. 15:59

Kuna brauser mu pikema kirjutise pintslisse pistis, siis lihtsalt põgus kokkuvõte, et Vooremäe singlitega on olukord suurepärane, rajad on rämpsust puhtad ja uute suusaradade rajamisega midagi ära rikutud pole. Võimalik, et ongi koristustalguid peetud (y)

Uued suusarajad on kohati endiselt paras songermaa, aga asi hakkab ilmet võtma ja kohati kannatab seal ka kenasti sõita.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 11. 06. 2009. 12:49

Njaa noh singlitelt sai sõbraga mõnda aega tagasi puid ära tõmmatud, mida tõmmata sai. Ma ei tea võibolla on keegi veel seal käinud rada puhastamas. Aga jah selles osas ei nõustu, et uued suusarajad pole midagi ära rikkunud. Need on minu arust päris palju ära rikkunud ja suhtkoht sõidetamatud. Minuarust on tegu lihtsalt metsa laastamise ja rüüstamisega, mingit normaalset eesmärki sellel olla ei saa. Pole vaja neid suusaradu igale poole risti ja rästi. Ise käisin Vapramäel viimati ja suht hea oli seal.

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas muffits » 11. 06. 2009. 13:40

Kui palju keegi Vapramäel kimamas on käinud viimasel ajal? Ma mõtlen just selle rattasõidu keelu mõttes, et kas keegi miskit kobisema on tulnud?

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas taavid » 12. 06. 2009. 08:49

extrance kirjutas:[...] Aga jah selles osas ei nõustu, et uued suusarajad pole midagi ära rikkunud. Need on minu arust päris palju ära rikkunud ja suhtkoht sõidetamatud. Minuarust on tegu lihtsalt metsa laastamise ja rüüstamisega, mingit normaalset eesmärki sellel olla ei saa. [...]
Räägi seda juttu mõnes suusafoorumis :wink:

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas extrance » 15. 06. 2009. 10:10

No ma ise olen rohkem suusataja kui mägirattur ja olen aastaid kunagi eesti meistrivõistlustel suusatanud D, C, B klassis. Elasin Lähtel kus minu suusatreener samamoodi kõik Palalinna järve ümbruse ära laastas ja igasugu suusaradu sisse laskis ajada. Samas peale tema enese keegi sellel mõtet ei näinud, olemasolevaid radu oli piisavalt. Täpselt sama kehtib Vooremäe kohta. Mis mõte on kogu metsa buldoozriga maha sõita ja risti rästi mingeid suusaradu sinna teha. Lõpuks ei jää sellest metsast midagi järgi. Olemasolevad suusarajad olid piisavalt head. Ma sooviks, et mets jääks alles ja seal saaks nii suusatada, mägirattaga sõita kui ka joosta.

Vapramäe kohta niipalju, et käisin seal sõitmas ja mingeid inimesi nägin küll, aga kobisema keegi ei tulnud. Ma tahaks näha kah, kes mulle seal järgi hakkab jooksma või püssiga laskma. Mina käin seal sõitmas edasi, sest olen kindel, et minu sõitmine seal on loodusele ohutum kui suurte matkagruppidega seal ringi tuuseldamine. See rattasõidukeeld tundub rohkem kiusuna.

7rm
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 06. 2008. 14:04

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas 7rm » 21. 06. 2009. 19:16

Käik Vorbusele näitas, et korralikult sõita seal ei saa. Rajad on risused ja rohtu kasvanud, ainult üks väga väike ring on enam-vähem talutavas seisus. Hea tahtmise korral aga saaks sinna ühe lühikese kiire singli sisse ajada küll -- isegi paar asisemat tõusujuppi on seal künkal olemas.

Kasutaja avatar
zorro
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 30. 05. 2006. 09:51

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas zorro » 25. 06. 2009. 21:05

Just sai Voorekalt tuldud. Üllatus oli suur- keegi oskaja on MTB jaoks nooled puudele värvinud ;). Väga pro, muidu saigi huupi pandud, nüüd vähemalt kindel rada ees ja ära ei eksi. Tänud tegijale.
Keskel, mäe otsas, MTB märgi juures kippus arusaamatuks, rada jooksis risti, üks nool näitas ühes suunas, teine teises, kuid kül ta selgeks saab. Enamus nooli oli kaugelt näha ja näitasid head suunda.
Raja pikkus ca 12,5km. Minul kulus koos pisikese eksimisega ca40min.

Tänud veelkord :wink:

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas sk8erboi » 20. 07. 2009. 23:19

käisin vooremäel jooksmas :oops: ja oranžide mtb noolte järgi oli 10km rada ilusti sees. välja arvatud siis (uue) parkla poolne (viimane) paun, kus rada läks risti üle/vastassuunas. ilmselt sellepärast, et liivane laskumine oleks lihtsam kui tõus? 8) üldiselt ei tohiks olla probleemiks seda pauna siiski päripäeva sõita (joosta), nii ilmselt ka ohutum. 12,5km rada ei osanud tähele panna...

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”