Sõita või kõndida (joosta)?

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Sõita või kõndida (joosta)?

Postitus Postitas Suusataja » 05. 07. 2004. 18:56

Tahaksin pärida hoopis selle tõusust jooksmise/kõndimise vs. sõitmise vastu. Olen kuulnud soovitatavat, et kui tõus järsk ja kiirus niikuinii aeglane, siis parem kõnni/jookse - lõdvestab lihast. Mina kogesin aga hoopis vastupidist - just järsust tõusust üles astudes läksid jalad nii kangeks, et ei jõudnud ära oodata, millal sadulasse saab. Sestap proovisin siis ikka enam-vähem kõikjalt sõita.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 05. 07. 2004. 19:45

Suusataja kirjutas:Mina kui algaja küll ei kahetse, et Mudmaxiga sõitsin. Stardikoht (viimane grupp) nullis küll osa efektist ära, sest mitmes mudases kohas ei saanud esialgu sõita, sest ruumi ei olnud.

Tahaksin pärida hoopis selle tõusust jooksmise/kõndimise vs. sõitmise vastu. Olen kuulnud soovitatavat, et kui tõus järsk ja kiirus niikuinii aeglane, siis parem kõnni/jookse - lõdvestab lihast. Mina kogesin aga hoopis vastupidist - just järsust tõusust üles astudes läksid jalad nii kangeks, et ei jõudnud ära oodata, millal sadulasse saab. Sestap proovisin siis ikka enam-vähem kõikjalt sõita.
Just nii muidugi sõida:) Ratas ongi ju sõitmiseks mitte käe kõrval lükkamiseks :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 07. 2004. 20:03

mulle on kogenumad õpetanud, et sõita tuleb niikaua kuni vähegi suudad, muidu on reies-kannikas-seljas kramp käes. ja nii ta täpselt ongi, järele proovitud omal nahal.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 05. 07. 2004. 20:23

Kui mingi kiire võistlus on, siis mõnes kohas ikka parem joosta, saab ikka kiiremini küll. Ma arvan, et kui ratta seljast jooksukat hakkad tegema ja enne juba jalad piimhapet täis, siis ega jooksmine midagi ei aita, vaid võib rohkem just jala krampi tõmmata. Asi selles, et ratta sõidus ja jooksmises töötavad lihased veits teist moodi ja teised lihased ka üldse. Mina küll ei kavatse igalt poolt üles punnima hakata, saab joostes kiiremini.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 05. 07. 2004. 20:46

Lauri kirjutas:Kui mingi kiire võistlus on, siis mõnes kohas ikka parem joosta, saab ikka kiiremini küll. Ma arvan, et kui ratta seljast jooksukat hakkad tegema ja enne juba jalad piimhapet täis, siis ega jooksmine midagi ei aita, vaid võib rohkem just jala krampi tõmmata. Asi selles, et ratta sõidus ja jooksmises töötavad lihased veits teist moodi ja teised lihased ka üldse. Mina küll ei kavatse igalt poolt üles punnima hakata, saab joostes kiiremini.
just nimelt jookse kiiremal võistlusel - jooksu võistlusel näiteks.
aga kui rattavõistlustel jooksed, siis palun astu neil, kes sõita püüavad ikka ilusti eest ära, ok?

Kasutaja avatar
joefriel
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 27. 06. 2004. 19:50

sõita

Postitus Postitas joefriel » 05. 07. 2004. 20:51

no proovi ikka nii palju kui võimali8k sõita,muidu lööb hingamise ka sassi :)

Kasutaja avatar
mäidu
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 22. 06. 2004. 18:31

Postitus Postitas mäidu » 05. 07. 2004. 22:07

ikka nii palju kui vähegi saab, sõita mäest yles. hyppad maha, kaob rytm ära, lood endale pretsedendi ja võibolla täiesti mõistmatutes kohtades ronid parem rattalt maha. rahulikult kerides on ikka sõitmise tunne, maha hypates tuleb mul rohkem mõttetu kangutamise tunne peale ja pole mingit sõidulõbu. Kui mäe ikka rattaga ära vallutad, on positiivne ja kergem olla, isegi kui poole mäe peal mäda maitse suus juba oli. (rääkimata siis krampide tekkimise soodustamisest jne)

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 05. 07. 2004. 23:10

Ereliukas kirjutas:
Lauri kirjutas:Kui mingi kiire võistlus on, siis mõnes kohas ikka parem joosta, saab ikka kiiremini küll. Ma arvan, et kui ratta seljast jooksukat hakkad tegema ja enne juba jalad piimhapet täis, siis ega jooksmine midagi ei aita, vaid võib rohkem just jala krampi tõmmata. Asi selles, et ratta sõidus ja jooksmises töötavad lihased veits teist moodi ja teised lihased ka üldse. Mina küll ei kavatse igalt poolt üles punnima hakata, saab joostes kiiremini.
just nimelt jookse kiiremal võistlusel - jooksu võistlusel näiteks.
aga kui rattavõistlustel jooksed, siis palun astu neil, kes sõita püüavad ikka ilusti eest ära, ok?
Ma küll ei ole kedagi oma jooksuga takistanud. Ma ikka proovin vaadata, kuidas moodi ma kiiremini tõusust üles saan, kas sõidan või jooksen. Kui juba jooksma hakkan, siis jäävad enamus sõitjaid mulle jalgu, mitte mina neile. Ma ei pea midagi tõestama sellega, et kas tegin võistlustel jooksuka või sõitsin terve raja ratta seljas läbi. Aga muidugi ei mõista ma neid, kes tulevad lihtsalt enne tõusu rattaseljast maha ja jalutavad mäest üles ja samas on kiirematel ees ka, see mulle ei meeldi :?
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 05. 07. 2004. 23:28

Lauri kirjutas:Ma küll ei ole kedagi oma jooksuga takistanud. Ma ikka proovin vaadata, kuidas moodi ma kiiremini tõusust üles saan, kas sõidan või jooksen. Kui juba jooksma hakkan, siis jäävad enamus sõitjaid mulle jalgu, mitte mina neile. Ma ei pea midagi tõestama sellega, et kas tegin võistlustel jooksuka või sõitsin terve raja ratta seljas läbi. Aga muidugi ei mõista ma neid, kes tulevad lihtsalt enne tõusu rattaseljast maha ja jalutavad mäest üles ja samas on kiirematel ees ka, see mulle ei meeldi :?
ei süüdistagi konkreetselt sind, vaid üldist jooksmist sõidetavates kohtades.
eriti tigedaks teevad sellised asjad, nagu ntx viimsi rattapoe cupil - viimasel ringil kahest ringiga saajast jooksjast väiksel tõusunukil lähedalt mööda kerides üks neist veel komistab ja kukub mulle selga - kuigi tavaliselt olen vait seekord võttis vanduma - selliste juhuste pärast olen kriitiline "jooksjate suhtes"
kui jooksete, siis jookske, aga austage neid kes sõita püüavad!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Sõita või kõndida (joosta)?

Postitus Postitas riho » 05. 07. 2004. 23:33

Suusataja kirjutas:just järsust tõusust üles astudes läksid jalad kangeks
Kogesin sama tunnet Karksis 1 km enne finishit. Võtsin tõusu joostes. Üleval olid jalad nii krambis, et e saanud jalga üle sadula tõstetud. mõtlesin juba et pean finishini jooksma. Lõpuks pistsin ratta kuidagi jalge vahele, ronisin sadulasse ja pidin umbes 100 m väga rahulikult sõitma enne kui uuesti vajutama sain hakata.

Kui vähegi saad siis sõida.

Kasutaja avatar
erik04
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 03. 05. 2004. 19:40

Postitus Postitas erik04 » 14. 08. 2006. 23:41

Ereliukas kirjutas:
Lauri kirjutas: aga kui rattavõistlustel jooksed, siis palun astu neil, kes sõita püüavad ikka ilusti eest ära, ok?
Sügiskrossidel peaksid sa sõites hoopis eest astuma, sest sügiskrossi raja killereimaid tõuse saab joostes poole kiiremini läbida

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 15. 08. 2006. 13:14

erik04 kirjutas:
Ereliukas kirjutas:
Lauri kirjutas: aga kui rattavõistlustel jooksed, siis palun astu neil, kes sõita püüavad ikka ilusti eest ära, ok?
Sügiskrossidel peaksid sa sõites hoopis eest astuma, sest sügiskrossi raja killereimaid tõuse saab joostes poole kiiremini läbida
tahaks näha, kui kiiresti sa neid tõuse jooksed, kui nii 45 min 180-se pulsiga(sinu vanust arvestades 190 pulsiga:D) juba minna antud - arvan, et see jooks siis üsna vaevaliseks astumiseks taandunud:D
kui su sõidu pikkus oleks 15 min siis ilmselt küll saad jooksuga kiiremini:D
- ja isegi, kui saad nati kiiremini, kulutad sa tänu rütmimuutusele ennast jooksmisega oluliselt rohkem, kui sõiduga üles pingutades.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 15. 08. 2006. 13:31

Oleneb, mis põhi on. Rääkisin ka kaasvõitlejaga, kes see aasta alustas ka ratast, tegeleb aga aktiivselt rulluisutamisega ja alustas jooksmisega. Teda pani imestama, et võetakse mägesid rauad vasakul kerides, samal ajal, kui tema rattaga mööda jookseb, ütles, et joostes on ju kergem. Mas tegin talle selgeks, et RATTURILE on siiski ratta seljas kergem mägesid võtta :)
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 15. 08. 2006. 15:25

Samas kui jooksed siis hetkeks saavad puhkust lihased, mis väntamisel põhikoormust kannavad. Mine tea, millal see hetkeline puhkus võib eeliseks saada. :roll:
BRAINDEAD AND HAPPY

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 15. 08. 2006. 15:30

Minu jalgadele meeldib jooksmise asemel vändata, isegi kui on väga raske vändata. Esimest korda sain sellest aru esmasel Tahkos käigul kus oli lausa mõnu peale lõputut mäkke jalutamist taas sadulas vändata. Jalad väsisid jalutamisest jubedalt. Jooksmas tahaks seal näha neid meie kohalikke kitsekesi :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 15. 08. 2006. 16:05

tõeline siga kirjutas:Samas kui jooksed siis hetkeks saavad puhkust lihased, mis väntamisel põhikoormust kannavad. Mine tea, millal see hetkeline puhkus võib eeliseks saada. :roll:
suurtest lihasgruppidest on töös nii jooksul kui ka rattasõidul samad lihased.
ilmselt küll individuaalne, kuid isiklikult minul kiirendab jooksust tingitud rütmimuutus ja tegevus tavaliselt reie nelipeas krambieelse seisundi teket. (kehtib alates teisest sõidutunnist)

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 16. 08. 2006. 07:30

Ereliukas kirjutas:
tõeline siga kirjutas:Samas kui jooksed siis hetkeks saavad puhkust lihased, mis väntamisel põhikoormust kannavad. Mine tea, millal see hetkeline puhkus võib eeliseks saada. :roll:
suurtest lihasgruppidest on töös nii jooksul kui ka rattasõidul samad lihased.
Jah kui võtta, et reie nelipealihas ja reie kakspealihas. Samas töö iseloom on neil rattasõidul ja jooksul tiba erinev. Kui treenid jooksu siis ju see sind rattasõidus otseselt kiiremaks ei tee.
Aga kas valida jooksu/kõnni või väntamise asemel on tõesti individuaalne. Ka viimasel H100 astus võitja rahulikult ratas seljas munamäe eelset tõusu, samas leidus ka neid kes sellest hambad risti üles punnisid.
BRAINDEAD AND HAPPY

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7930
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 16. 08. 2006. 07:38

tõeline siga kirjutas:Aga kas valida jooksu/kõnni või väntamise asemel on tõesti individuaalne. Ka viimasel H100 astus võitja rahulikult ratas seljas munamäe eelset tõusu, samas leidus ka neid kes sellest hambad risti üles punnisid.
Kuuldavasti olla neid vaid 1 olnud, kes lõpuni välja läks. Isiklikult üritan igal võimalusel vändata, sest rattalt maha astudes tunnen, et krambipoiss on väga lähedal (säärelihased). H100-l sai gravitatsioon aga minust võitu ja pidin üsna mõrvari alguses maha ronima.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 08. 2006. 11:03

sqber kirjutas:
tõeline siga kirjutas:Aga kas valida jooksu/kõnni või väntamise asemel on tõesti individuaalne. Ka viimasel H100 astus võitja rahulikult ratas seljas munamäe eelset tõusu, samas leidus ka neid kes sellest hambad risti üles punnisid.
Kuuldavasti olla neid vaid 1 olnud, kes lõpuni välja läks.
Trennis on sealt rahvast rohkemgi üles läinud. Aga see on selline tõus, mida peab nati tundma + ilmaolud. Samad faktorid võivad mõjutada suvalise tõusu võtmist, mistõttu ei ole alati kõik jõu ja osavuse taga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

biker speed
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 10. 2005. 09:48

Postitus Postitas biker speed » 20. 09. 2006. 19:05

selline küsimus et peale rattaspordi tegelen ka veel jalgpalliga.Seal saavad jalad päris kõvasti vatti! KÜSIMUS: kas see avaldab mõjub kuidagi mu lihastele sest joostes ja rattaga sõitest käituvad lihased natuke teistmoodi nagu ma olen aru saanud . näiteks lõpuks hakkab see ratta sõidus mõjuma kuidagi halvasti või nii. ma ei tea kas saite küsimust õigesti aru :oops: ?

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”