Tartu XC rajad ja ringid

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Tartu XC rajad ja ringid

Postitus Postitas Kirsa » 26. 08. 2004. 14:13

Külastasin hiljuti Ehavere rada ja Raadi krossirada.
Mõlemad on väga heina kasvanud. Raadi krossirajal näiteks see pikendus mida tsiklimehed ei sõida, aga ratturid sõidavad.
Ja Ehaveres see suusaraja osa.

Eelmine aasta kui ma esimest korda selliseid radu sõitsin, siis olid nad küll korras ja ma ei osanud teistsugust pilti oodatagi.
Raadil oli see kõigevägemam laskumine paksult pudelid ja konservikarpe ning riideid täis - tundub et asotsiaalsete eluviisidega kodanikud on sinna oma pesa teinud.
Kahju igatahes kui pead oma lemmikradadel läbi võsastunud padriku kahlama...

Kas eelmine aasta hoolitses keegi nende radade eest või siis oli lihtsalt niipalju sõitjaid et sõideti hein maha?

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 26. 08. 2004. 16:10

Ei hakka uut teemat tegama ja küsiks: kus Tartu kandi mehed üldse lähikonnas loll'i sõitmas käivad?

Endal olnud kavas siiani Toome-, Voore ja Vapramägi aga kindlasti on veel häid kohti, mida pole avastanud?

Ehavere on kuskil Jõgeva suunal?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 27. 08. 2004. 07:09

matts kirjutas:Ehavere on kuskil Jõgeva suunal?
Ehavere asub jah mööda Piibe maanteed Jõgeva poole, kuni näitab Luua ja Palamuse peale ning siis paari km pärast keera Kaiavere peale (paremale). Seejärel kohe esimene tee vasakule metsa sisse ja hakka aga uhama. Tartu kesklinnast ca 30 km.
Kahjuks on need rajad see suvi tõesti väga heina kasvanud. Aga sõita saab.

Kasutaja avatar
Kaspar
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 06. 2004. 10:45

Postitus Postitas Kaspar » 28. 08. 2004. 09:00

Siis on veel Jänese matkarada, mulle see meeldib. Hästi kiire rada. Ning ka tendropark kohati huvitav.

paul
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 02. 06. 2004. 14:08

Postitus Postitas paul » 28. 08. 2004. 11:54

Sel aastal siis tartu kandis pisut ringi kimatud.

Jänes meeldib mullegi. Justnimelt, hea kurviline ja kiire. Samas, suvel seal sõita eriti ei saanud, sest rahvast liikus liiga palju. Nüüd peaks see mure lahendunud olema.
Ennustan, et koos jänese rajaga saaks dendropargi suusaradadest päris pädeva öösõidupaiga.

Järgmiseks toome. Kuigi olin alguses asja suhtes küllalt skeptiline, vedas forumant matts mind sinna ikka aegajalt sõitma. Kompunnisime seal endale miski ringi, mida vastavalt soovidele ka tsipa varieerida saab. Väga mõnus tegelikult. Kuivõrd toome on põmts tehismägi, siis on seal profiilivaheldust võrreldes muu tartuga päris palju. Kiire ja vaheldusrikas. Kõlbab ka öösõiduks, juba järele proovitud.

Raadiga olen tutvunud vaid põgusalt, mootorrattaga sõidetava osaga vist. On hea, et seal on üks "õige" kujuga hüpe, mis selleks ehitatudki. Samuti meeldivad kaldkurvikesed, mida siinseal on.

Kui valida voore- ja vapramäe vahel, läheksin vaprakale. Tehnilisem, kuid radu on vähem. Nende kohtade miinuseks on mulle kaugus tartust. Kui kohapeal veidi pikemat sõitu planeerida tahta läheb selle nahka koos sinna ja tagasi sõitmisega päris palju aega. Seda aga alati (peale kooli/tööd) ei ole.

Teab keegi veel tartu vahetus läheduses (nii 5 km) häid kohti?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 28. 08. 2004. 15:28

Vooremägi on linna piirist 14km - just paras maa jala soojaks saamiseks.
See aasta ma avastasin seal lisaks suusaringidele ja singliringid, aga noh üpris tüütuks on muutunud - suusaraja iga kurv ja tõus on peas.

Vapramäe peaks siis igatahes üle vaatama, aga kui Elvas juba olla siis võib Elva sügiskrossi rada sõita, mis on ka päris mõnus.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Vooremäe tõusumeetrid

Postitus Postitas kalle_100% » 30. 08. 2004. 09:10

Õnnestus kah nädalavahetusel esmakordselt rattaga Vooremäed tutkida.
Sõitsin nii 5, kui ka 10 km ringe. Nõmmega võrreldes on tõusud-langused mõnus vaheldus. Samas Vooremäel teravust ei ole (suusaradadel võrreldes Nõmme Glehni rajaga). Laskumised olid ülipikad ja tundusid olevad palju pikemad kui tõusud seda näitasid.
10km raja peal oli mõnes kohas tegemist vihmaveeuuristustega. Vooremäel minu arust teisiti ei saagi sõita, kui rada peab peas olema. Vastasel juhul kasutad pidureid, mida seal tegelikult teha ei tohiks (va. mõni 90? pööre).
Ehk oskab keegi öelda, palju 5km ja 10 km raja tegelik pikkus on ja mis tõusumeetrite summa on?
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 30. 08. 2004. 12:49

Kuskil minu meelest kirjutati siin nendest tõusumeetritest, ise ei mäleta. Vooremäe suusarajad on mulle ja vist teistele ka juba ammu igavaks muutunud ja selleasemel sõidetakse seal rohkem singelträkke. Need on ikka hoopis ägedamad :lol: . Seal on neid ST-si nii palju ka, et kõiki ei olegi vist rattaga läbi sõidetud ja osad on rajad on seal veel avastamatta :D
velo.clubbers.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Vooremäe tõusumeetrid

Postitus Postitas Kirsa » 30. 08. 2004. 13:02

kalle_100% kirjutas:Ehk oskab keegi öelda, palju 5km ja 10 km raja tegelik pikkus on ja mis tõusumeetrite summa on?
10km raja pikkus on 10km või noh 9.9km. Tõusumeetreid on 10km rajal 225m ja 3km (2.9) singliringil on tõusumeetreid 95m.
100km suusaringe teeks siis 2250m tõusu :) ja 100km singliringe teeks 3300m tõusu :).

Ja kui sa teravust tahad siis mine sõida just singlit.
Selles teemas on natuke pikemalt juttu ja ka graafik:

viewtopic.php?p=46653#46653

Kuuporistaja

Uniküla

Postitus Postitas Kuuporistaja » 14. 09. 2004. 13:36

Seni pole keegi maininud Uniküla, põhjuseks võib olla muidugi see, et jama koht on :) Vooremäelt ca 5 km edasi sõita, seega Tartust rattaga tulekuks pole kõige parem, veidi kaugel. Sportlikust küljest ei oska kommenteerida, aga rekreatiivne väärtus on täiesti olemas - kena mets, pinnaseteed heas korras, samuti on kitsamaid-viletsamaid radu.

Kohalesaamine: metsa võib keerata nt. sellest kohast:
http://www.regio.ee/?op=body&id=24&mark ... ircle_anim
Uniküla poolt mööda kruusakat sõites on vasakut kätt mingi korrusmaja, selle juurest metsa keerata.

Täpsem kaart ka:
http://www.arvutid.ee/tarmo/eol/cgi/kaart/2003035.gif
Eelpoolmainitud paneelikas on kohe kaardi vasakpoolsel serval, natukene paistab.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”