MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tripp » 09. 06. 2021. 22:16

Tervist,

kas kellelgi on või keegi teab mõnda kaarti, kus on Tallinna ümbruse MTB piirkonnad peal?

Kolmapäevakute rajad, Sakud ja Jõelähtmed, sõitmiseks avatud endised karjäärid, rattaorienteerumise jaoks kaardistatud kohad, muud linnalähedased alad...

Kui ei ole, siis ma panen ise midagi kokku ja pakun teistele võimaluse kohti / piirkondi juurde lisada.
Aga ehk ikka kellelgi juba on :)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas mart » 09. 06. 2021. 22:37

tripp kirjutas:
09. 06. 2021. 22:16
Kui ei ole, siis ma panen ise midagi kokku
Pigem ära pane. Kes tahab, leiab ise sissesõidetud raja kusiganes.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Mati » 09. 06. 2021. 22:40

Strava on radu täis :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tripp » 10. 06. 2021. 00:02

Ise vastan - on küll.
Trailforks:
https://www.trailforks.com/region/talli ... vitytype=1

Strava pole nagu päris see. Heatmap näitab linnarattureid, kes käivad poes piima järel. Segmendid annavad konkreetse jupi ja viitavad mõnele huvitavalt piirkonnale, kuid ei anna head ülevaadet sellest, kus üldse sõita võiks.

Võiks olla just üldisem kirjeldus, kus on pigem piirkonnad - Kodasoo, Kaberla, Kaberneeme, jne. Aga see Trailforks on hea küll.

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tripp » 10. 06. 2021. 11:48

Tegin sellise kaardikese:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... WIscqL804W
Inglise keeles, sest mõeldud eeskätt mu mitte-eesti-keelsetele sõpradele.

Kui tundub kasulik olema, siis tarbige ise ja jagage ja täiendage ja parandage :)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas UrmasL » 10. 06. 2021. 13:50

Tnx, hea algatus.

Paistab, et ma ei saa edit teha. Aga võib lisada veel Järve terviseradade mets (täpiring jms) ning Hiiu Mets (kaevikurajad jms)
tripp kirjutas:
10. 06. 2021. 11:48

Kui tundub kasulik olema, siis tarbige ise ja jagage ja täiendage ja parandage :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Mati » 10. 06. 2021. 13:52

tripp kirjutas:
10. 06. 2021. 11:48
Tegin sellise kaardikese:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... WIscqL804W
Inglise keeles, sest mõeldud eeskätt mu mitte-eesti-keelsetele sõpradele.

Kui tundub kasulik olema, siis tarbige ise ja jagage ja täiendage ja parandage :)
No see suht pointless konkreetsete radade võtmes. Selle kõrval on Staravast igal juhul kordades rohekm kasu kui seal heatmapis valid veel rattasõidu ka :idea:
Kakumäe näide - https://www.strava.com/heatmap#15.18/24 ... 5/hot/ride (Map Styles all vali Standard parem apildi saamiseks)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tripp » 10. 06. 2021. 14:34

Mu ainus eesmärk on sõpradele viidata, kus PIIRKONNAS üldse võib sõita.
Et kui tahad tööstusmaastikku, siis võta Männiku või Ülgase karjäärid, ja kui metsa, siis Pahkla või Kõrvemaa.
Ja et piki Astangu / Ubari / Muuksi panga äärt saab sõita ja seal on tore.

Stravat dubleerida ma ei taha, miks ma peaks, selleks on Strava ise.

Järve, Hiiu - panen juurde, aitäh. Kaevikurada on küll nii ära sõidetud, et ainult lapsed saavad sõita :) Järvel käib nii palju ehitust, et varsti on kogu mets üks suur kergliiklustee.

Muide Järve metsa linnapoolne osa (Järvevana tee ja Luite tänavate vahel) on väike, aga täitsa tore kohake. Kui vaja Ülemistelt Tammsaarde saada ja kergliiklustee ei isuta, siis minge proovige.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas UrmasL » 10. 06. 2021. 14:49

Heatmapi väike häda on selles, et ta ei erista MTB/Road/commute. Kuigi jah, kui rada on metsas siis ta on metsas :)
Samas, ma olen oma trepikojast esimese ristmikuni mineva jupi aastate jooksul nii ära hetamappinud, et mõnel võib õigustatud küsimus tekida, et mis äge träkk sealt jookseb :D

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tripp » 10. 06. 2021. 14:59

Palju te olete välismaal rattaga sõitnud või jooksnud või matkanud? Nii et lähete enda jaoks täiesti võõrasse kohta ja siis otsite mõnusat jooksurada? Ja kas Stravast on teile abi olnud?

Ma olen proovinud - no ei saa nii. Ikka on vaja kirjeldust ja kohaliku soovitust juurde. "See on rada ümber raadioteleskoobi, mägine, aga heade vaadetega. Väravad on lahti hommikul kella kaheksast. Jalgrattaga sõitmine keelatud, rattaparkla on läänepoolse parkla juures."

See Trailforks on ses mõttes parem.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Mati » 10. 06. 2021. 16:31

tripp kirjutas:
10. 06. 2021. 14:59
Palju te olete välismaal rattaga sõitnud või jooksnud või matkanud? Nii et lähete enda jaoks täiesti võõrasse kohta ja siis otsite mõnusat jooksurada? Ja kas Stravast on teile abi olnud?
Jah. Kui Stravast jääb väheks, siis Komoot :idea:
UrmasL kirjutas:
10. 06. 2021. 14:49
Kuigi jah, kui rada on metsas siis ta on metsas :)
No just :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Niidud
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 31. 07. 2019. 11:46

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Niidud » 11. 06. 2021. 07:48

Stravas on liiga palju infomüra ning Trailforks ja Komoot on Eestis so-so. Praktiliselt on tripp-i tehtud kaart pigem nagu giid, mitte gpsi jälg - minu arvates väga vajalik. Palju lahedaid piirkondi sõitmiseks olen ise avastanud just kuskilt foorumist lugedes või kellegi käest kuuldes, mitte trailforksi lapates. Kui kohal oled, siis saab navigeerimiseks juba midagi täpsemat võtta.

Mulle tundub, et need "ära parem tee" ja "pointless" vennad siin lõimes vb ei mõista enam seda tunnet, kui oled rattaga kuskil piirkonnas ikka päris uus ja tahaks suunatult midagi avastada ;) Tänud!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas tarmo » 11. 06. 2021. 11:05

Strava heatmap on võõras piirkonnas trenni minekuks suht pointless. Sealt näed ainult populaarseimaid piirkondi, ei enamat. Ja teha ei saa seal midagi, radu allalaadida kiiresti jne. Selleks on teised rakendused.
Soomlastel ja leedukatel on väga head keskkonnad radade vaatamiseks ja allalaadimiseks. Selleks, et meile midagi tekiks, on vaja 1-2 eestvedajat ja kogukonna tuge.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Mati » 11. 06. 2021. 12:06

tarmo kirjutas:
11. 06. 2021. 11:05
...Soomlastel ja leedukatel on väga head keskkonnad radade vaatamiseks ja allalaadimiseks.
Vot, vot hakkab tulema. Allalaadimise võimekuse point on see mille suunas peab liikuma. Ses suhtes, andke andeks, on igasugu "giidmaterjalid" kasulikud ja mõttetud samaaegselt (sh Strava HM) ning neid juurde toota pole sügavat pointi. Sa saad suunise ala osas, kuid kohapeal pead ise pusletama (a la Harku mets).
Niidud kirjutas:
11. 06. 2021. 07:48
Mulle tundub, et need "ära parem tee" ja "pointless" vennad siin lõimes vb ei mõista enam seda tunnet, kui oled rattaga kuskil piirkonnas ikka päris uus ja tahaks suunatult midagi avastada ;) Tänud!
Mõni neist "pointless vendadest" on lausa ise radu sisse ajanud ...

Kui oled Eestis, siis ma soovitan kontakteeruda (kasvõi siin foorumis) kohalike klubide/sõitjatega, kes sind meelsasti omakandi radu tutvustama viivad. Mujal võid sama praktiseerida (kui suhtluskeskond olemas) või siis juba juhinduda spets radade süsteemist, mis väga levinud Kesk-Euroopas (seal ei tohigi üldjuhul mujal sõita).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

pwx
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 28. 06. 2020. 14:06

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas pwx » 29. 08. 2021. 19:14

Käisin jõulumäel sõitmas, tore oli õppida ja avastada, et midagi ei oska ikka.

Aga kas Tallinnale lähemale ka midagi sarnast on? Ei pea olema tšehhi rajameistrite tehtud elemendid, seda niikuinii ei ole

Aga kus oleks sarnaseid elementidega radu või metsaradu harjumaal kõige suurema kontsentratsiooniga?

Niidud
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 31. 07. 2019. 11:46

Re: MTB rajad ja piirkonnad Tallinna lähedal

Postitus Postitas Niidud » 01. 09. 2021. 12:27

Keegi teadis mainida, et vastvalminud Tondiraba pargis on miski MTB rada vähemalt mitme viraaži ja isegi rockgardeniga. Iseasi, kui suured need kõrguste vahed seal on. Muidugi sarnaseid elemente, st korralikke kurve, hüppeid, droppe jne leiab nii Pirtalt, Raudalust kui muudest siin foorumis läbikäinud kohtadest, aga selline Jõulumäe stiilis "mäest alla" alternatiiv on ikka kõige lähemal vist Kiviõlis.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”