Harku mets 2017

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Harku mets 2017

Postitus Postitas erikr » 12. 02. 2017. 22:42

Ja teemegi jälle uue teema. On avaldatud arvamust, et miks peab olema sama koha kohta igal aastal omaette teema?

Sest aastad pole vennad. Praegu on Harku mets rattasõiduks üliheas konditsioonis. Ja ma ei räägi diehard suusatajatega
tuhateel konkureerimisest. Kõik asisemad singlid on väga sõidetavad. Jas mis teeb headmeelt - singlitel ei domineeri
fäti 4" muster. Pigem Ralph ja Ron, sekka ilmselt mingit mulle tundmatut Rubena toodangut, harva naelanuppu (ma
ise ka ikka oma 470 FIM / tk maksnud 2002 Nokian WXC300-ga [investeering terveks eluks ]). Ja sekka mingit CX värki ka. Täna nägin ka midagi Vredesteini valikust.

Erinevad Tähetorni kolmapäevakud, nightride Hullumaja Spetsiaal ja muu salajasem ja avalikum klassika sõidetavad kõik vana rappe 26" HT titaanikaga.

Kõik metsa sõiduoskust lihvima!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas MarttiM » 13. 02. 2017. 08:50

Võrreldes varasemaga on fätimeestest radade sisseajamisel siiski juba tuntavat abi! Praegu on sinkud sellised, et paadunud fätimehed nähtavasti juba otsivad vähe ekstreemsemaid radasid. Nüüd külmemate ilmadega olen küll suusatanud, kuid juba eelmisel nädalal olid singlid ülikiired ja siledad. Osad singlid on kindlasti kiiremad kui suvel, sest paljud konarused ja juurikad on lume all ja mülkad kinni külmunud. Eriti lahe on see, et saab sõita piki külmunud laukaid, kraave, rabajärvi ja veesilmi.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas LauriA » 18. 03. 2017. 21:50

Millal avati Harku metsas RMK singel? Minu meelest paar kuud tagasi seda veel ei olnud, ei mäleta, millal viimati tundsin Harku metsas seda, et oleks ära eksinud.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas mart » 18. 03. 2017. 22:07

Millest jutt RMK kontekstis?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas LauriA » 18. 03. 2017. 22:43

mart kirjutas:Millest jutt RMK kontekstis?
Hektar või kaks lageraiet läänepoolse pika tuhatee kõrval. Täna jalutasin pimedas ja suu jäi ikka üsna pikalt lahti.
Sildi järgi peaks see sektor olema riigimets?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas erikr » 18. 03. 2017. 22:52

Mina nägin seda raielanki Vabariigi aastapäeval. Masinate jälgede järgi arvestades lasti mets maha ehk umbes 7-10 päeva varem. 12. 02. oli veel olemas. Suht valus pilt muidugi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas dh » 18. 03. 2017. 23:22

Kas keegi oskab kaardil näidata millisest kohast jutt?

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas DeeJott » 18. 03. 2017. 23:52


Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Harku mets 2017

Postitus Postitas veloson » 19. 03. 2017. 19:01

Tuuled puhuvad, et RMK on senimaani enda sertifitseerija-auditeerija NEPConi seatud ajutise standardi huvigruppide kaasamise nõuet (+/- teavitamiskohustus, kaasamine, ettepanekute, vaidluste ja nõuete lahendamine) eiranud. Julgustaks mõnda Harku elanikku või piirkonnas tegutsevat klubi härjal edasiste raiete osas sarvist haarama ja huvigruppide kaasamise kohustust täitma panema, nii võib mõnegi singli lageraiest päästa; raied ajatada, ümber korraldada. Poliitika siin foorumis vohama panemine ei sobi, aga kui sõiduradade kallale minnakse, siis ilma ei pääse. Vald tuleb kaasa võtta, enne KOVi esindajate valimisi võiks ametnikud selles ka võimalust näha (ja haldusreformi-eelsest munemisest korraks välja tulla).

Läheb teema piirimaile, aga järgmise laupäevani saab tulevase metsamajandamise standardi/auditeerimise indikaatorite kohta ka praegu tagasisidet anda (NB! kuni 25. märts) - võib-olla leiab keegi foorumist rammu ja tunnikese kallist sõiduaega ning kontrollib, kuidas ratturite ja rattaklubide kui huvigruppide kaasamist RMK (ja mingites piirides ka erametsaomanike) tegevuses täpselt auditeerida võiks: Eesti FSC metsamajandamise standardi esimese eelnõu versioon 1-0

Praeguseid raiemahtusid ja -tegevust vaadates ei tea, kas peaks sama Astangu, Nõmme, Järve, Pirita, Viimsi, Nõmme, Tähtvere, Äkke jnejne elanikele kah soovitama või jah..
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”