Urda-Padula kitserada

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas mart » 05. 11. 2008. 12:57

Kohalikud Alliku küla ratturid kindlasti juba kasutavad, aga mulle oli esmakordne läbimine. Rada saab alguse Laagri Maximarketi tagusest jalakäijate tunnelist paralleelselt rongiteega Pärnu mnt poolsel küljel. Pikkus ca 1,5km ja lõpeb Padula perrooni juures, kus on tekitatud uus ülekäik.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas brg » 05. 11. 2008. 13:08

Viimast seisu küll ei tea, kuid sama rada jätkates saab mööda raudtee serva Saue mõisa tagusele kruusateele välja. Lihtsalt vahepeal on heinamaal olev jälg veidi kinni kasvanud ja ei taha sealt sõita (kassett võib heina vahele kerida).
Viimati muutis brg, 05. 11. 2008. 13:48, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas mart » 05. 11. 2008. 13:13

brg kirjutas:Viimast seisu küll ei tea, kuid sama rada jätkates saab mööda raudtee serva Saue Mõisani välja.
Oot-oot, kas Saku/Tõdva/Vääna jõgi on vahepeal ära kuivanud? Või on miski alternatiiv ülekäik/sild raudtee ääres. Mina tean vaid kaht ülemineku võimalust , kas Pärnu mnt asfalt sillalt või Laagri-Saue kruusatee sillalt. Või kütad üle jõe piki rööpaid?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas brg » 05. 11. 2008. 13:43

mart kirjutas:
brg kirjutas:Viimast seisu küll ei tea, kuid sama rada jätkates saab mööda raudtee serva Saue Mõisani välja.
Oot-oot, kas Saku/Tõdva/Vääna jõgi on vahepeal ära kuivanud? Või on miski alternatiiv ülekäik/sild raudtee ääres. Mina tean vaid kaht ülemineku võimalust , kas Pärnu mnt asfalt sillalt või Laagri-Saue kruusatee sillalt. Või kütad üle jõe piki rööpaid?
Raudtee kõrval (raudteest Pärnu mnt pool siis ikka, kuspool kogu rada kulgeb) on üsna mitu aastat miski sõidetav purre olnud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas Rivo » 05. 11. 2008. 13:54

100% sõidetav see praegugi. Padula rongipeatuse ehitus küll vahepeal songermaad tekitanud, kuid muidu ainult seda rada sõidangi, kui Nõmme-Harku kanti trenni minek.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas Rain » 02. 12. 2008. 12:46

Veel mõned aastad tagasi kasutasin sama raja algust Harkusse ja tagasi suusatamiseks ja jooksmiseks. Rada läks enne Tõdva jõge üle raudtee ja siis Saue-Laagri kruusatee ületuskohal jõega paraleelselt metsa, kus mõned sajad meetrid hiljem oli purre üle jõe. Edasi kulges rada mööda mõnusaid metsi praeguse Koidu ja Kauri elamurajoonide taga kuni Harku suusaradadeni välja. Kuna viimastel aastatel on viletad talved olnud, siis pole ilmselt keegi (loe: igiliikur Odamus) sildu ja sihte korras hoidnud ja seega kahtlen kas see rada rattaga lõpuni sõidetav on.

Vastasel juhul oli see äärmiselt mõnus ja vaheldusrikas rada Sauelt Harku metsa trenni minekuks. Äkki peaks talgute korras raja taas kuumaks ajama, kui sellel kasutajaid rohkem oleks?

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas raigo13 » 09. 01. 2009. 09:10

brg kirjutas:
mart kirjutas:
brg kirjutas:Viimast seisu küll ei tea, kuid sama rada jätkates saab mööda raudtee serva Saue Mõisani välja.
Oot-oot, kas Saku/Tõdva/Vääna jõgi on vahepeal ära kuivanud? Või on miski alternatiiv ülekäik/sild raudtee ääres. Mina tean vaid kaht ülemineku võimalust , kas Pärnu mnt asfalt sillalt või Laagri-Saue kruusatee sillalt. Või kütad üle jõe piki rööpaid?
Raudtee kõrval (raudteest Pärnu mnt pool siis ikka, kuspool kogu rada kulgeb) on üsna mitu aastat miski sõidetav purre olnud.
Eelmise aasta hilissügisel õnnestus mul vihmaga ning nappide plusskraadidega seal purdel tiba libastuda ning sai peaees koos rattaga sukeldudes allveesõitu harrastatud... :twisted:

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas slinki » 29. 04. 2010. 08:53

Praegu on rada täiesti läbitav ka peale perrooni. Hetkel on sillad lume raskusega lagunenud, kuid ületatavad ka rattaseljas. 1km enne sauet läks aga põld väga märjaks ja ootab veel väheke päikest.
On keegi huviline, kes oleks valmis appi tulema sildade korrastusele?

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas MarttiM » 28. 05. 2010. 20:14

parim osa sellest rajast on mööda invateed sikk-sakk üles sõitmine!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas erikr » 28. 05. 2010. 20:17

pigem Padulas treppidest alla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Urda-Padula kitserada

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2012. 13:19

Padula rongipeatusest Saueni, paralleelselt rongiteega, merepoolsel küljel, on nüüd asfalteeritud kergliiklustee.
Üle Vääna jõe on ehitatud kena puitsild. (y)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”