Rattaga Jüri-Tallinn

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Lepa Triinu
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 16. 02. 2012. 10:41

Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas Lepa Triinu » 16. 02. 2012. 11:06

Tere,

Kas on siin äkki keegi kes igapäevaselt sõidab, et oskaks soovitada kuidas kõige ohutumalt Tallinnasse jõuaks.

Tänud ette!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas MK777 » 16. 02. 2012. 13:33

Kui rattaga bussile saad siis on see kõige ohutum variant. (y)
Alternatiivina võid proovida sõita mööda Tartu maanteed otse Ülemiste keskuseni. Seal saad valida 3 suuna vahel: Mustamäe vasakul, kesklinn otse, Lasnamägi paremal.
Viimati muutis MK777, 16. 02. 2012. 13:36, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas LauriA » 16. 02. 2012. 13:35

Lepa Triinu kirjutas:Tere,

Kas on siin äkki keegi kes igapäevaselt sõidab, et oskaks soovitada kuidas kõige ohutumalt Tallinnasse jõuaks.

Tänud ette!
IMHO on 2+2 reaga põhimaantee ratturi jaoks piisavalt ohutu. Rattasõiduks kasutatav ala sõiduraja kõrval on küllaltki lai, et kõik ära mahuks. Minu teada on sellel lõigul liiklusõnnetusi üsna harva. Ebaõnne vastu muidugi ei saa...
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas -common- » 16. 02. 2012. 14:49

Sõitsin kunagi Tallinn - Jüri - Tallinn. Ütleme, et alguspunktiks oli Harku mets siis suundusin mööda tähetorni teed - valdeku tn - viljandi mnt - hansaplanti juurest mööda ja siis mööda tallinna ringi jürisse (ebameeldiv lõik ongi tallinna ringi osa). Hiljem Jürist linna tagasi sõitsin läbi jüri tööstuse mööda Põrguvälja teed edasi väike lõik Tartu maanteed ja algaski linn. Põrguvälja tee on küll kurvilisem ja kitsam seeläbi ka vb ohtlikum(kindlasti hommikul ja/või pimedas) aga samas seal on liiklus väiksem ja kiirused üldjuhul madalamad. Tartu mnt hoidusingi suure liiklustiheduse kiiruste ja lärmi pärast kuigi jah seal väga lai teepeenar.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas Pirita » 16. 02. 2012. 19:47

Kas teemaalgataja soovib sõita juba hetkel või kevadel kuiva ilmaga?
Kui kevadel, siis parim variant kindlasti on juba mainitud kurviline Vana Tartu mnt seal on hea tee ja huvitav sõita, aga kui talvel , siis soovitaks võimalusel autoga nii Tartu mnt kui ka Vana Tartu mnt teepeenra olukord üle vaadata ja vastavalt sellele teekond valida.

Lepa Triinu
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 16. 02. 2012. 10:41

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas Lepa Triinu » 17. 02. 2012. 08:32

Soovin sõita ikka kevadel, kohe kui võimalik juba, aprill...
Kolisin sügisel sinna kanti ja ümbrus minu jaoks suht tundmatu.
Saan aru, et mööda kiirteeserva oleks selge enesetapp.
Hetkel käin autoga ja sügisel nägin mismoodi seal mõni rattur teeääres ukerdas.
Linna poole läheb ikka hommikusel tipptunnil lausa 3 rada, see teeäär mis pideva joonega, seal sõidavad need kes enne linnasilti paremale alla keeravad või siis sealtkaudu lihtsalt linna sisenemiseks nahhaalselt teistest mööda sõidavad.
Vaja oleks saada Järvevana teele.
Kaardilt olen vaadanud, et on mingi Vana-Tartu mnt. variant ja kuhugile linna kanti peaks suunduma ka Põrguvälja tee?

Tänud vastajaile :)

alr
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 11. 05. 2005. 12:30

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas alr » 20. 02. 2012. 13:15

Ma küll ei tea, et millise rattaga sa sõidad ja kust täpsemalt alustad aga mina olen kasutanud sellel marsuudil liiklemiseks kanali kallast, mis lennujaama taha välja viib. Suht mõistlik rada, autod seal ei sõida ja ainuke oht on koerte näol, keda sinna jalutama viiakse.
Siin ka link kaardile, kus see rada sinisega märgitud http://g.co/maps/hct9d

Lepa Triinu
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 16. 02. 2012. 10:41

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas Lepa Triinu » 20. 02. 2012. 16:01

alr kirjutas:Ma küll ei tea, et millise rattaga sa sõidad ja kust täpsemalt alustad aga mina olen kasutanud sellel marsuudil liiklemiseks kanali kallast, mis lennujaama taha välja viib. Suht mõistlik rada, autod seal ei sõida ja ainuke oht on koerte näol, keda sinna jalutama viiakse.
Siin ka link kaardile, kus see rada sinisega märgitud http://g.co/maps/hct9d

Sõidan ikka korraliku maastikurattaga :)
Aitäh kõigile! :)

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas pruleone » 21. 02. 2012. 14:36

Pole küll hommikusel tipptunnil väga seal nö kiirtee ääres sõitnud aga õhtusel ajal või muul ajal, pole mingit probleemi.
Väga hea on seal sõita - linnast kuni kiirtee lõpuni ja tagasi.

Ehk siis minu soovitus on - kasuta julgelt kiirtee äärt.

Kui aga soovid sinna Vana-Tartu mnt peale minna, siis sinna saad Jürist välja sõites ei lähe mitte ringi pealt kiirtee poole vaid lähed otse (Kalevi tehasest / Rimi laost mööda). See sama tee läheb Peetri aleviku tagant läbi ja tuleb lennujaama juurest välja.
Muide Vana-Tartu mnt on oluliselt ohtlikum, seal pole sellist hea laia teeäärt.

werta
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 04. 2010. 21:02

Re: Rattaga Jüri-Tallinn

Postitus Postitas werta » 24. 02. 2012. 16:38

Mina liigitaksin samuti just Vana-Tartu maantee kordi ohtlikumaks - tegu on kurvilise teega ning puudub asfalteeritud teepeenar (ohu korral on ainus võimalus kraavi keerata). Olen sõitnud mööda "kiirteed" ning seal tundub asi palju turvalisem. Ise olen sõitnud linna poolt tulles autodega samas suunas ning tagasi sõites vastassuunas (vähem kõrvalteesid, millest üle peab saama). Ainus mida ma eriti jälgida soovitan, ongi kõrvalteed ja nende nö. kiirendusrajad - nii rattur kui ka auto on küll peateel, kuid siiski arvestavad kõrvalteelt tulijad, et peateel liiguvad tunduvalt kiiremad sõidukid - seega lihtsalt ohutuse huvides.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”