Rajad Raplas ja selle ümbruses

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas nampat » 25. 04. 2009. 08:06

Hei,

Olen suhteliselt uus Rapla elanik ja paadunud rattur. Tahtsin uurda, kas keegi teab, millised on head rajad Raplas ja selle lähiümbruses. Oodatud oleks info nii maanteed kui ka metsapidi kulgevate radade kohta.

Ise katsetasin eile ringi marssruudil Rapla - Kehtna - Põlma - Rapla. Kokku 34 km ja täitsa arvestatav ring. Selliseid korralike metsaradu aga senini veel leidnud ei ole kahjuks :(

Päikest!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas Andrus K » 25. 04. 2009. 20:57

nemad teavad kindlasti: http://www.komo.ee/
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas raigo13 » 27. 04. 2009. 09:03

Nii mõnedki kohalikud teevad trenni neil radadel: http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/detail/id/635/

Ehk siis MTB-ga võiks vaadata mingi ringi, mis läbiks Keava mägesid ja Paluküla mäge...

MNT trenni marsuuti vaata kaardi pealt paar sobiva pikkusega ringi... see ju kõige lihtsam...

nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas nampat » 30. 08. 2009. 11:15

Upitaksin vähekene teemat. Keva mäed ja Paluküla mägi on nüüdseks juba tuntud kohad. Kas on kellelgi veel ideid, mis siin ümbruses olla võiks? Rapla kant on ikka üllatavalt tasase maaga...vähemalt minu kui endise lõuna-eestlase jaoks :)

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas Andrus K » 30. 08. 2009. 13:54

ma pole küll Raplamaa spets, kuid võin soovitada asju ida suunas:

1.Rapla-Pae-Juuru-Äksi-(Kose) trass on kuni Äksini suhteliselt künklik ja kurvinine (meenutades Vana-Pärnu maantee 11km juppi) ja võrreldes Tallinna ümbrusega olematu liiklusega. See siis asfaltiots.

2. geograafiliselt asub raplamaal ka selline koht nagu Pahkla. Kohilast 6-7 km itta. Pahklast nätavad viidad "Eestimaa kivide kuningas 3 km" vms. See on endine vene sõjaväeosa ja on suht huvitav oma küngaste ja rändrahnudega.

3. Kohilas sel aastal toimunud Jõudi mtb trass. Vähemalt jala saad paksuks.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
EMari
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 06. 08. 2009. 07:34

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas EMari » 01. 09. 2009. 21:16

mina soovitan vaadata lehelt www.komo.ee, kus toimuvad etapid. Sinna kohale tulla (Rapla ümbruses), võistelda ja ongi jälle üks hea trennirada selgeks õpitud :D . Sellel aastal on jäänud kahjuks veel ainult üks etapp - KoMo KV VIII etapp, Raplamaa MV sprindis - et siis laupäeval 5. september kl 12 Rapla laululaval näeme :lol:.
Üks minu lemmikuid ja kõige lähemaid radu on Varbola linnuse ümbruses (võid ka proovida linnuse vallil tasakaaluharjutusi teha :D) - seda võistlusrada vist iseseisvalt üles ei leia - aga maikuus on täiesti ametlik rajatutvustus plaanis. Jälgi kodulehelt. (y)
jalgratas on elustiil

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas Lapeteus » 03. 09. 2009. 08:26

enda lemmikring on valtu-keava-linnaaluste-ohekatku-paluküla-lau-hertu-valtu koos väikse ringiga paluküla mägedes tuleb 47 km kokku. 80% kruus, 15% asfalt ja 5% mullatee
lemmik lõik on palukülast esimesed 8 km lau poole. Selliseid rattateid võiks sõitma jäädagi. :)

Komo sarja soovitan ka. Ise alates Järta etapist osa võtnud ja võib väga rahule jääda.

nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas nampat » 11. 09. 2009. 19:16

Tänud heade vihjete eest :). Aga mul on üks küsimus Lapeteuse raja kohta... Valtust Keavasse ma eeldan, et liigud sedamoodi, et sõidada mööda ratta teed ja enne Kehtnat vasakule? Kui nii, siis küsimus, kas koerte küüsi ei ole seal kandis jäänud? Mul endal hiljutine kogemus, et kui sõitsin keava mägede poole, siis just seal, kus asfalt (peale keavat suht varsti) läheb üle kruusaks olid lahti kaks suurt mitte väga sõbralikku koera :( Ei ole sellist juhust olnud?

EMari: Kindlasti jälgin kodulehte ja oleks huvitatud küll sellisest tutvustusest :)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas Lapeteus » 28. 10. 2009. 20:19

sorry, et polnud ammu seda teemat vaadanud.
valtust keavasse jah mööda ratta teed. keava pool ei tohiks koeri olla. seal kus see asfalt lõppeb ja kruusaks läheb, seal mõisa varemete kõrval lauda juures võib midagi lahti olla, kui kutsud keti puruks on tõmmanud. aga muud lahtised koerad seal küla peal on tavalised lontud ja liiga ei tohks teha.

ohekatku ja paluküla vahelisel lõigul on päris palju koeri, siiani need õnneks kinni olnud. sellistel ringidel, kus lahtisi koeri võib tee ääres olla, olen tavaliselt särgi tagataskus pipragaasi kandnud. seni pole seda õnneks vaja läinud.

nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas nampat » 22. 08. 2010. 21:39

Kas Rapla raudjalad ka ühissõite korraldavad? Olen tihti just nädalavahetustel sealkandis ja oleks tore vahest kellegagi koos sõita. Reedel tegin ümber rapla näiteks sellise asfaldi ringi: Link

taavitam
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 07. 11. 2011. 20:01

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas taavitam » 07. 11. 2011. 20:04

Kes on kuulnud midagi Vilivere mägedest ja kus need võiksid asuda?
jookseks seal väheke

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Rajad Raplas ja selle ümbruses

Postitus Postitas Lapeteus » 16. 12. 2011. 23:18

https://www.facebook.com/groups/121806687845267/

sellelt lingilt leiab ka klubi tegevuse kohta nii üht kui teist.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”