Kakumäe singletrack

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Kakumäe singletrack

Postitus Postitas Andrus K » 10. 09. 2003. 13:10

Sai ükstpäev sealkandis sõidetud ja arvan, et leidsin ülesse Kakumäe singletracki.

Kaart 1: album_page.php?pic_id=536
Siin on pruuniga "Kakumäe ring" ja mustaga singletrack.


Kaart 2: album_page.php?pic_id=537 See kaart aga peaks õige teeotsa kätte juhatama.


Kakumäe singletraci teine ots jõuab poolsaare tipp, kust saab ka asfaltit mööda tagasi (vt. Kaart 1)

Rada on jällegi huvitav: kulgeb paekalda peal (kuid enamasti mitte liiga serval), rohkelt juurikaid, maa seest välja ulatavaid kive (mida kohe mustikapuhmaste vahelt ei näe). Lõiguti on aga rada harrastajale ohtlik ja nõuab väga head rattavalitsemist.

Õnneks kulgeb neis lõiguis paralleelselt ka lihtsam rada.


Loodan, et avastatu on ikka see, mille talle nimeks panin :roll:
Viimati muutis Andrus K, 11. 09. 2003. 09:56, kokku muudetud 5 korda .
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 10. 09. 2003. 13:14

Kaarte ei tundu küll olevat, mingi jama. Aga sai isegi käidud Kakumäel metsas/võsas, kus olid mingisugused nõukogude sõjaväe rajatised. Rada oli võimas küll, minu jaoks liigagi, nii et kasutasin ratast suht palju tõukerattana :P Tegelikult oli lahe.

ares
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 16. 05. 2003. 17:46

Postitus Postitas ares » 10. 09. 2003. 13:23

Selle raja proovisin juba kunagi paar aastat tagasi läbi, sitema rattaga tapad ennast ära kui seal ikkagi sõita kavatsed aga jah mu arust suht aeglane aga samas väga tähelepanu nõudev rada.

Kasutaja avatar
petalpusher
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 03. 06. 2003. 20:02

Postitus Postitas petalpusher » 10. 09. 2003. 15:51

Tegelikult kakumäe poolsaarel veel paar mõnusat singltrack kohta.

Esiteks poolsaare tipust saab mööda serva veel ca 500 meetrit edasi sõita väga nauditavat kiiret üpris siledat ja kurvilist teed - tõeline nauding kui kõik ohukohad on selged ja 25km/h+ seal sõita :) siis jõuab liivarannani kus mööda mereäärt sõites jõuab lõpuks asfaldteeni kus vanasti oli autoparkla, sealt kohe paremale hoides leiab veel ühe väikse teekese mida mööda jõuab Rannamõisa teeni.

Teine mõnus koht on uue elamurajooni taga kalda peal. Sisse saab sinna täpselt sealt kus vabaõhumuuseumi kõrge traataed ära lõpeb. See rada seal on kohati natukene laiem, sees on ka paar künkakest ja saab üle silla sõita.

Kasutaja avatar
mtb
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 10. 05. 2003. 15:51

Re: Kakumäe singletrack

Postitus Postitas mtb » 10. 09. 2003. 19:01

Andrus K kirjutas:Sai ükstpäev sealkandis sõidetud ja arvan, et leidsin ülesse Kakumäe singletracki.
Kakumäe singletraci teine ots jõuab poolsaare tipp, kust saab ka asfaltit mööda tagasi
Rada on jällegi huvitav: kulgeb paekalda peal (kuid enamasti mitte liiga serval), rohkelt juurikaid, maa seest välja ulatavaid kive (mida kohe mustikapuhmaste vahelt ei näe). Lõiguti on aga rada harrastajale ohtlik ja nõuab väga head rattavalitsemist.

Õnneks kulgeb neis lõiguis paralleelselt ka lihtsam rada.


Loodan, et avastatu on ikka see, mile talle nimeks panin :roll:
Ka mina olen seda rada palju omal ajal sõitnud :lol: (see aasta ainult 1 kord)
Ma olen ka mõelnud, et kas see on see kurikuulus kakumäe singel :?:
Korra oli mõte, et seal võik ühe V.C.E cupi korraldada :idea: aga ei ole eriti ringi kujuga (jama ajavõtmisel jne.) muidu on jah päris nikerdamis värk :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 10. 09. 2003. 19:29

sai siis ka täna seda singlit sõidetud ja nooh vähemalt 2km oli normaalselt läbitav.paar kohta oli kyll sellist kus lihtsalt võimatu rattaga minna.siis ratas käe kõrvale ja läheb edasi :wink: soovitan kõigil seal sõita-totaalselt KAIFF[/b]
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 10. 09. 2003. 19:34

sattusin ka üks kord sinna kaumäe pangale sõitsin ja sõitsin ja väga kehvad teeolud, vahepeal pidi ratta selga võtma, sest rattaga ületamine oli võimatu, jõudsin aga lõpuks kuskile eramaa aia juurde välja, suur pettumus, sest lootsin mööda panka Tallinnasse välja panna...
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

ootoot...

Postitus Postitas Marti » 10. 09. 2003. 20:10

Mina hakkasin kakumäe rannast tulema ja jõudsin nii kaugele välja mööda panga äärt, kuni mulle tuli vastu rocca al mare vabaõhumuuseumi aed.. see eramaa aed millega sina kokku puutusid, selle juurest tuleb teha sisse väike haak ja varsti jõuab uuesti panga äärele tagasi :wink: põhimõtteliselt Tallinnasse saab välja sõita ikkagi... :lol:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 10. 09. 2003. 21:24

Olen ka seal kandis sõitnud. Muljed:
Võsa on suhteliselt palju ja vahepeal tuleb sadulast maha ronida. Tehnilist nikerdamist oli palju. Aeg-ajalt sai ikka pedaaliga juurikatesse takerdutud. Õnnestus ka kuskilt künkalt teele laskumisel põõsaga käed ja nägu ära kriimustada :-( Aga see oli suve alguses ja eelmise (ront) rattaga.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 10. 09. 2003. 21:29

Jeeeees :D , tundub, et rahvas on õige koha üles leidnud. Tehnilist sõitu seal väga hea harjutada.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Postitus Postitas wylde » 15. 09. 2003. 17:52

Ja jah sai isegi käidud seal kaldapeal kaemas, egas suurt kiirust seal arendada ei võimaldatudki, üx on kindel - raja lõppedes mnt`le jõudes, hoiab ülakeha pisut vasemale kiiva, aga muidu sheff, ride on the edge! Aga ikke kiiver pähe kui sinna sõitu nautima minna, sest minul küll pidevalt kuppel vastu puuoksi/juuri lajatas. Igatahes krupiga seal sõita ei tasu, sest teise selga passima jäädes võid järgmisel hetkel avastada et need Tallinna rannikud polegi alati siidise pehme liivaga kaetud ja sellest tulenevalt pole vabalangemine kõige lõbusam tegevus.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 29. 09. 2003. 08:42

nii et kui keegi plaanib sinna rajale turnima minna, siis olge ettevaatlikud:
http://www.epl.ee/artikkel_246412.html
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 29. 09. 2003. 17:50

Andrus K kirjutas:nii et kui keegi plaanib sinna rajale turnima minna, siis olge ettevaatlikud:
http://www.epl.ee/artikkel_246412.html
Njah viimane kord kui ma seal käisin , siis otsustasin ka nati hinge puhata ja ilusat merd vaadata, samas sai ka jalaga panga serva katsutud- asi pole kiita, sealt alla lennates on väga tõenäoline, et saad surma või vähemalt kaela murrad ära :roll:
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 29. 09. 2003. 18:50

Käisin täna ja tegin seal väikse ringi. Igathes oli see varing, millest jutt käis, toimunud juba suvel. Oma 2 kuud tagasi vist. Aga näha oli, et iga hetk võib sealt järgmine tükk alla sadada. Muude vaatamisväärsuste kõrval nägin ühte TALLMAC kirjadega Opel Combot, kui üks noorpaar teineteisega hoogsalt ametis oli :D ja hiljem kuute noormeest, kes samuti Kakumäe singelträkki nautisid. Olid sellised pühapäevaharrastajad odavate rataste ja dressi-tossuga.

Kasutaja avatar
jahkah
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 10. 2003. 21:23

Postitus Postitas jahkah » 05. 11. 2003. 22:34

Praeguse ilmaga on seal hea nightride teha. ei ole liiga libe ning lehed puudel ei sega vaadet ;-)

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 14. 11. 2003. 23:40

UrmasL kirjutas:.... Muude vaatamisväärsuste kõrval nägin ühte TALLMAC kirjadega Opel Combot, kui üks noorpaar teineteisega hoogsalt ametis oli...... .
Mul on raskusi poolsaare tipust singli alguse määratlemisega.Igakord olen läinud sealt punkrite poolt ranna äärest , kusjuures alati leian mingi uue sissetallatud jalgraja, siis linna suunas ja olen alati pidanud enne korraliku singli mõnusi tundma hakkamist tegema triali kiirkursuseid.Et see lõik tundub kuidagi nii "huvitav" juba päevavalges , et nightride selle osa peal teha oleks juba kerge enesetapp.Muidu kasutan ka Kakumäe standartringi huvitavamaks tegemisel ka seda jalgrada , mis kulgeb sealt lõpppeatuse kohast kuni rannahooneni.

snakefan
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 07. 2003. 07:52

Supper rada

Postitus Postitas snakefan » 22. 04. 2004. 16:21

ma olen käinud seal sõitmas viimased 1.5 aastat pea iga päev..paar päeva tagasi tõmmati lindid kammelja tänava algusesse ette. minu meelest on rada 100%läbitav ainult lõpu poole on üks kraav mis on nüüd uuesti üleskaevatud ja vajab väikes abi, aga muidu on väääga super asi...aga samas see rada mis sinna on joonistud on lühike variant sellest, praktliliselt annab välja sõita kuni vabaõhumuuseomini... kusjuures kunagi võiks teha mingi grupisõidu seal... kui ilmad ilusad..aga kui on veel fänne sellel rajal võiks tõesti koos sõitma minna
oota ettepanekuid
Martin
Pedal and ride not drink and drive

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 22. 04. 2004. 16:30

ex on jah saadud koos snakefanniga seal kimatud, selle lindi koha pealt niipalju, et mina olen sealt julmalt ylesõitnud, kuid ma kardan et varsti asendub see lint aiaga ja ilmselt see hakkab probleeme valmistama

vilts
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 09. 03. 2004. 15:52

Postitus Postitas vilts » 28. 04. 2004. 09:07

olen isegi seal sõitnud, rada on päris äge :D aga need aiad hakkavad küll muret tekitama :( .krt varsti on terve kakumäepank majade all :cry:
vilts

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 28. 04. 2004. 09:24

viimati sõitsime kakumäe singlit esmaspäeval. Alla (põhjast-lõunasse)Merirahu aiani jõudes selgus, et saab jah veel edasi sõita mööda mere äärt. Singlit seal enam pole, pigem pinnasetee, aga peale merirahu rajooni jälle singel. Sii tuli Vabaõhumusseumi aed ja jalgvärav, mis jämeda traadiga kinni. Tegime lahti. Edasivõimalikult mööda mere äärt. Vabaõhumuuseumi territooriumi tagumises osas oli mööda rannajoont jälle sama hea singel, kui poolsare tipuosas. Siis jõudsime Tammjärve kooli aiani, kust üle ega ümber ei anna minna. Mööda Vabaõhumuuseumi aiaga paralleelselt kulgevat rada siis kaarega peaväravasse. Rattad ja ise üle värava ja olemas.

Nagu maanus eelpool vist mainis, on hea jupp, mida võiks kogu trassi alguseks või lõpuks lugeda, ka Kakumäe rannahoonest mööda mereäärset singlit tagasiöördeni (poolsaare otsa suunduva asfalttee teeb tipus aasa ja tuleb tagasi). Sealt edasi juba need lõigud, mis eelpoololevatel kaartidel märgitud ...

Ja Kakumäe rannahoonest alla tulles läbi ranna->üle tiskre oja läheb purre->läbi tiskre->läbi rajatava elurajooni->läbi riskre 2->nati pinnaseteed ja mööda uut puutreppi ülesse Tabasalu pangale->ning siis juba Panga pealset mööda kasvõi Paldiskisse :)
Kõvemaltele meestele meeldiks kindlasti ka selle piuttrepi kõrvalt laskumine :twisted: saab küll.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 28. 04. 2004. 09:54

See siis ikkagi olidki sina , kes seal Tabasalu pangal koos kahe teise ratturiga olid, ja mina vaatasin aga ei tundunud kohe laksust ära.

Freerider
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 23. 03. 2004. 22:42

Postitus Postitas Freerider » 29. 04. 2004. 00:37

Keegi ettevõtlikum võiks organiseerida Kakumäe singlil eraldistardi võistluse. Arvan, et võib päris huvitav üritus olla ja kindlasti leiduks võistlejaid, kes sooviks oma tehnilise sõidu oskusi proovile panna.
Sadulasse ja tuld!!!

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Postitus Postitas smile » 29. 04. 2004. 07:26

Andrus K kirjutas: ...Kõvemaltele meestele meeldiks kindlasti ka selle piuttrepi kõrvalt laskumine :twisted: saab küll...
Üks "kõvem mees" suutis sealt puutrepi kõrvalt laskudes oma rattaraamile kenad mölgid sisse teha :o . Eelmisel augustil oli seal nimelt vihmavee poolt sisse uhutud kanal... mida ma liiga hilja märkasin. Keha peal oli trepiastete jäljed veel mõnda aega ilusti näha 8) .

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 29. 04. 2004. 09:04

Andrus K kirjutas:Kõvemaltele meestele meeldiks kindlasti ka selle piuttrepi kõrvalt laskumine :twisted: saab küll.
hmmm...kus on puittrepp?

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 29. 04. 2004. 09:07

UrmasL kirjutas:
Andrus K kirjutas:Kõvemaltele meestele meeldiks kindlasti ka selle piuttrepi kõrvalt laskumine :twisted: saab küll.
hmmm...kus on puittrepp?
tuled tabasalu kalapoe juurest üle tee ja asud pangapealset mööda Paldiski poole uhama. Nii 1km võibolla vähem ja lähebki alla "vaeste-tiskre" juurest. Algul on paekiviastmed, poole mäe peal juba uus puittrepp.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 29. 04. 2004. 10:18

Ehk siis see esimene väike lagendik kus puupingid ja lauad on ja kus alati ilusa ilmaga igasugu piknikulisi ringi siiberdamas.
Aga see trepp pole ju enam teab mis uus, olen selle kõrvalt juba aastaid laskunud.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”