Tallinnast Tartusse

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
kumbits
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 15. 07. 2010. 16:53

Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kumbits » 21. 07. 2010. 10:17

Tere, plaanis on sõbraga tuleval kuul pealinnast Tartu sõita, aga kuna me kumbki pole seda maad rattaga varem läbinud, siis mõtlesin siit nõu küsida. Kas mõistlikum oleks kulgeda mööda TLN-TRT või Piibe maanteed? Või oskab keegi üldse väiksemaid teid soovitada mida mööda mõnusam sõita on?

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kristjan07 » 21. 07. 2010. 10:43

Mööda Tallinn-Tartu GP rada äkki

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas vigurivänt » 21. 07. 2010. 11:34

Piibe on igal juhul mõistlikum ja närve säästvam, aga eelnevalt uuri kindlasti, et kusagil tee pinnatud poleks.
Tark ei torma!

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kaarelk » 21. 07. 2010. 14:55

tln-trt suure maantee peamine eelis antud ilmadega on ehituskvaliteet > erinevalt piibe maantest pigi ei pritsi kuskil, ja kate alati väga hea. samuti on lihtsam ja kiirem + enamasti laiad servad joone taga.
miinuseks oluliselt tihedam liiklus, ja totaalselt igav trass.

piibe maante oluline probleem hetkel veel väljasõit tallinnast mööda remondis peterburi maanteed (väga tihe liiklus ja sisuliselt puuduv parem serv). plussiks raja hoopis suurem vahelduvus.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas riho » 21. 07. 2010. 15:58

kaarelk kirjutas:piibe maante oluline probleem hetkel veel väljasõit tallinnast mööda remondis peterburi maanteed (väga tihe liiklus ja sisuliselt puuduv parem serv). plussiks raja hoopis suurem vahelduvus.
Lennujaam-Sõjamäe-Lagedi-Raasiku jne on oluliselt rattasõbralikum Piibe mnt poole kerida.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas KaupoR » 21. 07. 2010. 16:01

riho kirjutas:Lennujaam-Sõjamäe-Lagedi-Raasiku jne on oluliselt rattasõbralikum Piibe mnt poole kerida.
Ise läksin Piibe maanteele poolteist nädalat tagasi läbi Maardu ja ümber prügila. Seal fosforiidikaevanduste juures on liiklus peaaegu null.
If everything's under control, you're going too slow!

josefk
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 19. 08. 2009. 20:26

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas josefk » 22. 07. 2010. 10:33

Sõidan ikka (kulgen) Raasiku-Kostivere ringi, miinuseks on Loo ristmiku praegune seis, kus ristmiku ületamine isegi jalakäijana on võimatuks tehtud.

Parem on alles Jõelähtmel Peterburi ületus teha. Või vurada Tartu mnt ääres läbi Jüri, pärast Vaidat nt keerata Pikavere poole ning sealt Piibele.

Piibe ise enne Aegviidut on ju rattale liiga kitsas ning vilets tee. Pärast Aegviidut on aga palju parem. Tartu mnt-le ei läheks isegi siis kui selle eest makstaks.

Teekatete kohta leiab natuke (tundub siiski, et mitte kõige täpsemat) infot siit (maanteeameti kaardirakendus) juhuks kui tahtmine väiksemaid teid proovida. Ehk on abi...

Kasutaja avatar
kumbits
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 15. 07. 2010. 16:53

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kumbits » 06. 08. 2010. 10:49

Sai siis sõbraga idee ellu viidud ning elu esimene pikem rattasõit ära tehtud. Teekond algas Ülemiste kõrvalt ning esialgu veeresime mööda Suur-Sõjamäe teed. Edasi sõitsime läbi Peningi, Raasiku ja teiste väikeste paikade Harjumaal. Kuna meil kaarti käepärast võtta polnud ning eeltöö selles valdkonnas jäi ka veidi kesiseks, siis suutsime vahepeal ära eksida. Piibe maanteele jõudsime lõpuks Jänedal (nagu esialgu plaanitud) ning seal tegime ka esimese korraliku söögipausi. Olles sooja toidu põske pistnud ja uuesti sadulasse istunud saabus sõidu esimene ja põhimõtteliselt ainuke motivatsioonikriis. Harjumaal ekslemine lisas meie teekonnale ca 40km ning peale pausi uuesti startides oli jalad parajalt makaronid all. Kui toidust saadud energia lõpuks jalgadesse jõudis läks nägu jälle naerule ja teekond jätkus positiivselt meelestatuna. Tee oli suurepärane ning mõnusalt vaheldusrikas. Kuigi me jäime sõidu esimestel kilomeetritel paduvihma kätte võib öelda, et ilm oli kokkuvõttes suurepärane - enamuse ajast oli taevas kergelt pilves ning temperatuur ideaalne. Teine ja viimane korralik söögipaus oli Jõgeval. Kuna ma sõitsin tavaliste lühikeste jooksuretuusidega, millel pole mingit pehmendust oli selleks ajaks mu istmik juba parajalt kange. Kuna lõpuni oli jäänud vaid ca 50km, siis polnud enda motiveerimisega aga enam probleeme. Kusagil poolel maal Jõgevalt Tartusse ilmus äkitselt jalgadesse värske purakas ning mõnda aega sai sõidetud sama tempoga, nagu tavaliselt lühemate intensiivsemate treeningute puhul.

Distants kujunes kokkuvõttes 230 km pikkuseks ning puhast sõiduaega tuli kokku 8 tundi ja 30 minutit. Koos söögi- ja koivasirutuspausidega võttis kogu retk aega siiski ca 13 tundi. Arvestades, et mõlema jaoks oli tegemist elu esimese üle 100km pikkuse sõiduga jäime kokkuvõttes igati rahule ning olles sõidust vaikselt taastumas mõlgutame vaikselt juba uue ja pikema sõidu mõtteid.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas marguss7 » 06. 08. 2010. 19:47

Natuke off-topic, aga kui isu uusi radu avastada, siis nädalavahetusel sõitsime sõbraga maastikuratastega umbkaudu sellisel marsruudil. Hommikul Kakumäelt bussijaama, sealt bussiga Aseri teeristi, sealt Aseri-Kalvi-Mahu-Letipea-Kunda-Toolse-Karepa-Eisma-Vainupea-Mustoja -Altja-Oandu-Koljaku-Ilumäe-Tõugu-Joaveski-Nõmmeveski-Valgejõe kokku 115km ja järgmisel päeval Valgejõe-Kemba-Kolga-Uuri-Kahala-Kupu-Kuusalu-Salmistu-Valkla-Kaberla-Koogi- Kostivere-Lagedi-Kakumäe kokku 93km. Otsem tee oleks ka ühepäevasena sõidetav olnud, aga see polnudki eesmärk, kuna saime Valgejõel sõbra juures öömaja ning tahtsime mõned kindlad kohad läbi käis, kus ca 20 või rohkem aastaid käinud polnud. Sõiduaega tuli ilma kunagisi malevasuve ja lapsepõlve suvituskohtade ning söögi- ja õllepeatuseid arvestamata 10 tundi 40 minutit, aga sõitsime ka metsa- ja kruusateedel päris palju ning esimese päeva teisel poolel pidime ka vastutuulega hakkama saama. Värskelt on ilmunud ka Eesti rattateede paberkaart, mis maksis veidi alla 100 krooni, aga tänapäeval vist juba enamus GPS-i mehed.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Andrus K » 06. 08. 2010. 23:45

või siis nii:

Peale lennujaama käänad paremale ja mööda Vana-Tartu maanteed, mis lookleb kord paremal, siis vasakul pool uut tartu maanteed saad praktiliselt Koseni (viimane jupp läbi Tuhala ja Kolu (37km Talinnast). Piibe mnt. peale saab Koselt läbi Kerha või läbi Jäneda.
Edu 5. kategooria maanteede avastamisel ;)
KaupoR kirjutas:
riho kirjutas:Lennujaam-Sõjamäe-Lagedi-Raasiku jne on oluliselt rattasõbralikum Piibe mnt poole kerida.
Ise läksin Piibe maanteele poolteist nädalat tagasi läbi Maardu ja ümber prügila. Seal fosforiidikaevanduste juures on liiklus peaaegu null.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Salmiakki » 21. 08. 2010. 14:55

Eile sai sõidetud Tallinnast Tartusse, Ringteelt hakkasime pihta: Lagedi-Peningi-Albu-Aravete-Tartu, kokku 180km, puhast sõiduaega tuli 5.45 ehk siis keskmine kiirus tiba üle 30km/h. Tegime 3 pausi 10+20+10 minutit, pikem paus siis korralikuks söögiks. Kokku oli 8 meest maanteeratastega, sõidu viimasel kolmandikul hakkas üks mees vähe tõusudel väsima ja pidi teda natuke järgi ootama, ent punnis vapralt lõpuni. Sõidetud sai kahes reas, saateauto oli kenasti sabas. Liiklust kuni Piibe maanteeni praktiliselt polnud ja Piibe maanteelgi hakkas autosid rohkem tekkima alles 40-50km enne Tartut. Üldiselt päris rahulik ja ülimõnus sõit.
Praegu hammas verel ja plaanin vaikselt analoogset, ca 200km pikkust sõitu juba ca kuu aja pärast. Marsruut (esialgne, kiirelt mõeldud) oleks kuni Araveteni sama ja siis edasi liiguks juba kuhugi Peipsi poole. Kas oleks sellisel ühissõidul osalisi, kui teeks osavõturahaks 100 eeku nägu (andke PS-i teel teada nt)? See läheks siis peamiselt saateauto bensiiniks, aga ka jookideks/söökideks (sõitjad ise peavad vaid selle joogi/geeli kaasa võtma, mis ratta külge või särgi taskusse mahub, muu oleks minu poolt). Varsti teen ka eraldi teema uue sõidu kohta.

Kasutaja avatar
kumbits
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 15. 07. 2010. 16:53

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kumbits » 21. 08. 2010. 22:09

Meil olid liiklusega umbes samad lood - alles peale Jõgevat hakkasime mööduvaid autosid tähele panema. Hammas on mulgi verel, kuid rattapükste (ning osalt ka maanteratta) puudumise tõttu ei hakka ma sel aastal enam nii pikki otsi ette võtma. Oma praeguse vormiga (ja kõige algelisema Merida hübriidiga) ei püsiks ma ka parema tahtmise juures 30 km/h tempos terve Tartu otsa. Kui järgmiseks suveks olen vormi paremaks ja endale veidi väledama velo istumise alla saanud, siis ühineksin kindlalt sellise ettevõtmisega!

Kasutaja avatar
somps
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 20. 08. 2011. 10:28

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas somps » 21. 09. 2011. 15:18

Mina suutsin Koseni praktiliselt sõita mööda Trt mnt-d aga sealt edasi siirdusin mööda väiksemaid teid Piibele. Kuivõrd alustasin toona peale tööpäeva ning teekond läbi Tartu Põlvasse lookles, olingi planeerinud, et sõidan kahel päeval, st vahepeale tuleval ööl leian peavarju (võtsin kaasa ka jupi noori, kilet ja Leathermani, juhuks kui ei peaks leidma). Kokkuvõttes jäin retkega rahule aga järgmine kord lasen kellegil taga sõita ja alustan hommikul. Üksi ma enam seda matka ette ei võta. Liialt riskantne ja oli kohti, kus motivatsiooni edasi liikumiseks enam polnud.
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride. --John F. Kennedy

veljo23
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 07. 03. 2012. 20:37

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas veljo23 » 18. 03. 2012. 21:36

"Tagant tulejad" motiveerivad piisavalt... :) Hea on jalg üle põlve lehte lugeda, kas või mõni minut enne autoga saabujaid :D

Alral
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 08. 2013. 00:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Alral » 21. 08. 2013. 00:52

Tere.
Mul on varsti plaanis sama sõit, ja huvitav on tänapäeva seis.
Mul on plaanis sõita Peterburi tee kõrval Tallinnast kuni rattatee on, siis 11601 (see tee, mis Peterburi teega paralleelselt jookseb, number Tallinna Veebikaardilt, pole kindel kas see on tõeliselt selle numbriga tee) -> 11260 -> mnt. 13 -> Aegviidu, jne.
Sellega küsimus tekkis: kas on võimalik see 11601'lt 11260'le saabumine üldse? Satteliitvaadest ei saanud ma seda aru, paistab, et seal mingi külatee on, aga tahaks kindel olla. Peterburi tee küljel sõita ei tahaks...
Ka huvitav, kuidas Sebe bussides saab jalgrattaga sõita. Sain aru, et võimalik on, aga ei ole väga arusaadav, kui palju rattaid bussile mahutab ja mis nõudmised on. Ei tahaks ilma kohata bussis tagateel jätta. Võib olla, keegi teab?
Suur tänu teile.
Hey you,
out there on the road...

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Raix » 21. 08. 2013. 19:24

Alral kirjutas: Ka huvitav, kuidas Sebe bussides saab jalgrattaga sõita. Sain aru, et võimalik on, aga ei ole väga arusaadav, kui palju rattaid bussile mahutab ja mis nõudmised on. Ei tahaks ilma kohata bussis tagateel jätta. Võib olla, keegi teab?
Suur tänu teile.
Sebe bussides olen siiani rattal esijooksu alt võtnud (vahel ka tagajooksu) ning nii raami kui ka jooksud suurtesse prügikottidesse toppinud. Viimati mingi teise firma bussiga Muhumaale sõites ei nõudnud bussijuht üldse pakkimist, vaid esijooksu käskis alt võtta, et paremini ära mahuks. See, kui palju rattaid pagasiruumi mahub, sõltub ilmselt peamiselt teiste reisijate pagasi hulgast.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas kapuuts » 21. 08. 2013. 22:26

Tartu-Tallinn marsuudil saab ratast rongiga ka vedada, vähe kindlam ja ei pea jookse ega midagi ära kakkuma

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Prommar » 22. 08. 2013. 09:34

Alral kirjutas:Sellega küsimus tekkis: kas on võimalik see 11601'lt 11260'le saabumine üldse? Satteliitvaadest ei saanud ma seda aru, paistab, et seal mingi külatee on, aga tahaks kindel olla. Peterburi tee küljel sõita ei tahaks...
Tallinna prügila tee kurvist algavat külateed mööda saab küll, ainult algus on üsna auklik kruusakas (see kaheharuline osa), ülejäänud on mingi mustkatte moodi asi.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas veloson » 22. 08. 2013. 09:52

Alral kirjutas: Ka huvitav, kuidas Sebe bussides saab jalgrattaga sõita. Sain aru, et võimalik on, aga ei ole väga arusaadav, kui palju rattaid bussile mahutab ja mis nõudmised on. Ei tahaks ilma kohata bussis tagateel jätta. Võib olla, keegi teab?
Suur tänu teile.
Rattaga bussi peale saamiseks on põhiline osa valemist varakult/esimesena bussi ette ilmuda - hiljem on pagasiruum tihti kohvreid-kotte täis laotud ja ma pole veel näinud ühtegi bussijuhti, kes viitsiks ega lubaks ratturil kohvreid ökonoomsemalt ümber laduda (sõnastatakse: "Pole ruumi, nägemist!"). Broneerida ei saa, bussi pagasiruum on justkui lõpmatult voolavate mõõtmetega. Nagu ikka, pole te ratta ostmisest saadik enam normaalsed kodanikud ega kuulu tavareisijate sillerdavatesse ridadesse:

Kood: Vali kõik

Eripagas on jalgratas, lapsevanker või -käru, rula, suusad, kelk, 
lume-, purje-, laine- või veelaud, kite, muusikainstrument, 
golfikott, kalastamis-, sukeldumis- või surfivarustus vms. 
Reisijal on soovitatav pagas eelnevalt ohutult pakkida või 
osadeks võtta. 

Kõik kaugliinibussid on varustatud vähemalt 2 eripagasikattega, 
mida aitab kasutada bussijuht. 

Eripagas peab olema puhas, ei tohi kahjustada bussi sisemust, 
teiste reisijate pagasit ega eripagasit ennast. [b]Eripagasi 
transportimise eelduseks on tavareisijate pagasi mahtumine 
bussi[/b]. Mitme eripagasi puhul paigutatakse kõigepealt 
esimesena tulnud reisija eripagas.
http://www.sebe.ee/reisija-meelespea
Pilt

Kood: Vali kõik

Eelmüügist eripagasile kohta broneerida ei ole võimalik, 
mahtuvus sõltub bussi pagasiruumi suurusest. Eripagasi eest lisatasu ei küsita.
Eripagasiga rühmareiside ja lisaküsimuste korral palume 
saata e-kiri aadressil eripagas@sebe.ee.
http://www.sebe.ee/reisija-meelespea

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas marion » 22. 08. 2013. 10:19

Mõnede bussifirmade sõitjaveoeeskirjades on kirjas, et pagasiruumi paigutamiseks peab jalgratas olema kokku pandud. Kui bussijuhile näidata, et ratas on kokku pandud (täies sõidukorras), siis väidab ta, et ratas peab olema hoopis lahti võetud :D

Alral
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 08. 2013. 00:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Alral » 22. 08. 2013. 13:35

Aitäh vastuste eest!
Mul on maastikuratas, ja paha tee pole suur probleem kui see mitte liiga pikk on. Nii minu plaanitav marsruut paistab realistikult, kui ma õigesti aru sain.
Rongiga sõit oleks hästi, aga aeg on ebamugav - laupäeval viimane rong umbes kell 6, see mulle eriti ei sobi (tahaks veel ka Tartus jalutada, ja kui kellaks 6 sõita, pean ma väga varaselt lahkuda). Viimane buss on kell 8, see mulle rohkem või vähem sobib. Esiratta eemalda pole suur probleem, kuid huvitav, kas pean ma ise mingi pakendi (prügikotid, jne.) kaasa võtta või see pole vajalik?
Hey you,
out there on the road...

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Raix » 24. 08. 2013. 07:51

Kohapeal bussijuht Sulle prügikotti ei eralda, seega on mõistlik need ise kaasa võtta. Mul endal üks nii suur, kui maanteerattal mõlemad jooksud ära võtan, siis mahub kogu kupatus, st raam ning jooksud, ühte kotti ära.

Alral
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 08. 2013. 00:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Alral » 25. 08. 2013. 23:02

Done.
Kui huvitav, saan detailsem kirjeldada. Lühidalt, võimalik küll kuid mõnusaim on kui mitte kiirustada ja enne sõitu normaalse hommikusöögi süüa/kaasa võtta.
Pilt
Hey you,
out there on the road...

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Margo25 » 01. 09. 2014. 10:34

Tegin ka eile pm. sama tee läbi, Täpsemalt küll Patika-Elva, mis oli ammu olnud unistuseks. Kilomeetreid tuli kokku 207,76. Patikalt läksin Vaidale ja sealt läbi Perila juba Jänedale, Piibe maanteele välja. Kokku tegin kolm peatust, 5+10+5min, 50, 100 ja 150 kilomeetri peal. Peale söömist 100 km juures oli suhteliselt raske edasi liikuda, motti ei olnud, peale Kaareperel tehtud viimast peatust läks sõit jälle lõbusamalt edasija mida lõpupoole seda paremaks läks. Tempot hoidsin teadlikult pigem rahulikuna, et mitte ennast liialt ära küpsetada, sõidu ajaks tuli 7h48min. Kokkuvõttes olen rahul, tee oli hea, liiklus rahulik, ilm ideaalne. Hooaja lõpuks paras sõit!

Alral
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 08. 2013. 00:39

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Alral » 30. 09. 2014. 10:58

7h48min on hea tulemus, mul oli peaaegu 11 tundi (kuid puhta sõidu aega natuke vähem).
Sõltub küll ka ilmatingimustest. Kui tuul on sobiv, saab palju kiirem sõita. Augusti lõppus Riiasse sõites nõuas mul Tallinn-Ikla lõik puhta sõiduaega umbes 8 tundi (kuid tegin suurt peatust ka Pärnus). Vahemaa on aga natuke lühedam.
Hea maršruut igal juhul. Sellega olen nõus.
Hey you,
out there on the road...

edk
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 07. 2015. 14:30

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas edk » 09. 07. 2015. 14:54

Tervist!

Ärataks teema üles paari küsimusega.
On keegi sellel aastal Tallinn-Tartu sõitu korraldanud? Kas tee peale jäävad teetööd?
Plaan on see mööda Piibe maanteed ära teha (MTB).
Pole kunagi 200km päevaga läbinud, võtan rahulikult. Plaanis 20-22km/h tempoga sõita, lühikeste pausidega peaks see läbitav olema. Sõita plaanin juba järgmisel nädalal.
Hetkel olen Stravas teekonna ette teinud, ehk mõni juba läbinutest oskab parendada teekonda: https://www.strava.com/routes/2768777

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas clx » 09. 07. 2015. 15:03

Jõgeva kandis oli Piibe mnt. üles kaevatud küll hiljuti mingis ulatuses.
Paistab ka siit: http://tarktee.mnt.ee/

Aga mis MTB rattaga niiväga nendest teetöödest?

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Margo25 » 09. 07. 2015. 15:16

Minu isiklik arvamus on, et 200km MBT rattaga on ikka päris piin sõita, aga kui huvi ja pealehakkamist on, miks mitte. Samas jah, MBT rattaga nüüd teetööde pärast küll väga muretsema ei pea.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas marguss7 » 09. 07. 2015. 16:55

Margo25 kirjutas:Minu isiklik arvamus on, et 200km MBT rattaga on ikka päris piin sõita, aga kui huvi ja pealehakkamist on, miks mitte. Samas jah, MBT rattaga nüüd teetööde pärast küll väga muretsema ei pea.
Kui tuul enamiku ajast vastu pole, siis pole hullu, olen sõitnud 190 km ühe päevaga, millest veidi üle poole oli asfalt ja ülejäänud RMK kruusa-metsateed. Päris viimast välja ei pannud, aga lõpus oli ikka veidi raske. Sõiduaega kulus ca 8,5 tundi kui peatused välja arvestada. Ilm oli ka soodne, tuul peaaegu puudus. Piibe maanteel poed ka teel, ei pea palju jooki-sööki korraga kaasas vedama. Kõvad vennad sõidavad ka 300+km päevaga kui vaja. viewtopic.php?f=9&t=50124

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas Prommar » 09. 07. 2015. 17:05

edk kirjutas:Tervist!

Ärataks teema üles paari küsimusega.
On keegi sellel aastal Tallinn-Tartu sõitu korraldanud?
Proffide Tallinn-Tartu sõidu trassi näeb siin: http://www.tourofestonia.ee/et/etapid?p=14 Võid sellega oma varianti kombineerida, eriti alguse osa on seal parem kui Narva ja Piibe maanteed nühkida, võid näiteks Lagedi ja Aruküla kaudu sellele trassile minna. Vooremaa kandis pole ehk vaja nii palju keerutada ja võid otse mööda Piibet panna.


Väike märkus kasutajale Margo25: maastikuratta lühend on MTB, mitte MBT.

edk
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 07. 2015. 14:30

Re: Tallinnast Tartusse

Postitus Postitas edk » 09. 07. 2015. 19:14

Prommar kirjutas:
edk kirjutas:Tervist!

Ärataks teema üles paari küsimusega.
On keegi sellel aastal Tallinn-Tartu sõitu korraldanud?
Proffide Tallinn-Tartu sõidu trassi näeb siin: http://www.tourofestonia.ee/et/etapid?p=14 Võid sellega oma varianti kombineerida, eriti alguse osa on seal parem kui Narva ja Piibe maanteed nühkida, võid näiteks Lagedi ja Aruküla kaudu sellele trassile minna. Vooremaa kandis pole ehk vaja nii palju keerutada ja võid otse mööda Piibet panna.
Väga suured tänud! Tour of Estonia algus on ikka märgatavalt parem.
https://www.strava.com/routes/2768777
Et mul igav ei hakkaks, siis tuleb ka hea sõber kaasa. Seltsis läheb ehk kiiremini.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”