Tartu Rattamaratoni rada

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Tartu Rattamaratoni rada

Postitus Postitas surfar » 03. 09. 2003. 21:56

Käisin teisipäeval (02.09.2003) Tartu Rattamaratoni rada proovimas ning tekkis ikka karm vajadus kalipso järele. Hoolimata sellest, et ilm oli külm (Otepääl 11 kraadi) üritasin sõita raja esimest e. raskemat poolt. See esimene heinamaa lõik oli nii enam vähem arvestades vihmaseid ilmu, aga tõsine osa hakkas juba Anso lasketiiru juurest (ca 1 km stardist) peale. Sinna metsa äärde oli kogunenud nii palju vett, et kogu sõidetav tee oli täiesti pehmeks muutunud. Juba esimeses pehmes kohas jooksis mul tagumine käiguvahetaja mööda pori. Selle läbinud sai ka laskumine kuidagi ära võetud. Pidureid polnud mõtet kasutada, sest neid lihtsalt polnud enam. Järgnesid parajalt savised tõusud ja siis uuesti tee laiused poriloigud. Päris täpselt ei mäleta, aga kuskil oli veel üsna porine koht, kus õnnestus igal vändapöördel jätta sõidukinga jälg pinnasesse. Ok, kõik võib ju olla fun, aga ma ikka päris hästi ei kujuta ette kuidas sõidavad need inimesed, kel stardinumber 1000+. Sellel osal sõitjatest juba niikuinii sõiduoskus viletsam ning pane nad siis veel sellisele porisele teele sõitma. ???
Trennis juhtusin paaris sõitma ka Indrek Kelguga, kes ütles, et raja lõpuosa pidi veel lahtine olema, kuna see rada, mida eelmisel aastal läbiti on tänavu vee all. Igaljuhul huvitav saab olema, aga peaks vist keti, pidurid jms. varakult ära ostma, sest peale TRM on need vist minev kaup.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 03. 09. 2003. 22:10

Ai kurask siis! Ma pean ka parajalt tagant startima, niiet head kohta vist ei ole loota. A nu eks siis need tagumised sõitjad saavadki õiget maastikuratta sõitu tunda. Ja virisejaid ma loodan, et ei ole, kuna ikka tegu maastikuratta sõiduga. Kui muda ei meeldi, siis nagu ei ole vajadust ju ronida...

A nüüd tuleb mul jälle see sama probleem, mis enne Rakveret. Nimelt kummid. Kui kõik kirjeldatu tõele vastab, siis läheb Speedmax-iga raskeks :( Mul üks mingi karvasem kumm on veel, aga see nii raske (maksis mingi 150 krooni, mis sellest ikka tahta), et ei tihka seda peale panna. Või tasuks panna? Ma pole kindel, kui hästi see odav kumm mudas töötab jakui isepuhastuv see on, aga tavaliselt odav kumm eriti neid omadusi ei täida, seega kaldun ikka oma SM Alfa/omegatega sõitma. Kui rakveres sain hakkama, siis saan TRM-il kah. Ja kui sõit üldse ei lähe, siis vähemalt saab huumorit :D
velo.clubbers.ee

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 03. 09. 2003. 22:44

Siiani olen ka kõik maratonid Speedmaxiga läbinud, aga peale eilset otsustasin, et jätan vähemalt taha suure klotsiga kummi. Speedmax peab muidu erinevatel pinnastel hästi, aga kui ikka on muda või märg hein, siis kipub alt ära viskama küll. Nendel odavamatel kummidel on jah see häda, et on rasked ja lähevad pori täis. Raskus polegi vast nii määravaks teguriks, aga isepuhastumisvõime on neil nõrk.

Ei tea, kas korraldajad ise on rada läbi sõitnud? See saepuru enne Elvat, mida vanasti kirusin oleks tänavu lausa parim teekate. Loomulikult on kruusateed väga hästi sõidetavad, aga need extreemsed kohad on karmid. Sõit on küll maastikuratastele, aga tegu siiski rahvaspordi üritusega, kus rajal ka selliseid sõitjaid, kes tuttava käest ratta laenanud, et üritust nautida. Põen seda rada lihtsalt selle pärast, et laenasin ühe ratta oma tuttavale ning nüüd rada nähes juba kahetsen. :o
- Väntan visaduse levialas -

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 04. 09. 2003. 06:29

Tundub, et igav sel aastal küll ei hakka maratonil. Aga kummid tuleb mulgi ära vahetada. Jälle.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 08:04

Krt, sõitsin Rakveres Rocksteriga ma ausalt öeldes pidas enamvähem aga isepuhastuvus oli küll nigel, pidevalt paksult muda täis, kõrval mingil tüübil oli all sinistvärvi kumm, eeldan et NOKIA, igaljuhul tema kumm säras puhtusest nagu polekski sõitnud mööda sopast rada, Räägivad et sellistes tingimustest on Twisterid parimad.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 04. 09. 2003. 08:13

Hmm, aga kaas kummi isepuhastumist on äkki võimalik kuidagi ergutada :o ? Näiteks silikonõliga kokku määrides ei tohiks ju muda kummile jääda :roll: !
Jällegi- proovimata asi, kui keegi midagi sellist proovinud on, äkki kommenteeriks.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 08:24

vahepeal siin keegi ütles et toiduõliga kokku teha :lol: aga ega eriti mul sellesse usku ei ole, krt teab kaldun arvama et ikka mustri ehitus on see mis töötab
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattamaratoni rada

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2003. 08:47

surfar kirjutas:...Trennis juhtusin paaris sõitma ka Indrek Kelguga, kes ütles, et raja lõpuosa pidi veel lahtine olema, kuna see rada, mida eelmisel aastal läbiti on tänavu vee all. Igaljuhul huvitav saab olema, aga peaks vist keti, pidurid jms. varakult ära ostma, sest peale TRM on need vist minev kaup.
Talvel oli see sama koht ka vesine. Tõenäoliselt tehakse rajal siis lihtsalt suusamaratoniga sarnane lüke ja viiakse rada väikse jõnksuga ringi, isegi huvitavam oli.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 09. 2003. 08:53

Seekord üritan minna kombinatsiooniga:
ees IRC Mythos ja taga Specialized Roll X.
Eks paistab mis saab :) rohkem sellistesse tingimustesse
vähegi sobivaid kumme mul kahjuks pole :roll:

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Muda

Postitus Postitas smile » 04. 09. 2003. 08:59

Tundub, et Tartu Rattamaratonist tuleb tänavu üks lõbus üritus :lol: .
Minu mäletamist mööda oi ka 2001 aasta maraton paras muda mülgas.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Rattamaratoni rada

Postitus Postitas mart2 » 04. 09. 2003. 09:02

Mati kirjutas:
surfar kirjutas:...Trennis juhtusin paaris sõitma ka Indrek Kelguga, kes ütles, et raja lõpuosa pidi veel lahtine olema, kuna see rada, mida eelmisel aastal läbiti on tänavu vee all. Igaljuhul huvitav saab olema, aga peaks vist keti, pidurid jms. varakult ära ostma, sest peale TRM on need vist minev kaup.
Talvel oli see sama koht ka vesine. Tõenäoliselt tehakse rajal siis lihtsalt suusamaratoniga sarnane lüke ja viiakse rada väikse jõnksuga ringi, isegi huvitavam oli.
Eelmisel aastal oli antud sooserva lõik tehtud erandkorras, sest ühelgi teisel aastal pole seal sellist 'kuiva' rada olnud.

Ise kavatsen rajale minna VelocyRaptoritega. Tagakumm pidavat väga hea olema, kuid kas keegi oskab midagi öelda esimese kummi kohta TRM raja eelinfo valguses?
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Re: Muda

Postitus Postitas surfar » 04. 09. 2003. 09:09

smile kirjutas:Tundub, et Tartu Rattamaratonist tuleb tänavu üks lõbus üritus :lol: .
Minu mäletamist mööda oi ka 2001 aasta maraton paras muda mülgas.
Mäletan ka ise 2001 aasta sõitu, aga siis oli lihtsalt pehme ning üksikud kohad tiba vesised, aga praegune on ikka tõsiselt porine. Hetkel visuaalselt vaadates ta nii ei tundugi, sest enne mind paistis seal olema ainult nelja ratturi jäljed, aga kui see mass peale lastakse, siis on esimese minutiga paras songermaa. Päris huvitav oleks telepildis hiljem näha, mismoodi sõidavad ratturid numbriga 2500+. Ise olen paremates tingimustes alati saanud sõita, sest startinud olen I või II grupis.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2003. 09:10

Kui nüüd muda säilib (ilmatädid lubavad ju vananaiste suve), siis taha läheb Z-Max ja ette Rockster. Z-Max õigustas end 2001 mudarallil täielikult (veeres ja pidas).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Re: Rattamaratoni rada

Postitus Postitas surfar » 04. 09. 2003. 09:18

mart2 kirjutas:Ise kavatsen rajale minna VelocyRaptoritega. Tagakumm pidavat väga hea olema, kuid kas keegi oskab midagi öelda esimese kummi kohta TRM raja eelinfo valguses?
Ma ei tea, kas räägime samadest VelocyRaptoritest, aga mul need samad. Tagumine toimis ideaalselt, aga ette ilmselt jätan Speedmaxi - pritsib vähem pori, tuleb kergemini porist välja ning kruusateedel on parema veerevusega. Ärge ma jutust jah nõnda aru saage, et kogu rada selline oli. Jätkub sinna hulgaliselt ka kruusateed, mida võimalik lausa slickiga sõita. Kruusateed on isegi paremas seisus, kui eelmisel aastal.
Mis puutub VR esikummi, siis kasutan seda ise just hästi kuival ja liivasel rajal - piisavalt lai, et kannab suuremal kiirusel ilusti pinnal ning kandiline profiil, mis ei mängi. Kurveid on ka hea rahulik võtta. Samas kui oleksin tagumise poole sõitja, siis paneksin vist mõlemad VRid alla.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 04. 09. 2003. 09:21

profit4 kirjutas:vahepeal siin keegi ütles et toiduõliga kokku teha :lol: aga ega eriti mul sellesse usku ei ole, krt teab kaldun arvama et ikka mustri ehitus on see mis töötab
Mina ütlesin. Rakvere sõidu jaoks tõmbasin hommikul kokku, aga selle efekt kadus peale seda, kui ratas oli tund aega 110 km/h vihiseva tuule käes olnud, mis viimasega õlikorra sealt kuivatas ja minema pühkis. Rakvere rada ei olnud veel päris õige mudaralli, sest oli vesisemaid kohti, mis muda pehmeks tegid ja kuive lõike, kus muda suure kiirusega mustrist ikka välja lendas. Kes tahab kogeda tõelist mudamaadlust, minge Karksisse Rahvaparki. Unustamatud elamused eestikatelt paar aastat tagasi, vat seal oli tõeline uisutamine, Rakvere oli isegi suht viisakas selle kõrval.

Kes ei usu, proovigu see õli värk enne järgi ja siis arutame teemat uuesti.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Re: Rattamaratoni rada

Postitus Postitas ain » 04. 09. 2003. 09:27

Mati kirjutas:
surfar kirjutas:...Trennis juhtusin paaris sõitma ka Indrek Kelguga, kes ütles, et raja lõpuosa pidi veel lahtine olema, kuna see rada, mida eelmisel aastal läbiti on tänavu vee all. Igaljuhul huvitav saab olema, aga peaks vist keti, pidurid jms. varakult ära ostma, sest peale TRM on need vist minev kaup.
Talvel oli see sama koht ka vesine. Tõenäoliselt tehakse rajal siis lihtsalt suusamaratoniga sarnane lüke ja viiakse rada väikse jõnksuga ringi, isegi huvitavam oli.
Rakvere vee kohta on seal lausa kuiv. Koha nimeks Ilusa oja org ja seal saab soo osast metsa alt mööda, mõned puud küll on risti ees, aga needki rattaga ületatavad. Metsa all küll üks kitsas rada, aga 5 km enne lõppu ei tohiks see probleemiks olla. Vahetult enne tõusu küll kaks veetakistust, aga need on kõva põhjaga ja vaid 10 cm sügavad. Samas saab sellest kohast ka enne ära keerata nagu suusamaratonil oli. Kõige mudasem ja problemaatilisem kindlasti alguse 2- 3 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2003. 09:37

Alvaro kirjutas:... Kes tahab kogeda tõelist mudamaadlust, minge Karksisse Rahvaparki. Unustamatud elamused eestikatelt paar aastat tagasi, vat seal oli tõeline uisutamine, Rakvere oli isegi suht viisakas selle kõrval.
Aga legendaarne Keila maraton. Mul sellest unustamatud mälestused. Karksit pole kogenud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 09. 2003. 09:45

Mati kirjutas:
Alvaro kirjutas:... Kes tahab kogeda tõelist mudamaadlust, minge Karksisse Rahvaparki. Unustamatud elamused eestikatelt paar aastat tagasi, vat seal oli tõeline uisutamine, Rakvere oli isegi suht viisakas selle kõrval.
Aga legendaarne Keila maraton. Mul sellest unustamatud mälestused. Karksit pole kogenud.
See oli tõesti uskumatu sõit :!: :D siis oli mul all 100 eeqne noname speedmaxi tüüpi kumm. 90 % ajast oli ratas risti teel. Esimene ratas sõitis rõõpa äärel, taguminne ratas lohises rööpa sees.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 10:01

Muuseas härrad, stardiprotokoll on väljas Tartu RM kodukal
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 10:06

Aga minu mõistus on igaljuhul otsas, on proovitud igasugu variante nende kummidega, samas kaldun arvama et see mudane ja vesine osa TRM on ainult esimene raja pool ja viimased 10km, taha kaalun panna Rocksteri ja ette ..... :roll: , igaljuhul tean seda et ette pannes 40psi, ujus esiratas täiega, ei allunud eriti hästi juhtimisele. Sõber sõitis Rakveres ka NOKIA kummidega ja oli väga rahul, isepuhastuv funktsiooni pidi super olema,
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 04. 09. 2003. 10:10

Mati kirjutas:
Alvaro kirjutas:... Kes tahab kogeda tõelist mudamaadlust, minge Karksisse Rahvaparki. Unustamatud elamused eestikatelt paar aastat tagasi, vat seal oli tõeline uisutamine, Rakvere oli isegi suht viisakas selle kõrval.
Aga legendaarne Keila maraton. Mul sellest unustamatud mälestused. Karksit pole kogenud.
Tõepoolest, endal ka unustamatud mälestused nendelt sõitudelt. Need on kaks sõitu millest minu suur mudafoobia alguse sai. Karksis oli mul tookord üks esimesi sõite MTB-s ja siis kohe selline mudamöll, kartsin nii mäest üles kui alla sõita, lisaks eksisin riietuse valikul - oli külm ilm ja panin paksult riidesse nagu MNT võistlustel kus on ikka tuulekest ka - seal järgnes totaalne ülekuumenemine+ katkestamine+foobiad.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 10:15

Alvaro kirjutas:
profit4 kirjutas:vahepeal siin keegi ütles et toiduõliga kokku teha :lol: aga ega eriti mul sellesse usku ei ole, krt teab kaldun arvama et ikka mustri ehitus on see mis töötab
Mina ütlesin. Rakvere sõidu jaoks tõmbasin hommikul kokku, aga selle efekt kadus peale seda, kui ratas oli tund aega 110 km/h vihiseva tuule käes olnud, mis viimasega õlikorra sealt kuivatas ja minema pühkis. Rakvere rada ei olnud veel päris õige mudaralli, sest oli vesisemaid kohti, mis muda pehmeks tegid ja kuive lõike, kus muda suure kiirusega mustrist ikka välja lendas. Kes tahab kogeda tõelist mudamaadlust, minge Karksisse Rahvaparki. Unustamatud elamused eestikatelt paar aastat tagasi, vat seal oli tõeline uisutamine, Rakvere oli isegi suht viisakas selle kõrval.

Kes ei usu, proovigu see õli värk enne järgi ja siis arutame teemat uuesti.
Hmm...igaljuhul minu jaoks on see teema põnevaks muutunud, nii et proovin ära :D
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 04. 09. 2003. 10:28

Siit siis ka küsimus, et millist õli te panete?

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 09. 2003. 10:31

maanus kirjutas:Siit siis ka küsimus, et millist õli te panete?
Risso rapsiõli on tervisele sama hea kui oliiviõli :wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 04. 09. 2003. 11:03

Mul on ainult 1 küsimus.
Kas Tartu RM rada on muda poolest hullem kui rakvere, sama hull või parem.

Kui on sama või hullem, siis tuleb twisterid alt võtta, kui aga natuke parem nagu Elva või nii, siis jäävad alla.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2003. 11:05

Kirsa kirjutas:Mul on ainult 1 küsimus.
Kas Tartu RM rada on muda poolest hullem kui rakvere, sama hull või parem.

Kui on sama või hullem, siis tuleb twisterid alt võtta, kui aga natuke parem nagu Elva või nii, siis jäävad alla.
Nagu ka varem öeldud on Tartu RM rajal enamus teest kruus või muu kõva põhi. Rakveres küll ei käinud, aga mälu ütleb, et seal on kahe ringi peale kokku pehmet oluliselt rohkem. Seega Tartu peaks olema Rakverest parem (st üldiselt vähem muda).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 09. 2003. 11:18

Mati kirjutas:
Kirsa kirjutas:Mul on ainult 1 küsimus.
Kas Tartu RM rada on muda poolest hullem kui rakvere, sama hull või parem.

Kui on sama või hullem, siis tuleb twisterid alt võtta, kui aga natuke parem nagu Elva või nii, siis jäävad alla.
Nagu ka varem öeldud on Tartu RM rajal enamus teest kruus või muu kõva põhi. Rakveres küll ei käinud, aga mälu ütleb, et seal on kahe ringi peale kokku pehmet oluliselt rohkem. Seega Tartu peaks olema Rakverest parem (st üldiselt vähem muda).
Väljaarvatud raja esimene osa ja arvata võib ka lõpus osa, need võivad küll suht pehmed olla, Aga Twisteritega peaks olema hea küll, pigem on see rada sarnane Elvaga
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 09. 2003. 11:26

opa kirjutas:Näiteks silikonõliga kokku määrides ei tohiks ju muda kummile jääda
milline see silikonõli on :shock: :?: mingit silikoni pannakse aknaklaasi vahele ja õli mootorisse,aga silikonõli... :?:

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 04. 09. 2003. 11:34

Ruve kirjutas:
opa kirjutas:Näiteks silikonõliga kokku määrides ei tohiks ju muda kummile jääda
milline see silikonõli on :shock: :?: mingit silikoni pannakse aknaklaasi vahele ja õli mootorisse,aga silikonõli... :?:
Mine Flora poest vms läbi ning küsi. Kindlasti on neil müügis. Silikoonõli on see, millega talvel auto uksetihendeid kokku tõmbad, et need jäätudes kinni ei jääks. Ühesõnaga hülgab vee. Sama hea on ka WD ketiõli. Lased aerosooliga kummi kokku ning peaks ka pori paremini minema viskama, aga kruusal sõites võib sadulatoru haljendama minna. Nagu liivapritsiga. Proovige, katsetage.
- Väntan visaduse levialas -

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 04. 09. 2003. 11:39

Surfar kirjutas:
Sama hea on ka WD ketiõli.
Seda soovitust küll ei tasuks jälgida. Teada on ju,et igasugune õli ja kummist detailid ei sobi omavahel kokku. Mingi ajavahemiku jooksul muutub kumm sellest rabedaks ja puruneb VÄGA kergelt.
Tanel

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 04. 09. 2003. 11:41

Ise proovin pihustatavat silikoonõli. Ilmselt teen raami ka sellega kokku :wink:

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 04. 09. 2003. 11:45

Seda soovitust küll ei tasuks jälgida. Teada on ju,et igasugune õli ja kummist detailid ei sobi omavahel kokku. Mingi ajavahemiku jooksul muutub kumm sellest rabedaks ja puruneb VÄGA kergelt.[/quote]

Silikonõlisi lausa soovitatakse ju talveks auto uksetihendite turgutamiseks.
Ja kumm muutub ajaga rabedaks nii ehk nii, st. kuivab

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 04. 09. 2003. 12:18

Ma mõtlesin konkreetselt wd40 -t mitte mõnda spetsiaalset silikoonõli.
Tanel

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 04. 09. 2003. 13:04

Mul on silikoonõli kasutuses peamiselt amordi torude (slider) määrimiseks. Üks väheseid õlisid, mida kõik kummid kannatavad (amordil siis tihendid). Looduslik õli on ka OK. Enamus sünteetilisi aga söövad tõesti kummi. nämm nämm.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 04. 09. 2003. 16:28

koomahai kirjutas:Ma mõtlesin konkreetselt wd40 -t mitte mõnda spetsiaalset silikoonõli.
Sinu tähelepanek on õige, aga antud kontekstis vale. Kumm muutub hapraks siis, kui kavatsed selle õliseks teha ja talveks seisma panna. Siin keegi ennis just tundis muret, et tema kumm liialt pori ülesse ei korjaks ning sellisel juhul toimib igasugune õli. See ei jää ju sinna peale seisma vaid tuleb esimeste poriste kilomeetritega maha ning hirmuks pole põhjust. Kõige ohtlikum asi kummile on sellega sõitmine :wink: Kui hoiate ratast korralikult garaazis, siis ei juhtu temaga suurt midagi.
- Väntan visaduse levialas -

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 04. 09. 2003. 16:55

Ise mõtlesin alla panna sama valiku nagu ka eelmisel aastel e. siis ette Speedmax WCS 26x2.0 http://cambrialoll.com/SALE/tires_tubes ... r_tire.htm ja taha poolkulunud Panaracer XC Pro 26x1.8 http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=87543024. Teise variandina võiks panna taha Rocksteri (on olemas), aga mulle tundub, et see kitsas poolkulunud Panaracer veereb paremini :?: Enamus distantsi on ju kõva kattega teedel :roll: :?: Offtopic : Kas Eestis müüakse Camelbak-i joogisüsteeme?

Kasutaja avatar
valdek
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 22. 05. 2003. 11:22

Postitus Postitas valdek » 04. 09. 2003. 17:45

Peeter kirjutas: Kas Eestis müüakse Camelbak-i joogisüsteeme?
Camelback' i mitte, kuid samu asju Platypus'ilt saad vaadata Matkaspordist

Juss71
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 25. 08. 2003. 20:31

Postitus Postitas Juss71 » 04. 09. 2003. 18:51

Ise lähen kah Tartu Rattamaratonile.Ainult lühemale distantsile.Number 4540 :( .Lugedes neid jutte siis sellest mudast,siis tekkis mul väike hirm,mida mina oma kummidega teen.Mul mingid noname Bontrager Jones AC, 26x49/54
:( .Ei tea kas ajavad läbi.
http://www.bontrager.com/mountaintires/ ... id=71&pt=9

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Postitus Postitas smile » 04. 09. 2003. 20:13

Juss71 kirjutas:Ise lähen kah Tartu Rattamaratonile.Ainult lühemale distantsile.Number 4540 :( .Lugedes neid jutte siis sellest mudast,siis tekkis mul väike hirm,mida mina oma kummidega teen.Mul mingid noname Bontrager Jones AC, 26x49/54
:( .Ei tea kas ajavad läbi.
http://www.bontrager.com/mountaintires/ ... id=71&pt=9
No sellise mustriga kummiga ei tohiks probleeme tekkida.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 04. 09. 2003. 21:07

smile kirjutas:
Juss71 kirjutas:Ise lähen kah Tartu Rattamaratonile.Ainult lühemale distantsile.Number 4540 :( .Lugedes neid jutte siis sellest mudast,siis tekkis mul väike hirm,mida mina oma kummidega teen.Mul mingid noname Bontrager Jones AC, 26x49/54
:( .Ei tea kas ajavad läbi.
http://www.bontrager.com/mountaintires/ ... id=71&pt=9
No sellise mustriga kummiga ei tohiks probleeme tekkida.
esiteks bontrager pole noname mingil juhul!
see konkreetne kumm paistab olevat hardpackile (kõva ja kuiv vo ka kivine) mõeldud.
Minu meelest te tähtsustate siin ikka räigelt üle seda kummivalikut: taru maratonil ja kokku paar 3-4 km sellist murukamaraga kaetud ala, ülejäänu kõik ju kruusakatteline. 01 kui oli ka muda, siis specialized mt baldy oli igatahes väga hea. Kui ise seal stardiksin, siis igatahes poolslikk, või äärmisel juhul ees NATUKE karusem aga hea veeremisega ala rockster.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 04. 09. 2003. 21:09

Mul valida kas Michelin Jet s'id või Hutchinson Python'id. Valik langeb aga tõenäoliselt pythonite kasuks, kuna Rakveres ma end nendega küll ebakindlalt ei tundnud ja kui alguses libe on pole hullu, aga kui lõpus, siis on hull, sest siis on vaja välja sõita koht :)
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
harles
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 24. 05. 2003. 08:21

Postitus Postitas harles » 04. 09. 2003. 21:36

Jama lugu siis - paar nädalat tagasi rallisin raja esimese poole IRC Mythos SX Slickiga läbi ja midagi karvasemat küll vaj aei läinud. Sellise jutu peale tundub, et pean kas midagi uut soetama või oma vanad originaalkummid Tioga Psyho alla panema (btw. kas keegi on sellisest mudelist midagi kuulnud?)
Mis ei tapa, teeb tugevamaks!


Kasutaja avatar
harles
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 24. 05. 2003. 08:21

Postitus Postitas harles » 05. 09. 2003. 05:34

Mis ei tapa, teeb tugevamaks!

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 09. 2003. 06:52

Absoluutselt nõus ereliukasega - Tartu rajal on poogen sellest kummist, peaasi et veereb. Ärge tekitage endale magamata öid selle küsimuse üle juureldes.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 05. 09. 2003. 07:41

Alvaro kirjutas:Absoluutselt nõus ereliukasega - Tartu rajal on poogen sellest kummist, peaasi et veereb. Ärge tekitage endale magamata öid selle küsimuse üle juureldes.
Olen täiesti nõus eespool öelduga, endal alla Rockster taha ja Innovader ette, samaga nühkisin Elvas, kuid jah Rakveres jäin natuke hätta :D
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 09. 2003. 07:46

kui otsite plöga millega ratast ja selle detaile kaitsta muda eest siis ise olen kasutanud pedrose loll lusti, suur pudel ilma aerosoolita, rakveres oli tast tiba abi küll. Eriti pärast rattapuhastamisel ei jäänud muda nii külge kui eelneval päeval kosel. :?:

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 05. 09. 2003. 19:42

Käisin just elva poolsel otsal sõitmas. Sellel aastal on tehtud jälle väikesed muudatused :)

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 05. 09. 2003. 20:14

Ray kirjutas:Käisin just elva poolsel otsal sõitmas. Sellel aastal on tehtud jälle väikesed muudatused :)
Oli märg???
I was made for this... :wink:

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 05. 09. 2003. 20:30

Ei olnud. Elva jõe juurde orgu oli natuke liiva toodud. Ja see märg ala kus eelmine aasta rada esmakordselt läks, seal oli natuke porine. kruusateed olid mudu täiesti normaalset.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”