Harku mets 2006

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Harku mets 2006

Postitus Postitas mart » 23. 04. 2006. 21:00

Rajainfo: Liiva-samblapõhjased rajad ja singlid kuivad - porikaid pole vaja. Turbalohud veidi imevad. Kruusateed suht tatised, ääred kuivad. Kui hoida kõvateelt eemale, saab sõita nagu suvel, vaid rohelus on veel puudu. Rahvast palju (jooksjad ja kepitsejad), rattureid lahjalt (nii füüsiliselt, kui jälgede põhjal).
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2006. 07:28

pole neil tuhateedel häda midagi, tegin reedel paar ringi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 27. 04. 2006. 21:13

Mis kell muidu see tipptund seal on, kui rahvas sõidab seal? :oops:
Üksinda sõita seal suht igav :p

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 27. 04. 2006. 21:32

superior kirjutas:Mis kell muidu see tipptund seal on, kui rahvas sõidab seal? :oops:
Üksinda sõita seal suht igav :p
Tegin kolmapäeval 3 ringi ning nägin ainult koerapissitajaid ja automehi - sõitsin ka kella 14-16 paiku.
Aga teed on juba head ja kuivad, asfaldist on siiber.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 04. 2006. 23:30

superior kirjutas:
Üksinda sõita seal suht igav :p
Pakun, et oled virtuaalrattur, kes sõidab vaid sõnades. Harku mets pole rate.ee, kus tühja teksti loobitakse ja tutvust sobitatakse. Harku mets on ratturile intensiivne/mõtestatud pingutus, kus igav hakkab alles pärast väääga pikka viibimist (Alvarol läks vist ca 6 aastat, kuni Harku metsast kopp ette tekkis).
Kui on igav, ragista metsas, mitte kõvateel. Lumi alles läks ja sa juba vingud , et rattaga Harku metsas igav. Kas tõesti oled kõik singlid, kitserajad, laukaääred juba edasi-tagasi ja üles-alla läbi proovinud?
Vastata pole vaja, kuna ise nökerdan sealsamas ja mitmedki eelnimetatud elemendid on jäljevabad olnud st sinusugune seal viibinud pole.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 28. 04. 2006. 06:12

mart kirjutas:
superior kirjutas:
Üksinda sõita seal suht igav :p
Pakun, et oled virtuaalrattur, kes sõidab vaid sõnades. Harku mets pole rate.ee, kus tühja teksti loobitakse ja tutvust sobitatakse. Harku mets on ratturile intensiivne/mõtestatud pingutus, kus igav hakkab alles pärast väääga pikka viibimist (Alvarol läks vist ca 6 aastat, kuni Harku metsast kopp ette tekkis).
Kui on igav, ragista metsas, mitte kõvateel. Lumi alles läks ja sa juba vingud , et rattaga Harku metsas igav. Kas tõesti oled kõik singlid, kitserajad, laukaääred juba edasi-tagasi ja üles-alla läbi proovinud?
Vastata pole vaja, kuna ise nökerdan sealsamas ja mitmedki eelnimetatud elemendid on jäljevabad olnud st sinusugune seal viibinud pole.
ma ei öelnud, et rada on igav. rada on väga hea.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 28. 04. 2006. 07:50

mart kirjutas: Pakun, et oled virtuaalrattur, kes sõidab vaid sõnades. Harku mets pole rate.ee, kus tühja teksti loobitakse ja tutvust sobitatakse. Harku mets on ratturile intensiivne/mõtestatud pingutus, kus igav hakkab alles pärast väääga pikka viibimist (Alvarol läks vist ca 6 aastat, kuni Harku metsast kopp ette tekkis).
Kui on igav, ragista metsas, mitte kõvateel. Lumi alles läks ja sa juba vingud , et rattaga Harku metsas igav. Kas tõesti oled kõik singlid, kitserajad, laukaääred juba edasi-tagasi ja üles-alla läbi proovinud?
Vastata pole vaja, kuna ise nökerdan sealsamas ja mitmedki eelnimetatud elemendid on jäljevabad olnud st sinusugune seal viibinud pole.
Tänan, et mind, kui kõige kuulsamat Harku peeru meeles pidasid. Rääkides teemast, siis kunagi oli meie roostepoiss ka samal tasemel. Aastad on möödunud ja oma töö teinud - mees ei mölise enam, vaid sõidab mehemoodi ratast. Ei tasu kaaskodanikke traumeerida, kuulutame paar ühissõitu veel välja ja küll ta mõnele ikka kohale jõuab!
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 28. 04. 2006. 20:04

Kas see on see Harku Singletrack, kui nõmme poolt tulles peale seda oja vms mingi 20m ja siis paremale keerata ning seal alguses on selline liivane küngas?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 28. 04. 2006. 21:51

Ilmselt küll.
Zero the Hero

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 28. 04. 2006. 21:59

superior kirjutas:Kas see on see Harku Singletrack, kui nõmme poolt tulles peale seda oja vms mingi 20m ja siis paremale keerata ning seal alguses on selline liivane küngas?
Loe lisa:
viewtopic.php?t=1776&highlight=opa

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 29. 04. 2006. 08:35

vist eksisin:
tarmo kirjutas:heal lapsel mitu nime - kunagi oli ta nimi meie seltskonnas "tarassovi rada". nimi tuli seetõttu, et tarassov oli esimene kes seda rada meile näitas ja oli ka ainuke kes minu silme sõitis selle nii läbi, et rattalt maha ei tulnud. eelmisel aastal seal rajal enam seda tehnilist kohta 2 puu vahelt õieti polnud, rada oli kõrvalt mööda juhitud ja hulka lihtsam seetõttu. mul endal jäigi see koht läbimata korralikult. seda rada on ka hea edasi-tagasi läbida, nagu 2 erinevat rada oleks.

ma loodan et me ikka räägime kõik ühest ja samast kohast.
ja isegi mina, võhik, sain selle eeldavasti õigetpidi sõites läbitud ilma jalga maha panemata. v.a see alguses olev liivane tõus, sest kummides oli mul ülearu rõhku.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Postitus Postitas Jaaguar » 02. 05. 2006. 14:53

Harkus võib tihedalt seltskonnaga trenni teha. Meie väike grupp mõõtis eelmisel aastal sinna 5km raja maha enda äranägemist järgi, püüdes 3/5 sisse panna mittekõvakattega lõigud. Kõige pikem 10 km läbimine oli kehval rajal ligi 2,5h! Ringirekord on praegu 16min alguses! Ise oleme rahul - ootame aktiivset kaasalöömist - üksi on inimene ju nii lasik, kui olla lastakse:)!

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 02. 05. 2006. 23:24

superior kirjutas:ja isegi mina, võhik, sain selle eeldavasti õigetpidi sõites läbitud ilma jalga maha panemata. v.a see alguses olev liivane tõus, sest kummides oli mul ülearu rõhku.
tegelikult see jala mahapanemise singel pole "tarassovi rada". Seda siis hetke rajatingimustest lähtudes. Kunagi oli seal "tarassovi raja" puuderägastikus tõesti peaaegu võimatu jalga maha panemata hakkama saada. See singel, kus algajatel kindlasti vaja ka jalg maha panna, algab Nõmme-Harku suusaraja ca 12,5 km juures, kus vasakut kätt oli (ehk on praegu ka) telekas. Singli peale minemiseks peab sealkandis paremale pöörama. Pööramise suund eeldab, et sõidad Nõmme-Harku rada õigetpidi. Kinnituse sellel singlil olemisele annavad kaks laudadest sillamoodustist.

Siin Alvaro kaardike, kus sinisega see singel märgitud, millel jala mahapanemise karistuspunkte endale jagama peab.
Keep momentum

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 05. 2006. 07:55

Tore on näha, et meestel on vaim värske ja et suunatakse uutele väljakutsetele. Istusin eile sel aastal esimest korda (kui lumetrennid välja arvata) baigi selga. Oli ikka väga imelik olla. Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida.........
Sillad on alles - yess. Polegi mingid tropid neid ehitusele vedanud. Uskumatu, kui palju on sellel singlil uhatud. Palju kohti on raskesti läbitavaks muutunud, peab jälle natuke rajameistri tööd vist tegema. Esimeselt sillalt üles minek on väga kehv ning veel hullem on teisele sillale peale minek. Lisaks veel kaks kohta, kus hetkeseisuga rattaseljas läbi ei saanud.
Sõitsime valikuliselt ka mõned teised singlid läbi ja seal on küll kõik nii nagu eelminegi aasta oli, mõnel tundus et pole üldse sõidetud. Peaks vist mõne suurema ühissõidu-avastusretke jälle korraldama sinna.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 05. 2006. 07:58

superior kirjutas:ja isegi mina, võhik, sain selle eeldavasti õigetpidi sõites läbitud ilma jalga maha panemata. v.a see alguses olev liivane tõus, sest kummides oli mul ülearu rõhku.
Ka seal liivasel tõusul pole esimestel rattanädalatel mingitki põhjust jalga maha panna. Suures jalamahapanemiskartuses võtsin alt korraliku hoo sisse ja tulemuseks oleks üleval peaaegu paremale rajalt välja sõitnud. Seda kohta lihtsalt peab teadma ja vastava kiiruse valima, et lihtsalt lendad üle sealt liivast. Kerides jääb sinna muidugi kinni.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 03. 05. 2006. 08:08

Käisin ka seal 1.mail nikerdamas.Isiklikult minule tundus,et singel on hoopis paremini sõidetav kui oli seda sügisel.Igal juhul oli kuiv ja päris kõva pinnas.
Julgen soovitada kõigile kes veel kahtlevad,kas sõita seal või mitte.Peale vihmapäevi on hoopis teine olukord!

superior
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 30. 05. 2005. 19:07

Postitus Postitas superior » 05. 05. 2006. 13:00

matukas kirjutas:
superior kirjutas:ja isegi mina, võhik, sain selle eeldavasti õigetpidi sõites läbitud ilma jalga maha panemata. v.a see alguses olev liivane tõus, sest kummides oli mul ülearu rõhku.
tegelikult see jala mahapanemise singel pole "tarassovi rada". Seda siis hetke rajatingimustest lähtudes. Kunagi oli seal "tarassovi raja" puuderägastikus tõesti peaaegu võimatu jalga maha panemata hakkama saada. See singel, kus algajatel kindlasti vaja ka jalg maha panna, algab Nõmme-Harku suusaraja ca 12,5 km juures, kus vasakut kätt oli (ehk on praegu ka) telekas. Singli peale minemiseks peab sealkandis paremale pöörama. Pööramise suund eeldab, et sõidad Nõmme-Harku rada õigetpidi. Kinnituse sellel singlil olemisele annavad kaks laudadest sillamoodustist.

Siin Alvaro kaardike, kus sinisega see singel märgitud, millel jala mahapanemise karistuspunkte endale jagama peab.
seda rada olen ma sõitnud juba eelmine aasta. keegi on ühe silla kõveraks ajanud ainullt ja suutsin tänu sellele mülkasse lennata mõni päev tagasi :/

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2006. 13:48

TV 3 seitsmesed uudised edastab lähipäevil st 27, 28,29,30juuli lõigukese Harku mets ja sinna tassitav prügi/rämps.
Edastasin Sven Soiverile videomaterjali, kus kiivrikaamera tabas ühe vennikese, kes ukerdas oma autoga metsateel keelualas.
Meeleoluks/taustaks tuleb mõned meetrid singleid k.a opa oma.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

aus mees
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 13. 07. 2006. 08:40

Postitus Postitas aus mees » 27. 07. 2006. 14:29

väga broo,
väike sammuke on edasi juba astutud ka - keelumärgid metsa sissesõidu teedele ette kerkinud (osade kallal on muidugi juba jõudu proovitud, aga märgid siiski tugevamad olnud :P )

Paraku egas märk kedagi pea ja nii olen ma mitmetel kordadel seal rullnokki ja beibedest lillekorjajaid (autost välja asutmata peab ju piibelehe kätte saama, siis on õige metsaskäik) oma aeglase rattasõiduga pidurdanud (siis tuleb ikka 10 km/h silgata, et meelde jääks) - olen kohe selline karistaja ja kättemaksuhimuline kõigi korrarikujate suhtes :twisted:

prügiloopijatest:
Muide Tallinna piires peaks sellise asjaga tegelema munitsipaalpolitsei (Haabersti tugipunkt 640 4863) eriti kui faktina asi jäädvustatud on (väike trahv ikka) - regulaarpolitseil pole selliseks asjaks üldjuhul mahti.
aega on, võita jõuab alati

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 27. 07. 2006. 15:03

Seega ülekutse: ostke fotikaga moblasid ja pildistage rikkujaid ja nende autosid. Pildistama peab nii, et oleks aru saada, kus pilt võetud on.
Pildid saab siis saata (munitsipaal)politseile.

Järelpärimise kohta, et mida selliste inimeste käitumise puhul teha, soovitati valesti parkijate puhul politseisse pöörduda. Parkimine kuulub nende ametiala alla ja saavad kaabakatele trahvi teha. Ise sekkuda ei soovitatud, et võid muidu kaabakate käest kambaka saada.
Munitsipaalpolitsei saab vaid heakorra eeskirjadega seonduvaid karistusi määrata. Nii olen mina aru saanud.
Keep momentum

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 27. 07. 2006. 15:13

Siinkohal see vastuskiri Keskkonnainspektsioonist:

Teie mure looduse risustamise ja väära kasutamise pärast on meile täiesti mõistetav.
Kahjuks peame tõdema, et inimesi, kes ennast vabas looduses korrektselt üleval pidada ei mõista, on palju, rohkem kui selliste inimeste korrale kutsumiseks mõeldud inspektoreid.
Seega oleme suunanud enamuse oma järelevalvetöötajatest piirkondadesse, kus keskkonnanõuete rikkumine toob enesega kaasa kõige suurema ohu loodusele - rahvuspark, looduskaitsealad, maastikukaitsealad, kaitsealuste liikide elupaigad.
Kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud heakorraeeskirjade nõuete täitmise jälgimine ei saa tulenevalt meie ressursside piiratusest olla Keskkonnainspektsiooni prioriteet.
Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal ning Pirita jõeoru maastikukaitsealal teostavad meie inspektorid regulaarseid reide ning kutsuvad kaitse-eeskirja rikkunud kodanikke korrale, vajadusel ka trahvivad.
Koostöös Nõmme LOV on likvideeritud mitmed vastutustundetute kodanike tekitatud omaalgatuslikud prahi mahapanekupaigad.
Valdav enamus Harku metsa-alast jääb aga väljapoole Nõmme-Mustmäe maastikukaitseala ning seal toimuvat reguleerib Tallinna heakorraeeskiri.
Teie kirja viimases lõigus toodud tõdemus, et osadele inimestele ei mõju ka trahv, kuna ta ise ei saa aru, et oleks midagi valesti teinud, on kahjuks tõesti osa sellest, millega ka meie oma igapäevatöös kokku puutume.
Võimalik, et sellise käitumise põhjuseks on kasin loodusharidus, kuid kindlasti ka puudulik "lastetuba".
Ja see on puudujääk, mida ei saa korvata ei Keskkonnainspektsioon ega ka mitte loodusesse lugupidavalt suhtuvad kaaskodanikud.
Samas on aga rida inimesi, kes eksivad teadmatuses ja siin on tõesti abiks see, kui ka kaaskodanik tema väärkäitumisele tähelepanu juhib.
Vaevalt, et tähelepanu juhtijat selle eest tänatakse, kuid on põhjust loota, et kui inimene näeb, et ühiskond tema käitumist ei aktsepteeri, käitub ta järgmine kord õigesti ehk antud juhul siis loodust ja keskkonda säästvalt.
Küll aga juhime omalt poolt tungivalt Teie tähelepanu sellele, et kaaskodanikke nende väärkäitumisest teavitades, ei riskiks Te oma isikliku turvalisusega.
Teie kirjas püstitatud probleemid võtame oma edasises järelevalvetöö planeerimises arvesse, ühtlasi edastame Teilt saadud info ka Tallinna Munitsipaalpolitseile ning Nõmme Linnaosavalitsusele ja Harku Vallavalitsusele.
Samas soovitame ka Teil koheselt kutsuda sündmuskohale politsei, kui tegemist on mootorsõiduki parkimisega või sõitmisega väljaspool selleks ettenähtud teid.
Tulenevalt teeseadusest on politseil pädevus neid rikkujaid korrale kutsuda.
Keep momentum

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Postitus Postitas ol » 27. 07. 2006. 20:42

Eile ma veel küll seda kola Harku metsarajal ei näinud või siis lihtsalt ei pannud tähele , aga täna oli suisa suur hunnik vanarauda teeäärde kallatud.

Pilt
Seega ülekutse: ostke fotikaga moblasid ja pildistage rikkujaid ja nende autosid. Pildistama peab nii, et oleks aru saada, kus pilt võetud on.
Pildid saab siis saata (munitsipaal)politseile.
Kahjuks pahategijad olid selleks ajaks juba jalga lasknud kui mina sinna kohale jõudsin. See hunnik jääb vasakut kätt rada kui Tähetorni hotelli poolt parklast/infotahvli juurest sõitma hakata ja mööda seda suuremat kruusateed minna.

Viide: Harku metsa vanarauakola

Kasutaja avatar
elukas
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 05. 2003. 17:25

Postitus Postitas elukas » 27. 07. 2006. 21:58

Kevade poole kui Harku metsa sattusin, siis sain tõesti pahaseks ja otsisin metsa seest leitud autojuppide ja vähema olmeprügi hunniku seast midagi mis reostajani viiks. Olid mõned toidukaupluste tsekid, Järve selver, Jannseni kaubamaja, niiet paistis kohalik Nõmme mölakas olema :evil: . Ja Rademari ostutsekk pükste ostu kohta u.500.- väärtuses :? Tuuleveskitega üksi ei võitle nii et jäi sinnapaika.
Tihti seal ei käi, aga pühapäev korra sattusin ja kohe sattus ka teele ette punane Opel Calibra. Uurisin siis juhi käest et kuidas nii saab: autoga ja metsas??? Too oli venelane, aga purssis eesti keelt, vabandas viisakalt, ütles et oli eksinud :roll: No igaljuhul paistis et tal oli häbi niiet jätsin ta sinna, vast sai ise aru kui rumalasti käitus :roll:

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Postitus Postitas asthobas » 28. 07. 2006. 12:13

Juhtus see pisut enne Jõulud. Ca' 400 m peale Tähetorni parkimisplatsi olime sõbraga rattaga sõitnud ja märgasime Mersuga kamba, vanaisa,isa ja laps kes saesid kuuski. Saesid u meetri maapinnast ja toppisid seda pagasnikusse. Helistasime kohe politseisse koos auto tundemärgiga jne. Päeva pärast politseist keegi helistas tagasi ja kui kuules et see juhtus Harku metsas, siis öeldi, et see on Harju maakond ja nad ei tegele juhtumiga. Minu küsimusele kes siis, vastuseks oli et munitsipaalpolitseile nad on teatavinud. Võite arvada kas keegi helistas veel kord? Nyyd iga kord kui sõidan mööda näen seda kuuski...
Teine lugu, enne vangla singli, seal kus ristuvad suur ja väike ring on mingi autoremondi firma pani juba silma järgi kolm-neli koormat erinevat sodi? Kas keegi peab selle eest vastutama? Tähetorni poolt on keelumärk, Harku-Laagri mnt on betoonplokkid, ainult sisse saab Kalda tn poolt? Või kuidas? Kas panna täiesti Harku mets kõikide autode jäoks kinni? AMETLIKULT! :evil:

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 28. 07. 2006. 13:53

Endal oli positiivne kogemus, et millaski kuu tagasi tegin ka seal ringe hommikul ja esimesel hargnemisel oleval lõkkeplatsil oli auto ja telk ja mingid noored tegid lõket ka (aga mitte lõkkeplatsil), metsad olid juba tuleohtlikud. Helistasin siis 112 ja peale pikemat arupärimist sai dispetser aru umbes kus asi toimub, aga helistas umbes 30 min pärast uuesti, et ekipaa? kohal aga ei leia noori, tahtis siis ühendada mind ekipaa?iga. 3 minutit vaikust ja siis dispet?er ütles, et siiski leiti noored ka ilma minu abita.

Õhtul veel seal tiireldes oli hea näha, et pold enam jälgegi lõkkeunnikust ja viimane kui rämps oli (käsu peale) ära koristatud.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 28. 07. 2006. 14:16

Kunagi korraldas vähemalt Laagri alevik kevadel ca. nädala jooksul prahi korjamis "talgud" Tähendas see siis seda, et kindlas kohas oli suur (ikka väga suur autokast), kuhu kõik said ülejääva kokku viia. Seda kasti tühjendati üle päeva.?
Kahju, et vallad on nii vaesed, et võiks sarnaseid aktsiooni iga aasta mingil kindlal ajal korraldada. Kaldun arvama, et hiljem metsaaluste koristamine on tunduvalt kulukam, kui kasti organiseerimine.
Kahjuks on "meil" siin paljude asjadega nii, et tegeletakse parem tagajärgedega, mitte nende ennetusega.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

aus mees
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 13. 07. 2006. 08:40

Postitus Postitas aus mees » 28. 07. 2006. 14:35

saue vald ja vaene :P
juhtusin valla koduka kaudu vallavalitsuse käskkirjadele, kus üksteise võidu päälikud puhkusekompe määrasid (läks vallavanem puhkama, siis kirjutas abitankist alla ja vastupidi) - aga see selleks, eks nad ikka raffa hüvanguks ole kah üht-teist teinud.

Igatahes sel kevadel tõepoolest seda kampaaniat minu mälu järgi enam ei olnud (kahjuks) ja nii me puhtust armastav raffas viibki oma õuelt jäägid metsa - vähemasti plastpudelite ja purkide osakaal tundub vähenenud olevat (tänu suht ok tagastussüsteemile).
aega on, võita jõuab alati

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 28. 07. 2006. 14:43

aus mees kirjutas:saue vald ja vaene :P
OT: Harku raba asub Harku valla territooriumil.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 29. 07. 2006. 17:17

mart kirjutas:TV 3 seitsmesed uudised edastab lähipäevil st 27, 28,29,30juuli lõigukese Harku mets ja sinna tassitav prügi/rämps.
täna näitavad
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 29. 07. 2006. 18:16

Asjalik jutt, loodame, et see ka mõnele autojuhile kõrvade vahele jõudis!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Maleva
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 06. 2006. 11:10

Postitus Postitas Maleva » 29. 07. 2006. 18:20

Väga hea lõik oli!

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”