Grupisõidu tehnika loeng

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 13. 04. 2004. 07:19

Andrus K kirjutas: Mis variandid on saada salvestatu VHS-formaadis oma fonoteeki ?
teeks nii, et loengu salvestuse teema tekib siis kui tekib.
enne tuleb leida aeg video töötlemiseks ja kokkupanekuks. keila võistluseks vaja ka veidi trenni teha...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 13. 04. 2004. 07:36

Andrus K kirjutas:Ärme keera 2,5h kestnud asjalikku juttu nüüd puhtalt karvajutuks
Ei keera, ära karda :wink:

Nüüd tean tänu loengus kuuldule, et sain ühes grupisõidus ilma asjata "pragada" - et tegelikult ma põhimõtteliselt viga ei teinudki.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 13. 04. 2004. 08:09

Kümpa eest pole ikka aastaid midagi nii head ja asjaliku saand :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 13. 04. 2004. 09:34

Kas keegi filmis ka? Oleks huvitatud selle kinematograafia tippteose laenamisest.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 13. 04. 2004. 09:36

AndreK kirjutas:Kas keegi filmis ka? Oleks huvitatud selle kinematograafia tippteose laenamisest.
keri palun paar postitust ülespoole.
tänan.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 13. 04. 2004. 11:48

Tänud Grishale ja loengu orgunnijatele.
Vaatasin Grisha loengu kodus telepurgis üle - pilt ja heli OK. Lintivõetud materjal nõuab tiba süstematiseerimist, tiitrite lisamist ja mittevajaliku eemaldamist. Tähtaega netiversiooni/VHS-i/DVD valmimise kohta hetkel öelda ei oska. Homsest olen nädal makaronimaal ja sealt saabudes võtan asja tõsiselt käsile. Igatahes saab tulem olema üks rammus rattateemaline kontsentraat.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

õppimine on tarkuse ema

Postitus Postitas mart2 » 05. 05. 2004. 15:29

Loodan, et tulevikus on ka neil foorumlastel, kes kohale ei saanud tulla, võimalik videos tarkusepudemetest osa saada. Loomulikult käib asja juurde kulude kompensatsioon! :D
Viimati muutis mart2, 06. 05. 2004. 10:08, muudetud 1 kord.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Ull Miis
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 22. 04. 2004. 19:41

Postitus Postitas Ull Miis » 05. 05. 2004. 17:58

Kahju, et teema alles nüüd leidsin:( aga parem hilja kui mitte kunagi, eriline loengu pidaja ei ole aga midagi oleks osanud ka ise kindlasti lisada või rääkida, kuid eks siis teine kord:)!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 17. 05. 2004. 14:51

mart kirjutas:Tähtaega netiversiooni/VHS-i/DVD valmimise kohta hetkel öelda ei oska. Homsest olen nädal makaronimaal ja sealt saabudes võtan asja tõsiselt käsile. Igatahes saab tulem olema üks rammus rattateemaline kontsentraat.
Hei,

Ei taha nüüd küll tüütavaks ja pealetükkivaks muutuda, kuid lähenevatele Lõuna-Eesti rattarallidele (Elva & Tartu) mõeldes, tahaks siiski küsida, et kas on lootust enne sõitu ka teooriat nuusutada (vaadata). Või saab kuidagi õla alla panna?

Parimat,
RauL

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 29. 05. 2004. 09:24

UPitaks siis kaa teemat :!: :idea: :!: :idea: :arrow: :wink: 8)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 07. 09. 2004. 21:20

Raul Tammesoo kirjutas:
mart kirjutas:Tähtaega netiversiooni/VHS-i/DVD valmimise kohta hetkel öelda ei oska. Homsest olen nädal makaronimaal ja sealt saabudes võtan asja tõsiselt käsile. Igatahes saab tulem olema üks rammus rattateemaline kontsentraat.
Hei,

Ei taha nüüd küll tüütavaks ja pealetükkivaks muutuda, kuid lähenevatele Lõuna-Eesti rattarallidele (Elva & Tartu) mõeldes, tahaks siiski küsida, et kas on lootust enne sõitu ka teooriat nuusutada (vaadata). Või saab kuidagi õla alla panna?

Parimat,
RauL
sellest on siin küll jupp aega juba möödas kui neil teemadel räägiti...
tea kas tasubki enam lootust hellitada ?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 08. 09. 2004. 06:53

mart kirjutas:
AndreK kirjutas:Aga, eks filmimise loa peab andma ikka Grisha ise.
Grishalt on dobroo saadud. Võtan linti. Hilisemas arvutitöötluses ja paljundamises/ülesriputamises vajan asjatundjate nõu.
..Mis on saanud antud teemal materjali kogumisest, kas on teema lindis ja kuskil netis üleval

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2004. 07:12

profit4 kirjutas:..Mis on saanud antud teemal materjali kogumisest, kas on teema lindis ja kuskil netis üleval
kui hooaeg läbi siis ehk tekib midagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 08. 09. 2004. 10:10

erikr kirjutas:
profit4 kirjutas:..Mis on saanud antud teemal materjali kogumisest, kas on teema lindis ja kuskil netis üleval
kui hooaeg läbi siis ehk tekib midagi.
vahest motiveeriks asja produtseerijat ettetellimis- list?
et palju huvilisi oleks
vhs xx eek
dvd xxx eek

hea talvel kodus perega vahetusi harjutada :lol:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2004. 12:13

tsainik kirjutas: vahest motiveeriks asja produtseerijat ettetellimis- list?
asi pole motivatsioonis vaid ressursis (aeg).
first things first.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 09. 06. 2005. 14:24

:?:
möödunud on hooaeg ja teinegi ammu käimas.
uuriks, et kas kõnealune materjal hakkab vormuma või on asi unustustehõlma langenud? huvilisi, usun, et leiab.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 06. 2005. 14:47

betoonking kirjutas::?:
möödunud on hooaeg ja teinegi ammu käimas.
uuriks, et kas kõnealune materjal hakkab vormuma või on asi unustustehõlma langenud? huvilisi, usun, et leiab.
vbolla sel talvel saab mahti. :roll:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 09. 06. 2005. 14:52

erikr kirjutas:
betoonking kirjutas::?:
möödunud on hooaeg ja teinegi ammu käimas.
uuriks, et kas kõnealune materjal hakkab vormuma või on asi unustustehõlma langenud? huvilisi, usun, et leiab.
vbolla sel talvel saab mahti. :roll:
Mil määral see materjal kärpimist vajab? Kui seda võiks ka pooltoorena esitada, siis võiksin materjali vormimisel VHS-ile või DVD-le ka ise kaasa aidata.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 06. 2005. 14:57

betoonking kirjutas:Mil määral see materjal kärpimist vajab? Kui seda võiks ka pooltoorena esitada, siis võiksin materjali vormimisel VHS-ile või DVD-le ka ise kaasa aidata.
tahab lõikumist / tsensuuri saada
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 10. 06. 2005. 12:38

Pmõtteliselt võiksin aidata lõikuda, kui selles osas peaks abi vaja olema..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 06. 2005. 13:37

tänan pakkumast. ma oleksin juba ära teinud kui oleks aega seda edasi-tagasi kerida ja lõikuda ja tsenseerida. kui keegi pakuks, et ta on pädev otsustama mis sisse ja mis välja jätta siis võib edasi räääkida. olin nimelt ise loengus ja kuulasin seda teksti.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 14. 06. 2005. 14:20

Miks ei võiks see materjal juba world wide webis üleval olla, kui sai digikaga peale võetud. Tingimata ei ole vaja seda videotöötlust seal Adobe AfterEffektis v. Premiere-s teostada ju. Igaüks võib ju ka MS Movie Makeris omale need lõigud ise töödelda, mis oluline ja mis vähem. Või saan millestki valesti aru... . Serveriruumi tingimuste suhtes ei oska muidugi öelda.. .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 14. 06. 2005. 14:30

vbolla väljendusin ebaselgelt. pole ei lektori ega kellegi teise huvides see lint otse netti panna. tuleb välja võtta need osad mis ei kuulu avalikule esitamisele.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 14. 06. 2005. 14:40

aasta juba möödunud ja 2,5 tunnisest loengust ühteist välja jätta ei tohiks olla nii suur töö.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 14. 06. 2005. 14:51

Kristiano kirjutas:aasta juba möödunud ja 2,5 tunnisest loengust ühteist välja jätta ei tohiks olla nii suur töö.
kahjuks on minu prioriteetide järjestuse juures see asi nii.
tundub, et mul on lihtsam anda lindid nende omanikule tagasi ja tunnistada, et lubasin teha asja millega hakkama ei saa kui kuulata siin etteheiteid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 14. 06. 2005. 14:56

ma ei heida ette midagi, vaid mõtlesin miks asi viivitab. Järeldan, et õpetus ei olnud nii hea (kooskõlastatud), et seda ülesse panna, kokkuvõttes olen ainult huviline, kes soovis ka midagi mnt. sõuiduviisist teada saada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 14. 06. 2005. 15:00

Kristiano kirjutas:ma ei heida ette midagi, vaid mõtlesin miks selline asi viivitab. Järeldan, et õpetus ei olnud nii hea (kooskõlastatud), et seda ülesse panna.
õpetusel pole viga midagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 16. 06. 2005. 09:17

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 14:59, muudetud 1 kord.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 26. 08. 2005. 08:59

erikr kirjutas:
Kristiano kirjutas:aasta juba möödunud ja 2,5 tunnisest loengust ühteist välja jätta ei tohiks olla nii suur töö.
kahjuks on minu prioriteetide järjestuse juures see asi nii.
tundub, et mul on lihtsam anda lindid nende omanikule tagasi ja tunnistada, et lubasin teha asja millega hakkama ei saa kui kuulata siin etteheiteid.
No mis etteheited need ikka on. Lihtsalt kodanike huvi materjali vastu on väga suur. Isegi kibeleks seda vaatama. Foorumi lugejate hulgas on ju teisigi spetsialiste, kes loengul osalesid ja suudaks ehk olulise ebaolulisest eraldada kasvõi lektoriga kahasse. Abipakkujaid on ju olnud. Sestap ei saa sellisest viivitusest aru. Iseasi kui lindid kaduma on läinud.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 26. 08. 2005. 09:08

Mõttetu paanika osakond :roll:

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 26. 08. 2005. 09:21

profit4 kirjutas:Mõttetu paanika osakond :roll:
Millest Sa räägid?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 25. 04. 2006. 21:32

Kaua tehtud kaunikene - kuulus Grisha video on valmis:
http://woolik.bumpclub.ee/~kirsa/Rattaloeng%202004.wmv

Tänud siis Erikule ja Alvarole ja Grishale ja teistele (ausalt öelda pole kursis, keda täpselt tuleb tänada üle selle kahe aasta) :)
Viimati muutis Kirsa, 11. 05. 2006. 01:15, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 25. 04. 2006. 21:53

Kirsa kirjutas:...Tänud siis Erikule ja Alvarole ja Grishale ja teistele (ausalt öelda pole kursis, keda täpselt tuleb tänada üle selle kahe aasta) :)
väga hea. Kui mäletan õigesti, siis filmimise eest peaks Marti tänama?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Postitus Postitas ol » 25. 04. 2006. 23:22

Huvitav kas see on ainult minu arvuti ja video codecite viga, aga näiteks 46'ndal minutil kadus hääl ära. Pilt on olemas ja liigub kuid vahepeal kaob hääl kuskile lihtsalt ära. Hääle kadumine tekib ka vahest peale "peatüki" vahetumist natukeseks ajaks. Minu puhul siis hääl on video küljest kadunud 46-54 minutil. Hetkel pole veel kuulamise/vaatamisega kaugemale jõudnud.

Sisu poolest väga huvitav ja asjalik jutt. (y)

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 25. 04. 2006. 23:59

ol kirjutas:Huvitav kas see on ainult minu arvuti ja video codecite viga, aga näiteks 46'ndal minutil kadus hääl ära. Pilt on olemas ja liigub kuid vahepeal kaob hääl kuskile lihtsalt ära. Hääle kadumine tekib ka vahest peale "peatüki" vahetumist natukeseks ajaks. Minu puhul siis hääl on video küljest kadunud 46-54 minutil. Hetkel pole veel kuulamise/vaatamisega kaugemale jõudnud.

Sisu poolest väga huvitav ja asjalik jutt. (y)

Mul jookseb vahepeal kogu värk kokku ja just täpselt peale nende peatükkide vahetumist!Aga pole hullu,siis uuesti käima ja töötab jälle!Igatahes tänud video eest!Vägagi hariv video! :wink:
Igaüks võib olla kõige kiirem ja osavam.
Tuleb lihtsalt natuke harjutada!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 26. 04. 2006. 07:06

Selline kinni jooksmine ka siin :( Aga loeng on igatahes tarkust täis ja kindlasti abiks.
Nüüd peab vist naise käest Veet kreemi ära pätsama :)
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 26. 04. 2006. 07:34

ärge palun mind küll selle video avalikustamises osalemise eest tänage. :oops:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 04. 2006. 08:16

Olivers kirjutas:Mul jookseb vahepeal kogu värk kokku ja just täpselt peale nende peatükkide vahetumist!Aga pole hullu,siis uuesti käima ja töötab jälle!Igatahes tänud video eest!Vägagi hariv video! :wink:
Jah, mina ka ei tea, mis selle videoga lahti on, aga nii palju probleeme pole enne esinenud. Mina sain kaks korda kogeda kuidas peale 6 tunnist kompileerimisprotsessi oli tulemus see, kus heli jooksis edasi, aga pilt oli seisma jäänud. Ja just peatükkide vahetudes. Ainus asi, mis aitas, oli transitsioonide (üleminekud) lisamine teksti ette. Tervet videot täies pikkuses mina uuesti läbi ei vaadanud, seda tegi väidetavalt Grisha - probleeme ei raporteerinud. Oletasin, et on OK.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 26. 04. 2006. 08:26

Ise olen arvamusel, et AVI on ainuke söödav asi, mida siis vürtsitada kas DivX või Xvid kodeeringuga. Juba põhimõtteliselt WMV mahamängimisel Windows Media Player-iga on ressursikulu suurem. kui näiteks VLC player-iga. See peaks juba asja ilmestama. Mul muidu samad heli ja pildi jamad selle videoga. Proovin analüsaatorist läbi ajada, et näha, mis seal toimunud on.
Keep momentum

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 26. 04. 2006. 23:05

Alvaro kirjutas: mina ka ei tea, mis selle videoga lahti on,.. Tervet videot täies pikkuses mina uuesti läbi ei vaadanud, seda tegi väidetavalt Grisha - probleeme ei raporteerinud. Oletasin, et on OK.
Vaatasin ülesriputatud materjali läbi. Enamus/tähtsaim on OK, tänud Grisha ja Alvaro. Puuduv hääl vahemikus 45.55-54.31min ja 58.12-01-05.40 min ei kahanda olulisimat, mis Grishal edastada oli.

OT: spekuleerides uurimistulemustega, mis teatavad, et keskmine eestlane on võimeline:
...lugema 180 sõna minutis
ja
kõnelema 158 sõna minutis...
siis loeks keskmine eestlane Grisha 86min loengu (jätsin välja hääletud lõigud) stenogrammi ca 1h15min 8)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 27. 04. 2006. 20:10

Linuxi ja totemi koostöös jäi ka päris mitu juppi helita (nii u 4-5).

Aga kommenteeriks loengut ja natuke lisaks (ma ei kuulnud 100% teksti, kuid kuuldu põhjal):
Erinevalt Grishast ma ei propageeriks vasakule vahetamist, Eestis on see ilmselgelt liiga ohtlik ning ka tagumiste jaoks peaks olema paremale vahetamine lihtsam. Rõhutaks sama mis Grisha, et mida lühem on vahetus, seda lihtsam endal. Ja tuleks arvestada seda, et nn puhkus algab alles siis kui oled pundi taga viimases paaris, mitte ei alga eest ära spurtides ja tirri lastes.

Teetakistuste näitamine on suhteliselt esmane viisakus. Grisha mainis küll käega näitamist seoses sülitamisega (võibolla ma aukude osa ei kuulnud). Takistustest teavitamine on esimese paari ülesanne tavaliselt, mida siis kõik järgenvad peaksid tagumistele edasi andma. Kui on teada, et on tädi Maali teel (või suur auk teeservas), siis tuleb sellest hoiatada häälega mitte teha järske liigutusi - tagumised lihtsalt ei jõua reageerida. Samuti tuleks öelda, kui on suured ohtlikud augud keset teed (ja seda on eriti kevadel). Soovitav on reageerida möödasõiduga varakult, mitte teha järske liigutusi või hakata üle hüppama (mis samas on lühikese reageerimisaja puhul hea lahendus keset punti). Väiksemate takistustele viidatakse tavaliselt käega/sõrmedega, olenevalt augu suurest ja sõitjate kogemustest (nt ebaühtlase tasemega pundis on parem näidata käega - on kindlam et tagumised ka näevad, mitte ainult järgmine paar; mnt-trenni pundis tavaliseld viidatakse kätt lenksult tõstmata ainult sõrmedega).

Paaris sõitmisest tegi Grisha väga hea ülevaate. Eks igal kevadel on veidi arem tunne sõita kahe eessõitja vahel. Samas kui tunned eessõitjaid ja end juba hästi, siis sageli sõidetakse esimese jooksuga u eelmise käiguvahetaja kõrval. Kõik vajab harjutamist ning kui kindlust ei ole, siis ei tasu üle pingutada. Terve pundi maoli tõmbamine on kevade halb algus ;)

Mäest üles lükkamisest. Hea on kui lükatav teab oodata abi, sest järsk ning tugev lüke võib algajat ehmata ning mittesirgjoonelise liikumiseni viia. Pooldan lükkamisviisi käsi u abaluust allpool selja peal ning kõrvuti sõitmist ning rahulikumat lükkamist. Selline võib olla lükkajale küll raskem, kuid on oluliselt stabiilsem viis abi anda.

Selja taha vaatamisest. Pundis on ikka aegajalt seda vaja teha, et teada palju inimesi kaasas on, kas tagant tuleb mingeid autosid ntx enne pööret vms. Taha vaatamine vajab harjutamist! Omapäi sirgel teel võiks harjutada, et pead pöörates ratas siiski otse edasi liiguks. Peale teatud vilmuse võib pundis kasutada stabiliseerimiseks käe paarilise õlale asetamist (seda kasutavad ka profid). Samuti võiks harjutada nn jalgade vahelt vaatamist, et kontrollida käiguvahetaja tööd või tagumist jooksu vms.

Söömisest ja joomisest. Pudel(id) joogiga peaks alati kaasas olema, isegi 1h-l puhkepäeval. Samuti võiks olla taskus mõni müslipulk või rosinaid. Erinevalt Grishast ma ei pea võileiva ideed heaks, pigem toetan banaani, müslipulki või ntx (täistera)kukleid moosiga. Ideaalsel juhul peaks söödav sisaldama nii kiirelt kui aeglaselt imenduvaid süsivesikuid, nt moos kiire, täisterakukkel aeglane. Samas peaks söödav kogus jääma mõne ampsu piiridesse ning pigem süüa tihedamalt kui harva ja palju. Ning peaks meeles pidama, et magusaga tuleks natuke rohkem juua. Samuti seda, et palava ilmaga jook lahjem, külma ilmaga magusam. Trennikaaslaste suhtes tasub ka tähelepanelik olla, kui on uued näod pundis pikal päeval, siis juhtida tähelepanu söömisele ning vajadusel ehk mõni toetav müslipulkki anda. Algul võib päris raske olla piisavat söögikogust ning tihedust teada ning nälg kergelt tulla (eriti kevadel). Nälga jäämine on aga organismile väga kurnav (kõik glükogeenivarud ammendatakse nii lihastes kui maksas), ning sellest taastumine võtab päris pikka aega, nii et enneta seda.

ja kiiver pähe!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 04. 2006. 20:30

vic kirjutas:...ja kiiver pähe!
:idea: (y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 04. 2006. 07:18

vic kirjutas:Nälga jäämine on aga organismile väga kurnav (kõik glükogeenivarud ammendatakse nii lihastes kui maksas), ning sellest taastumine võtab päris pikka aega, nii et enneta seda.
oi see on valus. olen mitu korda olnud kevadel kodust eemal tundega, et viskaks näljaga end kraavi ja jääkski sinna.

võileiva osas olen Grishaga sama meelt. kiirete süsivesikute jaoks geel või spordijook, võileivast saab aeglased ja soola. sest ainult magusat pika aja vältel igaüks sisse ajada ei suuda.

vahetamise osas jah, targem on paremale ja tegelikus elus Tallinna ühistrennides see ka nii on olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 28. 04. 2006. 07:45

Jumal tänatud, vahepeal tundus, et tehnilise poole üle (põhjendatud) nurisemine on täiesti varju jätnud sisulise poole. Vähemalt mõni teemaarendus tuli........
Vigade parandus number üks - poolikud jupid on nüüd uuesti ette võetud ja kokku mixitud.
http://kirsa.pri.ee/ftp/Klipid.mpg

Tehniline pool - see paarkümmend minutit videot on nüüd failina 30% suurem kui 1h 45min esialgset videot. Ons see normaalne? Keevitasin siis huvi pärast selle DivX koodekiga terve video ümber - hääl tekkis, aga suurus on ikkagi tagasihoidlikud 1250 MB. No seda ju ei lae üles. Võin pooleks teha ja CD-de müüki alustada :)
Viimati muutis Alvaro, 28. 04. 2006. 07:51, muudetud 1 kord.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 28. 04. 2006. 08:02

vicilt väga asjalik jutt ja täiendused.

Tagasivaatamisel paarilise õlale käega toetamine on tekitanud vähese grupikogemusega mehele tihtipeale tarbetut elevust - äh? möh? mistoimub?, mõni laseb hämmingus jala sirgu ja seetõttu käib ootamatu jõnks käib pundist läbi. Seda saab vältida ainult seda kommet teades ja ka ise kasutama õppides. Näiteks mina ei suuda siiani pead tagasi pöörates sirgelt sõita.

Kui kaaslasega vedavasse paari jäämisel ta väga innustunult tõmbama kipub, siis piisab "rahustavast" korralekutsumisest kerge pidurdava käepuudutusega.

ja veel:
loomulikult on tarvidus aeg-ajalt ennast pedaalile tõustes sirutada, aga tuleb arvestada seda et tahes-tahtmata liigub ratas püstitõusmise momendil nats tagasi - piltlikult öeldes toimuks nagu pidurdamine ja kui tagumine mees väga rattas kinni laseb ja nina nokib, siis ta tonksab sulle tahtmatult sisse. Targem on oma võimlemised ära teha pundi taga või kui kohe kuidagi ilma ei saa, siis võtta selleks ajaks joonelt veidi kõrvale või vaadata, et tagumine mees sinust aru saaks.

kui mõni finess videos läbi räägiti, siis sorri - heliga on nagu ta on. Nedaiboh, et ma kvaliteedi vms. üle kägiseksin... Kõva töö on ära tehtud!
Gravity is a Bitch

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 11. 05. 2006. 00:19

Kas link on ajutiselt või püsivalt surnud? Tahaks väga vaadata aga magasin õige aja maha... Äkki mõni hea inimene orgunnib korraks kuskile üles?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 11. 05. 2006. 01:14


Vasta

Mine “Rajad ja ringid”