Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Vasta
Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Flash » 17. 05. 2011. 08:57

Kolmanda etapi info üleval kolmapäevakute lehel. Rada saab lõplikult märgistatud täna õhtul. Siis saab selgeks ka selle aasta ringi täpne pikkus, mis on orienteeruvalt 5-6 km. Täiskasvanud läbivad igal juhul 3 ringi. Noored vastavalt vanuseklassile kas ühe või kaks ringi. Sel aastal sõidetakse ring vastupäeva.

Palve - Parkida vaid RMK parklas. Maanteeääres on parkimise keeluala ja sinna parkida ei tohi!!!

Kohtumiseni Haapses

Kasutaja avatar
kaaler
Rattur
Postitusi: 215
Liitunud: 24. 08. 2010. 22:56

kuldsed lindid

Postitus Postitas kaaler » 18. 05. 2011. 20:40

väga mõnus rada oli, eriti see puude vahel nikerdamine. kui vaid neid linte rohkem oleks olnud. mul kodus on, võin teinekord tuua, saab raja ehk selliselt ära tähistada, et ära ei eksi - pea igal ringil õnnestus järg ära kaotada, eriti neis kohtades, kus erinevad suunad teineteise lähedale sattusid. soojendusringil tegin isegi peatuse ja sidusin ühe lindi teise puu külge, sest kõik keerasid mere ääres vasakule, kui oleks pidanud otse minema. aga minetea, võibolla pidigi vasakule minema ja ma tegin raja lihtsalt põnevamaks (see oli nali). rada oli sellegipoolest mõnus ja aeglasemate sõitjate viisakus möödasõiduvõimaluste tekitamisel väärib eraldi kiitust.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Rivo » 18. 05. 2011. 20:49

Jah, rada oli vägev. Selline salakaval, kogu-aeg oli raske ja pidevalt pidi rada jälgima. Liivaseid lõike sai mõnikord täiel kiirusel läbitud, samas, järgmisel ringil pidid peaaegu jala maha panema. Igaljuhul, väga mõnus ja ühtlaselt raske rada. Märgistuse kohta on korraldaja juba piisavalt infot saanud, nii et, ei ole mõtet siin enam "paukuma" hakata.

PS. Vabandan sõitja ees, kellest möödudes kerge puude lenksuga tuli ja kes seetõttu jala maha pidi panema.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas piffik » 18. 05. 2011. 21:24

Puhkehetki tõesti ei olnud, nikerdamine selline huvitav, kohati võis liiv suht ootamatult hoo maha võtta või tõusul ratta ringi.

Möödumisest aeglasema pilgu läbi - reeglina ühe kiire mööda laskmine ei ole probleem, saab suht sujuvalt, nii et mõlemad rahul ja aega ei kaota. Täna aga oli mitmeid ronge (3-4 järjest), siis on küll keeruline kõiki mööda lasta, eriti sellisel kitsal nikerdamise rajal. Täpselt ei saa aru ka, mitu seal selja taga on, peale esimese möödumist tahaks rajale tagasi tõmmata, aga uus juba kõrval. Et siis rongide tagumistel sellega arvestada.

tragun
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 19. 10. 2010. 21:08

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas tragun » 18. 05. 2011. 21:38

nu eelmistel etappidel oli pikem ring ja noortega erinev ka kohati, siis neid möödasõite nii palju pold, täna oli jah natsa keerulisem. ja no rada oli ka keerulisem mulle võrreldes ülgase omaga. muidu äge :)

Kasutaja avatar
kalts123
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 29. 03. 2011. 20:39

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas kalts123 » 18. 05. 2011. 21:49

Mida keerulisem seda parem, nii need hea kohad tulevad:P Aga tahaks küsida kes sõitis sellest mäest yles, kui pmst igalpool oli liiv ja see tõus oli ka niivõrd järsk, et ei teagi kas rattaga oleks võimalikolnud üles sõita. Ma ei hakanudki üritama.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Rivo » 18. 05. 2011. 22:20

kalts123 kirjutas:Mida keerulisem seda parem, nii need hea kohad tulevad:P Aga tahaks küsida kes sõitis sellest mäest yles, kui pmst igalpool oli liiv ja see tõus oli ka niivõrd järsk, et ei teagi kas rattaga oleks võimalikolnud üles sõita. Ma ei hakanudki üritama.
Ringi nö. esimese liivase tõusu põksakal (prooviringi peal) murdsin paar kuivanud oksa vasakul pool ära, et puude vahelt läbi saaks. Siis pidi korra veel õrnalt diagonaalis üle liivase osa minema ja ära võtma kerge juurikase astme. Ühel korral 3'st see ka õnnestus. 2'l korral panin korraks jala maha. Teine liivasem tõus mis oli ringi teises pooles ja rohkem mere ääres sai samuti npö. diagonaalselt ilusti üle ja ka üles. Raja paremalt poolt läksid diagonaalis üle ja ... õige käik, ning üleval olidki :) Pigem oli parajaks pähkliks ringi lõpu poole üks järsk parem pööre kohe puu äärest. Samuti, ühel korral õnnestus, ülejäänutel mitte.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

MargusJ
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 18. 05. 2011. 12:51

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas MargusJ » 18. 05. 2011. 22:28

Väga hea rada oli. Ei olnud liiga lihtne, aga ka mitte raske. Täpselt paras. Raja märgistuse suhtes väga palju viriseda ei saa. Tuli lihtsalt väga tähelepanelik olla. Ise sõitsin rajalt kõrvale kolmandal ringil, kolme vapra ratturi järgi. Siit moraal - ära lihtsalt sõida eessõitja(te) järgi. Jälgi ise ka rajamärgistust. Rajameistrile väike ettepanek. Rajamärgistus nooltega võiks olla kogu raja pikkuselt sarnane. Näiteks et kui nool näitab paremale, siis alati on kurv enne noolt. Minule vähemalt tundus et Haapses olid kurvid-pöörangud nii enne kui peale suunanooli.

Kakumäel näeme :)

Esialgsed tulemused üleval: http://www.championchip.ee/index.php?page=118

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas m6mm » 18. 05. 2011. 23:01

Sellises tihedas metsas annaks selgema tähistuse sisekurvi, mitte väliskurvi lindiga tähistamine. Väliskurv oli täna kaugelt näha aga ümber mille ma pean tagasi keerama, seda kohati polnud aru saada. Muidu oli täitsa nii (y)

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Flash » 19. 05. 2011. 03:00

MargusJ kirjutas: Rajameistrile väike ettepanek. Rajamärgistus nooltega võiks olla kogu raja pikkuselt sarnane. Näiteks et kui nool näitab paremale, siis alati on kurv enne noolt. Minule vähemalt tundus et Haapses olid kurvid-pöörangud nii enne kui peale suunanooli.
Rajamärgistusest 2 tähelepanekut - esiteks ei olnud rajal ühtgi pöörangut, kus märk on pärast pöörde kohta - märgid käivad enne pööret ja see on reegel. See, et keegi miski koha nn sirgeks sõitis, siis selle vastu ei aita ei märk ega lint.

Teiseks lintidega võib alati teha 2x 5,4 km koridori. Kuid kahtlen, kas seegi hoiaks ära uljaspeadel eksimast. (Ülgasel sõideti samuti noolest, lindist ja X märgist sõna otseses mõttes läbi). Eilesl rajal nägin mitmeid kordi, kus kas tahtlikult või mitte tahtlikult lõikamise tagajärjel pandi valesti. Parim palad olid n.ö Augu Suurkivi u-pöörete eel, kus mäest laskudes üks rattur sõitis vasakut kätt jääva radu eraldava pika lindi eest ja siis palagan algas. Sama oli ka ainsal metsateedel maha ja paele keeramistega, kus olid pöörangunooled, lint ja X (mis tähendab maakeeli, et kui sellest märgist mööda paned, oled juba puusse pannud)

Seega vabandust kui kellegi hea tulemuse kehv rajamärgistus rikkus.

Kasutaja avatar
kalts123
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 29. 03. 2011. 20:39

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas kalts123 » 19. 05. 2011. 06:22

Selleks ongi üks sümboolne ring soojendust, et näha kustkohast võib mööda panna:)

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas SHOXi » 19. 05. 2011. 07:55

Tegin soojendusringi ära ja järgmisel kolmel ringil eksimisi polnud (soojendusel oli :D) . Tihti tundus et lindid olid pandud jalgsi käies ja seeläbi arvestamata rattaliikumist jne. Aga kui aus olla, siis minu arvates oli märgistus täiesti piisav. Kui üldse eksimisvõimalust ei ole, siis ka igav ju.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2011. 07:59

SHOXi kirjutas:... Tihti tundus et lindid olid pandud jalgsi käies ja seeläbi arvestamata rattaliikumist jne. ...
Linte pannaksegi jalgsi käies, kuid ratturite poolt!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas KaupoR » 19. 05. 2011. 08:13

Mati kirjutas:
SHOXi kirjutas:... Tihti tundus et lindid olid pandud jalgsi käies ja seeläbi arvestamata rattaliikumist jne. ...
Linte pannaksegi jalgsi käies, kuid ratturite poolt!
eee, mina panen küll rattaga liikudes aga lindi panemiseks tuleb tõesti jalad maha panna. Seda oskust veel pole, et sõidu pealt panna. Pigem on koer hoopis teise kohta maetud - raja märkija teab rada peast une pealt või ka peale 48h magamata olemist. Ta teab iga oksa, iga kivi, augukest ja kurvikest. Aga ta ei näe rada selle inimese pilguga, kes sinna tuleb esimest korda ja läbib seda "punases".
If everything's under control, you're going too slow!

jüriöö
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 04. 05. 2011. 14:22

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas jüriöö » 19. 05. 2011. 08:16

Esimest korda sellisest üritusest osa võttes jäi mulle väga positiivne mulje. Kindlasti ei jää see aga viimaseks korraks. Kõik kiiremad sõitjad üritasin esimesel võimalusel võimalikult mugavalt ja ohutult mööda lasta ja rajamärgistuse kohta ka etteheiteid pole. Pigem peaks virisema oma rattavalitsemisoskuse ja jalarammu üle :D Tsipa enne lõppu kus oli see üsnagi järsk ja keeruline parem tagasipööre künkaga üles, sealt esimese korraga tulin rattalt maha, kuna tagant tuli kiirem, teisel ringil panin pea maas otse lintidesse hooga ja kolmandal ringil panin lihtsalt korralikult kobarasse :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2011. 08:33

KaupoR kirjutas:
Mati kirjutas:
SHOXi kirjutas:... Tihti tundus et lindid olid pandud jalgsi käies ja seeläbi arvestamata rattaliikumist jne. ...
Linte pannaksegi jalgsi käies, kuid ratturite poolt!
eee, mina panen küll rattaga liikudes aga lindi panemiseks tuleb tõesti jalad maha panna. Seda oskust veel pole, et sõidu pealt panna. Pigem on koer hoopis teise kohta maetud - raja märkija teab rada peast une pealt või ka peale 48h magamata olemist. Ta teab iga oksa, iga kivi, augukest ja kurvikest. Aga ta ei näe rada selle inimese pilguga, kes sinna tuleb esimest korda ja läbib seda "punases".
Ärge alahinnake rajameistreid ja nende oskust või soovi näha rada nagu rattur. Ega see millest te siin räägite ei ole täna öösel leiutatud tarkus! Shit happens ja mööda pannake ikka, olgu põhjused mis iganes. Alati saab teha paremini, aga igakord ei pea.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas tarmo » 19. 05. 2011. 09:04

Eilsele rajatähistusele ei saa küll midagi ette heita. Tutvumisringil vaatasin tähistuse ja trajektoorid üle ja võistluse jooksul ei ei näinud isegi kohta kust oleks võimalik mööda sõita. Ma julgen väita, et mööda sõidavad väiksemate kogemustega sõitjad. Mul on tunne et vähem kogenumad sõitjad ei tea, et ratturi pilk on sõidu ajal suunatud eemale ette rajale, mitte maha ratta ette. Oskus rada lugeda tekib ajapikku. Sama probleem on ka algajatel autojuhtidel, kes jägivad põhiliselt auto kapotti.:)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas KaupoR » 19. 05. 2011. 09:17

täpsustus - mu eelmine postitus ei olnud suunatud kellelegi konkreetselt, seda enam, et ma eile ei võistelnud ei oska ma ka sealset märgistust kuidagi kommenteerida. Olen ise paar korda rada märkinud ja mu postitus oli omast kogemusest ja teiste märgistust omal nahal kogetust ajendatud.
If everything's under control, you're going too slow!

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Rain » 19. 05. 2011. 09:47

tarmo kirjutas: Ma julgen väita, et mööda sõidavad väiksemate kogemustega sõitjad. Mul on tunne et vähem kogenumad sõitjad ei tea, et ratturi pilk on sõidu ajal suunatud eemale ette rajale, mitte maha ratta ette. Oskus rada lugeda tekib ajapikku
Jah, mul tõesti pole suuri kogemusi rattaspordis ja ilmselt seetõttu eksisin mõned korrad ja mõned korrad panin jala maha, et õige teeots üles leida. Aga minu arvates on näiteks Rivo, Andre, Lipp, Kuldar jpt. päris suure kogemusega ratturid, aga ka nendel juhtus. Arvan et rada võiks olla märgistatud nii, et õige jälje leiaks üles ka siis kui prooviringi ei sõida. Päris mitmes kohas oleks ilmselt olnud otstarbekas märgistusega rohkem vaeva näha.

Aga eelnev jutt ei varjuta üldse saadud positiivset emotsiooni. Rajameister oli väga mõnusalt vaheldusrikka ja nõudliku raja meisterdanud. Tänud!

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas piffik » 19. 05. 2011. 10:34

Kui õigest teeotsast mööda panna, siis on tempo liiga kõrge 8)

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas ErikT » 19. 05. 2011. 11:38

Samad sõnad mis Tarmol. Rajamärgitusele ei saa midadi ette heita. Nii 8-10 aastat tagasi krosse sõites polnud isegi mingeid nooli. Pandi vaid linte ja ei mäleta väga, et keegi oleks eksinud.
Muidugi tuli mõnel ette, kuid seda juhtus üliharva. Asi ikka selles, et sõitjad ei jälgi piisavalt märgistust. Tarmol on õigus, vaadatakse oma esiratta ette, kuid kiire sõidu tegemiseks on vaja vaadata
kaugemale.
Flat is Boring

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas rai66 » 19. 05. 2011. 15:43

Rain kirjutas:
tarmo kirjutas: Ma julgen väita, et mööda sõidavad väiksemate kogemustega sõitjad. Mul on tunne et vähem kogenumad sõitjad ei tea, et ratturi pilk on sõidu ajal suunatud eemale ette rajale, mitte maha ratta ette. Oskus rada lugeda tekib ajapikku
Jah, mul tõesti pole suuri kogemusi rattaspordis ja ilmselt seetõttu eksisin mõned korrad ja mõned korrad panin jala maha, et õige teeots üles leida. Aga minu arvates on näiteks Rivo, Andre, Lipp, Kuldar jpt. päris suure kogemusega ratturid, aga ka nendel juhtus. Arvan et rada võiks olla märgistatud nii, et õige jälje leiaks üles ka siis kui prooviringi ei sõida. Päris mitmes kohas oleks ilmselt olnud otstarbekas märgistusega rohkem vaeva näha.

Aga eelnev jutt ei varjuta üldse saadud positiivset emotsiooni. Rajameister oli väga mõnusalt vaheldusrikka ja nõudliku raja meisterdanud. Tänud!
Vanadel meestel pole silm enam nii terav, aga kiirused on nii suured (y) , et ratas sõidab kompuutrist eespool. :D

käbi
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 05. 05. 2011. 15:39

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas käbi » 20. 05. 2011. 22:11

tere

rada oli täitsa vafffaaaa. esimesel ringil jäi arusaamatuks see ümber teise kivi sõitmine. viimasel ringil sain ka külje maha enne finisit , seal kus oli järsk paremale üle juurikate pööre :D


kakumäel väntame

käbi
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 05. 05. 2011. 15:39

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas käbi » 22. 05. 2011. 14:41

kas seda videot ka näeks . keegi söitis rattaga millel oli kaamra küljes

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Kona VW 3.etapp - Haapse 18.05.2011

Postitus Postitas Toonio » 22. 05. 2011. 17:30

Sellest ei olevat midagi erilist välja tulnud ma kuulsin. Mul omal jäi kolmas silm paraku koju sel päeval :P

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2011”